Человек не терпит насилия!

Раніше закриту справу генерала Лантвойта почнуть заново розглядати у жовтні

Київський апеляційний суд призначив засідання у справі генерал-лейтенанта прикордонної служби Олега Лантвойта, звинуваченого в отриманні хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на інформацію з сайту суду.

У червні Верховний суд призначив справу до нового розгляду в Апеляційному суді Києва. 1 серпня засідання перенесено. 1 жовтня справу перереєстровано до Київського апеляційного суду. Після реорганізації найближче засіданя призначено на 11 жовтня на 15.00.

Нагадаємо, що вироком Дарницького районного суду м. Києва від 3 листопада 2015 року Лантвойта було засуджено до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки із конфіскацією майна. Також його позбавили звання генерал-майора.

18 липня 2017-го Апеляційний суд за скаргами захисту вирок скасував і справу закрив, оскільки не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати.

13 червня 2018-го Верховний суд задовольнив скаргу прокурора і скасував рішення про закриття справи, зазначивши, що апеляційний суд допустив низку порушень кримінального процесуального закону. Зокрема, не викликав жодного із 22 свідків, не дослідив вилучені при обшуку речі та документи, але дав їм власну оцінку і дійшов висновку про наявність підстав для закриття справи. Також не задовольнив клопотання захисту про допит свідків консультантів-експертів з СБУ, визнав недопустимими доказами аудіо-відеозаписи і протоколи оперативно-розшукових заходів, не врахувавши відповідь із Апеляційного суду про наявність ухвал про дозвіл на їх проведення.  При новому розгляді суд має врахувати ці зауваження.

Лантвойт був керівником Департаменту матеріально-технічного забезпечення Державної прикордонної служби. Його звинуватили в отриманні 349 тис. грн за поставку спальних мішків до військової частини на суму 2,66 млн грн. Держприкордонслужба зобов’язалась заплатити 650 грн. за один спальний мішок, фактична вартість якого є була 180 грн.

Спальні мішки купували для потреб Державної прикордонної служби з подальшою передачею особовому складу, який залучений до проведення АТО в Луганській та Донецькій областях, а також особовому складу, який здійснює охорону державного кордону України з Росією.

Олег Лантвойт перебував у СІЗО з листопада 2015 року до 18 липня 2017 року.

Спільником генерала начебто був адвокат Олексій Сігал, якому підконтрольні «ВП «Компанія ДіСі», підприємство «Спілка працюючих інвалідів» і ТОВ «Київський текстильний комбінат». Сігал під контролем СБУ привіз гроші до Лантвойта додому і передав дружині. Телефоном він попередив: «їду до тебе з тортиком».

Матеріали щодо Сігала виокремлено в окреме провадження. У травні 2014-го, через чотири дні після затримання Лантвойта, Сігал зник і до сьогодні значиться у розшукуСБУ.

У травні 2016-го, згідно з інформацією Інтерполу Сігала затримано на території Італії за підозрою у пропозиції хабара Лантвойту. 15.07.2016 Апеляційним судом міста Тренто прийнято рішення про його екстрадицію в Україну. Але 7 лютого 2017 Касаційним судом Італії рішення про екстрадицію скасовано. Касаційний суд Італії повідомив, що в ході судових засідань адвокатами та представниками Сігала надано документи від громадських організацій та об’єднань, що свідчили про активну позицію Сігала в боротьбі з корупцією у військовій сфері в Україні. Кримінальне провадження, в рамках якого ініційована екстрадиція, пов’язане саме з його активною позицією в боротьбі з корупцією.

30 травня 2018-го Печерський суд дав доступ прокурору військової прокуратури та компетентним органам Італійської Республіки дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які надавалися Олексієм Сігалом, його адвокатами та представниками у ході розгляду Апеляційним судом міста Тренто Італійської Республіки клопотання про екстрадицію в Україну.

Прокурор зазначив, що необхідно перевірити достовірність інформації, наданої суду Італії, щодо активної діяльності Сігала в сфері боротьби з корупцією в Україні.

Водночас з відкритих джерел відомо, що у 2017-2018 рр. Олексій Сігал як фізособа-підприємець вигравав тендери на поставку одягу для військових частин.

Судовий репортер

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

В Лондоне пригрели чиновницу Лени-Космоса

Марина Погибко, просившая летом этого года предоставить ей политическое убежище в Великобритании, на днях получила его. Об этом LB.ua стало известно…
АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…
НОВОСТИ