Человек не терпит насилия!

Прокуратура втратить контроль за діями контррозвідки – Іван Вінник

Народний депутат фракції партії «Блок Петра Порошенка» Іван Вінник
пропонує надати контррозвідці більшої самостійності при проведенні
оперативних слідчих дій. Відповідний законопроект «Про внесення змін до
законів України, що регулюють оперативно-розшукову та контррозвідувальну
діяльність» (реєстраційний номер 2555), співавтором якого виступив
представник БПП, внесено до Верховної ради.

Зокрема, підрозділам та співробітникам Служби безпеки України, що
здійснюють контррозвідувальну діяльність, пропонується надати право
проводити слідчі дій без погодження з прокурором.

«У більшості оперативних та слідчих заходів передбачена участь прокурора,
який погоджує слідчі дії. Натомість, окремі заходи, які проводить
контррозвідка,  передбачають високий рівень оперативності прийняття рішень
та конспірації. Тому, цим законопроектом пропонується в окремих
слідчо-оперативних діях виключити участь прокуратури в погодженні
відповідних клопотань. Це цілком відповідає Конституції, оскільки згідно
Основного закону, функції прокуратури, це, перш за все, захист інтересів
громадян від зухвалої поведінки правоохоронних органів. Натомість,
діяльність контррозвідки в першу чергу направлена на протидію зовнішнім
загрозам, які існують по відношенню до громадян України», – заявив Іван
Вінник.

http://solydarnist.org/?p=15594

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

8 ответов

 1. Прокуратуру необходимо срочно отстранить от контроля оперативно-розыскной деятельности, как это было раньше. Польза от их нагляду только им самим. Дополнительный источник обогащения. До этого прокуроры хоть чуть-чуть боялись брать взятки, думали, а вдруг на них самих есть ОРД. Теперь полная безнаказанность, которая породила массовую коррупцию в органах прокуратуры.

 2. Для Сандула. Контррозвідувальна діяльність за своєю суттю відрізняється від оперативно-розшуковї. Стосоно контролю — кляті римляни сформулювали відоме “Хто перевірить перевіряючих”. А при такому баченні питання я запропонував би приставити прокурора та суддю до кожного бійця ОТО. Вони не до приміщення проникають, а реально вбивають ворогів. І дещо можуть порушити права, бо не завжди на відстані 800 метрів можливо ідентифікувати особу, зібрати докази її протиправної діяльності, скласти купу паперів та доповісти їх на розгляд. А тільки після узгодження та затвердження натискати на гашетку. Ідеалізм добра ідеологія, однак є реалії життя.

 3. “Тому, цим законопроектом пропонується в окремих
  слідчо-оперативних діях виключити участь прокуратури в погодженні
  відповідних клопотань. Це цілком відповідає Конституції, оскільки згідно
  Основного закону, …”
  Неправда, за ст. 127 Основного закону на прокуратуру пунктом 3-ім покладається нагляд з додержанням законів органами, які проводять ОРД.
  СБУ та контрозвідка й інші, які займаються ОТЗ мабуть не є органами, які проводять ОРД в розумінні авторів. Лише тоді це й справді не буде відповідати Конституції. Доки підрозділи СБУ наділені повноваженнями здійснювати ОРД, доти Конституція України передбачатиме прокурорський нагляд за цим органом, як би при цьому не називалися підрозділи цього правоохоронного органу ДКРами, ВКРами і т.п. Пояснювальна записка до законопроекту за своїм змістом просто відверто суперечить п. 3 ст.121 Конституції України.
  За практикою демократичних держав, наприклад у США, прокурор не просто погоджує клопотання для підрозділів національної розвідки на проведення заходів, що обмежують права людини, а сам безпосередньо звертається з такими документами до суду. Поступово відмовляючись від прокурорського нагляду за законністтю ОРД ми беремо приклад з диктатур, де важілі громадського чи державного контролю не працюють.
  Автори законопроектів не здогадуються мабуть, що здійснюючи контрозвідувальне забезпечення органів державної влади, наприклад Верховної ради чи Адмінстрації Президента України органи, які здійснюють контрозвідувальну діяльність поза прокурорським контролем зможуть проникати не лише в службові приміщення, але й у житло можновладців, контролювати усі їх телефонні розмови, смс, приватну переписку їх та оточення, родин, використовючи при цьому усі наявні технічні можливості, а найгірше, що це можна буде зробити з кожним з нас з простим громадянином, людиною. До кого потім скаржитись, може до прокурора?
  Прикриваючи потребу у реалізації законопроекту розвідувальними та контрозвідувальними цілями від зовнішніх загроз, дехто не розуміє, а можливо й приховує, що рішення про дозвіл, які пропонується не погоджувати з прокурором насправді потрібні виключно для проведення оперативно-розшукових заходів всередині держави, для проникнення в житло громадян в наших містах — від Ужгорода до Харкова, для зняття інформації з внутрішніх телекомунікацій, для Укртелекому та Київстару, накладення арештів на кореспонденцію, яка надсилається Укрпоштою та Деливери. Все для контролю над нами. Все як при режимі, Сталінському, кегебістському, Путінському, коли всі бояться вслух. Для проведення прослуховування телефонних розмов чи інших визначених оперативно-розшукових заходів відносно ворожих розвідок за межами України дозвіл суду, в тому числі за клопотанням погодженим із прокурором не потрібен. Мабуть, що навіть Янукович з Пшонкою відчували небезпеку непідконтрольності контррозвідувальної діяльності, адже саме при них у 2012 році з”явилася норма про погодження клопотання на проведення оперативно-розшукових заходів із Генеральним чи його заступниками. Сьогодні дуже сміливим виглядає пропозиція відмови від прокурорського нагляду за сферою контролю всіх і кожного в їх свободах та правах.
  Не хочете контрозвідники ходити до Генерального та заступників запропонуйте в п.6 ст. 6 ЗУ ПРО КРД змінити “уповноваженими наказом Генерального прокурора України заступниками Генерального прокурора України” на уповноваженими наказом Генерального прокурора України військовими прокурорами. Вони завжди поруч з контррозвідкою і не тільки погодять клопотання але й спільно допоможуть реалізуватись, як це завжди було.

 4. В тех же законах предусмотрено непосредственное участие всех “надзирающих” в соответствии с УПК со всеми вытекающими… в том числе вытекает и информация.

 5. Конечно с прокурором в нсрд стало труднее народ обдирать ?))) прям развалили оперативную работу ))) яплакал

 6. Дебилизм крепчает,но это присуще народу и их представителям в ВР. Президент поддерживает.Это называют
  реформами в то время как место таких инициаторов в Павловской психиатрической больнице.Контрразведка это не
  орган дознания и не орган досудебного следствия.У нее совсем иные задачи и функции.Читайте Закон об СБУ и положение о контрразведке. Вам вредно смотреть фильмы о Красных Дьяволятах,Свадьба в Малиновке и иных художественных измышлениях режиссеров развитого социализма,борьбы с белой гвардией,Колчаком и Деникиным.
  Посмотрите хотя бы художественный свист в фильме Операция трест,семнадцать мгновений весны.Там есть много
  интересного о контрразведке,но только для тех кто понимает.

 7. Правильно пишет братан. Необходимо поменять местами коня и телегу. По уму задача контрразведки предотвратить, следовательно оперативно вести процессы противодействия и защиту государства. По новому УПК все наоборот — ждем пока взорвут, а затем после муторной процедуры согласования со всеми надзирающими и разрешающими можно будет шагнуть. Но только под их контролем. Вы представляете конспирацию, о которой знают все и как повелось ляпают языками даже не со зла, а по дури. Реформы хорошо, но почему то никто не решился реформировать процесс производства людей. Так и контрразведка, дайте ей дышать и она защитит державу. А со связанными руками много не навоююещь.

 8. Да не давать больше полномочий, а УПК менять нужно, который убил оперативную службу СБУ , МВД и всех остальных. Убирать прокурора из руководства оперативными подразделениями в виде процессуального керивництва. Пока оперативная работа идет на уровне сбора оперативной информации нечего вообще прокурору туда свой нос совать. Разрешения как раньше пусть суд дает а прокурор занимается своим непосредственным делом — поддерживанием обвинения в суде. Под бдительным оком и руководящей ролью прокуратуры развал произошел полный все оперативной работы в государстве. Закономерный итог — рухнул один режим, другой который решил воспользоваться старым УПК и оставить прокуратуру руководящими всей оперативной деятельности идет точно таким путем как и предыдущий.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…

Послевкусие пустоты

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.    После официальной церемонии в Батуми президент Грузии…
НОВОСТИ