Человек не терпит насилия!

УРЯД, НЕ БАЖАЮЧИЙ КОНТРОЛЮВАТИ ФІНАНСИ ДЕРЖАВИ, БУДЕ ЗМУШЕНИЙ ЖЕБРАЧИТИ ПО СВІТУ

Надихнула мене на написання цієї статті відпустка без збереження заробітної плати, в якій я опинилася завдяки скороченню на 70% видатків на діяльність Державної фінансової інспекції України, що відбулося внаслідок внесених 31 липня 2014 року змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік».
Ніколи не думала, що скрутне фінансове становище так озорює та сприяє творчому натхненню. Отже, все по порядку.
Не новина, що фінансова безпека будь якої заможної країни є запорукою її сталого економічного розвитку. З отриманням незалежності наша держава також почала будувати систему охорони бюджетних коштів від розкрадань, нецільових витрат та інших фінансових порушень. Ці важливі й непрості завдання були покладені з 1993 року на Державну контрольно-ревізійну службу в Україні, яку в 2012 році реорганізовано в Державну фінансову інспекцію України.
З дня заснування до сьогодення пройшло чимало часу, але такого ганебного ставлення до служби та її працівників з боку Уряду не було за жодних часів.
Протягом зазначених років ми, як державні службовці, смиренно чекали, коли держава почне виконувати свої зобов’язання, передбачені ст. 33 Закону України «Про державну службу», в частині забезпечення достатніх матеріальних умов для незалежного виконання службових обов’язків. За час цього очікування мало хто з нас спромігся накопичити хоч би якісь заощадження на «чорний день».
При тому, що на відміну від працівників бюджетної сфери, розмір заробітної плати яких постійно збільшувався протягом останніх 6 років, та незважаючи на збільшення прожиткового мінімуму для працездатних осіб майже вдвічі, останнє підвищення посадових окладів державним службовцям відбувалося у лютому 2008 року.
Таким чином, на сьогодні молодший та середній склад державних службовців, які, до речі, мають вищу освіту, ненормований робочий день та безліч обов’язків, отримують оклади на рівні прибиральниць!
Тому, зміни, які внесено 31.07.2014 до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік», відносно скорочення на 70% видатків на оплату праці Державній фінансовій інспекції України поставили нас у безвихідний стан!!!
Ми всі державні службовці не тільки розуміємо фінансові проблеми нашої держави, а й завдяки своїм можливостям намагаємося допомагати вирішенню цих проблем шляхом охорони її фінансової безпеки.
Так, протягом 8 місяців 2014 року Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області проведено 1104 контрольних заходів, за результатами яких виявлено фінансових порушень, що призвели до збитків, майже на 180 млн грн та попереджено порушень на суму понад 6 млн грн.
Поряд з тим, у зазначеному періоді проведено 5 ревізій місцевих бюджетів Дніпропетровської області, за наслідками яких встановлено недоліки в управлінні земельними ресурсами та майном, що погіршили економічну та соціальну ситуацію на відповідних територіях. Так, відсутність обліку, аналізу та дієвого контролю за справлянням плати за землю призвело до численних порушень, які не дозволили додатково отримати місцевими бюджетами понад 80 млн грн.
У межах прав і наданих повноважень Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області вжито відповідних заходів, у результаті яких, протягом січня-серпня 2014 року забезпечено відшкодування незаконних, нецільових витрат та надходження до бюджетів усіх рівнів понад 115 млн грн.
І це при тому, що витрати на заробітну плату всієї Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області на 2014 рік (до внесення 31.07.2014 змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік») складали всього 16 млн грн.
Навіть школяр розрахує у скільки разів окупають своє забезпечення службовці, які працюють в Держфінінспекції, до того ж частина їх заробітної плати (понад 20%) у вигляді податків повертається до бюджету.
Проте, Уряд вирішив, а Верховна Рада затвердила, що на серпень-грудень 2014 року Державній фінансовій інспекції України достатнє залишити лише 30% від фінансування на заробітну плату, у зв’язку з чим її середній розмір у серпні 2014 року в Державній фінансовій інспекції в Дніпропетровській області дорівнював 1466 грн, у вересні він зменшиться до — 1162грн, а у жовтні-грудні (коли, до речі, почнуть надходити значні рахунки за комунальні послуги) він складатиме 659 грн, а за вирахуванням податків – 503 гривні !!!
Слід зазначити, що середньомісячна заробітна плата у Дніпропетровській області в серпні 2014 року складала 3558 грн, тобто майже у 2,4 рази більше, ніж у Державній фінансовій інспекції в Дніпропетровській області. Яке співставлення буде у жовтні-грудні – порахуйте самі…
Значно погіршує і без того складну ситуацію стрімке підвищення цін на товари першої необхідності, ліки та комунальні послуги.
Наш прозорливий Уряд у вищезазначеному Законі, «дозволив» брати відпустки без збереження заробітної плати на необмежений термін та влаштовуватися на іншу роботу за сумісництвом. Проте, враховуючи значний рівень безробіття в Дніпропетровській області, знайти гідну роботу на невизначений час та за сумісництвом майже неможливо!
Дуже обурює саме те, що у час занепаду економіки, неефективного та безвідповідального витрачання коштів бюджетів усіх рівнів робота Державної фінансової інспекції, яка здатна контролювати всі рівні бюджетів на території конкретно взятої області, тобто тримати в полі зору владну вертикаль від сільської до обласної ради, нашому Уряду не потрібна.
Як доречно казав ще в 18 столітті Жан-Жак Руссо: «Замість того щоб стримувати розкіш за допомогою законів проти неї, краще попередити її за допомогою такого управління, яке робить її неможливою». Проте, діючий Уряд не вважає за необхідне створювати умови для охорони національних фінансів, які з часом можуть зробити розкішним життя тих, хто зараз має до них найближче розташування.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

6 ответов

 1. Яка доречна стаття в наше сьогодення. Є одне уточнення до неї: наш уряд вже жебрачить по світу, тому що кредитів стільки взяли, що наші прапра…внуки за них не зможуть розрахуватися. При цьому, слід відмітити, що Україна — дуже багата країна, яка має найкращі природні умови для вирощування сільгоспкультур для того, щоб забезпечити не тільки своє населення, а й поставляти в інші країни. Такий же приклад і з природним газом. Проте, нашому Уряду це просто не вигідно, вони думають тільки про себе, а не про свій народ, який фактично їх кормить. Тому і склалася така ситуація в країні, що зараз не потрібно контролювати фінанси держави. Це їм не вигідно. У них є нетривалий час, щоб повністю довести країну до розладу, а далі буде сказано, що це не ми, а попередній уряд. Треба всім нам об’єднатися, щоб такого не сталося і робити певні кроки, щоб зупинити цей безлад.

 2. Вцілому підтримую. В 90-ті роки “круківці” були чи не найпрофесійніші фінансисти. І за людськими якостями переважна їх більшість були порядними і принциповими по захисту інтересів держави.Відповідно, факти казнокрадства були явищем кричущим, за що було невідворотна відповідальність. Тому , по при всі негаразди, і бюджет був і контрольованість видатків відповідна. Зараз об”єми розкрадань ( в тому числі прямі ненадходження до бюджету) через серйозно продумані схеми як державного так і місцевого рівня такі неймовірні, що при бажанні однієї ДФІ їх не припинити ніколи. Немає політичної волі, немає кадрового потенціалу, немає совісті … НЕМАЄ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ , А Є ЛИШЕ НАРОД. Один з очільників кру 2007-2010рр. хвалився автівкою за вирішення питання по одному акту, а скільки подібного було у нього і не тільки в кру. А ви кажете зарплата, відпустка без збереження… Це нам розплата, за те що були байдужими, що творилося у нас в Україні, що вважали ніби це не так страшно і це роблять всі начальники. Це розплата за те, що співали таким начальникам деферамби про їх розум, не аналізуючи, яка в них прдажна совість і тисли їм руку, бо ж він — керівник. А В ЦЕЙ ЧАС ДЕСЬ ПОМЕРЛА ДИТИНКА БЕЗ СВОЄЧАСНОГО ГЕМОДІАЛІЗУ, БО ЧЕРЕЗ СПІЛЬНУ НАШУ ВИНУ НЕ БУЛО ВЧАСНО ПЕРЕРАХОВАНІ КОШТИ. ТОМУ МОЯ І ТВОЯ УКРАЇНА ЗАРАЗ ВЕЛИКА НЕЗАЖИВАЮЧА РАНА І ПОТРЕБУЄ ОЧИЩЕННЯ ЧЕРЕЗ ВИХІД НА АРЕНУ І ВИСТАВЛЕННЯ ДЛЯ ОСУДУ І РІШУЧИХ ДІЙ НАРОДУ ВСІХ КОРУПЦІОНЕРІВ, ЗЛОДІЇВ І БЕЗДАР, ЯКІ “КЕРУЮТЬ” ДЕРЖАВОЮ І ХОЧУТЬ ЦЕ РОБИТИ НАДАЛІ. ВИХІД:
  1.Колектив-строге дотримання законодаства про працю, в разі порушеннь, звернення в прокуратуру і суд з загальним супроводом засобів масової інформації.
  2.Керівник інспекції- розгорнута аналітика по проведеній роботі в динаміці.ТІЛЬКИ РЕАЛЬНІ ПОКАЗНИКИ. ОКУПНІТЬ ДФІ , співвідношення “живі гроші до бюджету” / витрати на утримання. Пропозиції по оптимізації витрат, в першу чергу СЕБЕ,ЗАСТУПНИКІВ,БУХГАЛТЕРІЇ,КАДРІВ.Обговорення з усім колективом.Пропозиції від колективу вцілому і по напрямкам роботи. Загалом має бути серЙозний І представницький документ.
  3.Керівник до міністра за результатом.
  4.Якщо не в силі відстояти службу і роботу колективу- у відставку.ДОБРОВІЛЬНО.
  5.Міністр має вжити НЕГАЙНИХ ДІЙ І ОТРИМАТИ РЕЗУЛЬТАТ.РЕЗУЛЬТАТ МАЄ БУТИ ОЧЕВИДНИЙ І НІЯКИХ ОБІЦЯНОК.
  6.ЯКЩО НЕ В ЗМОЗІ ВІДСТОЯТИ МІНІСТЕРСТВО-У ВІДСТАВКУ.
  7.ПРЕМ”ЄР НЕГАЙНО ПРИЗНАЧАЄ ІНШОГО МІНІСТРА,ЯКИЙ ВИРІШУЄ ДАНЕ ПИТАННЯ.
  5.А ТЕПЕР ГУМОР- АДЕКВАТНИЙ ДАЛЕКОГЛЯДНИЙ ПРЕМ”ЄР В СУЧАСНИХ УМОВАХ НЕ ПІДЕ У ВІДСТАВКУ ЧЕРЕЗ ВІДСУтНІСТЬ У БЮДЖЕТІ КІЛЬКА МІЛЬЙОНІВ ДЛЯ ЕЛЕМЕНТАРНОГО ІСНУВАННЯ ДФІ . Тим більше, що за півроку реформу служби можна було здійснити і не маринувати людей невідомістю, а тепер ще безгрошів”ям.
  Здоров”я Вам, миру і добра. Хай відпустка без збереження зарплати буде нашою найбільшою прикрістю у житті. Проведіть цей час у смиренні, підіть у святі місця, помоліться за дорогих своєму серцю людей, за наших хлопців на фронті, за убієнних, за їх родини.Якщо це Богом допущено, значить У ЦЕЙ ЧАС ДЛЯ НАС ЦЕ ПОТРІБНО. А після відпустки- ЗА РОБОТУ.

 3. Согласна с Вами практически во всем, кроме смирения, не могу спокойно смотреть, как разрушают то, что моему сердцу дорого. Я пришла в эту Службу, когда мне было 20 лет и она, а точнее люди, которые в ней работали, сделали меня такой, как я есть сейчас. За 20 лет работы было много чего пройдено: нарабатывался опыт не только профессиональный, а и опыт общения с людьми, восприятия жизни, характер. В своем комментарии Вы упомянули начальника, который хвастался машиной полученной за умолчание результата ревизии, мне его искренне жаль, потому что в этой жизни ему больше нечем гордиться. А в моем окружении в основном люди, у которых нет машин и шикарных квартир, но при этом они живут полноценной интересной жизнью с чистым сердцем и совестью. А как сказал Антуан де Сент-Экзюпери: «единственная настоящая роскошь — это роскошь человеческого общения», роскошь, которая и в КРУ и в ГФИ Днепропетровской области всегда была, есть и будет.Поэтому борьба за право на работу — продолжается…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ