Человек не терпит насилия!

Суд закрив справу через смерть сбушника, який звинувачувався у заволодінні землею на 193 млн

karenko3 02
 

Броварський міськрайонний суд Київської області у зв’язку зі смертю закрив справу проти колишнього співробітника СБУ, звинуваченого у низці злочинів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 4 лютого.

У 2007-2008, Карпенко як оперуповноважений Броварського районного відділу ГУ СБУ в місті Києві та Київській області і спільно з начальником Броварського районного відділу № 28 Київської регіональної філії ДП Центр державного земельного кадастру, за версією обвинувачення, зорганізувались в стійке злочинне об’єднання – організовану групу, з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, направлених на шахрайське заволодіння земельними ділянками.

Протягом червня 2007 року – вересня 2008, Карпенко нібито діючи в складі організованої групи з чотирма спільниками та невстановленою особою, використовуючи підроблені рішення Вишгородського районного суду та підроблені документи для оформлення права власності на земельні ділянки, шляхом обману, заволодів правом власності на земельні ділянки – паї 1407 членів колишнього КСП «Требухівське», загальною площею 355 га, вартістю 193,7 млн грн.

У жовтні 2010 Карпенка оголошено в розшук і суд видав дозвіл на його затримання. Інформація про розшук Карпенка публікувалась також у 2012 і 2013 роках.

У 2019 обвинувальний акт щодо Карпенка надійшов до суду. 4 лютого 2020 у підготовчому засіданні представник обвинуваченого звернулась до суду із клопотанням про небажання нею та її родиною продовжувати провадження для реабілітації померлого та просила вказане справу закрити у зв’язку зі смертю Карпенка. Згідно зі свідоцтвом про смерть, він помер у січні 2017.

Із оголошення про розшук вбачається, що чоловік був 1975 року народження і проживав у Боярці.

За версією слідства, працівник СБУ Карпенко організував розробку технічної документації щодо виготовлення 32 державних актів, в результаті чого право власності шляхом купівлі-продажу було зареєстровано та ТОВ «Прод-В-Ко», «Провіста» і «Терен Груп». Після цього було організовано розподіл земельних ділянок і виготовлення 160 державних актів і право власності шляхом купівлі-продажу було зареєстровано на ТОВ «Атлантікс», «Миленіум», «Центрініум», «Атолс» та «Кратс». Далі шляхом купівлі-продажу право власності на 160 земельних ділянок перейшло на обслуговуючі кооперативи садові товариства «Золотий горішок», «Вишневий Гай», «Сіріус», «Садівництво».

За матеріалами справи, в кінці лютого – на початку березня 2007 року, перебуваючи у ресторані «Ресторація» торгівельно – розважального центру «Термінал» у м. Бровари отримали від невстановленої особи – співучасника організованої групи, 700 000 доларів США для отримання позитивного рішення у Вишгородському районному суді Київської області про набуття права власності підприємствами ТОВ «ФЕЛІСІЯ» , ТОВ «ФІНТОРГ ПЛЮС», ТОВ «Капітал Сел Траст» та ТОВ «Артікор груп» на земельні ділянки загальною площею 355 га, що знаходились під багаторічними насадженнями (садами) на території Требухівської сільської ради.

У подальшому начебто були підроблені чотири постанови Вишгородського районного суду Київської області 2008 року, до яких внесли завідомо неправдиві відомості про перехід права власності на землю. Насправді такі рішення ніколи не ухвалювалися і під такими номерами в суді були інші справи.

Для приховання злочинної діяльності Карпенко начебто організував викрадення з філії державного кадастру первинних документів щодо оформлення права власності на ділянки. А саме організував виготовлення підроблених постанов та протоколів виїмок від імені працівників міліції та під приводом обшуку у викрадення особливо важливих документів. Постанова видана від імені начальника оперативного відділу УБОЗ ГУМВС України в м. Києві і затверджена начальником УБОЗ ГУМВС України в м. Києві та відтиском гербової печатки УБОЗ ГУМВС України.

Земля для перепродажу оформлялась на численні фіктивні компанії. У лютому минулого року суд звільнив п’ятьох фіктивних засновників цих підприємств від кримінальної відповідальності за строком давності.

Справа за звинуваченням ще восьми фігурантів з 2013 року перебуває на розгляді Броварського міськрайонного суду Київської області. Вироку тут нема досі.

«Судовий репортер»

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…

Послевкусие пустоты

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.    После официальной церемонии в Батуми президент Грузии…
НОВОСТИ