Человек не терпит насилия!

ЗАМАХ НА ШОКІНА. РІК ПОТОМУ

Наближається річниця непересічної події в суспільно-політичному житті України, інформація про яку «облетіла» увесь світ, – 2 листопада 2015 р. відбувся замах на життя Генерального прокурора України В.Шокіна. Принаймні саме так ту подію відразу кваліфікувала ГПУ. Буквально на другий день після нічного інциденту з вікнами кабінету Генпрокурора чільні представники ГПУ в один голос заявили, що постріли по кабінету Генпрокурора Шокіна здійснив снайпер, який використовував тепловізор, і «його метою було вбивство Генпрокурора». Тоді ж вони також безапеляційно заявили, що «замах на Генпрокурора – це реакція на дії ГПУ у боротьбі з корупцією».

Було негайно відкрито кримінальне провадження за фактом замаху на життя Генпрокурора Шокіна (за ст. 112 КК) і правоохоронні органи взялися за розкриття посягання на життя цього державного діяча.

У грудні 2015 р. усім відомий прокурор ГПУ Куценко заявив, що у цій справі проведено всі експертизи, зібрано багато іншої цікавої інформації. І резюмував, що «ми чекаємо на висновки» розслідування.

Пройшов майже рік. Не знаю, чи зараз у ГПУ ще хтось на щось чекає (бо і Шокін пішов, і Куценко десь зник з телеекранів), але суспільство чекає відповіді від компетентних органів на питання – що ж то було і хто посмів посягнути на Генпрокурора? Бо, по-перше, заявляли про спланований замах, за яким стоять не лише виконавці (снайпер?), але й замовники (напевно, хтось дуже-дуже відомий і впливовий?). По-друге, фактично вперше в історії Україні відбулося реальне (за версією ГПУ) посягання на життя Генпрокурора та ще й у зв’язку з тим, що він вів безкомпромісну боротьбу з корупцією.

Тому суспільству не просто цікаво, а вкрай важливо знати, якими є результати майже річного розслідування цієї резонансної справи. Суспільство має знати, чи будуть покарані ті, хто «цинічно і сплановано» посягнув на життя Генпрокурора, який боровся за законність, ризикуючи своїм життям.

Тим більше, що це був не єдиний випадок загрози його життю. Відомо, що діяльність В.Шокіна на посаді Генпрокурора постійно супроводжувалася серйозними ризиками, які, однак, жодним чином його не лякали і не зупиняли. Пригадуєте, як він відреагував на виявлення у липні 2015 р. пістолета у приймальній ГПУ (не приймальні Генпрокурора, як писало багато ЗМІ, а у приймальній громадян в ГПУ – що, як кажуть в Одесі, дві великі різниці). Він сказав (зі слів його одного із заступників): «Не дочекаєтесь!». І сміливо продовжив займатися тим, чим займався й раніше.

Правда, пересівши при цьому на броньований «Мерседес» (злі язики стверджували, що це був якийсь «лівий» Мерс, який невідомо кому належав, але це у порівнянні з важливістю безпеки борця з корупцією такого рівня і масштабу не має жодного значення). Бо для держави і суспільства його діяльність – неоціненна!

Був ще один незначний нюанс у «справі пістолета». Коли Шокіна запитали, чому знайдений у приймальні громадян пістолет він пов’язує із загрозою саме його життю, а не життю когось з інших працівників ГПУ, то він сказав, що про це йому повідомили співробітники СБУ. Але у своєму офіційному поясненні, він чомусь відмовився назвати прізвища цих співробітників. Правда, якось дивно і не логічно? Хоча, знову ж таки, це не має жодного значення, бо слова такого діяча мають сприйматися як істина, що не потребує уточнень, а тим більше якихось сумнівів. А їх, для прикладу, особисто у мене – ніколи й не було. Для мене усе було максимально ясно і зрозуміло з самого початку і по першому, і по другому випадку.

Але суспільство очікує на офіційну інформацію про результати розслідування фактів посягання на Генпрокурора Шокіна (на превеликий жаль, уже колишнього – а скільки доброго і важливого ще міг зробити на цій посаді!). А то вже доводилось чути, що оперативники і слідчі вийшли на справжнього замовника і ним виявився сам… Однак я у це ніколи не повірю, а тому, як і ви, шановні колеги, з нетерпінням очікую на достовірне офіційне повідомлення компетентних органів. Переконаний, що і Віктор Миколайович Шокін також перебуває у тривожному очікуванні…

Віктор Трепак

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

4 ответа

  1. О каких рисках вы ведете речь?Безусловно есть риск,минимальный,что
    отберут нажитое непосильным трудом на ниве борьбы с коррупцией имещество и средства на счетах.В остальном он спокоен.т как лично не брал,а просто не реагировал на беззаконие за что и получал свою долю.

    Плохая постановка как и отравление Ющенко.Тоже что и имитация реформ Порошенко.Результатов то ведь нет.

  2. Знатно изложено. Чувствуется уважение автора к государственному лицу. которое в поте лица боролось с корупционной гидрой.Эссе пронизано переживаниями за героя. Согласен, общество должно узнать всю правду о покушении. Даже самую горькую. Луценко, алло! По силам?

  3. Нужно чтоб в бой ввязалась помначглавка Кэ,тогда будет толк в расследовании замаху на вбивство седоволосого трехбородого Елу Пуки

  4. Наш дарагой Юри Виталич на очередной пиар-конференции подробно расскажет про подстрекателей, пособников, заказчиков и исполнителей этого вопиюще-ужасающего преступления. Он обязан это сделать, хотя бы в силу самосохранения. Ведь он тоже генпрокурор. И за его принципиальность враги майдана могут покусится и на его дорогоцинне життя. Поэтому он в самое ближайшее время расследует этот кошмарный жах с тепловизорами и парабеллумами и доложит пиплу всю правду матку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ