У зв’язку з пандемією COVID -19 в Україні та світі ситуація примусила школярів та студентів перейти на дистанційне навчання з використанням комп’ютерної техніки та всесвітньої мережі Інтернет. Але чи так це безпечно і чим таке навчання загрозливе для дітей?
Практика використання дистанційного навчання за відгуками батьків показала, що більшість шкіл та вищих навчальних закладів України є неготовими до повноцінного забезпечення навчання. І тут почали набирати популярності ON-LINE школи. Але, елементарний запит в GOOGLE вказує, що найбільшу популярність серед шкіл дистанційного навчання мають сервіси з доменом «.RU», наприклад: https://foxford.ru, https://tetrika-school.ru, https://school-bit.ru, https://online-school-1.ru, https://metaschool.ru та інші, які надають можливість навчання різними мовами, у тому числі і українською.
На другому місці за популярністю є платформи та домени типу «.COM», «.XYZ» тощо, які не мають конкретної орієнтації за країною. І на останньому місці ресурси «.UA».
То хто і чому навчає наших наших дітей? Хто надасть гарантії батькам, що навчання та завантаження програмного забезпечення з ресурсів країни-агресора не загрожуватиме зараженням шкідливим чи вірусним програмним забезпеченням? Хто вбереже молодь України від пропаганди Росії, у тому числі прихованої??? Чому відповідні освітні державні структури України не намагаються збільшити український начальний контент на державних серверних ресурсах?
Питання залишається відкритим…..