Человек не терпит насилия!

Кадри «вирішують» все або кого призначають на керівні посади в природоохоронній сфері

В даній статті мова піде про недолугу кадрову політику представників нової влади, точніше про її відсутність, у галузі екології та природних ресурсів. Ця сфера для Закарпаття як туристичного краю мала б бути приорітетною. Із зміною влади з’явилася надія, що названий приорітет не залишиться на рівні декларацій. Але…
Отже, знайомтесь, Ужанський національний природний парк. Основним завданням діяльності є збереження, відтворення та ефективне використання типових та унікальних природних комплексів Східних Карпат, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.
Створений на базі регіонального ландшафтного парку «Стужиця» у 1999 році, Ужанський національний природний парк під незмінним керівництвом Василя Копача за свою коротку історію мав як невдачі так і досягнення. Зокрема, став членом Європейської федерації природо-заповідних територій «Європарк», увійшовши в липні 2007 року до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат». Зрозуміло, що до керівництва парку виникало багато запитань, але ніхто не зміг би звинуватити його в некомпетентності.
Тим не менше, в кінці 2013 року директора УНПП Копача В.О. було звільнено з посади у зв’язку із не продовженням контракту.
Ось тут на сцену виходить наш «герой». Наказом міністра екології та природних ресурсів України з 15 травня 2014 року призначений виконуючим обов’язки директора Ужанського НПП громадянин Биркович Віктор Іванович, 01.08.1970 року народження.
Вказане призначення вже з самого початку було сумнівним, оскільки згідно затвердженого Мінприроди Положення про УНПП, у разі відсутності директора виконання його обов’язків здійснюється заступником директора, яких в УНПП є два. Але комусь у міністерстві був потрібен саме «незамінний спеціаліст широкого профілю» Биркович В.І.
Більше того, за свідченням працівників парку, незважаючи на те, що Биркович В.І. був призначений на посаду з 15 травня 2014 року, однак реально вийшов на роботу та вперше з’явився в адмінбудівлі УНПП лише 29 травня 2014 року. У цей же день, 29 травня 2014 року, він «заднім числом» підписав наказ, що приступив до виконання своїх функціональних обов’язків з 15 травня 2014 року, тоді як до 29.05.2014 року виконувала обов’язки директора інша особа. Але Бирковича В.І. це анітрохи не бентежило. Він дав пряму вказівку бухгалтерії УНПП нарахувати йому зарплату з 15.05.2014 року, що вже містить ознаки протиправної діяльності і мало б викликати зацікавленість у відповідних органів.
Хто ж такий цей «незамінний спеціаліст у природоохоронній галузі» п. Биркович В.І.?
Зі слів самого героя під час службових нарад з керівниками підрозділів УНПП та в ході особистих бесід з його працівниками він «є бізнесменом, володіє лісопилкою та заводом брикетного палива й прийшов в Ужанський нацпарк заробляти гроші».
І дійсно, у відкритому доступі в мережі Інтернет (електронні ресурси з базами даних ЄДРПОУ) міститься інформація, що близьким родичам Бирковича В.І., у тому числі йому, належить кілька суб’єктів господарювання. Зокрема безпосередньо Биркович В.І. є співзасновником ТОВ «Абієс інвест» (ідентифікаційний код юридичної особи 35718538) з вкладом до статутного фонду у розмірі 272 000 грн. Його видом діяльності зазначене: ЛІСОПИЛЬНЕ ТА СТРУГАЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО; ПРОСОЧУВАННЯ ДЕРЕВИНИ.
Цікаво, що про це думає його роботодавець, Міністерство екології та природних ресурсів? А прокуратура? Адже, тут як мінімум присутній конфлікт інтересів!
Саме тому, Биркович В.І. всіляко сприяє в оформленні дозвільних документів на вирубку деревини в Ужанському НПП. Зокрема, ним свідомо нанесено значної матеріальної шкоди державі (кілька мільйонів гривень) бездіяльністю та затягуванням розробки букових буреломів, які сталися на території Ужанського НПП ще в травні цього року. У результаті вся, найвищої якості (віком понад 80 років), букова деревина втратила свої ділові властивості та придатна лише для палива.
У своїх діях Биркович В.І. всіляко покладається на колишнього начальника Головного управління юстиції в Закарпатській області Ільницького Петра Михайловича. Вказана особа не має жодного відношення до Ужанського НПП, не є його посадовою особою, однак з дозволу Бирковича В.І. приймає активну участь у службових нарадах парку. За відсутності директора сам їх проводить, здійснює морально-психологічний тиск на працівників, які висловлюють незадоволення новим керівництвом. За словами Бирковича В.І., Ільницький П.М. вже тривалий час «здійснює юридичне забезпечення його бізнесу, а тепер буде допомагати йому в нацпарку».
Биркович В.І. та Ільницький П.М. не приховують, що основною функцією останнього в Ужанському національному природному парку є «кришування нового директора» перед правоохоронними органами, зокрема, місцевою СБУ, міліцією та природоохоронною прокуратурою, з керівниками яких в Ільницького «ще з минулих часів склалися дружні взаємини».
Биркович В.І. та Ільницький П.М. протиправно, в особистих цілях, використовують службовий транспорт Ужанського НПП. Зокрема на автомобілі ВАЗ 2110 «Пріора» кожного дня їздять з Ужгороду на роботу до смт. Великий Березний та назад додому (понад 100 км). В умовах кризового фінансування вони лише за один місяць «наїздили» стільки бензину, скільки службі державної охорони природно-заповідного фонду Ужанського НПП вистачило б на 3-4 місяці, що є злочинним під час літнього пожежонебезпечного періоду. Автомобілі парку не матимуть змоги у разі лісових пожеж виїхати в гори для їх ліквідації. І знову виникає питання: чому не реагує міліція та СБУ?
До речі, в буремних 90-тих наш герой був відомий серед кримінальних елементів під псевдо «Француз». Так, що у оперативних підрозділів МВС та СБУ мало б зберегтися чимало цікавого на цю особу.
Як наслідок, нездоровий морально-психологічний клімат в колективі. Постійні погрози та тиск в.о. директора та його поплічників по відношенню до працівників парку призвели до саботажу останніми будь-яких вказівок керівництва. Невдоволення колективу знайшло свій прояв у письмовому зверненні останнього від 14.07.2014 року до міністра екології та природних ресурсів України, голови СБУ та генерального прокурора України. Дивно, але реакція на нього на сьогодні відсутня.
Наш герой встиг проявити себе і на міжнародному рівні, паралізувавши будь-яку співпрацю в даній сфері. Зокрема, відомо що Биркович В.І. робив спроби організувати «робочу» поїздку в Словаччину з візитом до керівництва Народного Парку Полоніни, який є частиною трилатерального українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати». Але директор словацького парку Міро Бураль офіційно відмовив колезі. Причиною відмови зазначено «відсутність спільних програм». Це є щонайменше дивним, адже біосферний резерват «Східні Карпати» – це перший в світі неподільний природний комплекс, невід’ємними частинами якого є три національні парки. Справжньою ж причиною відмови став склад делегації, куди особисто Бирковичем В.І. були включені особи, що проходять по оперативним базам словацької поліції як члени організованих злочинних угрупувань у сфері нелегальної міграції та контрабанди тютюнових виробів, а отже, не мають ніякого відношення до природоохоронної сфери.
Насамкінець, хотілося б дати пораду новій владі: при призначенні на посади в державні органи та установи організовуйте для претендентів хоча б диктанти! Адже не дивлячись на дві вищі освіти та кандидатську дисертацію наш герой ідіотично неграмотний!!! Резолюції на документах пише Ільницький П.М., а Биркович В.І. їх просто підписує.
Беручи до уваги вищенаведене, виникає логічне запитання до нової влади: невже ви вважаєте, що з такими кадрами можна щось реформувати, покращити?!

Олег Осадчий

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

61 ответ

 1. У мене питання до міністра екології Мохника: пане міністр, а Ви розумієте, що такі Ваші креатури як Биркович мінімізують кількість голосів виборців за партію Свобода на майбутніх виборах у Верховну Раду?!

 2. А вы не думали что министр может быть и не в курсах?выходите на прямую на Мохника, он проводит прием и с фактами в руках покажите все что пишите, саботаж руководства среднего звена на лицо

 3. Биркович бігає по Києву: рішає посаду…) Дурачок не розуміє, що навіть якщо його і призначать, то кримінальну відповідальність ніхто не відміняв…

 4. Наскільки мені відомо, для законності проведення рубки окрім затвердження лімітів мінекології потрібне погодження останніх з облдержадміністрацією… Цікаво, чи є таке погодження?!

 5. Биркович знаходиться в Києві, в мінекології!!! Чекає призначення! Невже нове керівництво мінекології нічим не краще за попередників?!

 6. Бир . це людина яка ніколи не керувала колективом такого розміру, це людина яка ще до призначення почала зводити рахунки з неугодними , це непорозуміння , яке не має краплі екологічної свідомості, яка вже під впливом лісового лоббі і яка рубки поставить на широку ногу. Хіба можна таке допустити з пралісом ?

 7. Осадчий он же валик галошин..архитектор он же фантик канюк можете поцюлювати лоха губаля в “палець”.
  Ви і такі же.. слуги чорта балоги.

 8. Осадчий он же валик галошин..архитектор он же фантик канюк можете поцюлювати лоха губаля в “палець”.
  Ви і такі же.. слуги чорта балоги.

 9. Добрий динь, фатьове ! Як ми тяжко….поклав ня Биркович начальником — нич ся не розуміву….не знаву читати, писати, а мушу тоті білети на рубки писати…Думаву што нашто я у сесе гуно ступив ? Найби тота крольчиха сиділа в тюрьмі, а она з Бирковичом мене пудставляют. Ізза того бухаву кажду нуч і жона ся на мене сердить же нич им не годен.

 10. Та де тиє дятлино жабяча шо коментарі такі пишеш 26.09.14р. 12:55!?,нехай тобі так щикнеться абись рано невстало і ніколи в житю нічого немогло і нічого немало!,чи ще тобі від лукавого нехай прочитають!?. То видно якой ходиш постояно надутой і недовольной!.Сонце битя спалило а зимля неприняла!,шо тобі Копча мішать чи завість росперать!? ти добре його знаєш же його призвищем підписуєшся!?,самой нич невартой та ще й за других росписуєшся. Аби тобі той послідній динь був в житю колись той коментар написало!. Здохлино воняча волілаби тя мати на жаливу висцяти!

 11. Добрем вас ушітків бірковічових нехрістів у гузицю копнув кедь нич по суті написати не годні. Лем проклинавуть…..
  Залийтеся слюнов і читайте закони.

 12. Очень интересная статейка. Если всё, что здесь написано правда, то надо заводить уголовные дела как на Бирковича и его подельников, так и на Копача. Это однозначно. Но наталкивает на размышления одна мыслишка. Если это правда и есть ещё какая-то информация, как пишет Осадчий, то где обещанные публикации, где новые разоблачительные материалы ?
  Осадчий — аууууууу ! Отзовись !
  Если у тебя действительно есть конкретные данные о противоправной деятельности Бирковича-Француза, Копача, других сотрудников парка, то пора “выдавать их наверх”.
  А в контексте приближающихся выборов очень интересно было бы услышать также о деятельности “биркиной крыши” — Ильницкого — на него и в администрации у некоторых людей гавнецо имеется. Кроме того, раз бездействуют правохранительные органы — значит, или статейка ложная, или у Ильницкий действительно серьёзно крышу Бирковичу держит, или сам Француз и его нынешнее близкое окружение имеют значительные связи наверху — в минэкологии, Верховной Раде и т.д. А почитав разные материалы о политической (партийной и около того) жизни Великоберезнянского района Закарпатья можно с уверенностью сказать, что так оно и есть.

 13. Якоби Копчові.- Підаре-(ко), то тебе проклинавуть шо Копчом підписуєшся!. Якого банана пхаєшся у це гівно!, сидиш собі в офісі і сиди тай пухти ане пиши всяку хрень а роботов займися!,бо таке враження складається шо тобі в офісі зарплату видають за те шо ти лем тим і займаєшся шо своїм колегам косточки перемиваєш та подсераєш. Шо, розуму на путньой нехватає?, а якшо хочеш комусь щонебуть сказати то набери гівна до рота і плюнь тому в леце хто тобі невгодив!.
  А шо, компа дома немаєш же з роботи пишеш!?.
  Єбалабитя 9-та рота.
  Фуууу…, ГАВНО.

 14. Прівет, Осадчий !
  І для чого було в це гавно ступати ?
  Биркович — чесний і принцициповий керівник, скоро буде призначений директором Ужанського парку.

  Докази: http://www.menr.gov.ua/index.php/press-center/news/123-news1/3088-pro-rezultaty- konkursnoho-vidboru-kerivnykiv-ustanov-pryrodno-zapovidnoho-fondu-shcho-nalezhat -do-sfery-upravlinnia-minpryrody

  Ви обіцяли продовження, де воно ? Не заплатили ?

 15. По-перше, якщо навіть Бирковича призначать, то побачимо що буде після виборів… Навряд чи Мохник залишиться міністром! По-друге, продовження буде, але в загальнонаціональних ЗМІ… По-третє, незабаром очікується реакція правоохоронних органів…

 16. Продовження по Вашому — це ця же замовлена стаття у Правозахисті ? Фуй. Думав, що у вас більше фантазії.

 17. Ага, скажіть тоді, чому Ваш брат скупив весь тираж Правозахисту в Ужгороді, а Шніцер в Березному?! А продовження буде, не сумнівайтесь!!!

 18. І ще, навіть якщо буде наказ міністра, я Вам обіцяю, що контроль громадськості за Вами буде 24 години в сутку… Так що подумайте, чи воно Вам потрібно?!:-))))

 19. Доброго дня п. Осадчий, та п. Автоген!!!
  питання щодо мільйонного штрафу, який приписуєте Копачу: де і чим займалися посадові особи Ужанського НПП, а саме на той час начальник лісного відділу з усіма працівниками, головний лісничий,і ще один заступник? Зо що брали державну зарплату? Чого валять все на колишнього директора?
  Розясніть народу!!! Чекаємо!!!

 20. Ни одна политическая сила себя так не дискредитировала как Свобода!!! Причем за каких-то полгода! Просто нет слов, одни матюки!!!

 21. Довожу до відома читачів, ліміти в Ужанському НПП не погоджені!!!! Рубка відбувається згідно рішення науково-технічної ради за лісорубними квитками ДЛГ!!! Прокуратура взагалі буде реагувати?!

 22. “Свобода” в ВРУ не проходит, это уже всем ясно. Мохник безвылазно бухает и считает свои последние деньки на должности министра. Соответственно Бирковичу и всей его бандитской шантропе тоже осталось не долго. Поэтому славному коллективу Ужанского НПП осталось немного терпеть деспота, дебошира, хама и алкаша Бирку-Француза. Терпите ребята, в минэкологии есть честные люди, которые вас поддержат и в руки бандитов не отдадут.

 23. Вчера общался с одной работницей Ужанского……жуть просто….. там даже сексуальные и пьяные оргии прямо в офисе проходят…..Это когда пьяный Француз на день рождения вместе с бывшим милиционером Васей и своим шестёркой Толиком по-пьяне вступают в половые отношения с теперешним замом Мариной и местными женщинами лёгкого поведения……ужас просто ! как вы там живёте ? Нужен экологический майдан !

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ