Человек не терпит насилия!

Роман Машовець, ветеран воєнної розвідки України: “Ціна бойового досвіду воєнної розвідки України – безцінне життя героїв-розвідників”

medium emblemagurrr

Роман Машовець – ветеран воєнної розвідки. Служив у підрозділі спеціального призначення Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України. Отримав спеціальну підготовку з багатьох «специфічних» питань, включаючи виконання завдань бойового плавця. Служив e Сьєрра-Леоне, в Іраку. Нині Роман, військово-політичний оглядач, вивчає та узагальнює найкращий світовий досвід у сфері своєї компетенції з метою застосування найкращих практик у спеціальній роботі українських розвідників.

Про своє бачення деяких сучасних трендів у цій сфері напередодні професійного свята 7 вересня – Дня військової розвідки України – Роман розповів в ексклюзивному інтерв’ю.

НАЙЦІННІШЕ – ЦЕ ПРОФЕСІЙНІ ТА НАДІЙНІ КАДРИ

Романе, ви завершили службу у воєнній розвідці України близько 10 років тому. Як би ви оцінили, звичайно, у межах того, про що можна говорити публічно, рівень підготовки, ставлення до своєї роботи, оснащення українського спецназу розвідки сьогодні?

Нині ми можемо спостерігати, як трансформується Українська розвідка. Упродовж чотирьох років війни фаховий рівень розвідників, звичайно, значно підвищився. Сам, будучи багато разів в зоні АТО, а зараз Операції Обєднаних сил, спостерігаю як бойовий досвід надає хлопцям спроможність правильно приймати рішення для успішного виконання завдань і збереження особового складу.

Найцінніше, що ми маємо – це професійні й надійні кадри.

А відносно матеріально-технічного забезпечення, сучасного військового обладнання?

Щодо матеріально-технічного забезпечення. Звичайно, ми не можемо порівнювати ситуацію зараз з тим, що було у 2014-му… Коли ми закуповували більшість дуже коштовного обладнання за гроші волонтерів, а також свої кошти. Тут йдеться не лише про технічні засоби, а також й про зручний військовий одяг, який надає можливість виконувати завдання захищеним та упродовж тривалого періоду часу.

БОЙОВІ КАДРИ – УНІКАЛЬНИЙ ФОНД РОЗВІДКИ І СПЕЦНАЗУ УКРАЇНИ

Наскільки вагомим, на вашу думку, є бойовий досвід, набутий спецназом розвідки на східному фронті у протистоянні російській агресії?

Такій бойовий досвід, що українські розвідники отримали з весни 2014 року, не можна набути в жодному, навіть найсучаснішому навчальному центрі. На жаль, ми також й втратили багато наших колег і друзів.

Ми розуміємо, що російськи спецслужби готувалися до цієї агресії досить довго. Але навіть ця ретельно і заздалегідь спланована операція, наслідком якої є вже п’ятий рік війни, не принесла бажаного результату для господарів кремля.

Переконаний, що це сталося значною мірою і завдяки швидкій адаптації воєнної розвідки України до роботи в бойових умовах, правильній оцінці ситуації. І це вдалось зробити, незважаючи на значну перевагу на той час росіян в технічному оснащенні та факторі раптовості.

Чи належно набутий бойовий досвід враховується сьогодні під час підготовки відповідних підрозділів розвідки та окремих «спеців»?

Перш за всі розвідувальні кадри, які пройшли бойовий шлях в російсько-української війні – це вже унікальний здобуток для фонду розвідки і спецназу України. Щодо врахування. Безумовно, цей бойовий досвід і проведення бойових операцій, необхідно, поєднуючи з поточною ситуацією, під час планування кожного наступного бойового завдання.

ДОСВІД ПАРТНЕРІВ: КАДРИ, СЕЛЕКЦІЯ, ПАРТИЗАНИ

Звертаючись до світового досвіду, які на сьогодні є актуальні тренди у системах підготовки, оснащенні, формах та методах виконання завдань підрозділами спеціального призначення розвідувальних органів провідних у цій сфері країн світу?

Якщо ми говоримо про досвід, здобутки наших західних партнерів, то головним фактором виступає дуже ретельний кадровий відбір і селекція потенційних кандидатів. Соціальне забезпечення і правовий захист – це окрема тема.

Також можна відзначити, що більшість провідних країн запроваджують для своїх підрозділів спеціального призначення, крім спеціальної розвідки і спеціальних заходів, ще й організацію партизанських рухів, співпрацю з місцевим населенням, підготовку дружніх армійських підрозділів. Цей спектр завдань є дуже актуальним в сучасній війні та потребує відпрацювання додаткових оперативних навичок.

Як ветеран-розвідник, що би ви побажали колегам, які нині у складі підрозділів воєнної розвідки України захищають не лише суверенітет, незалежність і територіальну цілісність держави, але й стоять у форпості стримування російської агресії, спрямованої проти європейських і євроатлантичних цінностей наших західних партнерів?

Користуючись нагодою, хочу попросити наші військово-дипломатичні установи постійно та наполегливо доносити інформацію нашим західним партнерам, про те, що наші хлопці на східному фронті захищають європейські та євроатлантичні цінності, які вже також чітко відображають прагнення цивілізаційного вибору українців. Єдине, що тут нас відрізняє від громадян країн ЄС і НАТО, це те, що ми за це вже заплатили життями наших найкращих воїнів.

Нашим захисникам-розвідникам: люди, які віддані своїй справі і Батьківщині – це найцінніший здобуток. Бережіть і підтримуйте один одного, щоб всі повернутись живими і здоровими додому!

 Полковник запасу Олексій Горб для ”ОРД”

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ