Человек не терпит насилия!

Идиотократия на марше

У кого-то ( в «Киберджуре») прочитал, что сейчас человеки стремительно глупеют. То ли от соцсетей, то ли йода не хватает. И мы живем не в эпоху постправды, а скорее в эпоху гиперреализма, когда уже нет никакой разницы между правдой и ложью именно по причине тотального идиотизма потребителя информации. Идиотократия на марше. И Украина, естественно, впереди планеты всей. Вот все эти Юзики, Коли Тищенко — это ведь просто власть идиотов.

tischenkk

И Зеленского выбрали именно потому, что для идиотов он понятен. Тот же Рахманин, к примеру — слишком сложен, тексты длинные. А Зеленский прост и краток, как слово “***” на заборе. И все “творчество” 95-го квартала было исключительно для идиотов, простое и понятное. Ну и результаты, соответственно — проваленная вакцинация, проваленное “Большое строительство”, даже с санкциями — начали и забросили. Отличительная черта идиота — неспособность довести ни одно дело до конца. Проще переключиться на новое. А потом забросить и его. Да, и выхода из этой ситуации не предвидится. После Зеленского выберут еще более тупого. Шария там или Киву. Кали-юга, дружок, Кали-юга.

Особенно, конечно, напрягает то, что и спецслужбы это явление не обошло. Посмотрите, к примеру, на Баканова. Я не говорю о том, что он просто странный, по мимике, да и по высказываниям. Но посмотрите на биографию – юрист-решала у 95-квартала, неудачливый вор. Украл ГЭС, но поймали.

bakanbaklan

Это можно сравнить, к примеру, с Грицаком? Понятно, что и Василий Сергеевич не без греха, но ведь профи с хорошей базой. И водитель хороший))))). А возьмите реального «хозяина» СБУ Андрея Наумова. Чувака в ГПУ не подпускали к следственной работе исключительно по причине непроходимой тупости. И легко читаемой на лице глубокой коррупционной озабоченности. Но то, чего не дали в ГПУ, Наумов наверстал в СБУ.

originalnaummmm

Беда, короче говоря. Быть умным стало немодно. Иначе киевляне вряд ли бы избрали Кличко с ударенным мозгом. У Ким Кардашьян, к примеру, мозг очень маленький. Но огромная жопа.

1397022232 kim kardashian 04

И все – она лидер мнений, ее слушают. У нас вот тоже. Поверили смешному говорящему попугайчику. Избрали Президентом. А он не приспособлен к такой должности. У него лапки и клюв. И он продолжает чирикать. И произносить, написанные другой безмозглой птицей тексты.

Кстати, Петр Алексеевич Порошенко, несмотря на наличие диплома, тоже не гений мысли. Побарыжить – да, а как организатор – все достижения налицо. Как в прошлом, так и в настоящем, судя по рейтингам.

Ну и тут читатель, естественно, ожидает рекламы «умного» политика. Смешка, наверное. Или Разумкова. Увы, но нет. Больше похоже на имитацию высокого айкью для тех, у кого он низкий. И выход тут один. Становиться умнее самим. Как говорил дедушка Ленин: «Учиться, учиться и еще раз учиться». И меньше читать соцсети, в них ума точно нет. Одни эмоции и междометия.

Сергей Никонов, «ОРД»

В тему:

Ідіотократія: скільки років залишилося до перемоги дурості?

Після кількох років спілкування з чиновниками Міністерства освіти та науки України пройти мимо цього тексту було неможливо. Раніше казали “чим крупніше, тим дурніше”. Тепер наче не так. Тепер чим крутіший смартфон, тим дурніший. Відомо, що до війська у всі часи намагаються відібрати найкращих. Для цього оцінюють призовників по низці параметрів, у т.ч. по IQ. Тому текст що нижче не випадково має пряме відношення до “Кіберджури“.

В Інтеренті  можна знайти фантастичний фільм американського режисера “Ідіотократія” (“Планета ідіотів”, 2006), антиутопія про те, як в результаті природного відбору чисельна перевага безглуздих людей над розумними стала зашкалювати і що з цього вийшло. Намагаючись з позицій сьогодення осмислити вибори очільником країни Петра Порошенка чи Володимира Зеленського, повний розвал нашого світу не виглядає такою вже фантастикою: рівень IQ у молодих людей неухильно знижується. Деякі дослідники вважають, що цей процес вже незворотній. Тобто, наступний буде ще гіршим. Одні стверджують що в цьому винен негативний відбір по інтелекту (розумні люди таки гірше розмножуються). Інші винять у всьому смартфони. Чи встигнемо ми переламати тенденцію до того, як середній IQ homo sapiens впаде до рівня розумової відсталості? Далі наведемо майже без змін текст з сайту “Української асоціації лідерів бізнесу“. Ясно, який бізнес, такі і думки у лідерів. Але текст гарний, пізнавальний і оптимістичний для олігархів та інших дітей кучми. І якщо ви дочитали аж до цього місця, то не полінуйтеся відкрити ще одну сторінку щоб дізнатися, як у світі намагаються лікувати чи, принаймні, відтерміновувати або послаблювати наслідки ідіократії: ідіотам і вишиваті сюди НЕ МОЖНА!

Отже, вчений Ардаліон Токарський вважав, що дурість є психіатричним захворюванням. Дурість тоді не вимірювали ніяким IQ. Проте дуже переконливо на зборах Московського суспільства невропатологів і психіатрів у 1896 році А. Токрський довів, що між поняттями “нерозумно” і “безглуздо” існує різниця. Нерозумно, говорив він, впасти з вікна, задивившись на місяць; нерозумно забути адресу своєї квартири або «сісти на катафалк замість брички», однак це зовсім не можна назвати дурістю. Це щось інше, що входить в негативний, дуже загальне поняття «нерозумно». А дурість – поняття позитивне, тобто володіє властивостями, органічно притаманними цьому поняттю і саме йому. Які ж це властивості? 

Відмовляючись лаконічно визначити властивості дурості, Токарський перераховує її прояви. Він передусім говорить, що дурість – родове поняття, яке включає обмеженість, безрозсудність, легковажність, необачність, безцільність, безглуздість. А скільки ще діянь подібного роду, говорив Токарський, ми просто “соромливо і соромливо іменуємо іншими іменами”! Виступає в римському сенаті оратор-демагог, підтримуваний преторіанською гвардією. Він обіцяє свідомо неможливе, обіцяє неймовірне і нездійсненне. Йому ніхто не вірить, так, і сам він знає, що бреше, але ніхто не заперечує. “Хіба це дурість”? – запитує Токарський. Ні, “політика”.

Не всіх ідіотів убила війна — частина стала “цифровізаторами”.

Консенсус людей в суспільстві і компроміс людини з самим собою являється, схоже, головним рушійним чинником роботи дурним населення Землі. Ми живемо у світі “симулякрів”,  копій без оригіналу, які люди згодні приймати за оригінали і гонитву за якими робити метою свого життя. Просто тому, що так роблять усі. І так, що ж говорять цифри?

Минулого року французький нейропсихолог Мішель Демурже випустив книгу “Фабрика екранних ідіотів”. Автор б’є в усі дзвони: з 1999 по 2009 рік середній IQ молоді на стику школи і ВНЗ впав на 3,8 пункту. Дрібниця, так, але продовживши цю тенденцію на 100 років вперед, ми отримаємо падіння інтелекту до 62. А згідно з тестом IQ, вже показник 70 – це особи з розумовою відсталістю (верхня межа дебільності). Загроза серйозна.

Суспільство, що складається з людей, у яких вата замість мізків, не зможе підтримувати власне існування. Нікому буде управляти машинами і справляти їх, тобто наша техногенна цивілізація впаде. Штучний інтелект може, звичайно, прийти на «допомогу», але це може лише посилити ситуацію для людини як такої. Ще 20 років тому ніхто б не подумав, що XXII століття людство ризикує зустріти розумово відсталим. Рівень IQ щосили ріс, адже упродовж XX століття люди вважали, що кращий інтелект і знання забезпечують дітям кращі шанси в житті і вселяли цю ідею молодшому поколінню.

Учені зі схваленням спостерігали так званий ефект Флінна, по імені новозеландського філософа Джеймса Флінна, який в 1984 році опублікував статтю “The mean IQ of Americans : Massive gains 1932 to1978” в журналі “Psychological Bulletin”, де було написано, що середній IQ жителів США за вказані роки збільшився на 15 пунктів – приблизно на 3 пункти за кожен десятиліття. Аналогічні дослідження в інших країнах показали схожі результати, що хоч і різняться по країнах. Так, Флінн описав підвищення на 20 пунктів IQ голландських призовників з 1952 по 1982 рік. Проведені після 2000 року дослідження показали те, що зараз називають “зворотний ефект Флінна” : зростання IQ сповільнюється, припиняється або навіть змінюється спадом.

Проведене в 2004 році дослідження даних про IQ норвезьких призовників показало, що після середини 1990-х років зростання зупинилося і змінилося невеликим спадом; роботи Тисдейла і Оуена, проведені в 2005 і повторно в 2008 роках, продемонстрували, що результати тестів на IQ датських призовників росли з 1959 по 1979 роки на 3 пункти в десятиліття, за десятиліття 1979-1989 років виросли тільки на 2 пункти, за 1989-1998 роки – на 1,5 пункту і за 1998-2004 роки знизилися на ті ж 1,5 пункт. 

З чим дослідники зв’язують поворот тенденції розумнішання людства? Ось що говорить сам Флінн: “Перемога візуального сприйняття означає, що менше людей читає довгі романи або книги з історії. Люди живуть у бульбашці з сьогодення, що робить їх більше уразливими до дії інформації, що подається ззовні, – у них просто немає нічого “свого”, нічого, що вони могли б протиставити тому, що їм говорять. Поліпшення аналітичних здібностей більше не робить вас кращим громадянином”. Блоги, поп-культура, дорогі тренінги про те, як “відкласти голову убік і згадати, що ти тіло”, люди без освіти, що знаходяться на вершині соціальної піраміди (Кім Кардаш’ян, наприклад), – усе це різко зводить бажання займатися своїм інтелектом нанівець.

Бути розумним більше не престижно, не забезпечує переваги. Досі престижно, втім, в нашій країні мати “симуляцію розуму” – диплом про вищу освіту юриста, економіста, журналіста і так далі. Але приходячи на співбесіду влаштувуючись на роботу, ці люди (що вивчилися “журналістиці”, приміром, в Політехнічному, а “адвокатурі” – в Інфізі) не можуть показати своєї реальної корисності підприємству. Більше того, підприємство не може знайти собі відповідного електрика або токаря або тесляра, тому що ці професії вже практично не випускають! Велика кількість “мильних бульбашок” будує таку ж “мильну цивілізацію”, тестування функціонерів яких дає таку страхітливу тенденцію. 

На цій світлині все.

Ще декілька слів про те, що у наш час люди з нижчим IQ в нормі заводять більше дітей. До 1850 року це взагалі не було проблемою для нашого людства. Безглуздий мисливець гине частіше за розумного, а розумному селянинові по плечу прогодувати дітей в голодний рік. Найзабезпеченіші класи Британії віками мали приблизно удвічі більше дітей на жінку, ніж робітничий клас. Якщо у представника нижчих класів раптом і було більше дітей, то вони, в силу недостатнього живлення, мали помітні проблеми із здоров’ям, і вже в другому поколінні число їх нащадків падало. Після 1850 року погане харчування у дітей в розвинених країнах стало відходити в минуле навіть у бідних шарах, а збільшення доходів населення дозволяло прогодувати велику сім’ю навіть тим, хто не мав вищої освіти. Уся проблема полягає в тому, що цивілізація перестала бути реальною, тобто мати реальні перевірочні інструменти для оцінки стану справ кожної конкретної людини. Тому людям стало багато чого “здаватися” – у тому числі, що вони насправді розумні. Не в змозі переварити таку величезну кількість інформації, яка сиплеться на них з усіх боків, люди усе менше розуміють в тому, що відбувається – тобто управляти ними стає все простіше. Усе питання в тому, хто цим займеться. Кому знадобиться стільки ідіотів, генерувати яких допомагають і “наші” міністерства генерування ідіотизму.

 Підписуйтеся на канал “Кіберджура“ https://t.me/kiberdjura щоб дізнатися більше.   

Умови для участі в КШГ “Кіберджура” тут >>>.

Головний інформаційний партнер КШГ «Кіберджура» — Студія «TV-7 production» (https://tv7.studio).

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ