Человек не терпит насилия!

Тернопільський Аеропорт

Офіс президента України
м. Київ, 01220 вул. Банкова 11,
E -mail: requests@apu.gov.ua

Львівське територіальне управління
Національного бюро по боротьбі з корупцією
79005, м.Львів, вул.Коперника, 4
E -mail: lviv@nabu.gov.ua

Тернопільська обласна рада,
46000, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8,
 Е-mail:ovm@reg-adm.gov.te.ua

Тернопільському обласному прокурору
46002 м. Тернопіль, вул. Листопадова, 4.

Начальнику Головного управління Національної
у Тернопільській області
46001, м. Тернопіль, вул.. ВАЛОВА , будинок 1.

До Вас звертаються авіатори Тернопільщини, що працювали в Тернопільському аеропорту та Тернопільських авіапідприємствах.
Нам не байдуже подальше майбутнє Тернопільського летовища і ми хочемо вказати на недоліки, які бачимо в організації роботи цивільної та любительської авіації в Тернопільській області, та вимагаємо письмове пояснення, які кошти Тернопільської громади були виділені Тернопільською обласною радою на утримання Тернопільського летовища, ремонт приміщення аеровокзалу, ремонт злітно-посадкової смуги, огорожі летовища, податки, та заробітну плату з 2003 року по даний час і чому вкладені кошти громади “улетіли в повітря”, хто у цьому винен, чому не працює Тернопільське летовище, та хто буде нести відповідальність за витрати коштів громади Тернопільщини.
До 2003 року авіаційні підприємства Тернополя утримували себе самі -” були на самоокупності”, справно і своєчасно сплачували всі податки, заробітну плату своїм працівникам.
Починаючи з 2003 р., підприємство «Аеропорт Тернопіль», раптово було перейменовано на Тернопільське обласне комунальне підприємство фірма “Теравіаавтотранс”, (у всіх областях України аеропорти називаються відповідно до назви обласного центру) і обласною радою був призначений перший непрофесійний керівник.
Обласна рада почала утримувати підприємство за свої кошти, платити заробітну плату, оплачувати частину податків, частину штрафів та пеню за несвоєчасну сплату податків. До речі люди, які працювали у ТОКП фірма “Теравіавтотранс” з 2003 року, не можуть зарахувати собі стаж роботи на цьому підприємстві для отримання пенсії у зв’язку з тим, що не сплачувались внески в Пенсійний фонд. Розуміємо, це треба вирішувати у суді. Але, хто за це буде відповідати? Фінансування заробітної плати проводилося Тернопільською обласною радою, яка повинна була оплачувати й соціальні внески у Пенсійний фонд.
У 2003 році, невідомо за які кошти, проводився ремонт приміщення колишньої бухгалтерії на території летовища, з якого зробили житло для новопризначеного керівника підприємства. Дуже хочеться отримати відповідь, яка сума коштів і за чиїм розпорядженням була виділена на цей ремонт?
У кінці 2003 року, з вини цього ж керівника підприємства, була розморожена опалювальна система приміщення аеровокзалу і аеровокзал лишився без опалення.
А далі, ще цікавіше: незрозуміло куди зникає спецавтотехніка: бензовози — на фірму колишнього голови Тернопільської обласної ради та в «аеропорт Київ- Жуляни», ротор для очистки снігу, поливально-миючі машини — в Тернопільське підприємство «ТБЦ», пожежний автомобіль КАМАЗ — Вишневецькій сільській раді (голова сільради — колишній директор ТОКП фірма “Теравіавтотранс”). А що залишилось з понад 60 одиниць спецавтотехніки на сьогодні — невідомо. І теж виникає питання, хто за це відповідатиме?
Потім у 2007 році, з невідомо чиєї забаганки починається безгосподарний ремонт приміщення аеровокзалу. Замість того, щоб відремонтувати дах приміщення аеровокзалу, який протікає – ремонтується ресторан на другому поверсі, (стіни, підлога, встановлюються пластикові вікна і інше). А тим часом з дірявого даху у відремонтоване приміщення затікає вода і стеля та стіни руйнуються, покриваються грибком. Ми просимо підрахувала нанесені збитки по так званому ремонту приміщення аеровокзалу, яке на сьогодні знаходиться у аварійному стані.
Так, ми знаємо, що на папері є план розвитку авіації і летовища у Тернопільській області. Але, керівники летовища і області повинні зрозуміти, поки Ви не зробите ремонт приміщення аеровокзалу, звідки хочете відправляти пасажирів і цим задовольняти потреби населення області в авіаційних перевезеннях, Вам не треба піаритись, що буде працювати Тернопільське летовище. Вам немає сенсу отримувати сертифікати на авіаційну безпеку,тому що літерні рейси, (з літаками державних персон), приймуть і без сертифікату на авіаційну безпеку, про що свідчить приліт Президента України П.О. Зеленського 01.11.2019р, який одразу Вам вказав на аварійний стан приміщення аеровокзалу. А огорожу території аеродрому з бетонного забору, могли почати робити тільки Ви, бо напевно в обласному бюджеті нема куди дівати кошти. Весь світ огорожу летовищ виконує з металевої сітки, або металевих секцій. Невже нема кому рахувати витрати? Хто за це понесе відповідальність? Установили у 2018 році 6 бетонних плит, а вони вже у цьому році нахилились і мабуть впадуть. А на закінчення цієї забаганки потрібно ще 4 мільйони гривень.
Навіщо, не прорахувавши можливість загрузки авіарейсів пасажирами з Тернопільського летовища, починається піар про польоти лоукостами на літаках “Boeing” і “Airbus”, викидаєте кошти на інвестиційні проекти, які не мають під собою ніякого підґрунтя. Треба, щоб авіаційні спеціалісти прораховували потребу авіаційних перевезень у Тернопільській області, напрямки і можливість загрузки майбутніх авіарейсів, а не робили це піарщики, неавіаційні спеціалісти, люди з вулиці. А чи зможете Ви загрузити літак хоча б у 50 пасажирів з Тернополя і куди? Ні. З вас сміються навкруги всі, «розфанфарити» про польоти з непрацюючого Тернопільського летовища можуть тільки далекі від авіації люди.
Зараз розвиток авіації на Тернопільщині треба починати з малої авіації. А керівництво летовища, на чолі з обласною радою, не хоче цього робити — планувало передати Тернопільське державне авіаційне підприємство “Універсал авіа” під ТОКП фірма “Теравіавтотранс” (через земельну ділянку), стримувало проведення приватизації цього підприємства, поки був реальний інвестор в малу авіацію. Пілоти любителі зі своїми літаками, із-за небажання керівництва летовища зробити на рульову доріжку інструкцію по виконанню польотів — пішли з нього. Побудували ангар, зробили грунтову злітно-посадкову смугу і тимчасову інструкцію на виконання польотів на землі фермера і виконують звідти польоти, але і цю ініціативу хочуть задавити керівники Тернопільського аеропорту.
Можливість виконання аварійно-рятувальних робіт, польотів по санавіації, (Медицині катастроф), на гелікоптерах Мі-2 загублена. Немає і своїх літальних апаратів для виконання авіаційно-хімічних робіт у сільському господарстві. Мала авіація на Тернопільському летовищі, як і транспортна — загинули.
Назва підприємства ТОКП фірма ” Теравіавтотранс” привела до потреби зміни державного акту на землю і подальшим проблемам. З 2003 року податок на землю, (за земельну ділянку розміром понад 150 гектарів), ТОКП фірма “Теравіавтотранс” не платить, а тільки провокує навколишніх власників, що, в зв’язку з розбіжностями в земельних межах, воно понесло збитки в оплаті податку на землю. Ведеться скрита боротьба за земельну ділянку (приблизно 12 га) біля автотраси. По цій ділянці були і суди, і судові накази, але обласна рада має більше прав: незаконно змінило кадастровий номер земельної ділянки ТДАП “Універсал авіа”, (після чого “звільнились” з роботи працівники земельних кадастрів районних і обласних), забрала землю у Тернопільського державного авіапідприємства “Універсал авіа” і передала її ТОКП фірма “Теравіавтотранс”. Раніше там були городи працівників летовища, люди дбали про землю, а що зараз, там хащі, занедбаність і коли вона скінчиться невідомо. Так, земля приваблива інвесторам, за продаж землі можна отримати кошти, які треба з розумом і без хабарництва пустити на розвиток летовища, але цього не робиться. Директор ТОКП фірма ” Теравіаавтотранс” Ю.Малецький , заявляє, що йому не хватає землі на продовження злітної смуги для прийому “Boeing” і “Airbus”, а додуматись поміняти цю земельну ділянку біля траси, на земельну ділянку для продовження злітної смуги не може? Мабуть цю територію у 12 га біля дороги, хтось хоче «роздеребанити» і не без допомоги Обласної ради. А ще на цю ділянку складається бізнеспроект (не авіаційний). Від Смиківецької сільської ради вимагають виділити земельну ділянку для продовження злітної смуги і в кінці кінців Обласна рада, своїм розпорядженням виділяє ТОКП фірма «Тернопільавіаавтотранс» ще одну земельну ділянку з резервного фонду Смиківецької громади. На продовження злітно-посадкової смуги ТОКП фірма «Теравіаавтотранс» з головою хватить тієї землі, що у Вас є — тільки з розумом до неї ставтеся.
Ми як авіаційні спеціалісти можемо приблизно підрахувати, скільки треба коштів на: ремонт приміщення аеровокзалу, продовження 450 метрів злітно-посадкової смуги, ремонт смуги, вирулювальної доріжки та перону. І розуміючи це, задаємо питання, де ж Ви знайдете, або хто ж Вам дасть гроші, у розмірі біля півмільярда гривень, на цей Ваш піар і Ваше задоволення? Чекаєте, що президент приїде і як в інших обласних центрах заставить бізнесменів виділити кошти. У нас в області таких немає. А окупитися цей бізнес проект може років через тридцять — п’ятдесят.
Нас вчили, що у всьому світі летовища виживають не тільки за рахунок авіаційної діяльності, а за рахунок того, що навколо них існують приватні структури, які надають допомогу та послуги пасажирам і летовищу. А що у нас — приміщення аеровокзалу в аварійному стані, а керівництво ТОКП фірма “Теравіавтотранс” прикладає максимум зусиль, щоб не було поруч приватних фірм, де можливо було б, хоча поїсти майбутнім пасажирам, чи навіть працівникам летовища, перечекати негоду, зустріти делегацію. В аеропорту критична ситуація з подачею електроенергії та води. Приватні фірми весь час за свій рахунок ремонтують електричні кабеля, та відновлюють подачу електроенергії на летовище, надають посильну матеріальну допомогу: і в паливі, і при аварійних ситуаціях. А зараз ТОКП фірма “Теравіавтотранс” хоче знищити всі навколишні приватні підприємства, і в цей же час надає тим же структурам листи, в яких просить, надати матеріальну допомогу на 30 — 40 тисяч гривень, за що, владнає питання узгодження меж земельних ділянок. Хіба ж це не корупція?
Летовище не приймає ніяких, навіть чартерних рейсів і маленьких приватних літаків вже 500 днів, (а збори за зліт-посадку є єдиним і основним фінансовим прибутком — ресурсом летовища). А хто затверджує штатний розклад в непрацюючому летовищі? Навіщо у директора підприємства три зами, спеціаліст з боротьби з корупцією і багато інших? Летовище — не працює. Заступник директора з інвестицій Луців В. на роботу не ходить, по 2-3 дні буває відсутній без причин. На нього складають акт, потім вибачають. Чому він власний автомобіль заправляє на заправці біля летовища, записуючи пальне в розхідну відомість ТОКП фірма “Теравіавтотранс”. А рядові все бачать. Цей же діяч отримує зарплату, а скільки інвестиційних коштів зайшло на летовище – 0!? Ну і незрозуміло взагалі , як йому вдалось переконати ВО голови Тернопільської обладміністрації Крисака І.Б. на оплату чергового бізнес проекта по складу паливо мастильних матеріалів. Згідно норм проектування аеропортів, склад ПММ в аеропорту повинен бути «прирельсовим», невже до аеропорта через Смиківці будуть ще прокладувати залізничну гілку ( це ще раз підтверджує що цими питаннями повинні займатись авіаційні спеціалісти) . Так і незрозуміло, за що людям платять гроші, якщо не виконується ніяка авіаційна діяльність? Це теж мабуть корупція?
А скільки нараховано і частково виплачено зарплати з грошей Тернопільської громади, (Тернопільською обласною радою) — тільки за ці 500 «не літаючих» днів, практично в непрацюючому летовищі (більше чотирьох мільйонів гривень з податками). А якщо порахувати з 2003 року, — в яку суму коштів обійшовся Тернопільській обласній раді піар — Тернопільський аеропорт, без виконання авіарейсів — стане гірко.
Просимо провести перевірку діяльності підприємства ТОКП фірма “Теравіавтотранс”, службових осіб, по вищевказаним недолікам, витратам коштів, не оплату податків, розкраданню та руйнуванню основних засобів, безгосподарність, утриманню непрацюючого підприємства Тернопільською обласною радою та надати письмову відповідь по результатам перевірки.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ