Человек не терпит насилия!

Будівельний пасьянс від нардепів: хто лобіює інтереси великих забудовників у Верховній Раді?

Хаотична забудова столиці, інвестиційні «бульбашки» й чергове переформатування органів держархбудконтролю: поки в Україні триває невдала реформа будівельної галузі, великі гравці ринку продовжують лобіювати свій бізнес на законотворчому рівні. Які будівельні клани представлені у профільному парламентському комітеті, хто з ким пов’язаний та чиї інтереси представляє? Розбиралася команда «СтопКору»

Хто саме на законодавчому рівні курує містобудівну діяльність в Україні? Кількісний склад Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у Верховній Раді України IX скликання станом на 22 квітня налічує 27 народних депутатів. Серед них – особи, дотичні до «тіньового куратора» Києва Вадима Столара, лобісти великих девелоперів і навіть скандальна депутатка зі списку «Миротворця».

Клочка пов’язують з ексначальником управління дозвільних процедур ДАБІ Олександром Сергієнком, який є помічником нардепа на громадських засадах.

Саме Сергієнко був автором сумнозвісного реєстру дозволів за часів Януковича. Нещодавно журналісти зафіксували неформальну зустріч Сергієнка з колишніми і чинними посадовцями органів держархбудконтролю. Причому «Мерседес», яким приїхав Сергієнко, виявився майном компанії, що надає охоронні послуги ДАБІ.

Секретар Комітету – Дмитро Ісаєнко.

За твердженням інсайдерів, Ісаєнко ймовірно є лобістом «Сага Девелопмент» Андрія Вавриша і через АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Княгиня Ярославна» пов’язаний із «Перфект Груп». У Раді Ісаєнко представляє фракцію ОПЗЖ – так само, як і Вадим Столар.

У серпні 2020 року він став одним із ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. Нагадаємо, 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.

При цьому сам Ісаєнко є фігурантом антикорупційного розслідування за фактом тендерних махінацій. Крім того, йому закидають невідповідність статків доходам. У 2019 році пан Дмитро придбав 4 земельні ділянки, а з 2014 року володіє будинком в Козині на 900 квадратів. Має елітні автівки та яхту.

Від АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Княгиня Ярославна» депутат отримав дивіденди на 67 млн грн. Саме компанія з орбіти Вадима Столара лежить в основі «Перфект Груп», яка наразі будує скандальний «Стенфорд» на Предславинській. Нагадаємо, на сьогодні цільове призначення землі під будівництво «Стенфорду» досі не змінено.

Заступниця голови Комітету – Олена Шуляк.

Пані Олену вважають наближеною до міністра регіонального розвитку Олексія Чернишова і до Конфедерації будівельників України, віцепрезидентом якої є, знову ж таки, секретар Комітету Дмитро Ісаєнко.

Крім того, до КБУ входять найвпливовіші гравці української будівельної галузі: Ігор Кушнір («Київміськбуд)», Ігор Лисов («Ліко-Холдінг»), Олександр Харченко (керівник кооперативу «Житлобуд-1» у 2008-2016 рр., керівник і бенефіціарний власник ПрАТ «Трест Житлобуд-1», бенефіціар ПрАТ «Харківелектромонтажкомплект), Петро Шилюк (президент Корпорації «ДБК-Житлобуд»). До ради директорів також входить Анна Лаєвська з «Інтергал-Буду». Крім цього, перелік компаній також включає К.А.Н. Девелопмент, ПАТ «Мостобуд», «СІТІ ВАН ДЕВЕЛОПМЕНТ», ТОВ Будівельна група «Синергія» тощо.

Цікаво також, що до групи компаній родини Шуляк входить аудиторська фірма «Стандарт», одним із засновників якої є Редько Катерина Олександрівна. Ця ж пані є керівником компанії «Парус Холдингс», яка належить групі родини Столарів.

Зауважимо, що донедавна до складу Комітету офіційно входили не 27, а 28 народних депутатів. Однак станом на сьогодні прізвище одіозної Тетяни Плачкової зі списку членів парламентського комітету на сайті ВРУ дивним чином зникло.

Пані Плачкова свого часу працювала в ДАБІ і є цивільною дружиною Олексія Горового. Нардепка декларує двох дітей від забудовника, хоча самого чоловіка в декларацію не внесла. Нагадаємо, група братів Горових відкрито конкурує за вплив на будівельному ринку з іншим девелоперським кланом – «Інтергал-Будом» Володимира Зубика.

Пані Тетяна відома не тільки своїми інтересами у будівельній сфері, а й відверто проросійською позицію. У березні 2020 року вона разом із Медведчуком зустрічалась із посіпаками Путіна в Москві, а у січні 2021-го створила парламентське міжфракційне об’єднання «За українську Бессарабію», яке, на думку експертів, підігріває сепаратистські настрої у південному регіоні України. Наразі Плачкова внесена у базу сайту «Миротворець» як пособниця російських окупантів та учасник пропагандистських заходів Росії проти України.

Понад те, жінка не приховує розкішного стилю життя: у 2019 році вона придбала 200-метрову квартиру в центрі Києва за 11 млн грн. А також декларує колекцію прикрас, годинники, шуби з хутра та сумки Луї Вітон та Ерме, маючи офіційну зарплату у 42,5 тисячі гривень на місяць.

За твердженням ЗМІ, синдикат Горових-Столара-Плачкової використовує свій вплив на ДАБІ не лише для легалізації власних об’єктів будівництва, зведених з порушеннями, але й для збирання тіньового «кешу» із забудовників у всій країні. Попри перманентне протиборство різних бізнес-груп та, як наслідок, постійні кадрові ротації у топменеджменті недореформованої ДАБІ, люди братів Горових незмінно посідають в органах держархбудконтролю не головні, але вагомі посади.

Зауважимо, що, окрім очевидних лобістів, у складі Комітету також є депутати, статки яких за два роки роботи в парламенті дивним чином зросли. Це може вказувати або на махінації з декларуванням майна, або ж на приховані зв’язки з великими забудовниками.

stopcor.org

Теги: Тетяна Плачкова,Олена Шуляк,Дмитро Ісаєнко,Андрій Клочко,ДАБІ,забудовники,Олександр Сергієнко,Вадим Столар,Сага Девелопмент
Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

15 ответов

 1. За 7 лет не одной станции метро не построил, не одной развязки… Кличко мразь застроил Киев и сделал город грязным и не комфортным…

 2. Следующие санкции нужно принимать в отношении черных застройщиков. Первые кандидаты — Плачкова (ОПЗЖ и подстилка Горовых) и Исаенко (ОПЗЖ).

 3. Позавчера вследствие неосторожного обращения с оружием погибли двое боевиков третьей отдельной мотострелковой бригады первого армейского корпуса Вооруженных сил РосПед.

 4. Помните я вам рассказывал за перевод класса последствий строящихся домов на «СС3» и последующее получение разрешительных документов в Киеве, шо активно практикуют одесские застройщики на протяжении последних пары месяцев…? Так вот, до меня доносятся слухи, шо депутат от «ОПЗЖ» Татьяна Плачкова активно лоббирует перевод полномочий на выдачу разрешительных документов по классу «СС3» на места… Всё достаточно банально… В Одессе ГАСКом управляет её человек и однопартиец Александр Авдеев… Шо из этого получится остаётся только посмотреть…

 5. Не могу не восхищаться Леди ОПЗЖ-Плачковой или пара слов о СС3

  Тут нашептали Ирочке о неком пилотном проекте, который хотят ввести на территории Одесской области на период 2021-2023 гг.

  Официальная часть звучит примерно так: «пілотний проєкт із розширення можливостей регіональної влади та територіальних громад в питаннях децентралізації, дебюрократизації та діджиталізації суспільно значущих соціально-економічних процесів для росту інвестицій в Одеську область».

  Очень Ирочку заинтересовал пункт 10. В котором Кабмину и Минрегиону предлагается в месячный срок обеспечить передачу полномочий архитектурно-строительного контроля и надзора за объектами класса последствий СС3 (это помимо всего все жилые высотки) в громады с численностью населения 50 тысяч и более

  А теперь немного занимательной математики.

  В год в Одесской области сдаётся около 5 млн квадратных метров. Такса ГАСКа — 5-7$ за квадрат, так получаем около 25 млн $.

  Сейчас в Одесском облГАСКе власть вернулась к небезызвестным Горовым. Однако потоки утекали в Киев, сейчас ,благо, все в семью вернётся.

  На счёт лоббирования этого вопроса: Cherchez la femmе

 6. Сколько uнформацuu! Непочатыú краú работы как для правоохранuтельных органов, но только не украuнскuх — нашu нuчего не могут, эдакuе правоохранuтельные uмпотенты. А ведь сколько уголовных дел можно было бы возбудuть, быстро ux расследовать, прuвлечь всех комбuнаторов к уголовноú ответственностu, а денежные средства направuть в казну. Тогда можно было бы вuдеть, что правоохранuтелu не зря своú хлеб едят.

 7. Вчера 25 апреля 1547 была сожжена до тла москва! С праздником товарищи! Дивизия СС Галичина должна повторить это событие в ближайшее время. Слава Украине! Смерть вонючей московии!

 8. Татьяна Плачкова: поборы в ГАСИ, чемоданы налички дома, связи со Столаром и встреча с Путиным в Москве
  Больше информации на портале Антикор

  https://cutt.ly/Ov4HoSN

 9. Только “СС” — это НЕ немецкая аббревиатура, а расшифровывается как словосочетание “Січових стрільців”, чтобы отомстить за ликвидированную Запорожскую Сечь.

 10. А як же супер реформатори яких навіть СБУ спалила, але завдяки ОП всі відмазались, але країна не забуде своїх героїв:
  Трофімов Сергій, Клочко Андрій, Родін Володя, Кватерчук Юрій

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ