18 червня 2020 року в НАДУ відбувся перший захист (чи «захист»?) дисертації на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування». Аспірант кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Балан Микола Іванович захищав роботу на тему «Державне реагування на загрози суспільно-політичній стабільності в Україні» у спеціалізованій вченій раді ДФ 26.810.001, що утворена наказом МОН України № 429 від 23.03.2020 року.
Склад ради:
Голова ради:
Карпенко Олександр Валентинович, доктор наук з державного управління, доцент, завідувач кафедри інформаційної політики та цифрових технологій Національної академії державного управління при Президентові України. https://ru-ru.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1083637521989337&id=417293718623724
Рецензенти:
Запорожець Тетяна Володимирівна, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри інформаційної політики та цифрових технологій Національної академії державного управління при Президентові України;
Рачинський Анатолій Петрович, доктор наук з державного управління, вчений секретар, професор кафедри публічного управління та публічної служби Національної академії державного управління при Президентові України.
Опоненти:
Домбровська Світлана Миколаївна, доктор наук з державного управління, професор, начальник навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України;
Сиченко Віктор Володимирович, доктор наук з державного управління, професор, ректор комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти Дніпропетровської області».
Науковий керівник: Смолянюк Володимир Федорович, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політичних технологій Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
http://academy.gov.ua/?lang=ukr&tip=dop&tipn=Page&page=217
Цей захист відбувався за активного лобіювання, участі і в присутності т.в.о. президента НАДУ (вже понад рік!) доцента Анатолія Савкова (відомого виключно за скандалами та придбанням автомобілів іноземного виробництва за копійки. Зокрема, згідно з поданими ним деклараціями, він нібито придбав автомобілі Volkswagen passat 2013 року випуску за 8 тис. грн. та Volkswagen passat 2015 року випуску за 10 тис. грн https://declacar.com.ua/persons/Савков_Анатолій_Петрович-6357165 ; https://public.nazk.gov.ua/declaration/3b22f30f-b3e2-4c1d-83c6-d193795d9425 ; https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=663458917544600&id=100016414939053&sfnsn=mo ) та «директорки» фейкового Інституту публічного управління та адміністрування, утвореного попереднім керівником навчального закладу В.Куйбідою всупереч Положенню про НАДУ, затвердженого Указом Президента України № 850/2001 Ії Дегтярьової.
Згідно з п.17 Порядку проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 167 «у тижневий строк після прийняття документів до розгляду… на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти… розміщуються інформація про прийняття дисертації до розгляду та анотація дисертації, а також надсилається МОН повідомлення про прийняття дисертації до розгляду, яке разом з іншими такими повідомленнями, що надійшли до МОН протягом місяця, розміщується на офіційному веб-сайті МОН третього робочого дня наступного місяця…»
Це пряма вимога!! Постанови Кабінету Міністрів України! Однак таке повідомлення на час захисту на сайті МОН було відсутнє!?!
Повідомлення МОН: червень — https://mon.gov.ua/storage/app/media/atestatsiya-kadriv-vyshchoi-kvalifikatisii/2020/06/doktor-filosofii-cherven2020.pdf
Воно з’явилося лише в липні!
З документів, розміщених на сайті НАДУ, не зрозуміло коли саме здобувач подав заяву й дисертація була прийнята до розгляду. Виходячи з датування останньої з довідок про впровадження результатів дослідження (29 травня 2020 р. за підписом О.М.Петроє), розміщених у дисертації на сторінках 206-219, (цікаво, що всі інші 8 довідок/актів датовані 10-14 вересня 2019 р.) це могло бути зроблено щонайменше того ж 29 травня (Пт) чи 1 червня (Пн) 2020 р. Так що оперативності збору відгуків опонентів (теж дати не проставлені) і проведенню захисту вже 18 червня можна позаздрити. Як і тому, що здобувач наукового ступеня Балан Микола Іванович лише в 2017 р. закінчив магістратуру НАДУ. Тобто з навчальним компонентом, підготовкою дисертації та необхідних публікацій він впорався дуже швидко (між 2017-лютим 2020 року) – і коли знаходив час зі своєю службою? Може такій швидкості проходження всіх процедур сприяло те, що генерал-лейтенант Балан М.І. — командувач Національної гвардії України? Чи не було в цьому особистої зацікавленості А.Савкова, О.Карпенка, І.Дегтярьової? Наскільки грубі (лише ці?) порушення й чи можна вважати захист таким, що відбувся? Що з цього приводу скаже МОН?
P.S.Ну а тим часом дОцент А.Савков, ветеринар за освітою і з незначним стажем педагогічної роботи (виключно за сумісництвом) подав свою кандидатуру…на присвоєння почесного звання «Заслужений працівник освіти»!?… Про рівень знань цього діяча (перший віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України, понад рік виконує обов’язки президента НАДУ!) наочно свідчать результати участі у конкурсі (травень 2016 р.) на зайняття вакантної посади (увага!!!): Заступник начальника відділу по роботі з персоналом (з питань організації навчання персоналу по роботі з державними службовцями) НАБУ: з 20 допущених до участі у конкурсі – 20 місце за рейтингом! Тобто, людина реально може відповідати посаді не вище головного спеціаліста! Але навіть після цього конкурсу залишається в НАДУ, повчає науковців і відповідає за піготовку кадрів…
https://ru-ru.facebook.com/permalink.php?story_fbid=428093374210425&id=417293718623724&__tn__=K-R
Да уж, освітянин… Яких вам ще реформ не вистачає? Тепер домовився/сподівається на допомогу співробітниці першого заступника керівника Офісу Президента України С.Трофімова Альони Студенецької в отриманні державної відзнаки, щоб відпрацьовувала своє аспірантство в НАДУ і висунення від Академії до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби?… Може краще А.Савкову треба було подаватися на «Заслуженого автомобіліста»? Точніше – «заслуженого торгівця автомобілями» — це, судячи з декларацій, у нього непогано виходить… Точно значно краще, ніж видавати себе за педагога і науковця.
“Освітянин”