Человек не терпит насилия!

Скандал в ДБР: Басанець Микола — винуватець п’яної ДТП претендує на високу посаду

Створення Державного бюро розслідувань є частиною реформи правоохоронних органів, яка триває вже не перший рік. Тим цікавіше дивитись на те, хто ж претендує посади у цьому надважливому органі. Журналісти порталу База Компромата, переглядаючи протоколи засідань конкурсної комісії №1, знайшли серед кандидатів цікаву особистість – Басанець Микола Миколайович. Кар’єрному злету цього юнака можна позаздрити, адже всього за 5 років в органах він зміг дослужитися до посади слідчого в Головному управлінні Генеральної прокуратури України. Хто ж просував цього прогресивного прокурора і чи насправді він має кристально чисту репутацію для роботи в Державному бюро розслідувань?
Микола Басанець – син депутата Яготинської міської ради від партії «Воля» та відомого в Яготині підприємця. Його батько – Басанець Миколай Михайлович, займається фермерським господарством та керує двома майже однойменними компаніями – Приватним сільськогосподарським підприємством «Голдфіш» та ТОВ «Голдфііш+». Основна сфера діяльності, згідно з даними бізнес-пошукової системи http://fib.name – розведення овець, кіз та прісноводне рибальство. Для ведення свого бізнесу яготинський депутат орендує у міськради 14 гектарів землі. Щоправда, ціна, яку він платить за неї, виявляється напрочуд невеликою – всього 11760 гривень на рік. Принаймні саме така сума зазначена в його декларації за 2017 рік.
Важко сказати, наскільки гарний бізнесмен з Басанця-старшого, проте з судових рішень журналістам стало відомо, що у 2013 році Яготинський споживчий ринок судився з ним. Причина – самовільне встановлення МАФу на території ринку. «Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачу (мається на увазі ринку – ред.) належить право постійного користування земельною ділянкою площею 1,2959 га за адресою: вул. Незалежності, 103, м. Яготин. При цьому відповідач (Басанець М.М. – ред.) чинить перешкоди позивачу у користуванні земельною ділянкою, встановивши споруду на торгівельному місці N 10, площею 20 кв. м, яку використовує для здійснення підприємницької діяльності, що підтверджується актом від 07.06.2013 р. Позивач зазначає про відсутність між позивачем та відповідачем цивільно-правових угод, які б дозволяли останньому перебувати на земельній ділянці позивача», – говориться у мотивувальній частині. В результаті Київський апеляційний господарський суд ухвалив рішення знести МАФ Басанця та стягнути з нього на користь ринку судовий збір.
На цьому судові пригоди нинішнього депутата Яготинської міської ради не закінчуються. Журналісти також дізнались про те, що майже все нерухоме майно Миколи Басанця-старшого перебуває під арештом. Саме така інформація зазначена у реєстрі речових прав. З’ясувалось, що ще у 2002 році Басанець разом з рідною сестрою отримали у спадок землю та будинок у Яготині. Проте досягти домовленості про добровільний поділ нерухомості вони не змогли, і Микола Басанець почав судитись за неї. З рішення районного суду від 26 грудня 2015 року, стало відомо, що депутат-підприємець звинувачував сестру в одноосібному користуванні майном і навіть зазначав, що вона нібито відмовляється спілкуватися з ним.
Зазначимо, що будинок, за який Басанець судився, має досить невелику площу – всього 57,30 кв. метрів. І це при тому, що зараз він проживає у будинку, що в два рази більший – 128 кв. метрів. Проте й ця нерухомість також перебуває під арештом. У виписці з реєстру речових прав зазначено, що підставою обтяження є постанова про відкриття виконавчого провадження, ВП № 17697018 від 24.02.2010 року.
Микола Басанець-молодший, який нині бере участь у конкурсі на посаду в Державному бюро розслідувань, як і батько, теж має не надто добру вдачу. З його біографії відомо, що у 2013 році він працював старшим прокурором Баришівської міжрайонної прокуратури Київської області. У 2015 році він був переведений в Полтавську область та працював прокурором міста Лубни. В цьому районному центрі його запам’ятали дуже добре.
Справа в тім, що за даними місцевого телебачення, 25 квітня 2015 року Микола Миколайович Басанець у стані алкогольного сп’яніння причинив подвійне ДТП. «При спробі зникнути з місця пригоди заступник Лубенського міжрайонного прокурора Басанець М. був затриманий громадянами міста. Незважаючи на те, що на місце пригоди виїхали працівники міліції та телекомпанії «Лубни», Басанець продовжив свої протиправні дії, що полягали у цинічному та зухвалому порушенні громадського порядку. Басанець, незважаючи на присутність телекамер, погрожував фізичною розправою потерпілим від ДТП та навіть оператору телекомпанії», – пишуть ЗМІ
На відео, яке у вільному доступі є на сервісі YouTube, добре видно, що мова Басанця є ускладненою, а його поведінка справді подібна до того, як себе поводять нетверезі люди. Він відверто погрожував журналістам, а також свідкам ДТП, при цьому не стримуючи нецензурної лексики.
Цікаво, що за деякий час після п’яних витівок прокурора Басанця перевели аж до Волноваської місцевої прокуратури, що на Донеччини. І вже звідти він перейшов на роботу до головного управління Генеральної прокуратури України. В цьому контексті цікаво, що у рішенні кваліфікаційної комісії, яка надавала згоду на допуск Басанця до участі у конкурсі на посаду в ГПУ, зазначається, що згідного з його трудової книжкою станом на 17.08.2017 (дата подання заяви) стаж його роботи становить 4 роки 11 місяців 4 дні. Проте відповідно до вимог частини третьої статті 27 Закону України «Про прокуратуру» прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років. Відповідно, Басанець подавав документи на зайняття посади в ГПУ ще за місяць до того, як в нього з’явився відповідний стаж роботи. А отже, вочевидь, він заздалегідь міг знати про те, що посада у нього «в кишені».
Відмітимо також, що сайт ГПУ не містить жодної згадки про особу Миколи Басанця. Тож невідомо, як він себе проявив на високій посаді. Можливо, взагалі ніяк, адже документи на участь у конкурсі до ДБР він подав вже через півроку після початку роботи в Генпрокуратурі.
Згідно з рейтингом кандидатів, Басанець-молодший має непогані шанси на отримання посади. Зокрема серед кандидатів на посади слідчих та головних спеціалістів сектору забезпечення зберігання речових доказів та головних і провідних спеціалістів відділу криміналістики та експертної роботи у центральному апараті Державного бюро розслідувань, які допущені до проходження співбесіди, він займає 32 позицію з 94 балами. І тут цікаво, чи дійсно перевірка кандидатів проводилась прискіпливо, адже важко собі уявити, що в центральному апараті новоствореного органу буде працювати людина, яка намагалась уникнути відповідальності за ДТП, скоєне у стані алкогольного сп’яніння. Більше того, судячи з усього, права на водіння у Миколи Басанця не забрали, адже на сьогодні в його декларації міститься інформація про те, що у 2017 році він став власником автомобіля Peugeut.
Скільки ще цікавих прізвищ можна знайти у переліку кандидатів на посади в Державне бюро розслідувань, покаже подальший аналіз. А поки рекомендуємо спеціалістам, які проводитимуть співбесіду з працівником ГПУ Миколою Басанцем, не забути запитати у нього про п’яну ДТП і про те, чи поніс він за це хоч якесь покарання.

http://pravda.rv.ua/analitika/item/1029978-skandal-v-dbr-basanets-mikola-vinuvat ets-p-yanoji-dtp-pretendue-na-visoku-posadu

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ