Человек не терпит насилия!

Заступник прокурора Вінницької області Попеско Олександр Петрович. Розслідування «PROSUD»

popesko1

Посада прокурора, особливо в регіонах, є досить престижною та впливовою, а разом з цим – малооплачуваною. Втім, низький рівень заробітної плати не є перешкодою для місцевих прокурорів жити заможно. Зазвичай прокурорські декларації рясніють елітними будинками та автомобілями, що змушує засумніватися у спроможності їхнього придбання.

Знайомтесь, Олександр Петрович Попеско – заступник прокурора Вінницької області (на головному фото).

У 2001 році Олександр Попеско закінчив Харківську Національну юридичну академію ім. Я. Мудрого і відразу розпочав свою прокурорську кар’єру з посади помічника прокурора Замостянського району м. Вінниці. Відтоді він змінив близько десятка різних посад у прокуратурі: протягом тривалого часу він працював у прокуратурі Вінницької області, був заступником Могилів-Подільського міжрайонного прокурора Вінницької області, Козятинським транспортним прокурором Вінницької області, Козятинським прокурором з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Вінницької області, прокурором Гайсинського району Вінницької області, начальником відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Вінницької області, начальником відділу нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури Вінницької області. А вже 3 квітня 2015 року його призначено на посаду заступника прокурора Вінницької області.

Крім Олександра, кар’єру в органах прокуратури обрав і його рідний брат – Олег Петрович Попеско. У його декларації вказано, що він працює заступником начальника слідчого відділу прокуратури Вінницької області. Дружина Олега Петровича теж працює на державній посаді та є помічником судді в Жмеринському міськрайонному суді Вінницької області.

До речі, до суду намагався потрапити і сам Олександр Петрович Попеско. У 2012 році Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила  проведення добору кандидатів на посаду судді вперше. У списку є і Олександр Попеско. Натомість станом на 28 липня 2016 року Олександр Петрович є у резерві  на заміщення вакантних посад суддів.

popesko2

Журналістам та активістам Олександр Попеско став відомим у 2016 році, коли в місцевих  ЗМІ вийшла стаття під назвою «Дерибан заплави Вишні: прокурорський і суддівський слід». За словами журналістів, землю навколо заплави річки Вишня незаконно приватизували суддівські та прокурорські родини. Зокрема, п’ятьма ділянками заволоділа Лілія Попеско, дружина прокурора Олександра Попеско. Ще 1 га землі отримала релігійна організація «Незалежна релігійна громада євангельських християн баптистів «Дванадцять апостолів». Серед співзасновників цієї організації батьки прокурора – Петро Анатолійович та Ірина Павлівна Попеско. Засновниками організації також є Шлапак Людмила Володимирівна та Шлапак Олег Григорович – батьки вінницького судді Дмитра Олеговича Шлапака.

popesko3

Уже традиційно найбільше запитань виникає щодо прокурорських статків. У своїх деклараціях за 20142015 та 2016 роки він задекларував 712 тис. грн доходу. Натомість його дружина за цей період задекларувала лише 115 тис. грн заробітної плати та 67 тис. грн від продажу майна.

Втім, попри такі низькі доходи саме дружина Лілія Віталіївна є власником найдорожчого  майна. Зокрема, вона володіє будинком площею 198 м² у селі Якушинці. Вказана в декларації вартість цього маєтку – 420 тис. грн.

popesko4

popesko5

popesko6

popesko7

popesko8

Земля під цим будинком розміщена неподалік вищезгаданої заплави річки Вишня та, як бачимо на фото, ще майже не забудована та не заселена. Цікаво, що дружина прокурора Лілія Віталіївна володіє лише частиною землі під своїм маєтком. Натомість більшою частиною ділянки володіє вже згадана нами Людмила Володимирівна Шлапак – матір вінницького судді.

popesko9

popesko10

Крім будинку, Лілія Віталіївна володіє квартирою у Вінниці площею 60 м² та вартістю 8400 грн.

popesko11

Також у власності дружини прокурора земельні ділянки в тих же Якушинцях, неподалік заплави річки Вишня.

popesko12

 

popesko13

Сам прокурор має лише право користування квартирою в Козятині. А її власником є Козятинська міська рада. Як бачимо, Олександр Попеско досі не відмовився від державної квартири, хоча у нього є інші об’єкти нерухомості.

popesko14

Немає у прокурора і власного автомобіля. У нього є тільки право користування Volkswagen Passat 2008 року випуску, власником якого є батько Олександра Попеско.

popesko15

popesko16

Іншим автомобілем Петра Попеско користується дружина прокурора. У її користуванні Mitsubishi Colt 2008 року.

popesko17

Попри низькі зарплати прокурорській родині вдалося заощадити доволі великі суми. Олександр Попеско задекларував 9800 дол готівки та 21 тис. грн на рахунку в банку. Ще 10 тис. дол готівки задекларувала його дружина.

popesko18

Як ми вже мали нагоду побачити, частиною майна прокурора володіють його батьки. Нам вдалося з’ясувати, що вони проживають в с. Леляки у Вінницькі області, де мають будинок та декілька земельних ділянок.

Окремо хочеться відзначити 2017 рік для усієї прокурорської родини, який виявився для них досить успішним, хоча поки що в декларації помітити цього неможливо. Справа в тому, що у 2017 матір прокурора та його дружина інвестували в купівлю квартири у Вінниці, за адресою: вул. Пирогова, 76-Б. На цьому місці планується будівництво ЖК «Пироговський».  Замовником будівництва є ЖБК «Будінвест» з яким і украли договір родичі прокурора. Мова йде про дві квартири площею 130 м².Вартість  кожної квартири в цьому будинку не менше 990 тис. грн.

popesko19

popesko20

popesko21

 

У тому ж 2017 році матір прокурора придбала новенький Kia Sportage 2017 року випуску. Сьогодні таке авто найдешевшої комплектації коштує 571 тис. грн.

popesko22

popesko23

Відомо, що Петро Попеско є бізнесменом. Він є засновником фермерського господарства «Успіх» і займається вирощуванням фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв і прянощів. Також Попеско Петро Анатолійович зареєстрований як ФОП та займається лісопильною діяльністю.

popesko24

popesko25

Декларації прокурора Олександра Попеско ще раз демонструють, що низькі заробітні плати не є перешкодою для нього жити заможно та отримувати членам його родини по п’ять земельних ділянок у мальовничих місцях. При цьому значне матеріальне покращення для Олександра Петровича настало після призначення його заступником прокурора Вінницької області. Ми сподіваємося, що відповідні правоохоронні органи під час перевірки встановлять законність набуття прокурорського майна, а ми і надалі слідкуватимемо за кар’єрою молодого Олександра Попеско.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України.

 

PROSUD

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Військовослужбовець, кандидат на посаду голови НАБУ Сергій Горбатюк: "Законопроєктом 8271 Рада грубо порушує Конституцію, щоб більш жорстко карати лише певну категорію людей - військовослужбовців"

Військовослужбовець, кандидат на посаду голови НАБУ Сергій Горбатюк: "Законопроєктом 8271...

Продовження незалежної роботи НАБУ та обрання його директора до березня 2023 – одна з небагатьох умов, яку поставив до України…
Стали известны результаты первого рейтинга кандидатов в директора НАБУ

Стали известны результаты первого рейтинга кандидатов в директора НАБУ

Как пишет газета «Судовый репортер», стали известны результаты первого рейтинга в тестировании кандидатов на должность директора НАБУ. «29 грудня і…

ВАКС вернул дом в Козине налоговику из "дела Клименко"

Высший антикоррупционный суд отменил арест участка и дома в поселке Козин под Киевом. Об этом сообщает Судебный репортер со ссылкой…
НОВОСТИ