Человек не терпит насилия!

Корупція в судовій адміністрації Донецької області

Антикорупційне звернення!

Ми, активісти антикорупціонери Донецької області постійно здійснюємо моніторинг діяльності органів влади з метою протидії корупції та захисту порушених прав громадян.
Так, по інформації, що знаходиться у відкритому доступі в мережі Інтернет, нам стало відомо про факти існування корупційних схем у Територіальному управлінні Судової адміністрації України в Донецькій області, які організовані керівництвом цієї установи.
Керівником Територіального управління Судової адміністрації України в Донецькій області тривалий час є Циганкова Тетяна Олексіївна. Згідно офіційних відомостей про Циганкову Т.О. вона має значний досвід роботи в судовій системі: з 2004 року працювала на посадах начальника відділу, заступника начальника, першого заступника начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області.
Офіційно у власності зазначеної особи зареєстрована квартира за адресою: м. Донецьк, вул. Капітана Ратнікова, буд. 6 «а», кв. 25 площею 71,2 м2 та житловий будинок в м. Авдіївка 62,9 м2.
В дійсності рівень її життя є надвисоким. Циганкова постійно відвідує розважальні заклади м. Слов’янська, кафе «Palermo», РЦ «Taler» та ін., здійснює придбання коштовних речей відпочиває на курортах Святогірря.
Кошти для таких великих розтрат вона отримує внаслідок розкрадання бюджету, чим завдає великих збитків Державі.
Схема злочину виглядає наступним чином. Керівник Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області Циганкова Т.О. забезпечую участь та перемогу в тендері підконтрольним підприємствам (шляхом розроблення спеціальних умов тендеру, інформування щодо умов та перебігу тендерних торгів). У разі якщо участь в тендері приймає непідконтрольне підприємство, Циганкова Т.О. здійснює будь які заходи щодо визнання пропозиції підприємства не відповідним умовам тендеру, або відмовляє зазначеному підприємству на інших формальних підставах.
Таким чином ТУ ДСА в Донецькій області укладає договори щодо закупівлі товарів, робіт та послуг по завищеним цінам (на 10-15% щодо закупівлі робот та послуг; на 20-50% щодо закупівлі товарів). Отриману неправомірну вигоду учасники злочину розподіляють між собою.
Лише за поточний 2017 рік Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Донецькій області оголошено закупівлі на суму 26 млн. 286 тис. 704 грн. 60 коп.
Були здійснені закупівлі послуг з поточних ремонтів: покрівлі будівлі Артемівського міськрайонного суду на суму 1 млн. 671 тис. грн., покрівлі будівлі Селидівського міського суду на суму 421 тис. грн., ремонту приміщення Дзержинського міського суду на суму 800 тис. грн., капітального ремонту фасаду будівлі Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя на суму 1 млн. 499 тис. грн. та розробці робочого проекту по ремонту будівлі по вул. Казанцева, 7-б в м. Маріуполі на суму 609 тис. 887 грн. 96 коп.
В кожному з цих торгів вбачаються корупційні ризики та завищення вартості робіт.
Для приклада розглянемо лише одну закупівлю обладнання, що дозволила збагатитись Циганковій. Так, останньою (замовником), 21.12.2016 року укладено договір з директором ТОВ «Альтаір і К» (ЄДРПОУ 37658125) гр. Шоломій Ю.О. (постачальником), предметом якого є придбання засобів інформації (Персональний комп’ютер у комплекті: системний блок, монітор, клавіатура та миша) згідно додатку. Загальна вартість договору становить 1,5 млн. грн. https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-11-10-000589-c:
Згідно зазначеної специфікації вартість персонального комп’ютера складає 10 тис. 447 грн. 22 коп. без ПДВ. Таким повна вартість (з ПДВ) складає 12 тис. 536 грн. 66 коп.
Порівнянням цих завищених цін та цін викладених в мережі Інтернет встановлено, що вартість зазначеного обладнання склала 8 тис. 561 грн. 22 коп. (нижче приведені скріншоти цін на обладнання з популярного сайту Rozetka, або інших, якщо це обладнання вже застаріло та ціни на нього відсутні). Таким чином при закупівлі 117 персональних комп’ютерів лише за одним договором, Циганкова Т.О. завдала збитків Державі в сумі понад 465 тис. 126 грн. 48 грн. При цьому сума збитків складає понад 1/3 вартості договору.
При розгляді цієї закупівлі брались до уваги роздрібні ціни з недешевого сайту Rozetka. Фактично при оптових закупівлях та пошуку найдешевшого постачальника вартість закупівлі становить на 50% менше ніж по укладеному договору.
Такі зухвалі дії Циганкової викликали протидію працівників суду. Так, голова Слов’янського міськрайонного суду Хаустова на сайті Судової державної адміністрації виклала статтю про зловживання Циганкової при здійсненні закупівлі комп’ютерного обладнання: http://sl.dn.court.gov.ua/sud0544/pres-centr/news/370286/.
Там є все і зневага до інвалідів і завищена вартість на придбане обладнання і придбання обладнання, необхідність у якому відсутня.
Крім цього зазначені дії Циганкової призвели до чисельних скарг інвалідів. Наприклад публікування в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/tanja.kurotchka/posts/1364855370294251?pnref=story. У цій публікації громадянка Бобровська Тетяна звертає увагу на недбале будівництво пандусу у будівлі суду, яке не пристосована для потреб інвалідів:
В теперішній час Територіальним управління Державної судової адміністрації здійснюються відкриті торги щодо закупівлі послуг з поточного ремонту системи опалення будівлі Слов’янського міськрайонного суду на суму 1 млн. 190 тис. грн.
Враховуючи особистість Циганкової Т.О. виділені кошти будуть розкрадені, а остання в свою чергу отримає чергову суму грошових коштів для шикарного життя.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ