ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS За «бідне» НАЗК замовити слово…

З самого початку у притомних фахівців не було жодних ілюзій стосовно діяльності НАЗК. Більше того, деякі з них піддавали критиці його роботу у контексті запроваджуваного в Україні е-декларування, знаючи, що політичне керівництво не випустить з своїх рук такий гострий інструмент. Наразі вже остаточно зрозуміло, що НАЗК з самого початку була уготована вельми неприглядна роль у процесі е-декларування, запровадженню якого так впиралися наші керманичі. Воно було і є заручником кровних інтересів вищої політичної влади. Звідси – основні проблеми у його діяльності. Хоча багато проблем зумовлено складом НАЗК, організацією його роботи, внутрішніми стосунками між його членами, які працюють як «Лебідь, Рак та Щука».

Сьогодні прем’єр-міністр В.Гройсман запропонував усьому складу НАЗК написати заяви і піти у відставку. Причина – неспроможність забезпечити роботу Реєстру.

З одного боку, прем’єра можна зрозуміти і підтримати його пропозицію як варіант кардинальної зміни ситуації з е-декларуванням. Але з іншого, також не можна не розуміти очевидних наслідків та ризиків такого рішення. А це – не більше і не менше як блокування роботи НАЗК на невизначений період. А значить – повний провал нинішнього е-декларування. До того ж з невідомою перспективою е-декларування в майбутньому. Точніше – з відомою.

Можна не сумніватися, що влада не упустить цієї можливості, щоб, по-перше, повністю «підігнати» під себе НАЗК, по-друге, зробити його адміністративно підпорядкованим і керованим (сьогодні це забезпечується неформальними важелями впливу). Про що фактично відкрито заявляє міністр юстиції Петренко. Треба так розуміти, що він готовий взяти «удосконалене і оновлене» НАЗК «під себе», тобто під Мінюст. У такому разі у НАЗК збільшуються шанси перетворитися на виключно політичний інструментарій. Бо існуючий статус НАЗК не передбачає входження в адміністративну владну вертикаль, а тому формально юридично забезпечує незалежність його членів. Можна також не сумніватися, що нинішній «кострубатий» склад НАЗК буде замінено на більш презентабельний, але й більш «вишикуваний» перед політичним керівництвом. Безперечно, НАЗК у нинішньому складі допустилося маси помилок, у т.ч. в частині застосування закону з політичним забарвленням (протоколи на С.Лещенка, Ю.Марушевську, подібні претензії до Д.Калинюк тощо). Але у нього й була можливість переконатися у тому, що шлях виконання політичних замовлень – небезпечний і пагубний. А відтак – схаменутися і базувати свою роботу на основі закону.

Наразі склалася надзвичайно сприятлива ситуація, щоб зірвати процес е-декларування, «повісивши усіх собак» на НАЗК. Але давайте поставимо питання про те, чи лише НАЗК винне у потенційному зриві е-декларування? Чи, можливо, так вигідно це подати суспільству, а насправді «собака зарита» в іншому (в інших)?

Повторюсь, що причиною фактично оголошеного перезавантаження НАЗК визнано незабезпечення належної роботи Реєстру через її системні збої. Тобто, причина чисто технічна. Юридично за роботу реєстру відповідає НАЗК – воно є його власником. Фактично роботу Реєстру забезпечує держпідприємство «Українські спеціальні системи» – воно є адміністратором Реєстру. Отже, саме від цього держпідприємства залежить те, як функціонує Реєстр. А воно (це держпідприємство) входить у структуру Держспецзв’язку, який є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів.

Відтак системні збої у функціонуванні Реєстру у першу чергу і головним чином є результатом неналежного технічного його забезпечення з боку ДП «УСС». А чули ви, щоб це ДП «УСС» як адміністратор Реєстру чи Держспецзв’язок били на сполох з приводу можливого зриву роботи Реєстру? Більше того, як стверджує керівництво НАЗК, ДП «УСС» запевняло НАЗК у тому, що усуне усі технічні перешкоди і навіть не надавало НАЗК інформації про причини перманентних перебоїв роботи Реєстру.

Безумовно, за зрив роботи Реєстру з НАЗК – як організатора процесу е-декларування – вини знімати не можна. Але й не можна покладати на нього усю повноту відповідальності. Цю відповідальність з ним щонайменше порівну мають поділити ДП «УСС», Держспецзв’язок та Кабінет міністрів. Бо це – у сфері їх безпосередніх повноважень.

Однак наразі не крайніх потрібно шукати, а вживати заходів щодо невідкладного налагодження роботи Реєстру, щоб дати можливість усім декларантам без штучних проблем виконати свій обов’язок. НАЗК в межах своєї компетенції і можливостей об’єктивно не може «спасти» ситуацію. Це може зробити Кабмін з підпорядкованими йому Держспецзв’язком та ДП «УСС». Хоча ми не повинні відкидати те, що відбувається в останні дні з Реєстром є контрольованими і цілеспрямованими процесами. І на повірку може виявитися, що адміністратор Реєстру покликаний виконувати не чисто технічні (як це йому належить), а зовсім інше завдання – приватно-політичні. Звідси – й усі вказані проблеми.

Олег Зленко, для «ОРД»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

29.03.2017 21:09 РАГУЛЬ

Є керівник НАЗК і він повинен нести політичну та дисциплінарну відповідальність.В її компетенціїї було не лише ставити питання,а й підбирати та розставляти кадри.Їй було відомо яка нагрузка буде,а тому можливо мала розробити графіки подачі Е декларацій.Вона виявилася не готовою та професійно не здатною вирішувати організаційні та практичні питання діяльності НАЗК. Не надавайте політичного забарвлення такій роботі та оцінці.


29.03.2017 23:38 Волера

Груба баба.Не дасть ради ,не буде толку.гнать.і замів тоже, якісь вони сладкі всі.А по ділу — пропоную на місяць до сервака OLX приліпиться.десь між розділами ‘хозтовари’,’бакалея’і ‘услуги’ присобачить кніпочку’подати декларацію’, і за пару днів всі злидні віддекларуються без шума і пилі.і ніяких сто тис непонятним платить не треба буде, штуку баксів максимум барахолці одслюнить і нарікань нема.


30.03.2017 5:01 Александр

Администратор обеспечивает работу существующей системы, а сама система технически не может справиться с текущей нагрузкой. К оборудованию, в т.ч. его закупке и монтажу, ДП УСС не имеет никакого отношения.


30.03.2017 8:08 александру

С вами согласиться нельзя. НАЗК это система,т е целостный продукт как часы,а поэтому УСС или иные структуры работают на одну цель.Руководство НАЗК это не обеспечило.Делайте вывод….


30.03.2017 8:23 79,22

Это виноват транзитный сервер! Зрада! Вмешательство в право е-декларировать! Дворничихи нашего района протестуют, что их лишили права е-декларировать! Рабочие предприятий Ахметова готовы провести акцию “Гудок протеста” и самостоятельно начать заполнять е-деклаприрование! Порошенко! На что надеешься? Для того, чтоб остаться у власти ввести военное положение и для этого сдать очередную часть Украины? Не все папередники украли. Много на Украине “вкусняшек” еще есть.


30.03.2017 8:54 звонок пастуху

от этой тупой и жадной коровы в назк, с которой пользы как с козла молока, еще в прошлом году надо было избавиться…


30.03.2017 9:12 коль не могут надо гнать

Данный факт показал организаторские способности КМ и критическую оценку со стороны АП.


30.03.2017 9:59 Ответный звонок пастуху

Тупая и жадная корова Корчак, как Вы правильно, заметили, — креатура кровавого пастора, который аж никак не заинтересован демонстрировать свои лярды,лярды своих “уникальных” родственников — матери, тестя, тещи, 24-летнего нащадка заводов, газет (“Вечерние вести”), пароходов, не говоря уже о лярдах своей обслуги на местах. Корчак была избрана в агентство в 2015 году по квоте КМУ, которое на тот момент возглавлял Яценюк. Ее муж Корчак Юрий Тимер-Булатов в мае 2014-го балотировался в Киевский горсовет от “Батькивщины”, в которую на тот момент входили все нынешние лидеры “Народного фронта”. А в октябре 2014-го на выборах в ВР он уже был уполномоченным лицом “НФ” на одномандатом округе №94 в Киевской области. Как явствует из декларации Корчак, ее сын Ярослав в 2015 году работал у ЧП Николая Павленко, адвокатская контора которого находится в здании бывшего штаба “Батькивщины” на ул. Туровская, 19-Б, которое оформлено на тестя и тещу турчинова. Вот, собственно, откуда растут дурно пахнущие ноги “сбоя” системы декларування. И плохая мина при плохой, но наглой игре тупой жадной коровы во вчерашнем шоу на кабмине — тому подтверждение. Знает му-му, что пастор ее не сдаст, не для того поставлена. “Сбой” программы предопределен подачей деклараций местными дерибанщиками — районнымии сельськими головами и прочей местной воровской шелупонью, которые накрали не на одно пожизненное. И продолжают красть как в своих шкурных интересах, так и в интересах своих хозяев — порошенок, косатых юлек, гройсманов и пр. керманичей. И заметьте — “борьба с коррупцией” на них не распространяется. Потому как они есть держателями всей информации по разграблению земли и майна громад.


30.03.2017 15:33 Радник

Шановні, усе на порядок простіше. По-перше, Корчак нічого не розуміє в ІТ та вартості обладнання й програмного забезпечення. Тендер на закупівлю системи проводили міжнародні донори. Пан Бистрицький, користуючись особистими інтересами, підсунув деяку Міранду. А Міранда виставила ті ціни, які хотіла. На сьогоднішній день, Реєстр створюється і функціонує як звичайна програма, а не інтегрована інформаційно-аналітицна система. Це зроблено для того, щоб потім ще раз переписати платформу Реєстру. Питання: хто власник системи (майна), власних телекомунікаційної мережі та власник самого Реєстру? А інформації у Реєстрі.


30.03.2017 19:49 звонок пастуху

мда… теперь понятно откуда рога растут у этой коровы — оказывается губожопый прикрывает ейную жопу так, шо даже гройсман с ней сцит бодаться когда эта тупая и жадная корова приходит на ковер в кабмин… это тупик, блядь.


31.03.2017 0:14 Былодело

А Рябокепка лает на му-му, думает, что он возглавит? Во, наивный… Посмотрел сегодня, так и подумал.. Руся, сидел бы ты дальше во Хранции…


Комментировать