Человек не терпит насилия!

Корупційні схеми німецької компанії «MAN» в Україні із вищими ешелонами влади та керівництвом ДСНС

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) заснована з метою попередження пожеж та надзвичайних ситуацій різного характеру (в т.ч. техногенного), а також ліквідації їх наслідків. Бюджет ДСНС на 2015р. – 4 млрд. грн. Координує всі дії ДСНС Міністерство внутрішніх справ України.
В бюджеті на 2015р. 200 млн. грн. було закладено на закупівлю пожежних машин. Пролобіювала ці грошові кошти під чернігівську компанію «Пожмашина» Радикальна партія Олега Ляшка.
В лютому 2015р. Прем’єр-міністр України Яценюк А.П. на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС відкрито пролобіював інтереси чернігівської компанії «Пожмашина» і закликав через ЗМІ закупити пожежні машини саме у цієї компанії (https://www.youtube.com/watch?v=YslcaLgZxio), чим порушив чинне законодавство, так як в Україні є ще два виробника пожежної техніки.
Тодішній Голова ДСНС Бочковський С. не став на шлях порушення Закону України і не відреагував на усні вказівки Яценюка А., Авакова А. по закупівлі пожтехніки у чернігівської ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина». Численні візити нардепа Ляшка О. також не змогли схилити Бочковського С. до порушення чинного законодавства.
Тоді приймається рішення на рівні Авакова А., Яценюка А. про відсторонення Бочковського від займаної посади. Може вони б цього і не робили, але тиск Ляшка змусив їх. Політика і жага наживи  велика сила.
По відстороненню Бочковського і його заступника Стоєцького була розроблена ціла складна схема. І вже 25.03.2015р. вони були затримані прямо на засіданні КМУ. Мотив – офшорні компанії, кредитні карти на їх прізвища. Аваков публічно заявив, що про спецоперацію по затриманню знали тільки він і Яценюк. Затримання пройшло о 12.20, перед цим були показані усьому Уряду кредитні картки, договори, статутні документи офшорних компаній (https://www.youtube.com/watch?v=W3fFKLXgaTU). А о 12.40 це все було знайдено в кабінеті Стоєцького.
Кого ж призначити на «ласий шмат пирога»? Звичайно ж, свою людину. Вже через 20 хв. після затримання, 25.03.2015р. призначають в.о. керівника ДСНС Шкіряка З. (радник міністра Авакова). Ми пам’ятаємо про цю одіозну фігуру по непальським подіям. Однак Шкіряк З. виявився людиною порядною і не захотів закуповувати пожмашини у чернігівської «Пожмашина», а вирішив зробити тендер прозорим, за що і поплатився посадою. Всі думали, що за непрофесіоналізм і непальські події. Ні, саме за чесність і принциповість. Хоча в майбутньому йому віддадуть роль «смотрящего» за ДСНС.
Час іде, а гроші,«ляшковські»  200 млн. грн., треба освоювати. Тоді Головою ДСНС призначають Чечоткіна М., якому навіть присвоїли звання генерала, щоб швидше зміг порушити Закон України «Про здійснення державних закупівель», а заступником Голови ДСНС призначається Авер’янов О. – директор тієї ж самої компанії «Пожмашина», член Радикальної партії
О. Ляшка. Таким чином, щоб проконтролювати 200 млн. грн. та вкрасти їх, призначається своя людина.
Далі звична для нашої країни схема: тендерна документація змінюється під учасника тендеру ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина», заводиться німецька компанія «MAN», проведення тендеру і визнання переможцем ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн», яка в змові із ТОВ «ПК «Пожмашина» працює вже не один рік. Зайвих учасників просто відхиляють по формальним причинам. Навіть на АМКУ був здійснений тиск з боку Яценюка, коли він, 14.08.2015р., на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (яку він очолює) звернувся до АМКУ через Мінекономіки, щоб пришвидшили розгляд скарги учасників тендеру про змову «MAN» із ТОВ «ПК «Пожмашина» (https://www.youtube.com/watch?v=wxSmmYlNBnY). АМКУ вже 20.08.2015р., замість 1.09.2015р., виносить рішення, що тендер проведений правильно і переможець визнаний по Закону.
Поспішають шахраї, «на носі» місцеві вибори, потрібні гроші. Голова ДСНС Чечоткін підписує договір з ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн», за умовами якого 80 % передплати. Умови шикарні для виведення грошових бюджетних коштів із сектору економіки держави. Таємно переписується створена самим же «MAN» тендерна документація, яка була попередньо подана. Перешивається і проставляються мокрі печатки. Все це робиться в будівлі ДСНС по вул. Гончара в кабінеті Голови тендерного комітету (директор департаменту ресурсного забезпечення ДСНС) Білошицького Р., який отримує розпорядження від свого безпосереднього керівника Авер’янова. В київській квартирі Авер’янов влаштовує офіс, де розробляються схеми крадіжок із ДСНС. Одне не взяли до уваги, що всі їх дії із червня 2015р. вже були під пильною увагою і документувалися правоохоронними органами.
«MAN» після отримання передплати завозить в країну шість шасі і на заводі тієї ж чернігівської «Пожмашина», яка приймала участь у тендері, обладнують пожмашини цими шасі, які в листопаді передають по акту передачі в кількості шести од. із 25-ти одиниць.
В подальшому здійснення корупційної схеми продовжується. Як з’ясовується, машини не відповідають заявленим в тендерній документації технічним характеристикам. Кожна з машин важча на 1000 кг. В зв’язку з цим, Авер’янов починає тиснути на підлеглих, знову порушується законодавство і машини все-таки приймаються на баланс ДСНС. Після цього Голова ДСНС Чечоткін підписує платіжне доручення на 50 млн. грн. як передплата компанії «MAN». Хоча всі розуміють, що за місяць до Нового Року 19 машин виготовити практично неможливо.
Авер’янов, розуміючи, що кара неминуча, намагається сховатися за депутатським мандатом Чернігівської облради. І не просто рядовим депутатом, а Головою облради. Аваков особисто приймав участь в його лобіюванні, але це їм не вдалося, так як саме в цей день розпочалася сумісна операція ГПУ і СБУ по затриманню корупціонерів. В операції було задіяно біля 300 співробітників правоохоронних органів, проведено 23 обшуків одночасно. І це дало результат, члени ОЗГ почали давати свідчення на Чечоткіна, Авер’янова, Білошицького та інших.
В свою чергу інші учасники тендеру, будучи не згодними із його результатами та висновком АМКУ, звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва. Протягом листопада триває розгляд справи №826/22461/15 із залученням компаній та свідків по справі.
Авер’янов, розуміючи, що у випадку, якщо Окружний адмінсуд м. Києва винесе рішення не на його користь, то 12 років тюремного ув’язнення йому та всьому злочинному угрупуванню забезпечено, йде на безпрецедентні кроки через таку собі Аллу С., яка має добрі зв’язки в адмінсудах, він намагається підкупити суддів, щоб винесли незаконне рішення. У вузьких колах поговорюють  «винагорода» призначена біля одного мільйону доларів США. Подивимось, з часом, спокусяться суди на такі гроші та на винесення незаконного рішення чи ні.
А «MAN», тим часом, також готовий викласти «кругленьку» суму, щоб зберегти свою репутацію та продовжити працювати в Україні. Але ж глибоко сумніваємося. Згадаємо скандал із «Mercedes» та компанією «Daimler Export and Trade Finance» в США в 2010р. Німецькій автомобільній компанії схожі корупційні схеми як у «MAN» обійшлися штрафами в 185 млн. $. Сподіваємось, що «MAN» буде оштрафований на не меншу суму, коли все буде доведено. І бюджету України такі гроші не завадять. Ось що головне сьогодні для «MAN»  залишитися чистими та не потрапити в халепу зі штрафами.
Чи вдасться ця оборудка, покаже час. А поки що, як завжди, одні крадуть, інші ловлять, а треті намагаються допомогти тим, що вкрали, щоб з ними поділилися накраденим. Свавілля, безчинства й корупція в лавах чиновників не просто продовжуються, а набирають ще значніших обертів. А люди, що сподівалися на краще майбутнє, залишилися один на один зі своїми проблемами, кількість яких щоразу збільшується.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ