Человек не терпит насилия!

Посадовці Київської клінічної лікарні №1 відмивають гроші через тендери?

Я продовжую своє журналістське розслідування щодо сумнівної діяльності одного з виробників технічних газів – компанії «Кріогенсервіс», власником якої є не менш одіозний пан – Сергій Защенков.

Коротко нагадаю про суть справи. Раніше я дізнався, що одеські правоохоронці викрили брудну та цинічну схему відмивання грошей в одному з філіалів «Кріогенсервісу». Суть афери полягала в тому, що компанія за дуже підозрілих обставин вигравала тендери на постачання медичного кисню в місцеві лікарні, а натомість постачала кисень технічний, який в рази дешевший та небезпечний для здоров’я людей через сторонні домішки. Надихатись цією отрутою, на жаль, встигли пацієнти 15 комунальних медичних закладів Одещини, серед яких – дитячі лікарні та пологові будинки.

Пізніше я з’ясував, що це далеко не єдина темна пляма на репутації «Кріогенсервісу» та, як виявилося, ласого до бюджетних грошей очільника цієї компанії.

Відомо, що подібну аферу керівництво підприємства намагалося провернути і в Запоріжжі. Але тендерний комітет Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні, немов відчувши, що справа не чиста, докладно перевірив документи, які «Кріогенсервіс» подав для участі в тендері. І, як виявилося, не дарма. З’ясувалося, що підприємство надало завідомо підроблений документ – гарантійний лист про готовність та можливість відомого виробника медичних газів – ПАТ «Південтехгаз» – постачати «Кріогенсервісу» медичний кисень для задоволення потреб лікарні. Важко навіть уявити, скільки людей постраждали б від фальсифікату «Кріогенсервісу», якби не уважність голови тендерного комітету лікарні.

І тут мені, корінному киянину, стало цікаво, а як «Кріогенсервіс» бере участь в торгах у столиці України? Чи дозволяє собі компанія так само по відточеній схемі «труїти» пацієнтів київських лікарень, де увага правоохоронців і громадськості до тендерів в рази більша? Я вирішив це перевірити.

Із відкритих джерел я дізнався, що найбільшу кількість так званого медичного кисню в «Кріогенсервісу» закуповує Київська міська клінічна лікарня №1. Тож саме з неї я і розпочав перевірку медичних закладів столиці.

І, як виявилося, мою увагу цей медичний заклад привернув не дарма.

Я дізнався, що обставини, за яких «Кріогенсервіс» виграв тендер на постачання медичного кисню в лікарню, м’яко кажучи, дивні. По суті, в підприємства навіть не було конкуренції на торгах. Єдина компанія, яка також подалася на цей тендер, уявіть – «прийшла на торги без документів». Хіба не абсурд? Схоже, що фантазії ділків з «Кріогенсервісу» не вистачило навіть на те, щоб створити ілюзію чесних торгів. Хоча, їх можна зрозуміти. Навіщо заморочуватись, якщо до цього працювати по відточеній схемі в тій же Одесі вдавалося легко і без жодних питань. Напевно, сподівалися, що і тут проканає. І, на жаль, проканало.

Та сумнівна перемога «Кріогенсервісу» у вказаних торгах – не єдине, що привернуло мою увагу. Я дізнався, що сума, на яку лікарня закуповує кисень в «Кріогенсервісу» – невиправдано величезна – майже півтора мільйони гривень! І це при тому, що лікарня фактично не зможе використати таку кількість кисню, враховуючи її потреби. Цікаво, правда?

От і мені стало цікаво, тому я вирішив поїхати до лікарні і задати це питання особисто її керівництву.

Та на відкритість та конструктивний діалог з посадовими особами закладу я сподівався марно. Тільки-но я запитав заступника головного лікаря і за сумісництвом голову тендерного комітету лікарні Ірину Бобошко, чому лікарня закуповує в «Кріогенсервісу» більше кисню, ніж потрібно, вона відчутно занервувала. А питання, чи прозоро лікарня витрачає бюджетні кошти, взагалі викликали в пані Бобошко спочатку тремтіння рук, а потім незрозумілу агресію.

В кінці-кінців, на жодне з моїх питань вона так і не відповіла, натомість – намагалася перекласти відповідальність за проведені закупівлі та прийняті нею особисто рішення на головного лікаря закладу. Певно, пані Бобошко навіть в очі не бачила Закон про публічні закупівлі, якщо не знає, що як голова тендерного комітету особисто несе відповідальність за проведення тендеру.

А, можливо, навпаки – навмисно прикидається жертвою, аби відвести від себе підозри щодо можливої змови з ділками із «Кріогенсервісу». Адже, можна з легкістю припустити, що дізнавшись про успішні оборудки «Кріогенсервісу» в інших регіонах, пані Бобошко теж вирішила долучитися до цієї схеми і по-тихому роздеребанити бюджетні кошти. А те, що хворі діти лікарні, де вона працює, будуть дихати «отрутою», напевно, Ірину Бобошко мало хвилює.

Очевидно одне – запитань в цій історії поки більше, ніж відповідей. Але я обов’язково все з’ясую. А на черзі – наступні лікарні столиці. Тож далі буде…

Сергій Косенко
Правозахисник, ГО «Рух за чесну медицину»

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ