Человек не терпит насилия!

ДБР і «справи Майдану», або Чому розпочалась панічна атака у активістів

Ніщо так не розбещує в цьому житті як повна безконтрольність. І це у повній мірі стосується не лише абсолютних монархів, але й людей, які звикли жити над законом. А такими у нас останні п’ять років є різного роду активісти, які ніколи жодного дня не працювали за профільним напрямком, але знають краще за суддів – як судити, краще за прокурорів – як розслідувати, і краще за парламент – які закони і як треба приймати.

Нещодавно впав у око заголовок на «Радіо свобода» з промовистим текстом «Перезавантаження ДБР і «правка Закревської»… По тексту новини говориться про те, що парламент 3 грудня 2019 року ухвалив законопроект №2116 «Про Державне бюро розслідувань», що істотно змінив існуючі рамки функціонування ДБР — Роман Труба та його заступники втрачають свої повноваження, а слідчі, які розслідували «справи Майдану» без конкурсу переходять на роботу у ДБР і продовжать роботу. Ось саме на переведенні слідчих ГПУ до ДБР і наполягала активістка Є.Закревська, влаштувавши навіть голодування з цього приводу.

Хто така пані Закревська, і чому – її іменем назвали правку, хоча депутатом вона не є? А виявляється, що Євгенія Закревська – це так званий адвокат родин Небесної сотні. Так званий, бо є дуже багато інформаційних повідомлень, про те, що вона, м’яко кажучи, не зовсім та, за кого себе видає.

Так, наприклад, відомий журналіст Володимир Бойко неодноразово називав її «ментовським адвокатом».

Ось наприклад, на ФБ-сторінці https://www.facebook.com/volodymyr.boiko1965 є допис такого змісту: «Попри неодноразові запрошення, ментовський адвокат Євгенія Закревська так і не прийшла 29 листопада 2019 року в студію телеканалу ZIK, щоби в моїй присутності розповісти, як вона впродовж п’яти років обслуговувала прокурорів і допомагала колишньому начальнику Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергію Горбатюку продавати, пропивати й дарувати «справи Майдану».

А в грудні 2019 року там само можна знайти і більш розлогий запис пана Бойка: «За п’ять з половиною років, що сплинули, у «справах Майдану» систематично нищилась доказова база, підлеглі Горбатюка проводили робочий час у спортзалах або розважались перегонами на мотоциклах, матеріали кримінальних проваджень продавались, пропивались, дарувались та відчужувались в інший спосіб. Замість того, щоби розслідувати злочини, вчинені у зв’язку з акціями протесту взимку 2013-2014 років, Горбатюк разом з директором НАБУ Артемом Ситником брав приватні замовлення на кшталт прослуховування кабінету заступника генпрокурора Анжели Стрижевської, підклавши під клопотання про проведення НСРД витяг з кримінального провадження про побиття Тетяни Чорновол у грудні 2013 року, або на прохання Порошенка влаштовував прослуховування кабінетів суддів Окружного адміністративного суду Києва, підклавши під клопотання про проведення НСРД витяг з кримінального провадження в справі про переслідування членів «Автомайдану» в січні 2014 року. А для того, щоби вводити в оману потерпілих у «справах Майдану», Горбатюк зібрав навколо себе фан-клуб з кількох «ментовських адвокатів», які, втершись у довіру до потерпілих, розповідали їм, що справи, начебто, розслідуються, та смоктали гроші з Фонду «Відродження» дідуся Сороса».

Про фан-клуб сказано не просто так, йдеться про Громадську організацію «Адвокатська дорадча група», серед засновників яких – не менш відомі активісти Роман Маселко та Віталій Титич.

І вже абсолютно інакше можна буде дивитись на ситуацію з тим, хто і навіщо приймав «правку Закревської», якщо припустити, що повідомлення Андрія Портнова (як би хто до нього не ставився) про те, що наразі Закревська є співмешканкою Горбатюка, є правдою хоча б наполовину. А меседж Портнова був дуже простий: «Адвокат “Небесної сотні” Євгенія Закревська, яка непомітно живе разом із колишнім головним слідчим Майдану Горбатюком, зажадала від Офісу Генерального прокурора призначити на керівні посади в прокуратурі трьох афілійованих з нею і її співмешканцем Горбатюком осіб”.

Тобто, іншими словами – все це шоу з голодуванням було проведене виключно для того, аби прилаштувати своїх коханців (таабо колег по «бізнесу» на справах Майдану) на важливі посади в ДБР.

І мабуть, недарма розпочався такий гвалт, майже панічна атака у активістів навколо призначення Олександра Буряка керівником відділу ДБР з розслідування справ Майдану. Адже адвокати-активісти воліли бачити там «свою» людину, щоб ще 5 років нічого не розслідувати, але брати гранти під «цю справу» й далі.

Врешті-решт, в цій ситуації найбільш цікавим навіть є не те, хто з ким кохається. А те, що певна група осіб і досі воліє «мати монополію» на справи Майдану.

За інсайдерською інформацією, зовсім скоро в ФБ з’являться коментарі щодо прослуховування кабінету екс-очільника ДБР Романа Труби, де Ігор Щербіна (нині підозрюваний в тому, що вимагав від столичного забудовника 150 тисяч доларів за закриття справи проти нього) просить у Труби відповіді на тестові запитання, щоби працевлаштувати в ДБР племінника Горбатюка. А з Горбатюком Щербина знайомий ще з часів роботи прокурором (до Революції Гідності працював заступником начальника слідчого управління в Генпрокуратурі. Одразу після перемоги Майдану він не потрапив під люстрацію, а навпаки пішов на підвищення: в.о. генпрокурора Олег Махніцький призначив Щербину керівником Головного слідчого управління).

Тож Горбатюк, Закревська, Щербина, Труба – це все ланки одного ланцюга, і було б дуже дивним, якби перезавантаження ДБР почалось із реанімації старих корупційних схем.

Іван Правдін

Источник:
https://www.vectornews.net/news/politics/158146-dbr-spravi -maydanu-abo-chomu-rozpochalas-panchna-ataka-u-aktivstv.html

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ