Человек не терпит насилия!

Путінський посол в Україні

28 липня Путін звільнив свого посла в Україні. У цей же день на місце Зурабова, який займав цю посаду з 2009 року, Путін начебто визначив нового кандидата — Бабича. Відразу, начебто, РФ запросила попередню згоду в України на прийняття його головою дипломатичного представництва в нашій державі. Україна у свою чергу вирішення питання про погодження нового путінського посла якось своєрідно «підвісила» — не те, щоб прямо сказала «ні», але й прямо не сказала «так». Путінський прес-секретар заявив, що Бабичу не відмовлено в агремані, а «йдуть різні дипломатичні процедури попереднього погодження, які виконуються в режимі тиші».

17 серпня Міністр закордонних справ України Клімкін у свою чергу заявив, що немає потреби мати російського посла в Україні, бо дипломатичні відносини між Києвом та Москвою зведені до нуля. Буквально через день після цього Путін призначає своїм представником по розвитку торговельно-економічних відносин з Україною Ліванова. Це призначення є вочевидь неординарним, зокрема, тому, що, по-перше, вказаним представником було визначено «цілого» міністра в уряді РФ, по-друге, воно супроводжувалося потужним інформаційним висвітленням з боку російських ЗМІ.

Навіть побіжний аналіз цієї ситуації дозволяє говорити про проведення політико-дипломатичної вистави під назвою «Призначення/непризначення посла», яка розрахована на масового «глядача». І чомусь так здається, що розрахована передусім на українського «глядача», який мав повірити у політично-дипломатичну твердість свого керівництва і перемогу на російсько-українському «дипломатичному фронті». І щось підказує, що справжнє дійство відбувалося за лаштунками «сцени» і відбувалося воно за узгодженої участі обох сторін. Яка з них отримала з цього більший (або точніше — який саме отримала кожна з них) зиск — стане зрозумілим згодом, але певні висновки можна зробити вже зараз.

1. Питання призначення нового путінського посла в Україні стало предметом політичної гри, яка впродовж кількох років ведеться між політичним керівництвом двох держав. Суть цієї гри відома вкрай обмеженому колу осіб, але саме вона визначає справжні відносини між керівниками України та Росії. У дійсності вони є далеко не такими, якими презентуються на широкий загал.

2. Непризначення нового путінського посла в Україні є логічним кроком, який зумовлений правилами вказаної гри. Україна, як відомо, уже тривалий час не має свого посла у РФ — ця посада є вакантною з грудня минулого року, коли попередній посол Єльченко був з неї звільнений у зв’язку з призначенням Постійним представником України при ООН. Призначення за такої обставини нового посла РФ в Україні було б явно асиметричним рішенням у двосторонній грі. Взагалі, якщо говорити про дипломатичні відносини між Україною і РФ, то в умовах фактичної війни вони є досить дивними. Тому непризначення путінського посла в Україні виглядає як взаємно узгоджене рішення, що має продемонструвати своєрідне збалансування відносин між двома державами. Дипломатично вони «зведені до нуля», але в дійсності на найвищому рівні за відповідного посередництва є дуже активними.

3. Слід пам’ятати, що вказані політико-дипломатичні реверанси відбуваються на тлі фактичної війни. Тому зрозуміло, що посол держави-агресора, яка анексувала частину території України і здійснила збройну агресію стосовно неї, — це значно більше, ніж просто керівник дипломатичного представництва. По суті на нього покладається забезпечення здійснення усієї діяльності, яку його держава веде в Україні. А ця держава веде війну проти України. Відтак Путіну потрібний посол «під війну». Завданням № 1 посла держави-агресора є забезпечення такої агресії засобами, які можуть бути використані під дипломатичним прикриттям.

4. Якби Путіну конче потрібно було призначити свого нового повноцінного (за дипломатичними правилами) посла в Україні, то він це зробив би. Понад те, виходячи зі справжніх (а не демонстративних) відносин політичного керівництва двох держав, він має можливість призначити саме того посла, якого захоче. Захоче, щоб був Бабич — буде Бабич. Захоче, щоб був Іванов — буде Іванов. Захоче, щоб був Ліванов, буде — Ліванов. Захоче, щоб взагалі на певний час в Україні не було його посла — не буде посла. Судячи з усього, за правилами двосторонньої гри наразі обрано саме останній варіант у цьому питанні.

5. Відсутність де-юре посла РФ в Україні не означає відсутності де-факто керівника російського дипломатичного представництва. Виходячи з наведених вище обставин, можна припустити що таким керівником стане Ліванов. Статус «простого» спецпредставника Путіна в Україні не є тому формальною перешкодою. Просто гібридна війна зумовила гібридну дипломатію, яка вочевидь є згубною для України.

6. Зрештою, Путін легко може обійтись без офіційного посла в Україні. Бо у нього тут є Кум, вплив якого після Революції Гідності спочатку істотно зменшився, але потім зусиллями Путіна був відновлений і навіть посилений. Надсприятливими умовами для цього стала анексія Криму і війна на Донбасі, а також надзвичайно поблажливе ставлення керівництва України, яке надало йому офіційний статус (від України!?) у стосунках з бойовиками і Росією.

Кум вартий не одного посла. Він може напряму контактувати будь з ким з українського істеблішменту. Має давні і дуже своєрідні стосунки з тими, хто нині перебуває на вершині українського владного Олімпу. Достеменно знає вітчизняну владну вертикаль зсередини і володіє різноманітною інформацією (у т. ч. й компрометуючого характеру) про її представників. Має давні специфічні зв’язки з Москвою, але є «своїм» і «там», і «тут». Бо поєднує «тих» і «цих», координуючи (а почасти — й керуючи) їхню діяльність. За категоричним власним наполяганням, тиском Кремля і незрозумілою поступливістю Києва він взяв під свій контроль найболючіше і найчутливіше питання триваючої війни — обмін полоненими. До нього ідуть міністри, депутати, олігархи, посли. Той же попередній путінський посол практично перед усіма важливими заходами (зокрема, перед ключовими зустрічами у Мінську) мав у нього аудієнцію.

У надважливі для Росії моменти до нього навідувались президенти. Як це, зокрема зробив Янукович перед Вільнюським самітом 2013 року. Ввечері 27 листопада 2013 року він утаємничено приїхав до нього додому, а ранком 28 листопада полетів до Вільнюса, де відмовився підписувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Тоді інформаційні агентства повідомили, що керівництво ЄС не змогло переконати Януковича підписати історичний для України договір. А Кум напередодні зумів… Чи можна бути переконаним, що він не має аргументів для потрібного переконання нинішнього політичного керівництва?

7. Війна обов’язково закінчиться. Подобається це комусь чи ні, але між Україною та Росією мають бути встановлені взаємовигідні відносини як між державами-сусідами. Це — об’єктивна потреба. Але для того, щоб це сталося швидше і з врахуванням фундаментальних інтересів України, потрібно виконати кілька умов. Перша — замість «гри» з Путіним фактично за його правилами (що є завідомо програшним варіантом) політичному керівництву нашої держави слід зайняти тверду державницьку позицію. Необхідно облишити маніпуляції з патріотизмом і зовнішньою загрозою у власних інтересах. Друга — негайно вивести відносин між двома державами з підкилимного формату на сугубо офіційний. І категорично відмовитись від послуг посередників на кшталт згаданих вище. На мою думку, якби їх не було, то ситуація для України була б кардинально кращою. Одне зрозуміло, що влада сама на це не піде. Заставити її це зробити може лише активність і наполегливість громадянського суспільства.

Віктор Трепак, Цензор.нет

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

10 ответов

  1. Для автора и бывшего профессионала.как говроят не характерен стиль подачи материала,все приглажено.округлено, прямо дипломатический реферат на заданную тему.Украинцам необходимо знать-как зав.юридичесой консультации Шевченковского района г.Киева,паразитиртуя все это время стал-лидером партии СДПУо.зав.президентской администрацией,олигархом, агентм кремля-предателем Украины, на эту тему необходимо составить методическое пособие на основе ОРД,изучения для курсантами ,операми признаков при наличии которых необхдимо применение спец.мер воздействия с целью недопущения размножения такой погани на Украине . Слава Героям!

  2. Автор универсал во всех отраслях;где его только не было; тепер полез в политику чтобы снова срубить для себя любимого большие девиденды. Иш каков! А получить / вырвать/ от службы все: известность, высокую должность, квартиры в звание из руки того же президента, на которого так обижен и пишет все эти опусы! Так откажысь от звания генерала . СЛАБО! Писать-то легше.

  3. Нарцысизм у трепака во всей его красе! Неугодные ему , колкие и правдивые коменты о себе удаляет; оставляет лестные , которые наверно сам и пишет….

  4. Нарцысизм трепака во всей его красе. Колкие и правдивые коменты о себе удаляет красивые и лестные, которые наверно сам и пишет оставляет …возомнил себя политиком . Ха-ха…

  5. Люди, желательно обсуждать не автора, а то, о чем он пишет.А пишет он о том, что война действительно когда-то окончится и ни географически, ни по-другому мы от России не отодвинемся. И это так должно быть, несмотря на трагедию, которая сейчас происходит. Может, подрастающие дети не будут такими жадными крокодилами, як наши керовники, и будут думать о своей стране, а не о мвоей мошне.

  6. Обсуждаем то, что человек говорит своим еством, а что чужыми мислями/ копировать- вставить/; все о чем говорит автор мы все знаем; знают политики и общественность; чиновники и нврод; иди сам и сделай; почему не делал, когда была возможность, а тепер треплемся.

  7. По какой-то непонятной причине на украине перестали действовать законы логики. Любое нормальное государство принимая решение всегда руководствуется законами логики и экономической целесообразности. Причем экономика всегда стояла на первом месте. Те же самые штаты введя санкции против России (точнее заставив ввести санкции Европой) сами продолжают наращивать товарооборот с Россией. как пример можно привести продукцию предприятий Чалого, которую охотно покупают на западе и в штатах. А уж Чалый — вдохновитель перехода Севастополя к РФ. Казалось бы, что нужно укриане? Продолжать получать выгоду от России! Мало того, что в РФ работаю миллионы заробитчан, которые посылают деньги домой, так и украинская продукция в сущности на западе не нужна, а вот Россия её (продукцию) охотно покупает. На эти вот деньги и можно было бы менее затратным путем реформировать в том числе и армию. А то сейчас из бюджеты вырывается существенная доля от социалки, что несомненно рождает негодование населения. Не забудем, что в 2016г. стоимость российского газа на 30-40 долларов дешевле, чем от запада. И в отличие от России Запад не передает газ без предоплаты. Точно также стоит и вопрос с послами. Ничтожный повод. чтобы вновь показать. что на украине решают эмоции. а не розум. Кончено же вполне можно было бы и отклонить посла, только вот не орать об этом, как об очередной крупной победе украинского национализма пере Россией. Абсолютно понятно, что именно Россия не дает украине добить Донбасс (и не даст никогда). Илловайск уже показал, что происходит. когда из России подует “северный ветер” (можно вспомнить еще и грузия, с которой россия справилась за неделю, полность разгромив армию). Мне скажут, что пусть только россия поробует напасть! Только вопрос в том. что Россия может на украине поступить также как и в Грузии — за неделю разгромить войска в Донбассе (путем воздуных ударом типа как в Сирии), а потом отход на свою территорию. Тоько вотза это время будут утрачены рычаги управления государством, нарушена структура управления и т.д. Тем более, что России, как это очевидно, на санкции плевать. Тем более, что Россия значительно меньше привязана в к доллару (чем на Украине), т.е. рычагов влияния у запада нет, воевать за украину при таких условиях они не будут. Итог — украина в задницу и имеет только активное сочувствие. а не реальную помощь. Кстати итогом такого нападения будет смещение Порошенко и его группы лиц, но в отличие от 2014г. смена будет более кровавой, потому как нет единства среди властных элит украину. Так что :”Ще не вмєрла україна?”

  8. Путин…это сука , которая могла не только не начинать бойню в Украине , но и остановить её, но она её -разожгла!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ