Человек не терпит насилия!

Паркування в країні: чому оновлені правила не запрацюють одразу

Паркування в Україні: чому оновлені правила не запрацюють одразу
Ухвалений півроку тому закон про нові правила паркування формально почав діяти, але реальних механізмів покарання для порушників досі не створили, скаржаться експерти.

Паркування у Києві
Паркування у Києві — не для осіб зі слабкими нервами

З четверга, 27 вересня, в Україні набув чинності закон під номером 2262, що мав на меті реформувати хаотичну сферу паркування. Головними його нововведеннями є запровадження фото- та відеофіксації порушень, чіткий перелік підстав для евакуації авто порушників, запровадження інституту інспекторів з паркування та покладання відповідальності не лише на водіїв, але й на власників авто. Одночасно міста отримають можливість за власним бажанням створити автоматизовані системи контролю оплати парковки.

У столичному комунальному підприємстві “Київтранспарксервіс” вже заявили, що у місті з цього ж дня з’являться муніципальні інспектори. Згідно з повідомленням підприємства, у інспекторів з паркування буде можливість складати протоколи порушень і евакуювати машини, які припаркували на перехрестях, велодоріжках, на місцях для людей з інвалідністю, у зонах руху громадського транспорту і пішоходів. Зазначається також, що, якщо евакуаторів забракне, київська влада залучить додаткові сили на умовах аутсорсингу.

У соціальних мережах користувачі почали поширювати фотографії неправильно припаркованих авто, які забирали евакуатори біло одного з столичних торговельно-розважальних центрів. При цьому коментатори пов’язували це із набуттям новим законом чинності та початком роботи “нових правил” паркування.

Бюрократичне гальмо

Щоправда, опитані DW експерти попереджають — очікувати, що вже цієї осені у сфері паркування почнуть жорстко наводити порядок, не варто. А усе через те, що шести місяців, які було відведено на підготовку до запровадження нових норм, виявилося замало, аби ухвалити всі необхідні нормативні акти та сертифікувати прилади інспекторів із фіксації порушень. Так, за словами консультанта апарату Верховної Ради та одного із співавторів згаданого закону 2262 Павла Фролова, йдеться про понад 20 документів, частину яких уряд мав підготувати абсолютно з нуля, а частину яких — відповідним чином змінити.

DW.COM
Стоп хаос, або що змінять нові правила паркування в Україні
Від 10 євро до “тесту на ідіотизм”: як у Німеччині карають порушників правил паркування
Паркування на тротуарі: німецький підхід
За словами експерта, така велика кількість паперової роботи пов’язана із тим, що новий закон прописаний так, аби максимально захистити права водіїв та власників авто. Для цього, наприклад, має бути створений реєстр адміністративних порушень у сфері безпеки дорожнього руху. “Притягнення власника авто до відповідальності є неможливим без створення цього реєстру”, — зазначає Фролов і додає, що ще однією бюрократичною заковикою залишається необхідність ухвалити порядок внесення відомостей у реєстр транспортних засобів.

До того ж, Верховна Рада вирішила, що прилади, якими будуть фіксуватися порушення правил паркування, мають бути сертифікованими, хоча самих правил їхньої сертифікації досі не розроблено. “Жоден штраф зараз не буде законним, якщо не буде використано сертифікований вимірювальний прилад”, — розповідає представник громадської організації, яка підтримує розвиток органів правопорядку, LEAD office Тарас Гук.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ