ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Протокол допиту Юрія Луценка в «справі Єрохіна»

До уваги істориків української корупції пропонується документ, який не тільки проливає світло на джерела статків колишнього генерального, прости господи, прокурора Юрія Луценка, але й слугує, перефразовуючи класика, енциклопедією української дійсності. Це – датований 29 вересня 2006 року протокол допиту міністра внутрішніх справ Луценка як свідка в кримінальній справі №55-1909, порушеній за фактом умисного вбивства полковника міліції Романа Єрохіна.

 

Вбивці Єрохіна засуджені ще в 2010 році, а зараз на лаві підсудних перебуває й замовник злочину – колишній народний депутат Олександр Шепелєв, який, згідно з фабулою обвинувачення, надав виконавцям 2 автомати Калашникова, 13 пістолетів Макарова, 2 пістолети ПБ, призначені для малошумної стрільби, а також чималу суму грошей. Що ж стосується мотиву вбивства, то головний військовий прокурор Анатолій Матіос у ході брифінгу 4 липня 2018 року пояснив його наступник чином:

 

«Встановлено,  що полковником Єрохіном спільно з групою підлеглих була виявлена робота конвертаційного центру на базі одного із комерційних банків Донецька, кінцевим бенефіціаром якого був один народний депутат на той час. І діяльність цього центру була припинена, троє осіб були притягнуті до кримінальної відповідальності, схема легалізації коштів була ліквідована… Подальша професійна доля полковника Єрохіна була спрямована на виявлення і припинення протиправної діяльності інших конвертаційних центрів, на території України, що абсолютно не влаштовувало діючого народного депутата, який і був організатором та замовником цього вбивства».

 

Втім, від високопоставлених співробітників міліції автору цих рядків ще за життя Єрохіна доводилось чути зовсім іншу версію щодо його професійних уподобань, ніж у викладі Анатолія Матіоса. А саме: що Єрохін не боровся з конвертаційними центрами, а сам їх створював. Для цього Єрохін, будучи оперативним співробітником Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Донецькій області, заводив оперативно-розшукові справи, у межах яких виносились постанови про, так би мовити, імітування обстановки злочину та відкриття в установах банків рахунків фіктивних фірм з метою виявлення клієнтури, яка користується послугами конвертаційних центрів. Далі такий конвертаційний центр тривалий час працював, надаючи послуги «обнала» та приносячи своєму власникові колосальні прибутки, а після того, як Єрохін «раптово» арештовував відкритий ним рахунок (зрозуміло, що на рахунку в цей момент перебували копійки), то ще й тряс гроші з тих підприємців, які мали необережність переказувати гроші.

 

Про масштаб діяльності Єрохіна свідчить хоча б та обставина, що під час президентських виборів 2004 року він проживав у Києві в готелі «Прем’єр Палац» і був касиром штабу Віктора Януковича. Зокрема тодішній віце-прем’єр-міністра Андрій Клюєв, який цей штаб очолював, переказував на рахунки фіктивних фірм, відкритих Єрохіним у банках м.Макіївка, бюджетні кошти на, начебто, проведення ремонтних робіт на Хмельницькій атомній електростанції. Єрохін ці гроші переводив у готівкові долари та доставляв у виборчий штаб.

 

Зрозуміло, що після падіння злочинного режиму й перемоги Помаранчевої Революції кар’єра Єрохіна стрімко пішла вгору, а він став особистим «гаманцем» та довіреною особою міністра внутрішніх справ Юрія Луценка – не припиняючи своїх ділових контактів з лідером єнакіївського угруповання Юрієм Іванющенком («Юра Єнакіївський»).

 

Під час допиту, протокол якого ми публікуємо, Юрій Віталійович говорив, що з Єрохіним його познайомив кум Юрій Воскобойников – до речі, саме на Воскобойникова була зареєстрована компанія «Українські новітні телекомунікації», де фінансовим директором нужденно трудилась Ірина Луценко, а Юрій Луценко у вересні 2006 року зобов’язав усіх співробітників міліції перейти на тарифний план компанії «Українські новітні телекомунікації» та створити на її базі корпоративну мережу зв’язку.

 

Втім, мені доводилось чути й іншу версію – що, насправді, Луценка та Єрохіна в лютому 2005 року, коли Юрій Віталійович уперше приїхав у Донецьк у статусі міністра внутрішніх справ, познайомив Юрій Гримчак, давній соратник і близький друг Луценка, вже призначений на той момент заступником голови Донецької обласної державної адміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами. Втім, ділові взаємини між Гримчаком і Єрохіним не були секретом і для слідчого, який допитував Луценка в зв’язку з загибеллю скандального міліціонера – на відміну від Луценка, який на допиті стверджував, що нічого про це не знає.

 

На початку 2006 року Луценко перевів полковника Єрохіна та його соратника й помічника підполковника Чорного до Києва не тільки для того, щоби тримати поближче до себе своїх довірених осіб, але й на вимогу тодішнього начальника Управління МВС України в Донецькій області Михайла Клюєва (майбутнього першого заступника міністра), який заявив, що не допустить перетворення Донецького УБОЗ на конвертаційний центр – мовляв, якщо Луценко хоче заробляти на «обналі», то нехай забирає свого Єрохіна до себе в міністерство.

 

У Києві Юрій Віталійович поселив Єрохіна на дачі міністра в Пущі-Водиці та передав у його підпорядкування 60 співробітників МВС України, які під орудою Єрохіна мали відкривати «конверти» й надавати широким верствам населення послуги з переведення безготівкових коштів у готівкові з ухиленням від сплати податків. Доходило до того, що Юрій Віталійович особисто виносив постанови про заведення оперативно-розшукових справ, у межах яких Єрохін відкривав в установах банків рахунки конвертаційних центрів – як, наприклад, це було у випадку з донецьким банком «Перспектива» (у лютому 2007 року змінив назву на «Універсальний комерційний банк»). Але ця бурхлива діяльність тривала недовго – 26 липня 2006 року Єрохін, який мав везти в Донецьк «касу», був викрадений біля запасного командного пункту МВС України в Пущі-Водиці, де він жив з ласки міністра, і вбитий 8-ма пострілами.

 

За місяць по тому правоохоронці затримали організатора злочину – колишнього співробітника ГУБОЗ МВС України та виконавців – співробітників податкової міліції й таксиста. Невдовзі було знайдено й тіло самого Єрохіна, закопане в лісосмузі під Ворзелем. Що ж стосується замовника, то підозра зразу ж впала на народного депутата Шепелєва, який займався тим самим, що й Єрохін і навіть мав у Донецьку власний банк «Донкредитінвест», перейменований у вересні 2005 року на «Європейський банк раціонального фінансування», який спеціалізувався на «обналі». Ба більш того: Шепелєв разом зі своїм давнім партнером по кримінальному ремеслу Павлом Борульком облаштував цілий банківський синдикат, який вивів за кордон не менше мільярда доларів.

 

Доки Єрохін жив і працював у шахтарській столиці, він з Шепелєвим жив душа в душу, а в Борулька навіть позичив кілька мільйонів доларів. Одначе статус особи, наближеної до міністра внутрішніх справ, спричинив у Єрохіна запаморочення від успіхів – він став шантажувати Шепелєва, вимагаючи з нього гроші за можливість безкарно займатись фінансовими аферами. Урешті-решт, Шепелєв дійшов висновку, що Єрохіна дешевше вбити. Тим більше, що недоторканність банкіру була гарантована – Борулько (до речі, він був ледь не останнім, з ким Єрохін спілкувався телефоном) одружений на племінниці тодішнього генерального прокурора України Олександра Медведька…

 

Виникає запитання – а чи знав Анатолій Матіос, чим насправді займався Єрохін? – Звісно, знав. Не міг не знати, оскільки слідчий (точніше – начальник відділу Генеральної прокуратури України) Володимир Геннадійович Жербицький, який у 2006 році розслідував «справу Єрохіна» й допитував міністра внутрішніх справ Луценка, у наступному став заступником головного військового прокурора. Але доки посаду генерального прокурора обіймав видатний фахівець у галузі права Юрій Луценка, розповідати правду про Єрохіна та його зв’язок з Луценком не було ніякого сенсу. Тим більше, що на кваліфікацію того, що коїв Шепелєв, це аж ніяк не впливає.

 

Отже, нижче – протокол допиту міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Читайте та насолоджуйтесь.

 

Володимир Бойко, спеціально для «ОРД»

  

 

 

 

 

 

 

  

 

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

18.09.2019 21:07 Марна справа

Это вам не Кеннеди грохнуть, не прошло и 13 лет, а лед тронулся.


18.09.2019 21:29 Устим Кармелюк

Скільки уваги цьому вуличному шарлотану — пристосуванцю Луценко. Мене принижую знаходження на вищих державних посадах таких людей як Луценко . Правда , сьогодні украінці виставили себе на посміховиськ та привели до влади засланих козачків клоунів — шалапаів , в яких задача розвалити державу.


18.09.2019 23:15 Шо опять сядет?!

Луценка до кримінальної відповідальності !!!


19.09.2019 0:02 Автандил

Подывився на Йего почерк — обуЯл менЕ ужас… Максимум на посаду дворника…


19.09.2019 6:19 Квас

Насмешил югик. И за грымчака вспомнили. Ну что там жена? Дотянула до конца месяца? Скулила денег только на хлеб.


19.09.2019 6:40 ВБ ГПК

На каждом ублюдке из команды Луценко кровь. Бывший начальник кадров Горбань скрыл убийство совершенное братом его жены будучи прокурором Сумской области и что? Да ничего пошёл за это работать в ГПУ. Вот так его наказал за убийство Ренат Кузьмин.


19.09.2019 6:49 Александр Тахтай

Прокурорские хит сезона!!!

Ставленник Горбаня матвейчук Виталька удивил всех! Я Сумской Журналист Тахтай обнаружил что его отец имеет 7 судимостей и он по решению суда являлся вором рецидивистом! Как Вам? Горбань работая в Сумской области это все знал и скрыл. И это бандитское семя у нас, на Сумщине проработало 5 лет. А яблоко от яблони далеко не падает. Вот вам и кадры!!!!! Которые решают все!!!!


19.09.2019 7:01 Журналист Тахтай

Прокурорские хит Сезона!

Мне Сумскому журналисту Александру Тахтаю стало известно что родной отец прокурора Сумской области Матвейчука Витальки имеет 7 судимостей и по решению суда является вором рецидивистом. Как вам??? Матвейчук менял свою фамилию чтобы скрыть этот факт позорной биографии! Горбань Сашко про эти витивки все знал и покрывал своего воспитанника. Вот вам и кадры! Которые решают все!


19.09.2019 7:01 Журналист Тахтай

Прокурорские хит Сезона!

Мне Сумскому журналисту Александру Тахтаю стало известно что родной отец прокурора Сумской области Матвейчука Витальки имеет 7 судимостей и по решению суда является вором рецидивистом. Как вам??? Матвейчук менял свою фамилию чтобы скрыть этот факт позорной биографии! Горбань Сашко про эти витивки все знал и покрывал своего воспитанника. Вот вам и кадры! Которые решают все!


19.09.2019 10:16 Я чере це пройшов.

Політика і діяльність органів прокуратури не сумісні. На практиці все навпаки. Всіх кого завели в органи прокуратури, додали її лише негативного рейтингу. Проблема в кадрах. Питання, чому таких випадків не було при Союзі? Відповідь, тому що був серйозний підбір кадрів. Особу вивчали, ще під час її навчання. Потім рік стажування в колективі, всі її переваги та недоліки були, як на долоні. Після стажування три роки, особа значилася молодим спеціалістом. Її становленню приділялась увага, закріплявся навставник, який вчив не схемам заробітку, а роботі в правовому полі, принциповості, азам професії, сприйманню та обробці інформації “на льоту”, відповідальності. А тепер лише тести та за замовлене слово впливових людей. Беруть не тих хто може працювати і виконувати поставленні завдання, з метою забезпечення конституційних функцій.


19.09.2019 13:25 Бывший

Пусть Луцик не гонит порожняк. Есть такой в Запорожье Вася Душный. Был социалистом в одной партии с Югиком. Вася был наркоторговцев. Руководил этой группировкой начальник ОБНОН. Бизнес настолько стал успешным, что Вася стал кумом этого милицейского перевертня. Васю прихватили эсбэушники и завербовали. Получил он подпольную кличку «Рыжий». С помощью агента была вскрыта эта преступная сеть. Вася стал героем — выкрывателем мафии в погонах. И самое главное. Югик стал министром МВД. Вася к нему подъехал поздравить дружбана. При встрече Вася вешал Югику лапшу о борьбе с наркобизнесом. Министру это так понравилось, что он назначил Васю начальником ОБНОН в Запорожской милиции. Без ДВБ, без проверок на судимость, без документов об образовании и так далее. Дал команду подготовить приказ и подписал его. С новым начальником Васей ходил вместе со всеми замами министра обедать. Домой Вася летел самолетом. В аэропорту Днепра его уже встречала машина с начальником УМВС. Стали собирать бумаги под приказ, а тут ни образования да ещё и агент «Рыжий». И это не анекдот, к сожалению, это уже история, которой никто не дал надлежащей оценки.


19.09.2019 13:31 Егор Фирсов

А где Михаил Сербин, который “купил” себе должность Ерохина (после убийства) у Луценко?


19.09.2019 16:07 мусорок

Картавого П И Д О Р А луцыка НА НАРЫ. Тварь конченная. Порох скажи “спасибо” картавому и иже с ним за свой рейтинг.


19.09.2019 19:09 Бывший

Знаете, я так думаю, что ничего Югику не будет. Югик тормозил расследование уголовных дел в отношении Коломойского и его подельников, помните, его «случайную» встречу за бугром с Ко? Югик с Бабой Ягой неоднократно летал чартером самолетами Ко, ну и конечно упивался в Днепре вискарем в компании Ко. Если бы была политическая воля, Шапкин уже бы дал команду провести инвентаризацию проданных Югиком, Бедриком, Кононом уголовных дел, отменил бы постановления об их закрытии и организовал бы их качественное расследование в кратчайшие сроки. Отсюда и вывод


19.09.2019 19:10 Бывший

Знаете, я так думаю, что ничего Югику не будет. Югик тормозил расследование уголовных дел в отношении Коломойского и его подельников, помните, его «случайную» встречу за бугром с Ко? Югик с Бабой Ягой неоднократно летал чартером самолетами Ко, ну и конечно упивался в Днепре вискарем в компании Ко. Если бы была политическая воля, Шапкин уже бы дал команду провести инвентаризацию проданных Югиком, Бедриком, Кононом уголовных дел, отменил бы постановления об их закрытии и организовал бы их качественное расследование в кратчайшие сроки. Отсюда и вывод


20.09.2019 19:20 факер

Бывшему. Ну, Юрика могут допросить ещё раз в качестве свидетеля, чтобы он вспомнил то, о чём ранее умолчал.. Да и Гримчака не зря держат под стражей, он может проходить как свидетель по ряду интересных дел!.. Эти ребята ещё много о чём могут рассказать, если не боятся 8 пуль, выпущенных в того полкана, мастера на все руки.. А такое количество пуль, выпущенных в одного несчастного служителя закона, иначе как предупреждением для его начальников и не назовёшь. Сейчас пришла новая ЗЕ-команда молодых деятелей, а им нужен результат быстрый и точечный, в турборежиме. Посмотрим, что из этого получится.


21.09.2019 13:46 Сразу вспомнит все, все.

Если ещё раз допросить картаваго с помощью подключения 10-ти детекторов брехни и 1го робота Турчинова ,который будет при ошибках повторять:стукач, брехун то протокол выйдет без погрешности и забывчивости. Раскажет все до ниточки и без досудебного расследования. Черновецкий читая протокол будет несколько раз падать до без сознания и радостно взимать к небесам радостно вопить боже настав час когда правда восторжествовала.И прикрепить новый номерный знак”БОГ” к своему чемодану улетая в Георгию-Грузию.


22.09.2019 7:46 Смотрящий по камере 212 мусорку

А по тебе место под шконкой плачет, или у параши. И профессия у тебя на весь срок отсидки будет называться “рабочий петушок”.


23.09.2019 18:46 мамамия

Друзи, обратите внимание на проколы дырокола слева каждой страницы. И погрешность в нумерации справа:244-188. %6 страниц выкинули из дела не за хвост собачий?


23.09.2019 18:47 мамамия

пардон 56 стр.


Комментировать