Человек не терпит насилия!

Дешевше за російський: чому купувати газ в ЄС вигідніше

Російськими інформаційними ресурсами тиражується теза – Україна змушена купувати російський газ в Європі за ціною в два рази вище ринкової, що безумовно призведе до росту вартості комунальних послуг для населення.
Проте, варто зауважити, що відповідно до вимог МВФ, ціна на газ для населення повинна формуватися з двох чинників – собівартості українського газу і супутніх послуг його імпорту. Оскільки газ в Європі подешевшав, і Україна може його купити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.
НАК “Нафтогаз України” зазначає, що прогнозована ціна в липні 2019 року для потреб населення становитиме приблизно 5803 грн. за 1 тис.куб.м., тобто близько 217 дол./тис. куб. м. Для порівняння, пан Медведчук під час свого візиту до РФ напередодні президентських виборів домовлявся з росіянами про постачання газу за ціною 240-260 дол./тис.куб.м.
Що ж до питання реверсу російського газу – в Україну імпортується газ, який продають його власники – різні європейські газові трейдери. Так, фізично це може бути газ з Сибіру, але його ціни і доступні обсяги визначаються на торгових майданчиках (хабах) в Європі, а не в Москві.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ