Человек не терпит насилия!

Грановский, Адамовский и Украинская армия

https://business.ua/business/6064-naftovij-korol-na-godinu. На запит співінвесторів БІЗНЕС провів власне розслідування резонансного «викрадення директора» ТОВ «Софт Оіл» Кирила Суворова. Справа виявилася абсолютно не такою, як її ще 1 липня подали у сюжеті ICTV та розігнали по іншим медіа.
Історія почалася з того, що в травні 2019 року в порту Миколаєва розвантажилися два танкери з оливою базовою, нафтопродуктом, який використовується для подальшої нафтопереробки. Розмір поставки був чималий (11,5 тис. тон), фірма раніше вантажі не розмитнювала, а тому Миколаївські митники направили запит до податківців Дніпра, де зареєстрований імпортер — фірма «Софт Оіл».

Податківці виявили, що «Софт Оіл» була зареєстрована у липні 2018 року та до травня 2019 року господарську діяльність не здійснювала і здавала нульові звіти. Ліцензії на зберігання і переробку нафтопродуктів вона не має, аж тут закупила оливу ринковою вартістю близько 10 млн дол. Директор і засновник фірми були в одній особі, бухгалтера фірма не мала і зарплати нікому не виплачувала, сам товар ще не було вивезено… тому податківці почали копати.

Ми зустрілися з першим заступником начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Пеньковим Сергієм Володимировичем, який керує розслідуванням цієї справи. Наше спілкування почалося з того, що Сергій Володимирович ознайомив нас з довідкою, яка надає йому право розголошувати матеріали даного кримінального провадження.

За інформацією ДФС, «Софт Оіл» не сплатило жодних податкових платежів, хоча вже встигло укласти договір на продаж масло ТОВ «Оптімус Конекшн» з націнкою 72 млн грн.

Міліонер із хащоб

Пеньков розповідає, що, як мінімум, за ознаками фіктивності та не сплати ПДВ при розмитнені товару, «Софт Оіл» вимагав детальнішої перевірки. Він припускає, що отримавши 72 млн грн прибутку прокладку би закрили і залишили фіскалів сам на сам з підставним директором, який би робив круглі очі, що вперше про все чує, хоча на цей момент фірма мала би вже сплатити податків на 58 млн грн.

У цей момент оперативники знайшли самого директора фірми Кирила Суворова, яким виявився типовий представник сільського пролетаріату с. Василівка Солонянського рну Дніпропетровської області.

gh67687jhhj

Фото помешкання Кирила Суворова у с. Василівка.

З кінця 2015 по 2017 рік Кирило був безробітним. Далі працював різноробочим у полі, за що отримував біля 1 тис. грн / місяць. Сам Кирило надалі дає свідчення, що за «роботу» директора «Софт Оіл» отримував винагороду в розмірі 1 тис. грн на місяць, але жодних документів не підписував і міжнародних контрактів не бачив.

БІЗНЕС спробував самостійно зв’язатися з директором, але на усі наші дзвінки відповідав адвокат компанії В’ячеслав Тиховліс. На прохання зв’язатися з Суворовим чи новим «власником» компанії Олійником нам не відповіли.

З точки зору оперативників податкової міліції, така знахідка — це «джек пот». Підписи на міжнародних контрактах підробні, ПДВ при розмитнені та перепродажі не сплачено, директор явно фіктивний, а в порту оливи на $10 млн. Треба реєструвати провадження і арештовувати майно, а далі… Не будемо робити припущення щодо корисливих мотивів фіскалів, але до цього моменту вони діють суто в рамках закону.

5676jk6k6k

Підписи Суворова на паспорті та міжнародних контрактах, за якими постачалася олива

Оскільки для людей, які стоять за оборудкою, Кирило є витратним матеріалом, і останній висловлював побоювання за своє життя, йому пропонують виїхати з села та оселитися на базі відпочинку. За два дні податківці фіксують його покази, допитують «директора» у суді і накладають арешт (29 травня) на оливу в порту Миколаєва.

І справжні королі

Створюється оперативно-слідча група, яка починає розмотувати мотузку і… натрапляє на схему з імпортом авіаційного палива, його переробкою та реалізацією групою підприємств, пов’язаних з ТОВ «Трейд Коммодіті» (історія з цією компанією триває з 2016 року). У 2018 році завдяки тендерам на поставки величезних об’ємів дизельного пального для потреб збройних сил повязані з Трейд Коммодіті ТОВ «Август пром» отримало 1,08 млрд грн (35 тис. тон пального), а ТОВ «Фірма «Фідея» відвантажила Укрзалізниці 100 тис. тон на 3,06 млрд грн. Це майже 80 відсотків від обсягу усіх закупівель дизелю цими споживачами. За фактами зловживань при проведенні тендерів з 2018 року триває розслідування НАБУ. А сама фірма «Трейд Коммодіті» за повідомленнями наших джерел з УЗ є правонаступницею ТОВ «Максмед Інтернешнл», яка втручається у тендери УЗ ще з 2015 року. Фірми пов‘язують з Андрієм Адамовським та Олександром Грановським (екс-нардепом від БПП).

Слідство припускає, що зазначені цифри поставок дизелю — це лише 15 відсотків оборотів «Трейд Коммодіті». Саме такий відсоток «виробітку» дизелю показує у своїх технічних умовах виробничий майданчик підприємств ТОВ «Оптімус Конекшн», яка, начебто, знаходиться у с. Вигода Одеської області. Інші 85% списуються як реалізація бензино-лігроїнової фракції на фіктивні підприємства. Висновки експертиз засвідчують, що жодної подібної фракції при переробці компонентів (олива базова і авіційний керосин), які закуповує «виробництво» отримати не можливо.

Ба більше, наші джерела у галузі нафтопереробки зазначають, що для виготовлення прийнятного дизелю із цих компонентів достатньо простого змішування фракцій авіакеросину та оливи у будь-яких резервуарах. Опитані нами фахівці припускають, що таке змішування відбувається безпосередньо в Миколаївському порту і ніяких виробничих потужностей не вимагає.

ghj5765867jklh

Звичайно, що жодних подібних видів діяльності у ДП «Миколаївський морський торговий порт» офіційно немає. Як і відповідних ліцензій. Це підтверджують і оперативники, які під час обшуків двічі зафіксували, що ніяких виробничих потужностей «Трейд Коммодіті» немає ані в Одеській, ані в Миколаївській областях. Найбільш вірогідна версія, що «виробництво» вирішує дві паралельні задачі. Легалізує дизель для тендерних закупівель і формує фіктивну базу (85 відсотків) для подальшого продажу «ПДВ» конвертаційним центрам.

Ймовірно, ці залишки реалізуються на півдні України через мережу підконтрольних АЗС та точок продажу для потреб аграріїв. Отже до 4,14 млрд грн тендерних поставок (2018 р.), з яких не було сплачено акцизи, слід додати близько 23,46 млрд грн, з яких не було сплачено акциз та ПДВ.

Група продовжує активно працювати. Так, за інформацією Prozorro, 2 липня 2019 року компанія «Ферст груп» виграла тендер на суму 590 млн грн на поставку бензину А80 для потреб армії. Відповідно до наданих до тендеру техумов, цей бензин має виготовлятися на виробництві у Дніпропетровській області. Податківці провели обшук за вказаною адресою і ніякої нафопереробки там не знайшли.

Розмір має значення

Якщо Ви дочитали до цього місця, пропонуємо Вам ще кілька цифр, які ілюструють масштаби діяльності групи «Трейд Коммодіті». Загальний об’єм ввезеного авіаційного палива протягом 2018 року підприємствами групи Трейд комодіті складає 238 тис. тон, вартістю 4,5 млрд грн.

За даними залізниці, авіаційне паливо переміщується по станціях, біля яких відсутні аеропорти. Центральне місце з імпорту авіакеросину належить порту Миколаєва, звідки паралельно дивним чином виїжджає більше дизельного пального, ніж прибуває морськими шляхами у танкерах. Уся наша військова та цивільна авіація споживає до 27 тис. тон. Куди йде ще майже 200 тис. тон?

З іншого боку, за 2018 рік було імпортовано дизельного пального 162 тис. тон, плюс власне виробництво в Україні склало 39,4 тис. тон. При цьому офіційно реалізовано було вже 306,8 тис. тон. Різниця складає 105,4 тис тон. За 2019 рік ситуація тотожня: вже імпортовано дизельного пального 50,6тис. тон, власне виробництво склало 2,5 тис. тон, офіційно ж реалізовано 88,8 тис. тон. Різниця складає 37,7 тис. тон.

Погодьтеся, що гіпотеза про те, що зазначені дельти покриваються за рахунок дизелю, який мішають в Миколаївському порту є доволі реальною. Тому податківці радісно копають далі: клопочуть про обшуки на «виробництвах», вилучають зразки пального, ініціюють перевірки.

Якість королівського пійла

Наші джерела в ЗСУ та УЗ повідомляють, що, попри кустарний спосіб «виробництва», через керодизель жодних випадків виведення з ладу техніки та двигунів офіційно зафіксовано не було. Експерти ринку пального також зазначають, що шляхом змішування оливи з високоякісним авіаційним пальним можна отримати прийнятний дизель.

Якою мірою він прийнятний? Лабораторні дослідження, проведені у ДП «Орган з сертифікації нафтопродуктів та систем якості «МАСМА СЕПРО», засвідчують, що ніякого пального, що буде відповідати вимогам ДСТУ та ТУ на дизельне пальне Євро 5 (тільки це пальне повинно продаватися у мережах АЗС з 2019 року), з оливи базової, яка була заарештована в порту, отримати не можна.

Податківці також провели дослідження пального з цистерн постачальника ТОВ «Фірма «Фідея», проданого за тендером для потреб УЗ. Результати аналогічні. Вилучені речовини за своїм фракційним складом та вмістом сірки не відповідають вимогам «Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельних, суднових та котельних палив» (Постанова КМУ від 01.087.13 р. № 927) та ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне. ЄВРО. Технічні умови»)

Авіаційне паливо (керосин) — це авіаційне вуглеводневе паливо для апаратів з реактивними двигунами. Застосовується у авіаційних турбореактивних, турбовентиляторних та турбогвинтових двигунах, а також у ракетно-космічній техніці. Найбільш розповсюдженим є паливо Jet A-1. Чистий керосин має недостатні змащувальні властивості, оскільки не призначений для двигунів внутрішнього згоряння. Для покращення змащування в реактивне паливо додають оливу, в результаті отримується так званий «керодизель». Внаслідок додавання оливи керодизель має низьке цетанове число (характеризує здатність до займання), що призводить до гірших за нормативні показників запалювання (затримка запалювання), що може призвести до виходу з ладу дизельних двигунів.

Як Суворов Альпи перейшов

На тлі буденної процесуальної роботи з фіксації схеми ухилення від оподаткування, незаконного виробництва підакцизного товару, слідчі втратили пильність, щодо директора, зі свідчень якого й почалася справа. І 16 червня у супроводі групи кремезних чоловіків Суворов зникає з бази відпочинку. Тут він перебував у супроводі неозброєного оперативника, і за кілька днів до зникнення зробив один дзвінок до рідних, яким повідомив, що в нього все добре. Очевидно, що саме за локацією цього дзвінка викрадачі знаходять підставного директора, якого треба терміново примусити мовчати.

А вже 1 липня починається медійна історія Зіц директора, якого телевізор (канал ICTV) зображає жертвою викрадення податківцями. Кирила стрижуть, одягають в костюм і, на подив слідчим та односельцям, зображають успішним бізнесменом, якого фіскали тримають в підвалі, щоб змусити переписати прибутковий бізнес. «Надзвичайні новини» не бентежить провінційна сільська говірка Кирила, у сюжеті нагнітають, що «рідні відразу кидаються шукати Кирила, пишуть заяви» і навіть показують заяву, підписану, лише 18 червня, тобто через три тижні після поселення Суворова на базу і вже через два дні після того, як директора викрадають з бази ДФС невідомі.

ghj67687jnmg

Те, що показав телевізор, не може бути неправдою. Новина передруковується майже усіма українськими «незалежними» та професійними ЗМІ. Власне, у цей час справою починаємо займатися і ми.. І хоча з того часу ніхто більше не бачить самого директора (його переховують від слідства), медійний резонанс підхоплюють «активісти». ГО «Стоп корупції» проводить акції під Дніпропетровською ДФС з вимогою покарати усіх причетних до «викрадення».

Редакція висловлює своє захоплення креативності та фінансовим можливостям нафтових комерсантів, які ефектно розігнали новину непідкупним українським медіапростором. Історію про викраденого злодіями-податківцями нещасного «міліонера із хащоб» передруковують десятки разів. Телеканал ІНТЕР знімає повторний сюжет про «перевертнів у погонах», історія сколихнула бізнес-спільноту, а ДБР порушує відразу декілька кримінальних проваджень вже відносно самих фіскалів, які, за «перевіреними» фактами телевізійників примушували Кирила Суворова переписати компанію на себе.

Зрозуміло, що у цій справі немає можливості притягнути до відповідальності справжніх бенефіціарів тіньових схем, що за кожною із компаній в ланцюжку формально стоїть черговий «Фунт» Суворов, що ці прокладки «схлопнуться» і за ними залишаться мільйони несплачених податків. Наприклад, щодо ТОВ «Трейд Коммодіті» уже подано позов щодо визнання банкрутом, а, за інформацією офісу великих платників податків, сума боргу «Трейд Коммодіті» тільки перед ДФС становить 525 млн грн.

Ніякого суду за усією схемою не буде. Але, але… В Миколаївськом порту під арештом все ще знаходиться олива на суму близько $10 млн, і принаймні цей товар може компенсувати частину понесених державою збитків.

Чи реальною є така локальна перемога? Залежить від багатьох факторів, і насамперед від того, чи справді команда новообраного Президента збирається закрити схеми на ринку, чи просто збирається змінити одних грановських-адамовських на інших?

Поки редакція готувала матеріал до друку, нам стало відомо, що справу, яку розслідувало ДФС Дніпропетровської обласлі, було витребувано для ознайомлення до ГПУ. Це стандартна схема, якщо матеріали треба поглибше «поховати», або ж, що трапляється не так часто, справді довести розслідування до обвинувального вироку.

ghkjt766jnkgkhj

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ