Человек не терпит насилия!

Не слишком ли много провалов у главы СВРУ Валерия Кондратюка? Это провалы – или задание такое?

kondratzeleniyМы неоднократно писали о странных действиях главы СВРУ Валерия Кондратюка, мотивацией которых в лучшем случае было желание выслужиться перед очередным Президентом, а результатом – ущерб государству Украина. Ущерб выражаемый в человеческих жизнях, в потраченных средствах, в дискредитации страны на международной арене. Теперь вот выясняется, что Кондратюк напринимал в разведку разнообразных проходимцев, которые активно ее дискредитируют. Сотрудники СВРУ с болью воспринимают ту деградационную политику, которую проводит Кондратюк в разведке. Приводим текст писема.

«Нашій Державі та усьому світу уже відомо про «суперталановитого» співробітника СЗРУ Зонтова, який прославився багатомільйонними хабарами.

Але, за наявними даними, викликає подив також ситуація і щодо вашого радника Кержковського Романа Федоровича, якого ви особисто  призначили на цю посаду. Це колишній начальник аналітичного департаменту СЗРУ, який після звільнення в 2017 році «прихватив» з собою близько 20 тис. файлів з грифом «таємно» та «цілком таємно». З цього приводу СБУ зареєструвала кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада у формі шпигунства) КК України. Справа розслідується, проводяться експертизи, інші процесуальні дії, а ви надали Кержковському допуск і доступ до державної таємниці.

Як ви допустили таке, що у розвідувальному органі служить ряд співробітників, які обґрунтовано підозрюються у вчиненні корупційних діянь та державної зради ?

2.                Ще одна скандальна історія. Це викрадення в дружній нам Молдові судді Чауса. Президент Молдови та Міністр внутрішніх справ цієї країни фактично звинуватили Україну в порушені міжнародних договорів та недружніх діях.

За наявними даними, в цій історії могли приймати участь співробітники воєнної розвідки.

Стало відомо, що така поспішність з викраденням Чауса (хоча його Молдова планувала в найближчий час видати Україні) пов’язана з тим, що потрібно було встановити причетність колишнього начальника ГУР МОУ Бурби до вивозу в 2016 році Чауса за кордон. Поки не вийшов фільм про «вагнергейт», офіс Єрмака шукає компромат на керівників цієї операції.

Однак, Бурба в той час не був керівником ГУР МОУ, а ви були очільником воєнної розвідки.

Ви розумієте, яку непоправиму шкоду буде нанесено нашій Державі на міжнародній арені, якщо підтвердяться факти незаконного переміщення судді Чауса в Молдову та його викрадення з Молдови ?

3.                Коли ви доповідали Президенту про ці вкрай негативні історії пов’язані з вашим співробітником Зонтовим, суддею Чаусом у вас не було бажання написати рапорт про свою відставку, щоб у подальшому не ганьбити Державу ?

Чи ви чекаєте «слушної нагоди» як у 2019 році та напишете рапорт Президенту і як минулий раз вкажете в ньому, що «Відсутність публічної підтримки з Вашого боку на фоні цих неспростованих брудних звинувачень звільняють мене від морального обов’язку продовжувати працювати під Вашим керівництвом».

Правда з датою помилочка вийшла. На першій сторінці вашої заяви говориться про березневі президентські вибори (перший тур був 31.03.2019р.), а в кінці заяви стоїть дата – 26 лютого 2019 року.

Ну то таке …»

1646114 900

1645973 900

Кстати, Зеленскому стоило бы понимать, что Кондратюк и ему такое открытое письмо в конце концов напишет)). Чтобы перед очередным новым шефом выслужиться. Ну а сливать информацию из под Зеленского Кондратюк начал с первого же дня знакомства.

«В.Кондратюк та його дружина все життя працювали виключно на посадах державної служби, водночас за попередньою оцінкою статки В.Кодратюка складають понад 2 млн. долл. США. Так, за даними державних реєстрів йому належить: приватний будинок загальною площею 484 кв.м. в котеджному містечку “Коник”, орієнтовна вартість будинку складає 1,5 млн. долл. США; гаражний бокс за адресою: вул. Старонаводницька, буд. 10а. Також відомо, що В.Кондратюк переоформив на свого сина кілька об’єктів нерухомості, у тому числі квартиру за адресою: м. Київ, вул. Московська, буд. 46/2, кв. 174 (орієнтовна вартість 300 тис. долл. США), два гаража в м. Київ та дві земельні ділянки в передмісті Києва (загальною вартістю близько 100 тис. долл. США).

За наявною інформацією під час проходження військової служби на посаді начальника ГУР МО України В.Кондратюк неодноразово отримував неправомірну вигоду за розміщення контрактів державного оборонного замовлення (далі – ДОЗ). Так, керівництвом ТОВ НВФ “Криптон” (виконавець ДОЗ) у 2016 році було придбано та передано В.Кондратюку новий броньований автомобіль “Toyota Land Cruiser 200” р.н. АА0634СР (вартість близько 200 тис. дол. США). Також у 2016 році, його дружина, Кондратюк Т. М., отримала у подарунок автомобіль Lexus GS 460, р.н. АА7888КЕ, придбала квартиру за адресою: м. Київ, вул. Будівельників, буд 38/14, кв. 41 Відомо, що В.Кондратюк має у власності автомобіль “Toyota Sienna”, р.н. АА8878ІО.

На окрему увагу звертає факт отримання В.Кондратюком неправомірної винагороди (ст 368 ККУ) у вигляді квартири за адресою: м. Київ, вул. Максимовича, буд 3-г, кв. 197, що була “подарована“ (передана у якостя хабаря) забудовником близькому родичу (тещі) після укладання контракту з ГУР МО України в особі В.Кондратюка щодо забудови ділянки за вказаною адресою. Слід зазначити, що вказаний забудовник передав ГУР МО України квартири без оздоблення коли за документами вказані квартири були з ремонтом.

Звертає увагу, що В.Кондратюк перебуваючи на посаді начальника ГУР МО України, своїм наказом з грифом “Цілком таємно” призначив дружину Кондратюк Т. М. на офіцерську посаду у ГУР МО України та присвоїв їй офіцерське звання, що суперечить вимогам антикорупційного законодавства України та є реальним конфліктом інтересів. Слід підкреслити, що Кондратюк Т. М., з 2015 по сьогодні жодного разу на роботі не з’являлась. Старший син В.Кондратюка, КОНДРАТЮК Владислав Валерійович проходив навчання в університеті м.Вашингтон, США, де протягом 3-х років навчався та проживав, що співпало з перебуванням В.Кондратюка на посаді начальника ГУР МО України. 75% витрат були здійснені коштом ЦРУ США. Середній син, КОНДРАТЮК Олександр Валерійович, навчається в приватній школі та проживає м. Нью-Йорк, США. Третій син В.Кондратюка народжений влітку 2019 року в США (м. Майамі), що автоматично робить його громадянином США.»

« У цьому році (у т.ч. завдяки підтримці Комітету) бюджет СЗРУ збільшився більше чим у 1,5 рази (з 2,6 до 4 млрд. грн.), також грошове забезпечення співробітників зросло на 40-50%. Воно є найбільшим серед розвідувальних та контррозвідувальних органів.

Здавалось би працівники СЗРУ повинні бути максимально мотивовані на виконання своїх функціональних завдань.

У той же час з’являється Зонтов з багатьма мільйонними хабарами.

Я вважаю, що це Ваші особисті прорахунки в організації роботи та контролю за підлеглими.

Ви не змогли викрити цього «корупційного крота» (а можливо не тільки корупційного) у себе під носом, а що тоді робиться за межами Держави, де присутні ваші співробітники ?

Крім Зонтова, у вас працює не менш відомий персонаж – Шкурат Ігор Петрович, це керівник одного з важливих підрозділів.

Чим він відомий? Тим, що за часів Януковича був заступником керівника «наружки» СБУ, активно працював проти демократичних сил, слідкував за активістами Революції Гідності, яких потім саджали по тюрмам. Підпадав під люстрацію. Для її уникнення декілька разів з’їздив в зону АТО, де нічим особливим себе не проявив, і так нібито очистився.

Водночас, у 2019 році коли був начальником Управління внутрішньої безпеки ДФС України, за даними джерел в СБУ та ДФС, під час святкування чергової «податкової операції» з під ресторану в м.Києві невідомі викрали його авто в якому було 0,5 млн. доларів США.

За цим фактом були розслідування в ДФС і СБУ. Однак, щоб їх уникнути (мотивуючи, що це нібито політичні переслідування) Шкурат подався на дострокові парламентські вибори у 2019 році по округу № 161 (м.Ромни), а самі розслідування «тихенько» позакривали, можливо за вагомі «аргументи».

Таке враження, що вас намагається захватити та взяти у полон з усіх сторін якийсь корупційний спрут ?

У червні 2020 року, Президент представляючи вас колективу СЗРУ поставив таке завдання (дослівно): Валерію Віталійовичу, доручаю вам професійно реформувати Службу зовнішньої розвідки України, запровадивши сучасні моделі управління розвідувальною діяльністю, персоналом і стратегічними комунікаціями».

Ви обіцяли Президенту і Державі, що впораєтеся з цим завданням у найближчий час, зокрема що стосується формування кадрового складу з чесних та професійних співробітників. Минув майже рік вашого керівництва СЗРУ. І що ? Зонтов, Шкурат, хто наступний …?

Я вважаю, що ви з цим завданням не справилися, розвели у Службі справжній «корупційний мурашник» і вам, як людині, яка скрізь (на нарадах і публічно) говорить про європейські цінності, честь мундира і честь офіцера доцільно написати рапорт про звільнення з посади і не позорити Президента і Державу.»

В результате прочтения этих писем возникает вопрос. Столь провальная деятельность Кондратюка вызвана его запредельным карьеризмом в сочетании с непрофессионализмом? Бытовым пьянством? Или же человек просто выполняет задание по развалу отечественных спецслужб?

Олег Никольский, для «ОРД»

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 1 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Мельника сняли, кого назначат?

Кабинет министров на заседании во вторник, 11 апреля, уволил с должности главу Бюро экономической безопасности Вадима Мельника. Об этом сообщил…
Пришла пора менять кровати

Пришла пора менять кровати

Есть мнение, что уже в начале марта начнется чистка рядов украинской власти. Прежде всего – силовиков. Возможно, недавно назначенные и…
ТОВ «БК КБР», хранилище ядерного топлива в Чернобыле и "украиское лэнгли" Валерия Кондратюка

ТОВ «БК КБР», хранилище ядерного топлива в Чернобыле и "украиское...

В октябре прошлого года мы писали об уникальной афере, которую провернул тогдашний начальник СВР Украины Валерий Кондратюк. Речь шла о…
НОВОСТИ