Человек не терпит насилия!

Правоохоронці нарешті будуть розслідувати екологічно шкідливу діяльність “Нашої ряби” (офіційно)

Надійшла відповідь на депутатський запит народного депутата України Віктора Вовка до правоохоронних органів щодо розслідування фактів грубих порушень екологічного законодавства агрохолдингами, що займаються птахівництвом та вирощуванням птиці, зокрема ПАТ “Миронівський хлібопродукт” (торгова марка “Наша Ряба”).

В Україні нарешті правоохоронці почали звертати увагу на факти грубих порушень екологічних норм і ту шкоду, яку заподіюють природі та здоров’ю громадян агрохолдинги. Значна частка цієї шкоди припадає на підприємства з виробництва курятини, які стали одним з головних джерел забруднення довкілля – передусім земель, річок і повітря — відходами виробництва тваринного походження.

Віктор Вовк переконаний, що «нещодавнє гучне викриття національною поліцією та прокуратурою незаконної діяльності компанії ТОВ “Комплекс Агромарс” (торгівельна марка “Гаврилівські курчата”) та затримання її власників, які організували в полі стихійні сміттєзвалища-могильники та завдали збитків довкіллю на суму понад 200 млн. грн., заслуговує на те, аби стати не поодиноким випадком, а закономірністю.

Важливо, щоб така правоохоронна практика стосувалася всіх агрохолдингів та поширювалась не лише на тих, хто був близький до попередньої влади, як колишній нардеп від Партії регіонів мультимільйонер Євген Сігал (співвласник ТОВ “Комплекс Агромарс”), але й на інших власників подібних екологічно шкідливих виробництв незалежно від їхньої близькості до влади.» (https://www.facebook.com/Dr.vovk/posts/1872317196398272)

Як відомо, одним з таких агрохолдингів є ПАТ “Миронівський хлібопродукт”, який ЗМІ та громадяни широко звинувачують в аналогічних з “Гаврилівськими курчатами” грубих порушеннях екологічного законодавства.

На приклад, на Черкащині регулярно відбуваються численні акції протесту, які проводять активісти та громадські організації в різних куточках області, що борються із забрудненням довкілля птахофабриками МХП. На думку місцевої громадськості, екологічно шкідлива діяльність “Нашої ряби” вже сьогодні становить значну та реальну загрозу здоров’ю мешканців наближених до її підприємств населених пунктів, зокрема призводить до зростання рівня захворюваності на хронічні й небезпечні хвороби.

А нещодавно міжнародний резонанс отримала скарга мешканців сіл Клебань, Оляниця і Заозерне Вінницької області подана 5 червня 2018 р. до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), в якій наводяться численні факти порушень ПАТ “Миронівський Хлібпродукт” та його дочірніми підприємствами ТОВ “Вінницька птахофабрика” і ПрАТ “Зернопродукт МХП” екологічного законодавства (https://bankwatch.org/wp-content/uploads/2018/06/6.5.2018-Complaint-to-the-PCM-from-3-Ukrainian-communities-regarding-EBRD-investment-in-MHP-final.pdf — англійською мовою).

Адже ЄБРР має кредитувати МХП з урахуванням критеріїв та вимог реалізації проектів, встановлених директивним документом «Екологічна та соціальна політика», затвердженим Радою директорів ЄБРР на засіданні 7 травня 2014 р., що чітко зобов’язує ЄБРР надавати сприяння у своїй діяльності лише екологічно здоровому розвитку (такі ж зобов’язання закріплені і в Угоді про заснування ЄБРР).

Проте численні скарги громадськості та увесь масив фактів грубих екологічних порушень агрохолдингом МХП та його дочірніми підприємствами досі не знаходив належного реагування з боку правоохоронних органів.

На думку народного депутата Віктора Вовка, «можливо, така вибірковість правоохоронців пов’язана з тим, що головний власник агрохолдингу ПАТ “Миронівський хлібопродукт” мільярдер Юрій Косюк, на відміну від екс-регіонала Євгена Сігала близького до Януковича, є близьким до нинішньої влади. Зокрема, за словами самого Косюка, він є радником президента Порошенка та “другом по життю” прем’єр-міністра Гройсмана» (інтерв’ю Ю.Косюка – http://project.liga.net/projects/kosiuk/).

Нагадаємо, що у коментарі до свого допису на Facebook щодо справи Євгена Сігала Генеральний прокурор Юрій Луценко, відповідаючи на питання користувача соцмережі щодо перевірки аналогічних порушень екологічного законодавства власником ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрієм Косюком, пообіцяв: “Перевіряємо. Якщо будуть такі ж факти – буде така ж справа” (https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri/posts/941440259388483).

У своєму депутатському запиті Віктор Вовк, зокрема, зазначив, що «нереагування правоохоронними органами на численні факти грубого порушення екологічного законодавства ПАТ “Миронівський хлібопродукт”, які є цілком аналогічними порушенням законодавства агрохолдингом ТОВ “Комплекс Агромарс”, за які його власникам оголошена підозра за чотирма статтями Кримінального Кодексу України, буде свідчити про подвійні стандарти та застосування в роботі правоохоронних органів відомого принципу диктатора Франсіско Франко “Друзям все, а ворогам закон”» (file:///C:/Users/Deputat/Downloads/10_2763_00_G_C_ZAP.PDF).

Віктор Вовк переконаний, що «закон має бути один для всіх. Лише неупереджене проведення, без вибіркового ставлення, розслідувань щодо екологічних злочинів різних агрохолдингів, та притягнення усіх винних осіб до відповідальності згідно Закону буде свідчити про реальну роботу правоохоронної системи в Україні. А не її імітацію та використання правоохоронних органів для політичного переслідування опонентів нинішньої влади або пресингу бізнес-конкурентів друзів влади.

Тож запропонував Генпрокурору України та Голові Нацполіції внести відповідні відомості до ЄРДР та взяти під особистий контроль проведення ефективного розслідування та не допустити приховування усіх обставин цих правопорушень та уникнення винних осіб від відповідальності з використанням їх суспільного статусу та зв’язків у владі.» (https://www.facebook.com/Dr.vovk/posts/1872317196398272)

За результатами розгляду депутатського запиту надійшла відповідь Генеральної прокуратури України, в якій, зокрема, зазначено, що слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України 28.07.2018 зареєстроване кримінальне провадження № 12018000000000452 за ст. 236 Кримінального Кодексу України за фактами, викладеними у депутатському запиті, щодо порушень вимог екологічного законодавства у діяльності ПАТ “Миронівський хлібопродукт”  –  (Документ додається).

“Звичайно порушена кримінальна справа не полегшить життя людей, що вже зараз змушені жити в отруєному агробаронами середовищі. Однак, маю сподівання, що правоохоронна система все ж спрацює належними чином та захистить сьогодення та майбутнє цих людей, і недопустить подальше отруєння життя українців. Чекаємо на результати, ” – зазначає Віктор Вовк.

Інформація прес-служби народного депутата України Віктора Вовка

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

В Лондоне пригрели чиновницу Лени-Космоса

Марина Погибко, просившая летом этого года предоставить ей политическое убежище в Великобритании, на днях получила его. Об этом LB.ua стало известно…
АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…
НОВОСТИ