Человек не терпит насилия!

Доведеться арештовувати когось із Адміністрації президента — народний депутат Олександр Онищенко

oniss1

16 червня у парламент внесли подання на зняття недоторканості й арешт народного депутата Олександра Онищенка, 47 років. Антикорупційне бюро звинувачує його в організації злочинного угруповання, яке реалізовувало природний газ за заниженою ціною. Збитки держави оцінили в 3 млрд грн. 5 липня у Верховній Раді депутати проголосували за зняття недоторканності й арешт Онищенка. Перед цим нардеп виїхав з України. 27 липня генпрокурор Юрій Луценко підписав повідомлення про підозру його .

В інтерв’ю Gazeta.ua Онищенко каже, що проживає в Лондоні. Говоримо по чату у Facebook 4 жовтня. Олександр Романович — на задньому сидінні автомобіля.

— Хотите увидеть Лондон? — відкриває двері автівки. Навпроти — вхід у п’ятизірковий готель Brown’s Hotel. Говорить російською.

По будинках українців рознесли буклети, де високі ціни на газ пояснюють “корупційними схемами Онищенка у газовидобутку”. 

— Як я можу бути винен у тарифах? Ця справа — політичне замовлення Адміністрації президента. Шукають, як пояснити народу підвищення тарифів, і знайшли цапа-відбувайла — Онищенка.

Мої компанії продавали газ на комерційні цілі. Населенню продають лише той, який добуває безпосередньо Укргазвидобування. Тому розмови про те, що через мене зросли тарифи, — абсурдні.

Чому правоохоронці взялися за вас?
— Мене зробили розмінною монетою у певних домовленостях між депутатськими групами й Адміністрацією президента. Ідея була така: затримати Онищенка, арештувати і виторговувати щось для себе. Майже на всіх депутатів, які невгодні, відкривають кримінальні справи і так підвішують на гачок. Беруть тоді те, що хочуть.

Хто виграв від вашого виїзду з України? 
— Вони не думали, що я поїду. Мене м’яко підводили до того, що маю залишитися, повинен бути на голосуванні щодо зняття недоторканності. А хотіли показово затримати. Посадити в СІЗО і виторговувати дивіденди для себе.

При бажанні Петра Порошенка чи Юрія Луценка вас могли затримати. Однак дали виїхати. 
— На той момент не було підстав мене затримувати. У мене була депутатська недоторканність.

Ваше затримання мало бути показовим?
— 100 відсотків. Президент гарантував, що мене не будуть арештовувати. А ви як думаєте?

Автор: pravda.com.ua

onis2

“Хоч одну людину з Блоку Петра Порошенка затримали? Із наближених до президента?”

Ви тривалий час були в газовому бізнесі і порушень у ваших компаніях не знаходили. Вони вигравали державні тендери. Чому порушення знайшли тепер?

— На той час я був вигідний Адміністрації президента. Тому ми вигравали тендери і не було порушень. Коли став невигідний, то за місяць придумали кримінальну справу. Почали переслідувати і шантажувати.

Вашим рідним щось загрожує?
— Ніхто не залишився в Україні. Я всіх вивіз. Матері 72 роки. У війнах між політиками завжди було правило — не чіпати родину. А ці люди відступили від усіх правил і принципів.

Наскільки вам безпечно перебувати у Лондоні?
— Усі знають про цей конфлікт. Тутешні правоохоронні органи — теж. Замовник може бути тільки один — Порошенко.

Що з вашими арештованими газовими компаніями? 
— Їх забрали одразу. Хоча суми інвестицій і вартість компаній значно більша, ніж нарахували борги. Більше того, хто у нас рахує податки? НАБУ? Але будь-який економічний злочин спочатку має перевіряти податкова. А зараз у НАБУ придумали борг, відкрили справу, налетіли і почали арештовувати. Компанії забрали, людей звільнили чи арештували. НАБУ отримало політичне замовлення і працює. Я казав — готовий спілкуватися, усе розкажу, приїжджайте. Поясню, якщо не розумієте. Але для чого їм правда, якщо уже є винуватий і є кого карати.

Чому вас не хочуть допитати у Лондоні?
— Бояться. Я розкажу таке, що доведеться когось арештовувати з Адміністрації президента.

Антикорупційне бюро мало бути незалежним органом, однак не стало таким. Чому? 
— Хоч одну людину з “Блоку Петра Порошенка” затримали? Із наближених до президента? Переслідують невигідних йому. Подивіться, звідки з’явився Артем Ситник. Ви вірите, що прийшов хлопчик 36 років і виграв конкурс на посаду директора НАБУ?
Пошукайте в Інтернеті відео — хто ходить ночами в Адміністрацію президента. І ви побачите — уночі заходжу я й одночасно заходить Холодницький. І що роблять вночі у президента Онищенко і Холодницький? Раніше у них були однакові завдання, а потім ситуація змінилася і Холодницькому дали інше завдання.

Автор: zn.ua

onis3

“Одеський припортовий завод купить якась іноземна компанія. Але ясно чия”

Зараз відбувається перерозподіл ринку видобутку газу?

— Так. Йде атака на всіх газодобувачів. Арештували компанії Ахметова, Злочевського. Відібрали всі підприємства по спільній діяльності. Для газодобувачів створюють проблеми, щоб покласти їх. А потім прийдуть нові власники і все буде гаразд.

У що це виллється?
— За два роки видобуток газу впав на 20 відсотків. Інвестицій — нема. Ніхто не бурить нові свердловини. Галузь зупинилася. Вкладати гроші за такого ставлення держави до приватних добувачів ніхто не буде. Тим більше іноземні інвестори.

Команда президента хоче скупити все сама, приватизувати. При цьому виставляють ліві компанії — під американські чи європейські. Хочуть за безцінь забрати все, що можна. А потім, після перерозподілу, будуть нормальні умови роботи. Звичайна практика. Точно так було і при попередникові Порошенка.

Але ж країна тільки від цього відійшла. Вертаємося назад?
— Повільно-повільно Порошенко узурпує владу: свій прем’єр, свій генпрокурор, свій начальник СБУ. Зараз ще замінять міністра внутрішніх справ.

Які ще ринки, крім газового, перерозподіляють?
— Йде боротьба за обленерго, які ще не встигли захопити. За Одеський припортовий завод. Його купить іноземна компанія. Але відомо чия. Зараз завдання — максимально повісити на нього боргів, опустити в ціні. І так буде з усіма державними підприємствами.

Автор: strana.ua

 onis4

“Повільно-повільно Порошенко узурпує владу: свій прем’єр, свій генпрокурор, свій начальник СБУ”

Ви казали, що вели переговори щодо купівлі Порошенком телеканалу “112 Україна”. Оприлюднили переписку із близьким до президента народним депутатом Сергієм Березенком. Чому була така активна хвиля спростування? 

— А ви запропонуйте пройти детектор брехні — їм і мені.

Не погодяться. 
— А ви запропонуйте. Я готовий пройти.

Чому вийшли з тих переговорів?
— Коли є дві сторони — і продають чи купують бізнес — я в цьому можу брати участь. А потім починається рейдерство: якщо не віддаєте за таку ціну, то будуть кримінальні справи й арешти. Це — не для мене.

Я працював при різних владах, бо не займався такою “єрундою”. А хто таке робить, той потім шукає, куди б утекти. Чотири роки грабують — і тікають.

Однак вам теж довелося тікати. 
— У мене конфлікт із владою. Але за 24 роки не було жодного інциденту стосовно того, що я когось рейдерив, обманював, відбирав. А вони це роблять. Прикладів тисячі. У бізнесменів, наближених до певних політичних сил, які не з президентом, відбирають усе. Щоб не було можливості фінансувати будь-які проекти проти влади.

Чим ближче до виборів, тим жорсткішими будуть методи. Як зіб’ють Авакова і поставлять свого міністра внутрішніх справ, тоді матимуть усі чотири ланки — НАБУ, ГПУ, СБУ і МВС. Це називається 100-відсоткова влада.

Автор: politica-ua_com

onis5

“Порошенкові треба думати про те, як зробити щось добре для країни. А його голова зайнята тим, як залишитись на другий термін”

Ви згадували, що доводилося вирішувати питання в Адміністрації президента. Які це були питання?

— Розповім пізніше. Найближчим часом проведу прес-конференцію.

З ким ще в Україні маєте конфлікт, крім Банкової?
— Ні з ким.

Яка зараз найбільша проблема Порошенка?
— Він став президентом, але залишається бізнесменом. Йому треба думати про те, як зробити щось добре для країни. А його думки про те, як залишитися на другий термін.

Але ж у його оточенні є різні люди. Серед них — розумні, досвідчені, які дурного не порадять.
— Коли Порошенкові щось кажуть правильне, але йому це не подобається, він цих людей прибирає.

Він здатен переламати ситуацію?
— Треба створити максимально сприятливі умови для бізнесу. І люди гори перевернуть. Янукович забирав 50 відсотків — і всі працювали. Якби Порошенко сказав: “50 процентів на благо країни, мені нічого не треба”. Усі б так робили. Але зараз його позиція: “Ні в кого не повинно бути бізнесу, крім мене”. Незабаром усе зупиниться. Люди візьмуть паузу на два роки — до президентських виборів.

Зараз Порошенкові кажуть: ти — найкращий. Але ближче до виборів усі кинуть його. Тікатимуть і зраджуватимуть. Тоді зрозуміє, у якому світі жив і до чого прийшов.

Автор: Facebook

onis6

“Коли став невигідний, то за місяць придумали кримінальну справу”

Коли голосували за зняття недоторканості з вас, притягнення до відповідальності та арешт, у парламенті знайшли потрібну кількість голосів. Хто забезпечив їх? 
— Як проходять важливі голосування? Президент збирає лідерів фракцій і каже: за це і за це треба голосувати. Дивиться, чи є потрібна кількість. Якщо не вистачає — звертаються до кишенькових партій і груп.

Тобто голосувати щодо вас була особиста вказівка Порошенка?
— Звичайно.

Як думаєте, чим і коли закінчиться ваша справа?
— Не знаю. Якщо дійде до суду, то там вона розвалиться. Тому вони так нервують. Морально тиснуть на людей, щоб пішли на угоду зі слідством і дали покази проти мене. Показів ніхто не дає. Тому в НАБУ нічого нема.

У вас багато інформації щодо Порошенка і його оточення. Однак справу проти вас почали. Навіщо? Було ж зрозуміло, що матимуть через це репутаційні втрати. 
— У них була мета — арештувати мене, закрити і торгуватися. Але не вдалося. Порошенко особисто мене запевняв, що нічого не буде. Я його запитував, що відбувається. А він каже: “Вибач, це не я. НАБУ вийшло з-під контролю, таке творять. Але не переживай, дамо тобі право захищатися в суді. Будеш доводити свою правоту”. А самі тихцем хотіли мене арештувати. І виторговувати те, що їм треба.

Однак інші люди попередили: “Нам дали жорстку команду голосувати за твій арешт”. За дві ночі до голосування я виїхав з України.

Ірина Патлатюк, Gazeta.ua

Источник главного фото: pravda.com.ua

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

15 ответов

 1. Все что он излагает в интервью ерунда.Он не искренен и опосредственно,через то что мог что то рассказать,шантажирует власть.Он еще раз подтверждает что власть действует не в интересах народа,а
  делит законно и не законно то что по праву принадлежит народу,но население,казлы и биомасса этого понять не могут.В сердцах Онищенко говорит и часть правды.но так чтобы не разрушить систему,схемы.
  Чего только стоит высказывание” Доведеться арештовувати когось із Адміністрації президента…”

 2. Кадыркин чуркобес наглючий, нет ему прощенья перед народом Украины, впрочем как и всем бесятам нахарчившимся на народном достоянии! Тьфу

 3. Ногой в рыло дам, патриот. Я не холуй донецких!! Понял? Я холуй масковско-винницкий. Я путлеровской пропаганде картинки поставляю “про европейську димакратию”

 4. Ви затрахали вже — подивіться біографію Порошенка, народився в Болграді,виріс в Молдові, навчався і працює в Києві.Прихватизував кондитерську фабрику і цукрові заводи у Вінницькій області? То в Києві — Ленінську кузню і Карла Маркса, в Севастотолі — судобудівний завод і так по всій Україні. При чому тут Вінниця? Не вінничанин він, не ві-нни-ча-нин!!!

 5. Первым кого надо арестовывать из АП, — это ПОРОШЕНКО! И его семейку. Агентов кремлевско-КГБшной мафии. Он как маньяк уничтожает украинцев. Видать не прощает геноцид евреев укранцами. Бей хохлов, спасай жидов!

 6. шакалы начали друг другу в горло цепляться, скоро настанет конец их власти … не дай Бог как в период с 25 октября 1917 по 1922 год…не хватало нам еще (красных, петлюровских, рабоче-крестьянских, прочей нечисти) патрулей (читай бандитов) на улицах с правом расстрела на месте …
  Могущие думать призыв к вам, пора бы что-то начинать делать для страны или ей скоро конец.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ