Человек не терпит насилия!

Про кібератаки проти України

Давайте пригадаємо історію.
У 2014 – «DDoS» атаки і злам сайту Центральної виборчої комісії під час тодішніх президентських виборів, внаслідок чого були спотворені результати виборів, які були оприлюднені як реальні результати в новинах на російському «Першому каналі».
2015 рік запам’ятався атаками, де за допомогою «BlackEnergy3» було відключено близько 30 підстанцій «Прикарпаттяобленерго», у зв’язку чим понад 200 тисяч жителів Івано-Франківської області залишилися без електроенергії на певний проміжок часу.
2016 рік – хакерські атаки на внутрішні телекомунікаційні мережі Міністерства фінансів, Держказначейства, Пенсійного фонду та «Укрзалізниці», внаслідок чого було заблоковано роботу державних структур.
2017 рік – масштабна атака за допомогою вірусної програми «Pety.A», яка порушила роботу державних стратегічних об’єктів критичної інфраструктури.
Фактичний аналіз вказаних атак міжнародними партнерами та українськими фахівцями вказують до прямої причетності до них Російської Федерації. Насправді перші атаки почалися ще у 2013 під час масових акцій протесту, а вже з 2014 почалась пряма російська збройна агресія проти України, яка активно використовує кіберпростір, як основний елемент гібридної війни.
За висновками Адміністрації Президента США саме хакерські атаки 2017 року з використання вірусної програми «NotPety» проти України є найбільш потужною атакою Російської Федерації у світі. Відповідальність за атаку на РФ поклали всі п’ять країн-членів союзу «FVEY»: Австралія, Велика Британія, Канада, Сполучені Штати Америки, Нова Зеландія, а також уряд Данії.
Не слід забувати, що за сприянням Служби зовнішньої розвідки РФ було створено ряд систем для спостереження за соціальними мережами та створення штучного впливу на них. Система «Диспут» відстежувала поширення інформації в блогосферах, зокрема, виявляти популярні записи авторів. Система «Монітор-3» — збирати дані для «OSINT» (розвідка відкритих джерел). В свою чергу, система «Шторм-12» має сприяти поширенню інформації для впливу на суспільну думку.
Важливим є висновки американської телекомунікаційної компанії Cisco після спільного дослідження урядами США та України, згідно якого не менше 500 тисяч роутерів у 50 країнах можуть бути інфіковані російськими хакерами. Ці роутери можуть використовуватися для збору як приватної інформації про користувача (паролів, даних кредитних карт), а також для участі у глобальному ботнеті, який використовується для атак на державні та комерційні установи країн ЄС, США та України.
Кібератака є складовою гібридної війни РФ проти України, яка буде і в подальшому використовуватися країною-агресором як спосіб впливу на зовнішню та внутрішню політику нашої країни.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ