Человек не терпит насилия!

Митний пост ресторан « Фелліні»

felllinui html m102dfb2c

Мій співбесідник Микола САЛАГОР (на знімку) — один із найдосвідченіших у митній службі працівників. Він керував багатьма митницями на південному і західному кордонах нашої держави, а нині очолює Чернівецьку митницю Державної фіскальної служби України. Відомий як хороший фахівець, є дипломованим економістом, юристом, а на додачу ще й викладачем англійської мови. Микола Салагор заслужив повагу чесною працею, непоступливим характером і щирим патріотизмом. У часи, коли працював простим інспектором на Чернівецькій митниці, а це був кінець 80-х, усі, хто віз товар на Югославію, знали, що пройти митну процедуру можна швидше, коли на чергуванні Салагор, а на твоїй машині — синьо-жовтий прапорець. Нині він «зубр» митної служби, до якої повернувся після Революції Гідності, бо де ще мав бути у вирішальний для держави час звільнений режимом Януковича митник?

— Пане Миколо, сьогодні багато розмов про боротьбу з цигарковою та бурштиновою контрабандою. Ще людей обурюють ешелони з елітним лісом-кругляком на прикордонних коліях. Що ви вважаєте нині головним у своїй роботі?

— Головним вважаю не дати добити українську митницю. Через відродження контрабандних схем, повернення інституту «смотрящих» та невігластво випадкових у системі людей. Усе це в комплексі завдає непоправної шкоди державі та дискредитує нашу роботу. Що стосується контрабанди цигарок, то хочу заявити, що обсяги цієї продукції, яка перетинає митні пости, не є суттєвими. Ми раз по раз вилучаємо партії цигарок в обсягах, які можуть перевезти приватні особи. Як правило, це суб’єкти малого прикордонного руху та водії-далекобійники, для яких митниці теж є складовою професії. До речі,

ми затримуємо на 80 відсотків більше товару, ніж наші партнери з того боку кордону.

Це за того, що тіньовий експорт цигарок істотної шкоди економіці нашої держави не завдає. Для нас це більше питання професіоналізму і порядності. Тому, якщо дійде до вирішення питання спільного контролю на кордоні з партнерами з ЄС, то вивезення підакцизної продукції в контрабандний спосіб буде мінімізовано. І це не тільки цигарки, левова частка яких, до речі, перетинає кордон у зоні відповідальності прикордонників: лісами, полями, водою. Тому, повторюю, контрабанда на рівні фізичних та дрібних юридичних осіб — під жорстким контролем, і ми з нею успішно боремося. Проблема в іншому — в тому, що наша митна служба не встигає за європейськими партнерами, а нам невдовзі жити в одному домі.

— Деталізуйте, будь ласка, що маєте на увазі.

— Хоча б те, що митний термінал, який за підтримки ЄС уже давно мав би бути збудований на Порубному, став довгобудом. Схоже, що хтось у нашій службі в Києві, кого намагаються подати як реформатора, працює не на перспективу, не на імідж держави, а прийшов у крісло задовольнити особисті амбіції.

— Ви про кого?

— Я довго працюю в системі, але є поняття честі, є бажання бути корисним державі і є випадки, коли далі терпіти не можна, незважаючи на субординацію. Розповім про випадок, що мав місце недавно. Мене викликають до Києва у приймальню одного із заступників голови Державної фіскальної служби України. Сиджу там кілька годин із секретаркою, а потім на мій телефон приходить смс, в якому сказано, що я маю прибути на зустріч із ним на вулицю Городецького, в ресторан «Фелліні», на веранду. Цікаве місце прийому підлеглих, чи не так? Але їду, бо працював за всяких і звільняв мене Ігор Калєтнік, до того ж не в ресторані. Приїжджаю, а там сидить мій керівник із главою одного з департаментів, якого ми називаємо «рішалою». Каже мені: пишіть заяву на звільнення. Цікавлюся: на підставі чого? Є думка, що тебе треба звільнити, мовляв, з головою служби Насіровим це домовлено. Нічого не поробиш, тебе «замовили». Питаю: писати на серветці?.. Ні, дали папір і авторучку. Виходжу на вулицю і думаю, що це за протокол, обуренню немає меж. Терміново їду до голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова і відкликаю заяву. Я пройшов усі люстрації, включаючи майнову. Чернівецька митниця на хорошому рахунку в державі. План регулярно перевиконуємо Р. Насіров висловлює мені цілковиту підтримку і дуже здивований тим, що почув від мене. Повертаюся до Чернівців і продовжую працювати.

— А раніше мали якісь конфлікти?

— Ні. Гадаю, це була спроба позбутися досвідчених керівників на митних напрямах, щоб впровадити свої правила гри. Це не тільки стосовно мене, а й іще кількох колег в інших областях, котрі пройшли шлях становлення разом з українською митницею. Тільки-но його призначили, той «зам» зібрав нас у Києві: я та інші досвідчені митники виступили зі своїм баченням проблем і перспектив. Усім хотілося змін, усі прагнули вийти на вищий рівень у роботі. Спостерігав, як ретельно «зам» усе занотовує. Подумав: ну нарешті крига скресне, а потім побачив, що згодом він почав вибудовувати свої виступи і спічі нашими словами. Цей керівник — «невиїзний», на митницях його не побачиш. Він думає, що керувати можна з кабінету, напевно, через так званих «смотрящих», днями просиджуючи у Фейсбуці. Я не розумію такого управлінського стилю у службі зі щоденними жорсткими викликами. Його дистанційне управління товаропотоками і відсторонення від інформації, яку йому надають із територіальних митниць, рано чи пізно мало вилізти боком. Призначення «замом» своєї людини на Закарпатті «вистрілило» Мукачевим. До речі, на Буковині, де тільки два митні пункти проти 14 закарпатських, ми контрабандних цигарок затримали у п’ять разів більше.

— Тому, напевно, йому й потрібна була ваша заява?

— Усі знають, що Салагор непоступливий. А для чого йому потрібне буковинське Порубне? Дуже просто: в Одеському порту Саакашвілі наводить порядок. Там триває ремонт дороги Рені-Одеса, тож дунайська митниця теж перекрита. На Могилів-Подільському напрямку проблема, бо молдавська сторона фіксує транспортний потік одразу онлайн. Єдиний пункт ввезення до України турецького ширвжитку — через наше Порубне. Але ми беремо з однієї машини 1200000 гривень митних зборів, тому в нас практично постійно живуть різного штибу перевіряльники, котрі на інших напрямках натякали про данину, тому й повертаються в систему колишні, як ми їх називаємо, з уже перевіреними схемами. А я перший в Україні припинив безмитне ввезення товарів малими партіями, мікроавтобусами. Це десятки мільйонів доларів до бюджету додатково. План ми перевиконали на 168 мільйонів, і згідно з постановою уряду ці кошти підуть на ремонт доріг.

Єдина моя вада, що в їхній грі м’ячі я не подаватиму. Тому я і заважаю. Нещодавно перебував у відпустці, залишив виконувати обов’язки свого заступника, а той «зам» його кандидатуру не погодив. Хотів призначити людину зі сторони, та схема не пройшла.

— Вас ніколи не гладили по голові. Пам’ятаю, при Хорошковському ви сказали мені в інтерв’ю, що для того, щоб йому сподобатися, ви все одно губи помадою підфарбовувати не будете.

— У цьому разі також. Я не тримаюся за посаду, я просто хочу бачити результати своєї праці. А вони є. Лише завдяки чіткій позиції Романа Насірова, ми вже скоро відкриваємо в рамках малого прикордонного руху два нові пункти — Дяківці і Красноїльськ. Сподіваюся, що руки дійдуть і до митного терміналу. Ось чому з Насіровим хочеться працювати, бо він завжди чинить як керівник державницького рівня, якому за державу образливо. І ми, ветерани митної служби, хочемо піти з посад, залишивши молодим сучасну, європейського рівня митницю. Тим паче що на перспективу, зважаючи на виклики зі сходу, Україні потрібна модерна надійна митна служба.

А що ми наразі маємо: митна служба вперше не виконала план надходжень до бюджету. Тому Насіров терміново перебрав керування департаментом під себе. Ситуацію на митниці довелося рятувати керівникові структури, в якій митниця є лише одним із напрямів.

Така от історія про ресторан «Фелліні», Фейсбук і «своїх» людей на ключових посадах і в ролі королівських гінців на кордони держави. Як свого часу сказав досвідчений митар Анатолій Вікторович Макаренко, людина високопорядна і корисна, — краще з розумним загубити…

Інтерв’ю з Миколою Салагором ми брали в переддень звільнення КМУ «зама» з посади. Як бачимо, Кабмін був солідарний із Салагором та деякими іншими керівниками, на яких тримаються регіональні митниці. Що ж, тепер матимемо змогу побачити, чи справді проблема була в особі цього чиновника.

Чернівці.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

44 ответа

 1. Зачем рекламировать этого старого козла? Начальником его хрен сделают. А так — такой же подонок как и все, сосал у любой власти, в том числе и Катлетоса, нашли блин, героя

 2. Микола Салагор дійсно заслужений митник. Але його “заслуги” знає уся митна система. Хотілось б сказати: “Пане граф, відпочивайте вже, ваш час пройшов, не дратуйте громаду”.

 3. Очко он Насирову красиво зализал последними фразами! Молодца!Но! Если Насирова снимут, кому будет зализывать дальше?

 4. Ось чому з Насіровим хочеться працювати, бо він завжди чинить як керівник державницького рівня, якому за державу образливо. І ми, ветерани митної служби, хочемо піти з посад, залишивши молодим сучасну, європейського рівня митницю. Тим паче що на перспективу, зважаючи на виклики зі сходу, Україні потрібна модерна надійна митна служба.

 5. часы крутые , на столе на виду ключи от иномарки , дорогая ручка … скромность , честь и достоинство аж прет …!!!

 6. Е….ть Микола Михайлович, щож ти так палишся! Завтра Насірова звинуватять в корупції, що будеш казати? В тобі ж завжди бачили натурального митника! І ти на правду кажеш, як безкомпромісного. Але, як на мене ти знову, як і 2005 році поставив не на того.

 7. Товарищ очень непорядочный, даже памятник своему сыну поставил так, что людям к могилам родственников пройти невозможно. Просто пришел и сказал “я так решил”. Статья заказная. И должность купил за бабло.

 8. заказуха и позор,он давным-давно еще в ютту в одессе так чудил,что ветераны до сих пор помнят и смеются!взяточник,пьяница,каратист,вокалист,гитарист-все в одном человеке!

 9. Эта грязь не про Салагора. Его надо знать, он всегда говорит то, что думает. При его регалиях ему никого не надо облизывать. Он принцыпиальный и жосткий руководитель и многим не подходит, а особенно голубым… Человек всегда занимал и занимает позицию — УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!!!

 10. Знаю Миколу Михайловича як високопрофесійного, досвідченого, принципового фахівця митної справи. Так, Микола Михайлович непродажний, він вічний борець за справедливість, за розвиток державної митниці на ввіреній йому території до європейський стандартів, за інтереси держави (тобто всіх нас – бо держава це ми з вами), при цьому неодній особі_@-ці перейшов дорогу корупції. От вони тепер об’єднавшись тут голос подають, хоча б злими слоганами, але все гавкіт — не більше)))

 11. Знаю, Миколу Михайловича, як високопрофесійного, досвідченого, принципового фахівця митної справи. Так, Микола Михайлович, непродажний він вічний борець за справедливість, за розвиток державної митниці на ввіреній йому території до європейських стандартів, за інтереси держави (тобто всіх нас – бо держава це ми з вами), при цьому не одній особі_@-ці перейшов дорогу корупції. От вони тепер об’єднавшись тут голос подають, хоча б злими слоганами, але це все гавкіт — не більше)))

 12. Конченую суку Салагора жизнь наказала очень жестоко. Многие это знают. Только Коля выводов не делает. Бог тебя накажет. Был шлюхой при всех властях, проституткой и остался. Жалко тебя хорош не добил, а он пиииидоров чувствовал за километр.

 13. Помню как в 2005 забуханый Салагор, будучи Первым замом суки порошенковской Скомаровского, продавал на Дегтяревской должности начальников таможень и замов. Было охота блевать. И эта тварь еще что-то пииздит на Ликарчука. А про турецкое карго пусть Салогор детям рассказывает. Половина декларируется, а половина свистит в черную. И вообще Черновцами не Салогор управляет, а Кушнир.

 14. Помню как в 2005 забуханый Салагор, будучи Первым замом суки порошенковской Скомаровского, продавал на Дегтяревской должности начальников таможень и замов. Было охота блевать. И эта тварь еще что-то пииздит на Ликарчука. А про турецкое карго пусть Салогор детям рассказывает. Половина декларируется, а половина свистит в черную. И вообще Черновцами не Салогор управляет, а Кушнир.

 15. Салагор конечно мощный мужик. Думал он давно отошел от дел, а он опять зубами вцепился. Такой себе суровый челябинский Михалыч. При упоминании о нем, первое что всплывает так это то, что когда у него на переходе повесился инспектор и все проезжающие на это смотрели, собрал таможню и приказал всем купить мыло и веревку и начать вешаться. А ведь такими вещами не шутят. Думаю поняли о чем я.

 16. Цікаво, чому цей кінь справедливий заяву про звільнення написав:)) пред’явили “аргументи”?) Молодці ОРД, опублікуйте щось проти, ще пятьорочку принесе)))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ