Человек не терпит насилия!

Спасите школу для аутистов!

11 квітня 2016 року Уповноваженому

Президента України

з прав дитини

Кулебі М.М.

 Голові

Київської Міської Ради

та

Київської Міської 

Державної Адміністрації

Кличко В.В.

Керівнику

Київської місцевої прокуратури №9

Чечотка І.Р.

Голові

Солом‘янської районної в м.Києві

державної адміністрації

Шкуро М.Ю.

Ініціативної групи батьків

учнів СЗШІ №2

Солом‘янського району м.Києва

ЗВЕРНЕННЯ

До Вас звертаються батьки дітей-інвалідів, що навчаються у середній загальноосвітній школі-інтернаті №2 Солом‘янського району м.Києва з проханням здійснити нагляд за додержанням прав і свобод наших дітей, додержанням законів з нижчезазначених питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.

В СЗШІ №2 навчаються діти з порушенням розумового та психічног розвитку (з синдромом Дауна, діти з аутичним синдром тощо).  СЗШІ №2 знаходиться у затишному місці, котре водночас близьке до транспортних ліній (поблизу знаходяться станції метро Шулявська, Політехнічний інститут, зупинки всіх видів міського транспорту). Чудові парки ім. Пушкіна та Політехнічного університету оточують школу. Близькість до таких куточків природи сприяє естетичному та екологічному вихованню дітей. 

Школа має сильну виробничу базу, яка нараховує 7 майстерень за різноманітними профілями (столярна, слюсарна, швейна, палітурно-картонажна, квітникарство). Навчальні кабінети, майстерні добре обладнані. 

В школі функціонує кабінет психолога, лікаря-психіатра. Облаштовано сучасний комп’ютерний клас. Є логопедичний кабінет, кабінет лікувальної фізкультури, тренажерний і спортивний зали. Ефективно працює сенсорна кімната. В позаурочний час діти з задоволенням відвідують гуртки, спортивні секції (діти мають винагороди за призові місця з баскетболу тощо). 

Батьки дітей-інвалідів, які навчаються у школі, за власною ініціативою приймали участь у благоустрої школи (заміна стеклопакетів, ремонт класів та шкільних меблів, тощо).

Як нам стало відомо від адміністрації школи, в особі Директора СЗШІ № 2 Шкільної Т.Б., нашу школу планується реорганізувати шляхом злиття з СЗШІ № 17 та перенести навчальну та матеріально-технічну базу за її (СЗШІ № 17) місцезнаходженням. Зазначена реорганізація нібито відбувається за рішенням місцевих органів влади в рамках проведення оптимізації малокомплектних шкільних закладів. При цьому будь-яких підтверджувальних документів нам надано не було. 

Навчальна потужність СЗШІ № 2 складає 230-250 учнів, на даний час в СЗШІ№2 навчається 109 учнів. За інформацією, наданою деякими батьками дітей-інвалідів, відповідні підрозділи освіти органів місцевої влади відмовляють в направленні їх дітей на навчання до СЗШІ№2. Складається враження, що таким чином штучно створюються умови для недоукомплектування школи з метою звільнення приміщення школи. Також, є інформація про те, що після реорганізації СЗШІ № 2 в будівлю школи буде перенесено інший навчальний заклад для дітей-інвалідів та створено реабілітаційний центр.

Зазначена інформація викликає у нас, батьків дітей-інвалідів, занепокоєння, здивування та нерозуміння щодо таких дій органів місцевої влади. 

Крім того, ми вважаємо, що в результаті перенесення нашої школи на матеріально-технічну базу СЗШІ № 17 порушуються права наших дітей-інвалідів на доступне навчання та розвиток, а саме:

1) санітарні умови СЗШІ № 17 не відповідають встановленим чинним законодавством нормам  та не пристосовані для дітей з особливими потребами:

— відсутність унітазів;

— недостатнє природне та штучне освітлення класів;

— відсутня циркуляція повітря (відсутність відкидних фрамуг в деяких класах, присутній стійкий затхлий запах у навчальних класах); 

— деякі класи не відповідають нормам площі на 1 учня;

2) місцезнаходження СЗШІ №17 не є в умовах міста легкодоступним, в зв’язку з тим, що до СЗШІ №17 немає жодного прямого транспортного сполучення, а також наявністю постійних заторів в напрямку СЗШІ №17;

Крім того, слід зазначити, що такі суттєві зміни у житті наших дітей викликають стрес та негативно впливають на їх психічній стан. 

Враховуючи наведене вище просимо Вас терміново вжити всіх передбачених чинним законодавством заходів з метою недопущення порушення законних прав та охоронюваних  інтересів дітей-інвалідів.

Відповідальна особа __________________/_________/

тел._____________

Підписи батьків, що входять до ініціативної групи додаються на окремому додатку.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

3 ответа

  1. Все перечисленные товарищи, к которым обратились могут сказать одно: а шо нам от этого будет?

  2. Это не дети инвалиды,а дяди и тети, к которым обращаются родители, инвалиды на голову.Видимо политикам и исполнителям их воли нужно такое
    поколение которое даже мыслить не может.Никаких тебе протестов,требований…,а только жрать,срать и работать рабом на Порошенко
    и его свиту.

  3. Зарплата у избранников народа маленькая, им в первую очередь выделить надо.. И бабло еще не все по офшорам распихано.

    Дел видите сколько — невпроворот. А вы со школой тут… крутитесь

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ