Человек не терпит насилия!

Корупція в прокуратурі Черкаської області

Заплотинський Юрій Івановіч

29.03.1972 року народження, ідентифікаційний номер – 26хххххх55
Уродженець м. Жашків, Черкаської області, прописаний місто Черкаси, бульвар Шевченка, буд. ххх, кв. хх. https://public.nazk.gov.ua/declaration/309d4fe1-03b3-4fc7-96d4-1372a649c496.
П рацював: помічником прокурора, Смілянським міжрайонним прокурором, прокурором Придніпровського районну м. Черкаси, 1-м заступником прокурора м. Черкаси, начальником відділу прокуратури області, начальник управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Черкаської області, в даний час начальник управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Черкаської області.
Раніше майже кожного дня перебував на робочому місці в нетверезому стані, інколи взагалі не з’являвся на роботу через п’янство.

Дружина – Заплотинська (Школьна) Алла Анатоліївна, 12.11.1971 року народження, уродженка м. Жашків Черкаської області, зареєстрована: м. Черкаси бульвар Шевченка буд. ххх, кв. ххх, ідентифікаційний номер 26ххххххх84.
Працювала:
— головою профспілки ВАТ «Смілянський Цукровий Комбінат» — в той час Заплотинський Ю.І. був Смілянським прокурором і дане підприємство було розпродане та вирізане на метал, всі матеріали по виявленим порушення закривалися за вказівкою Заплотинського Ю.І.;
— головним бухгалтером ТОВ «Будівельна компанія «Альгара», код ЄДРПОУ 33536064, м. Черкаси, вул. Горького, буд. 6, кв. 21, директор Казани Сергій Ілліч;
— головним бухгалтером ВАТ «Проммонтаж — 30», м. Черкаси, проспект Хіміків, буд. 57, директор Гай Володимир Васильович – в свій час дана організація дуже тісно була пов‘язана з бюджетними коштами і мала мільйонні договори з бюджетними організаціями на виконання будівельних робіт. КРУ та ОВС виявлялися порушення законодавства під час виконання даним підприємством робіт, привласненням коштів, підроблення виконавчої документації, що тягло за собою завищення вартості та обсягів робіт, що в свою чергу призводило до незаконного заволодіння бюджетними коштами у великих розмірах. Всі матеріали по виявленим порушенням закривалися за вказівкою Заплотинського Ю.І., який обіймав на той час посаду прокурора Придніпровського району м. Черкаси, на території якого і знаходилося товариство.
У користуванні Заплотинського Ю.І. перебуває автомобіль AUDI Q7 сірого кольору,номер – СА 5555 АВ, зареєстрований на дружину.

Теща – Школьна Ніна Павлівна, 12.04.1950 року народження, уродженка м. Жашків Черкаської області, Черкаська область, м. Жашків, вул. Комінтерну буд. х, ідентифікаційний номер 18ххххххх03.
Згідно наказу ГУ Держземагенства у Черкаській області №ЧК/7124985000:01:001/00003212 від 10.04.2014 у власність дружини Заплотинської А.А. передана земельна ділянка площею 0,4948 га, яка знаходиться в адміністративних межах Мошнівської сільської ради Черкаського району ( начебто поруч із р. Дніпро). Там же в 2014 році отримали земельні ділянки сестра начальника управління прокуратури області Чустрака Н.В. та працівник прокуратури Рудніцький О.А..
16.11.2016 року придбали квартиру у місті Київ вул.Гарматна буд. хх, кв. хх, і це за прокурорську зарплату, також дружині Юрія Заплотинського належить будинок в місті Жашків Черкаської області, вул. Комінтерну буд. х.
Мав та має на даний час тісні зв’язки з директором ТОВ «Черкасиміськбуд» Бурським, незаконну діяльність якого під час виконання будівельних робіт за бюджетні кошти, завищення обсягів і вартості робіт покриває більше 10 років. Суми збитків складають орієнтовно більше 30 млн. грн. В свій час на одній з дочірніх компаній ТОВ «Черкасиміськбуд» (ВАТ «Проммонтаж 30» ) працювала головним бухгалтером дружина Заплотинського Ю.І..
Також Заплотинський Ю.І. має тісні зв’язки з представниками бізнесу м. Черкаси, м. Сміла та Жашківського району.
Перебуває у дуже тісних зв’язках з головою Придніпровського районного суду м. Черкаси Смоляром А.О.
Лобіює інтереси та вирішує всі питання по правоохоронним органам будівельній корпорації «Добробуд», ТОВ «Будівельний центр «Добробуд» (власник Діденко Д.В., директор Капітоненко Ю.І.) за що і отримав три кімнатну квартиру 146 м.кв., в будинку де саме була забудовником корпорація «Добробуд», квартира була оформлена на тещу Школьну Ніну Павлівну
В свій час «протеже» Заплотинського Ю.І. був заступник прокурора області Вегера В.М., потім заступник прокурора області Кончин М.В., які потрапили під люстрацію і мали скандальні характеристики. Завдяки подачі – не правдивої інформації зміг уникнути дії закону «про очищення влади».
На даний час всі питання відкриття кримінальних проваджень, організації досудового слідства і оголошення підозр особам, які підозрюються у вчиненні злочинів, вирішуються в прокуратурі Черкаської області в першу чергу з Заплотинським Ю.І., очолюване яким управління прокуратри області являється «куратор ним управлінням» над слідчими та оперативними підрозділами МВС, СБУ та податкової міліції, і дана особа вирішує чи відкривати кримінальне провадження а також чи буде певна особа винною або виправданою.
В основному Заплотинський Ю.І. діє за наступною схемою вимагання та одержання коштів – правоохоронними органами направляються до підпорядкованого зазначеному управління ( структурним відділам даного управління ) на погодження матеріали за фактом протиправних дій в сфері економіки. Вони там знаходяться певний період часу, поки по ним прийняття рішення не погодять з Заплотинським Ю.І.. За цей час Заплотинський або його підлеглий викликають до себе « зацікавлену особу» (особу, відносно якої зібрано матеріали щодо її протиправних дій) і проводять з нею «роз’яснювальну бесіду» та вимагають від неї за вирішення питання про не притягнення її до відповідальності грошові кошти. Коли досягається домовленість, матеріали перевірок повертаються начебто назад на доопрацювання і при цьому дається усна вказівка більше ними не займатися.
Також за вказівкою Заплотинського Ю.І. закривалися і закриваються в даний час вже відкриті кримінальні провадження ( раніше – порушені кримінальні справи) в разі якщо на стадії досудового слідства до нього звернулася «зацікавлена особа» безпосередньо сама або через посередників. В даному випадку слідчому дається усна вказівка закрити провадження за відсутністю складу злочину.
Заплотинський Ю.І. також покриває незаконну діяльність ТОВ «Монтеенергомаш», яке здійснює діяльність з виробництва деревного вугілля в адміністративних межах Балаклеївської сільської ради Смілянського району. В даного суб’єкта господарювання відсутні документи дозвільного характеру, а саме : дозвіл ТУ Держгірпромнагляду охорони праці по Черкаській області, дозвіл СЕС, дозвіл ТУ ДС по надзвичайним ситуаціям, дозвіл Департаменту екології та природних ресурсів на викиди забруднюючих речовинв атмосферне повітря та інше. Готове деревне вугілля реалізується за кордон щомісячно великими партіями.
Також Заплотинський Ю.І. лобіює інтереси та покриває незаконну діяльність ПП «Друг» (директор Гольдштейн О.І.) з реалізації недоброякісного бензину, заволодіння бюджетними коштами шляхом підроблення документів фінансово-господарської діяльності і незаконного відшкодування ПДВ. Відносно даної організації було відкрито ряд кримінальних проваджень, які за вказівкою даної особи закрито. Крім того в 2014 по одному з відкритих кримінальних проваджень було підготовлено клопотання в суд щодо проведення обшуку на нафтобазі, АЗС і в офісних приміщеннях ПП «Друг» з метою вилучення документів та зразків недоброякісної продукції, але за вказівкою Заплотинського Ю.І. перед направленням клопотань в суд дане кримінальне провадження закрито. В місяць ПП «Друг» реалізовує більше 10-15 тис. літрів недоброякісного бензину та дизельного палива, а також подає фіктивні документи до органів ДПІ для відшкодування ПДВ щомісячно на суму близько 50-75 тис. грн..
Під «кришею» Заплотинського Ю.І. на території м. Черкаси працювали та працюють в даний час ігрові заклади. Раніше всі вилучені в ігрових закладах (клубах), що знаходилися на території міста, ігрові автомати та інше знаряддя ( покерні столи, комп’ютери ) поверталися їх власникам, а кримінальні провадження ( справи) відносно них закривалися.
Серед закритих Заплотинським Ю.І. кримінальних справ і проваджень, а також матеріалів перевірок:
— кримінальна справа №2511100002 порушена 04.01.2011 року прокуратурою Черкаської області за ознаками складу злочину передбаченого ч.2 ст.364 КК України за фактом незаконної передачі начальником екологічної інспекції у Черкаській області Клименком М.Г. земельної ділянки та об’єктів нерухомого майна інспекції на користь ТОВ «Білла-Україна». За вирішення даного питання по наявній інформації Заплотинський Ю.І. одержав 25 тис. у.е.

 • кримінальна справа №4511100280 порушена 28.09.2011 року прокуратурою м. Черкаси за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст.365 КК України відносно директора Черкаської філії ПрАТ «Київ Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» Талька А.В. за фактом незаконної відмови на користь ТОВ «Альтера» та інших СПД від земельних ділянок на території міста Черкаси загальною площею більше 4,6 га, нормативною грошовою оцінкою більше 2 млн. грн. та ринковою вартістю більше 10 млн. грн.. За вирішення даного питання по наявній інформації Заплотинський Ю.І. одержав 10 тис.у.е.

 • кримінальне провадження №12013250270000596 за ч.3 ст.365 КК України та №120132500270000697 за ознаками ч.3 ст.365 КК України за фактом перевищення службових повноважень службовим особам Червонослобідської сільської ради та Садового товариства «Дніпро» — дані кримінальні провадження стосувалися передачі у власність 83-х громадян земельних ділянок поруч із р. Дніпро. За вирішення даного питання і закриття кримінальних проваджень по наявній інформації Заплотинський Ю.І., Чустрак Д.В. та ще декілька працівників прокуратури одержали 8-10 земельних ділянок поруч з р. Дніпро. На кого саме вони оформлені – не відомо.

 • В 2010 році через Заплотинського Ю.І. було здійснено рейдерське захоплення СТОВ «Україна» Чорнобаївського району, а саме його майнового комплексу та майнових і земельних паїв громадян, орендованих земель, які перебували в користуванні товариства. Так прокуратурою Придніпровського району м. Черкаси ( прокурор Заплотинський ) було вирішено в прокуратурі області питання підслідності і порушено кримінальні справи №0211000041 та №0211000041/2 за ч.2 ст.364 КК України за фактами зловживання службовим становищем службовими особами СТОВ «Україна» Чорнобаївського району. Під час слідства здійснювався тиск на директора СТОВа Гриценка В.Н., його позбавили волі терміном майже на 1 рік з метою заставити його продати свою частку акцій певним особам (колишнім кримінальним авторитетам). Після того, як була здобута домовленість, кримінальні провадження були закриті, директора відпустили із Черкаського слідчого ізолятора і він та інші акціонери продали свої акції визначеним особам, які за наявною інформацією мали відношення до іншого сільськогосподарського виробника Чорнобаївського району ПрАТ «Велика Бурімка». В подальшому майновий СТОВ «Україна» було вирізано на металобрухт і перепродано іншому власнику.

 • Кримінальне провадження №12014250000000030 від 28.01.2014 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України по факту здійснення незаконного промислового видобутку прісних підземних вод службовими особами ПАТ «Шполянський завод продтоварів» без дозвільних документів. Було видобуто 13000 м.куб. підземної води, чим інтересам держави завдано істотної шкоди у вигляді матеріальних збитків на суму 461630 грн.

 • Кримінальне провадження по факту здійснення незаконного промислового видобутку прісних підземних вод службовими особами ЗАТ «Черкаський шовковий комбінат» без дозвільних документів. В наслідок незаконного видобутку підземної води, інтересам держави було завдано значної шкоди у вигляді матеріальних збитків на суму близько 8000000 грн.

 • Кримінальне провадження по факту здійснення незаконного промислового видобутку прісних підземних вод службовими особами ЗАТ «Боровицьке» без дозвільних документів. В наслідок незаконного видобутку підземної води інтересам держави завдано шкоди у вигляді матеріальних збитків на суму близько 500000 грн.

 • Кримінальне провадження №12013250050000422 за ознаками складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, №12013250050000996 за ознаками складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України, №12013250050001212 за ознаками складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України, №12013250050001211 за ознаками складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України за фактом реалізації ПП «Друг» недоброякісного бензину та підроблення документів ПП «Друг» (директор Гольдштейн Олександр Іцхоковіч) з метою зменшення суми податку, який підлягає сплаті до державного бюджету, документів щодо фінансово-господарських відносин з рядом суб’єктів господарської діяльності , які фактично не здійснювалися ,чим державному бюджету завдано збитки на загальну суму більше 1 млн. грн.

 • Кримінальне провадження №12013250050003327 від 18.10.2013 року за ч.2 ст.364 КК України за фактом не сплати ПП БВФ «Євгенія» пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Черкаси в сумі близько 4млн. 115 тис. грн.

 • Кримінальне провадження №12013250050003328 від 18.10.2013 року за ч.2 ст.364 КК України за фактом не сплати ПРАТ «Житлобуд» пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Черкаси в сумі близько 3 млн. грн.

 • Матеріали перевірки за фактом підроблення документів та не сплати ТОВ «Метал-інвест» коштів в якості штрафних санкцій за самовільне будівництво та експлуатацію без введення в експлуатацію заводу товариства, в сумі близько 50 млн. грн., а також не сплати коштів в якості пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Черкаси в сумі близько 10 млн. грн.

 • Матеріали перевірки за фактом підроблення документів та не сплати ТОВ «Разек А5 Україна» коштів в якості штрафних санкцій за самовільне будівництво та експлуатацію без введеня в експлуатацію заводу товариства, в сумі близько 4 млн.грн., а також не сплати коштів в якості пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Черкаси в сумі близько 1 млн.грн.

  Далі буде!!!!!!

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ