Человек не терпит насилия!

Связи решают все

«Связи решают все»: звільнення у відставку замість звільнення по люстрації
15 березня 2018 року Вища рада правосуддя звільнила у відставку семеро суддів. Серед них — суддя Вищого господарського суду та колишній заступник голови Вищої ради юстиції Олександр Удовиченко. Він обіймав посаду заступника голови ВРЮ в період з 16.05.2013 по 10.04.2014, а членом ВРЮ був з 21.09.2010.
Олександр Удовиченко ( як його називають у народі Слизень, Удав ) подав заяву про відставку з посади члена ВРЮ ще 7 квітня 2014 року, а Закон «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» був прийнятий 8 квітня 2014 р (вступив в силу 11.04.2014). У своїй заяві Олександр Удовиченко тоді вказав, що подав його «з метою надання можливості з’їзду суддів України в нових політичних умовах вільно висунути і призначити членів Вищої ради юстиції». У 2016 році суддя звернувся з заявою про відставку і з посади судді.
Розгляд заяви Міністерства юстиції про звільнення судді «за люстрацією», тобто, у зв’язку із перебуванням на посаді члена ВРЮ в 2010-2014 роках, Вища рада правосуддя почала ще 20 червня 2017 року. Як випливає з обговорень на засіданнях, велика частина членів ВРП схилялася до думки, що Олександр Удовиченко може бути звільнений саме у відставку, тобто, на загальних підставах.
Підставою для такого висновку було те, що, по-перше, Олександр Удовиченко написав заяву про звільнення з посади члена ВРЮ до моменту розпуску його складу згідно із законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», а по-друге, суддя звернувся із заявою про відставку ще до того, як проти нього було порушено провадження у зв’язку зі зверненням Мін’юсту.
Відзначимо, що, за інформацією «Судово-юридичної газети», два члени ВРП за результатами розгляду справи А. Удовиченка 15 березня написали особливі думки.
Нагадаємо, раніше Вища рада правосуддя за поданням Міністерства юстиції вже звільнила з посади суддів колишніх членів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів: суддю ВАСУ Миколи Кобилянського, суддю ВССУ Володимира Колесниченка, суддю ВГСУ Віктора Татькова, екс-главу ВККС Ігоря Самсіна та екс- голову Печерського райсуду Києва Інну Отрош. Їм заявили про порушення вимог щодо несумісності, оскільки відповідно до п. 2 ч. 2 статті 3 Закону «Про очищення влади» заборона, передбачена ч. 3 ст. 1 цього Закону, застосовується до осіб, які в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року обіймали посади, в тому числі члена ВРЮ і ВККС, і не були звільнені в цей період з відповідної посади за власним бажанням.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ