Человек не терпит насилия!

Напозичався: мільйони, Каєни і лижний курорт родичів нового начальника ГУ Національної поліції в Харківській області Андрія Рубеля

Минулого тижня Харківська область отримала нового головного поліцейського. Керівником Головного управління Нацполіції в Харківській області 4 грудня призначили Андрія Рубеля. Представляти його приїхав особисто голова Національної поліції України Ігор Клименко. Як і завжди на таких протокольних заходах говорили багато красивого і правильного, але найбільше нам зрезонували слова Клименка про те, що пріоритетом в роботі поліції  є довіра громадян:  «Кожен з вас несе персональну відповідальність за надання нашим громадянам якісного правоохоронного сервісу. Рівень довіри населення області до поліції має бути значно вищим».  Зрезонували, бо те, що нам вдалося з’ясувати про Рубеля, змушує сильно засумніватися – чи заслуговує він на довіру.

Кар’єра полковника поліції Андрія Рубеля – стабільно правоохоронна і майже стабільно київська. Службу він розпочав у середині нульових як звичайний опер карному розшуку одного з райвідділків столиці – і років з 10 так і продовжував бути опером. З 2015 почав займати керівні посади в ГУБОЗ, карному розшуку й кримінальній розвідці. З 2016 по 2019 – в Департаменті внутрішньої безпеки Нацполу, потім трошки покерував поліцією Закарпатської області, потім очолював Департамент стратегічних розслідувань і ще півроку був замначальника Департаменту карного розшуку НПУ. А тепер, власне, Харків. Коротше, кому цікаво детально – читайте нижче повну довідку, а зараз головне, що вам треба запам’ятати, це ось що: все життя Рубель працював на державу.

Наскільки ефективно працював – важко сказати, Рубель ніколи не був особливо публічним, але варто згадати   два скандали, у зв’язку з якими його прізвище виринало в заголовках останнім часом. 
Перший – коли у 2019 році Рубель осоромився на конкурсі в Державне бюро розслідувань. Він намагався очолити управління внутрішнього контролю ДБР, але провалив тест на знання законодавства. Професіонал з багаторічним стажем … відповів правильно лише на 42 питання зі 100. Це був другий найгірший результат на конкурсі в принципі. 
Другий – коли на початку 2020 року активісти звинуватили очолюваний Рубелем Департамент стратегічних розслідувань у незаконному стеженні за активістами й ветеранами. Очільник ГО «С14» Євген Карась тоді оприлюднив списки осіб, по яким ДСР нібито збирає особисті дані – адреси, номери телефонів і автівок. 
Увесь цей час залишалася поза увагою декларація Рубеля, хоча якраз у ній, ймовірно, і зашита відповідь на питання щодо ефективності роботи поліцейського чиновника. Щоправда не так на благо правоохоронного органу, а на благополуччя власної родини.
Отже, повторимо, все життя Рубель працював на державу, а отже – на далеко не захмарну державну зарплату. Минулого року, згідно з декларацією, він в середньому заробляв 2 тис.дол /міс. Але це тільки минулого року – зарплата чиновника вийшла на пристойний рівень після реформи поліції. А до того все було по класиці: в 2015 році, приміром задекларовано  в середньому 8 тис грн/міс. Аналогічно і дружина поліцейського Анна Рубель: вона теж з нульових працювала в системі МВС, в тому ж 2015 році отримувала ще менше за чоловіка – 4 тис грн/міс., а цього року взагалі завершила кар’єру … звичайним адміністратором в сервісному центрі. Де останні три роки взагалі зарплати не отримувала, судячи зі складу родини в деклараціях припускаємо – вона весь цей час була в черговому декреті. 
Тож буквально донедавна родина Рубеля не могла похвалитися не те що високими, а навіть посередніми доходами … а втім з року в рік хвалилася в деклараціях дорогим майном – величезна квартира, хороші автівки. Відповідь на питання «як?» така ж класична, як копійчана зарплата опера: майно і кошти Рубелю постійно позичають родичі. Проблема тільки в тому, що під великим питанням – звідки це майно і кошти у самих родичів взялися. 
Почнемо з того, що в декларації вказали. Потім ще буде про те, що не вказали, хоча, найвірогідніше, мали б.

У 2018 році Рубель купує в столиці квартиру на 171 кв.м. Задекларована ціна – 3,9 млн грн. І вже тут виникають питання. 
Будинок, у якому Рубель придбав квартиру – це досить дорогий комплекс по Іллєнка, 83Д. Це не новобудова в самісінькому центрі, будинок старий але престижний, у якому ринкова вартість квартир далеко не  870 дол за квадрат, як то задекларував Рубель. Квартири навіть з простим, навіть можна сказати – не новим і не дорогим – ремонтом тут зараз продають від 1 389 $/м²  до 1,663 і 1,684 $/м² . Тобто в півтора рази дорожче, аніж задекларував поліцейський. Як йому вдалося так сторгуватися – незрозуміло. Але цікавіше, де він взяв бодай ті кошти, за які здійснив покупку.
Якщо вірити декларації Рубеля, то більшу частину суми напередодні угоди йому подарував тато, Микола Рубель. Факт дарунку   3 144 000 грн, еквівалент 120 тис дол, навіть скріпили окремим договором, який Рубель теж задекларував. Все б нічого, тільки офіційні доходи тата за останні 20 років, за даними наших джерел, склали всього близько 82 тис дол (в перерахунку на щорічно актуальний курс).  Тобто якимось чудесним чином тато нібито позичив сину-полісмену у півтора рази більше, аніж на момент позики офіційно заробив. 

Тато Рубеля – також з органів, працював у МВС, при чому кидало його життя в основному по районках, останнє відоме місце роботи – Борзнянський райвідділ в Чернігівській області. За даними судів, на пенсію Рубель-старший вийшов з посади начальника слідчого управління, у званні полковника і з окладом на рівні … 9 638,26 грн. (це з усіма надбавками). Було в житті тата Рубеля кілька періодів, коли він кидав службу і займався бізнесом. Це кілька років в середині нульових і оце тепер, після виходу на пенсію десь у 2015 році. От тільки той бізнес великих прибутків йому офіційно не приносив. Та й як він міг їх приносити, якщо за даними офіційної фінансової звітності цих фірм в базі YouControl, вони стабільно закінчували рік як не в нуль, так в мінус? 

Але відсутність необхідних сум, отриманих офіційно, аж ніяк не заважало татові окрім грошей регулярно “підганяти” сину ще й дорогі авто. В 2017 Рубель-молодший декларує, що їздить на татовій AUDI  A6. Автівку 2015 року випуску, тобто практично нову, тато купує, щойно вийшовши на пенсію, і одразу віддає сину. А вже з 2018 поліцейський так само «нахабно забирає» в тата свіжо придбану AUDI Q7, 2011р.в. При цьому Рубель скромно пише в декларації, що йому не відома ціна жодного з позичених авто. Що ж, повідомляємо, що AUDI  A6 на вторинному ринку коштують від 30 тис дол., а семирічна AUDI Q7  – в районі 20 тис дол.
Ми намагалися поговорити з батьком Рубеля, але не змогли додзвонитися на жодну з його фірм – в одній не беруть слухавку, у трьох взагалі відключені вказані в реєстрі телефони.
Але щедрий тато – не єдиний родич, який регулярно відриває від серця найкраще заради комфортного життя Рубеля. 
Ще є теща, Тетяна Нікітіна. У деклараціях Рубеля незмінно фігурує користування її автівкою HONDA CR-V, рік випуску 2008, але купувалася вона новою, тож мала обійтися в близько 20 тис.дол. Але це крапля в морі тещиних статків, цікавіше те майно тещі, яке в декларації Рубеля НЕ фігурує, хоча є причини вважати, що мало би. 
В грудні 2010 року теща Рубеля купила будинок в с.Віта-Поштова під Києвом. Добротна «хатка» на 263 кв.м., згідно з даними реєстру нерухомого майна – на той момент коштувала близько 130 тис дол. 

У 2016 на тещу оформлюють PORSCHE CAYENNE 2013 року випуску. Такий мав обійтися мінімум в 40 тис дол. 
А на початку 2019 року теща купує 17,5 соток землі в Карпатах, в селі Подобовець, що поруч із гірськолижними курортом Пилипець. Це як Буковель, тільки «попростіше». Поки що. Бо масштаби нарізки і скупки землі та забудови в околиці такі, що скоро ця місцина зможе з Буковелем позмагатися. Коротше, ділянка тещі Рубеля – це максимально перспективна комерційна забудова. І тому вже зараз земля в Пилипці стартує від 1 тис дол за сотку.  Тобто в туристичний бізнес «вклали» ще одну «Хонду».

Чому ми все це розповідаємо? 
По-перше, офіційні доходи тещі і близько не стоять до «Поршів», маєтків під Києвом і гірськолижних курортів в Карпатах. За даними наших джерел, теща Рубеля працює у аптечній сфері: в 90-х вона працювала в звичайній комунальній аптеці в Чернівцях, а останні кільканадцять років – у приватній  фармкомпанії, яка теж займається роздрібною торгівлею ліками в Чернівцях. Її сукупні офіційні доходи за останні 20 років (тобто включно з періодом Honda-Будинок-Porsche-Пилипець) в перерахунку на актуальний курс – близько 140 тис дол. Цього б вистачило на будинок під Києвом. Але більше б не вистачило ні на що. В тому числі на прожиття. 
Справедливості заради маємо зазначити, що дочка у неї не одна, а відповідно не один зять. Але друга дочка, як і перша, все життя в МВС, зараз працює адміністратором в Сервісному центрі. А її чоловік – пожиттєвий податківець, раніше працював в одній зі столичних районних податкових, і лише віднедавна «апгрейднувся» до Офісу великих платників податків ДФС. І якщо вірити їхнім деклараціям, усі доходи й збереження, до копієчки, вони вклали у дві квартири в Києві, в далеко не понтових будинках на виїзді з міста. Настільки до копієчки, що навіть незрозуміло, на що весь цей час жили з двома дітьми – але то вже інша історія.
Тож повернемося до тещі. Друга причина, через яку ми розповідаємо вам про «її» статки і висловлюємо сумнів у тому, що вони «її» – це низка географічних збігів з трудовим шляхом Рубеля. 
Будинок у Віті теща придбала наприкінц 2010 року. Це якраз у той період, коли Рубель почав працювати «на область» і за кілька місяців до того, як отримав посаду у сусідньому з Вітою Василькові. Дуже зручно. Дуже вчасно.  
Але ще цікавіше з землею в Карпатах. Ми би залюбки повірили, що це гірськолижний курорт – це так теща планує собі хобі на пенсії, якби не її сусіди. Власниками сусідніх ділянок виявилися родичі співробітників Рубеля з МВС.  Одна, наприклад, на Миколу Потьомкіна – це тесть Сергія Дуба, колеги Рубеля по внутрішній безпеці, а пізніше – його зама в Департаменті стратегічних розслідувань. А ще одна – на Катерину Лошицьку, тещу Олексія Пилипенка, ще одного колеги Рубеля і Дуба з внутрішньої безпеки Нацполу.

Тому впевненість в тому, що все це майно могло би дійсно належати тещі і бути придбаним саме нею за її власні кошти – тане як сніг на гірських схилах під закриття лижного сезону… Поговорити про це з самою тещею Рубеля не вдалося – вона не взяла слухавку.
Коли Рубеля представляли колективу Харківського главку, очільник Нацполу Клименко грізно попередив: «Керівництво Національної поліції буде ретельно і жорстко відслідковувати роботу Нацполіції в Харківській області». Шкода, що її не відслідковували ретельніше іще в Києві.
Ми намагалися сконтактувати з Андрієм Рубелем, але всі його відомі телефони виявилися відключеними. Нам вдалося додзвонитися до дружини посадовця, яка пообіцяла передати наше прохання про коментар і номер для зв’язку. Станом на публікацію матеріалу Андрій Рубель на зв’язок не вийшов.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ