Человек не терпит насилия!

Ігор Клименко: Для збалансованої поліцейської присутністі у кожному населеному пункті, створено 132 районні підрозділи поліції – управління та відділи

З огляду на новий адміністративно-територіальний устрій виникла потреба внести певні корективи в організацію діяльності Нацполіції для адаптування розташування підрозділів до нових районів, оперативнішого реагувати на виклики та щоб поліцейські послуги були ще доступнішими кожному – від мешканця мегаполісу до жителя невеликого хутірця. Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко під час колегії МВС сьогодні, 11 лютого.

147356467 737847130457942 333666960322224956 n

Ігор Клименко розповів, що до того як запустити цю нову модель, було проведено досконалий аналіз, детально вивчено оперативну обстановку в кожному районі та визначено навантаження на кожного працівника поліції. Крім того, враховано тонкощі несення служби в тій чи іншій місцевості.

«Наприклад, в гірських районах населення може й небагато, однак відстань між домогосподарствами може сягати декількох кілометрів. Додамо сюди ще ускладнені умови проїзду – і наряд поліції може добиратися на виклик декілька годин. Не тому, що поліцейські невчасно відреагували. А тому, що така географічна особливість цієї місцевості», — сказав він.

Також Ігор Клименко зазначив, що потрібно було змінити підходи для ефективнішої організації роботи. І ці зміни продиктовані часом та досвідом.

«В Україні успішно пройшла адміністративно-територіальна реформа: 490 районів ліквідовано, на заміну їм створено 119 (плюс 17 на тимчасово окупованих територіях). Тож спершу ми вирішили відштовхуватися саме від цих нововведень. Але ми не просто сліпо слідували новоутвореним районам. Ми враховували чисельність та густоту населення. Навантаження та відстань до районного підрозділу кожного окремого органу поліції», — розповів він.  

11 02 9

Щоб максимально охопити населення поліцейським захистом, у їх складі створено відділи, відділення та сектори поліцейської діяльності. При цьому відділення поділені на два типи.

«Ми поділили відділення на 2 категорії: одні будуть зі слідством та карним розшуком, в інших залишиться лише дізнання та превентивні служби. Там, де залишається кримінальна поліція, оперативники забезпечені усіма необхідними засобами для якнайшвидшого розкриття злочинів», — пояснив голова Нацполіції.

Сектори поліцейської діяльності — це невеликі підрозділи поліції, де буде лише превенція – тобто групи реагування, які оперативно виїжджають на виклики по 102, а також дільничні офіцери поліції, які безпосередньо працюють з населенням. Одна із основних ідей зміни моделі управління – створення на базі кожного району єдиного безпекового простору.

11 02 21 1

Раніше всі територіальні підрозділи були окремими структурними одиницями і виконували завдання виключно на визначених окремих територіях управлінь, відділів чи відділень. Тепер основним залишився районний підрозділ, а всі інші структурні одиниці – в його підпорядкуванні. В розпорядженні керівника районного підрозділу – усі наряди поліції та групи реагування на території району. І він самостійно може визначати їх дислокацію в залежності від оперативної необхідності. Таке укрупнення підрозділів дасть змогу керівнику краще контролювати особовий склад. Це, безумовно, вплине і на рівень професійної підготовки працівників поліції.

Керівнику районного управління чи відділу напряму підпорядковуються також поліцейські офіцери громади (або скорочено ПОГи), які безпосередньо проживають на території обслуговування, добре знають мешканців та їх проблеми. І головне – можуть швидко прийти на допомогу.

«Нагадаю, в Україні створено 1470 об’єднаних територіальних громад. І в кожній буде щонайменше по одному поліцейському офіцеру громади. А в деяких, великих за територією та населенням, може бути й декілька. Нині вже працюють 450 ПОГів, які обслуговують 275 об’єднаних територіальних громад», — зазначив Ігор Клименко.

Упродовж минулих двох років відкрито майже 500 поліцейських станцій, в яких розміщуються ПОГи та дільничні. Для розуміння масштабу процесу, у 2018 році було лише 4 поліцейські станції.

11 02 10

Ігор Клименко наголосив, що кількість територіальних підрозділів не зменшиться. Їх так і залишиться 646.

“Якщо приплюсувати ще поліцейські станції як додаткові осередки безпеки, то мапа поліцейської присутності виглядає так: 26 обласних головних управлінь Нацполіції, 646 територіальних підрозділів плюс 500 поліцейських станцій. Кількість поліцейських станцій постійно зростатиме» — повідомив голова правоохоронного органу.

Департамент комунікації МВС України

ФОТО Миколи Анацького

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ