14 травня 2020 року в приміщенні столичного ресторану “ESHAK” по вулиці Великій Васильківській співробітники Управління стратегічних розслідувань Києва з залученням бійців полку особливого призначення №1 затримали 8 учасників угруповання, яким закидають вимагання неіснуючого боргу (ч.2 ст.189 КК України) від директора ТОВ “Інвест Кредит Груп” Олександра Дубіни.
Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.
За його словами, грошові кошти в розмірі 20 тис. дол. у керманича автоломбарду, висловлюючи погрози застосування фізичного насильства, вимагали чоловіки, дії яких перевіряються на предмет їх належності до організованої злочинної групи, створеної на етнічній основі.
Відомо, що наприкінці березня — початку квітня поточного року Дубіна поскаржився на “наїзд”, за фактом його звернення була порушена кримінальна справа та розпочаті оперативно-слідчі дії. Завдяки цьому було зафіксовано один з “раундів перемовин” очільника “Інвест Кредит Груп” з вимагачами.
12 травня 2020 року останні прибули до будівлі по вулиці Павла Усенка в Києві, де знаходиться офіс автоломбарду, де розмова проходила на підвищених тонах та зрештою закінчилася бійкою.
За інформацією джерела Dетектив-Info, опонентами Дубіни і Ко тоді виступали 27-річний Володимир Биков, 43-річний Едуард Бойко, 52-річний Олег Чепенко та 55-річний киянин Юрій Соколов, якого попередньо вважають організатором банди здирників.
(Юрій Соколов)
14 травня 2020 року вищезгадану четвірку достойників, а також 50-річного Сергія Жмуденка, 37-річного Сергія Литвинчука, 26-річного Рамазана Мамчуєва та 36-річного Карлоса Карапетяна “спакували” правоохоронці, коли чоловіки перебували в ресторані “ESHAK”.
(Затримані у справі про вимагання зліва направо: верхній ряд — Олег Чепенко, Карлос Карапетян, Володимир Биков, Сергій Жмуденко, нижній ряд — Сергій Литвинчук, Едуард Бойко, Юрій Соколов, Рамазан Мамчуєв)
Інсайдер передав у розпорядження редакції відеозаписи, з яких випливає весь перебіг подій — від зустрічі та бійки опонентів під офісом “Інвест Кредит Груп” до вкладання 8 вимагачів обличчям у підлогу. З нього випливає, що затримані не чинили активного спротиву, хоча під час їх огляду була виявлена зброя. Спецпризначенцям вірогідні здирники заявляли, що раніше не мали проблем із законом, під час “знайомства” із силовиками кожен із затриманих називав свої анкетні дані.
Зауважимо, що принаймні один із затриманих має певний бекграунд та раніше вже фігурував на перших шпальтах українських ЗМІ. Мова йдеться про засновника ТОВ “Парк-авеню” Карлоса Карапетяна, який на початку лютого поточного року спільно із Світланою Корнійко, Олександром Стельмащуком та колишнім першим заступником Головного військового прокурора Володимиром Жербицьким став співвласником ТОВ “Трускавецькі лікувальні води”, у користуванні якої знаходиться родовище мінвод, в тому числі, ділянка Нафтуся.
(Карлос Карапетян)
Зміна власників компанії тоді спричинила скандал. Річ у тім, що як з’ясувало видання ”Наші гроші”, за часів служби в ГПУ саме Жербицький опікувався розслідуванням кримінальної справи щодо оборудок бізнесмена Сергія Курченка в банківській сфері та зі скрапленим газом.
Одним із фігурантів відповідного провадження виступав народний депутат Юрій Бойко, втім до оголошення йому підозри справа так і не дійшла. У свою чергу, власників Трускавецькурорту, на території якого знаходиться родовище Нафтуся, частку в якому отримали Жербицький, Карапетян та ще двоє їх партнерів, називали довіреними особами саме Бойка.
Dетектив-Info