Человек не терпит насилия!

Украинская Хельсинская Группа

Їм давали величезні терміни увязнення, їх гноїли в таборах і ламали в «психлікарнях», їх цинічно вбивали. Але не зломили.

Напередодні Дня Соборності України згадаємо справжніх героїв. Звичайних українців, які жертвували всім і йшли на смерть через любов до Батьківщини.

9 листопада 1976 Микола Руденко на прес-конференції на квартирі Олександра Гінзбурга в Москві (в Києві не було акредитованих іноземних журналістів) оголосив про створення Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінкських угод (УГГ).

Через дві години на вікна його житла в Кончі-Заспі під Києвом, де ночували його дружина Раїса Руденко й Оксана Мешко, полетіли цеглини. Жінки закривалися ковдрами і подушками, і все ж Мешко була поранена в плече. «Так КГБ — жартував Руденко — відсалютував на честь створення УГГ».

Серед українських Гельсінкської Групи виявилися досить широкою і героїчно стійкою. Це колишні політв’язні, їхні друзі та родичі, це молоді люди, які не хотіли більше задихатися в атмосфері офіційної брехливої ​​ідеології.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ