Человек не терпит насилия!

У «Щит» хочуть ті , хто йшов на народ з мечем

У ці непрості для української Незалежності дні йде спішне формування силових органів нового зразка , зокрема спецпідрозділів міліції.

 
Ростислав ПАЦЕЛЯК

Ростислав ПАЦЕЛЯК

На зміну скомпрометованому «Беркуту» повинні прийти загони правоохоронців з іншою філософією поведінки . Вони повинні стати надійним щитом в обороні закону і ні в якому разі не бути репресивним інструментом. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова , такі підрозділи з’являться вже в найближчий тиждень-два . Однак , незважаючи на гучні декларації про люстрацію в міліцейських лавах , існує небезпека , що в нові правоохоронні структури ( за даними « ВЗ» , вони будуть називатися «Щит» ) пройнятий старі заплямовані кадри.

На такі підозри наштовхують туманні події навколо колишнього львівського « Беркута». Незважаючи на публічні твердження про неучасть у побитті людей , про « перебування у резерві » , незважаючи на театральне стояння на колінах , кілька десятків його бійців і командирів брали безпосередню участь у розправі над Майданом . Зокрема , під час « генерального » штурму 20 лютого, коли головну площу столиці топили в крові. Тепер ці « невинні овечки » без докори сумління корчать із себе мало не героїчних левів , роздають « патріотичні » інтерв’ю . Кажуть , совість у них чиста. І що не проти приміряти нову форму.

Це викликає обурення у чесних правоохоронців , які цього підрозділі є . Один з них ( назвемо його Петром — не вказує своє прізвище , бо боїться , щоб « колеги ” не спалили квартиру) , розповів автору цих рядків :

— У революційний Київ бійці львівського « Беркута » їздили в два етапи. Під час другої «відрядження» , починаючи з 14 січня , в столиці було 130 осіб. Деякі , побачивши , що їх кидають проти мирних протестантів , звільнилися зі служби ще в січні. Інша частина написала заяви про відхід у середині лютого , дізнавшись про заплановане штурмі Майдану. Хто відправився в Пущу — Водицю , хто спалив одяг , зник серед київської рідні. Решта — людина 40-50 на чолі з командиром батальйону підполковником міліції Ростиславом Пацеляком та його заступником з кадрів підполковником Мироном Процишин — вирішили «проти екстремістів стояти до кінця». Брали участь у придушенні опору майданівців , про що з жахом тієї ночі спостерігав весь світ. Стояли в перших рядах , намагалися « дотиснути » людей. Злочинну « вахту » несли десь 14 годин без перепочинку . Через фізичного і морального виснаження не могли тримати щитів. Доказом того , що львівські « беркути » воювали з народом , є вогнепальні поранення , з якими лежать в київському госпіталі. Один поранений у живіт , три — в ногу , один — в руку , багато хто має інші рани і травми. Зрозуміло , під час чергування в Адміністрації президента такого заробити вони не могли …

Наш співрозмовник згадує: аби замаскувати присутність львівських «беркутівців» у центрі Києва, у двох їхніх автобусах поміняли номери – на київську та івано-франківську реєстрацію.

Підполковник Пацеляк і його соратники, каже Петро, почали драпати лише тоді, коли побачили, що Майдан перемагає. Тоді й переметнулися по інший бік барикад.

Згадайте, як мужньо вчинило керівництво і бійці тернопільського «Беркута»: разом з командиром заявили, що не воюватимуть проти народу, організовано сіли в автобус і поїхали додому. У Тернополі привселюдно вибачилися перед громадою і стали на її захист. А наш командир вчинив підло. Сам утік, кинувши підлеглих напризволяще, тож бійці, наражаючи своє життя на небезпеку (не дай Бог було тоді потрапити під гарячу руку майданівців), змушені були добиратися додому хто як міг, хто в чому. Деякі позичали у товаришів одяг. Замовляли з Києва таксі, щоб безпечно прибути до Львова. На зворотній дорозі один із «беркутівців» на ім’я Роман загинув під колесами машини…

У «беркутівців» багато інших запитань до свого колишнього командира. Зокрема, фінансових. За час півторамісячного «відрядження» до Києва їхні колеги з інших областей отримали по 10-15 тисяч грн. платні. Львівським же бійцям їхній командир видав на руки лише по дві тисячі. Решту, казав, виплатить після повернення на базу у Львові. Досі не отримали. Сума «завислих» коштів вимірює­ться не одним десятком тисяч гривень.

Нині пан Пацеляк і його заступники складають списки тих, хто «працюватиме на Україну» у новому формуванні «Щит». Підбирають туди наближених до себе людей. Привілеями користуються ті, що були з ними «до кінця». Тих, хто «багато говорить», або вчинив демарш і ще на початку Майдану демонстративно пішов з «Беркута», до уваги не беруть. Одним з перших покинув «Беркут» після першого, січневого, розстрілу майданівців спецназівець із 24-річним стажем капітан Ярослав Яйко. Йому у батальйоні навіть не хотіли видати особистих речей. Казали: ти нас зрадив! Де тоді був патріотизм командира батальйону?

Щоб заробити бали у нової влади, підполковник Пацеляк «рекомендує» колишнім «беркутівцям» скластися і відкупити машину киянина Ярослава Гончара. Її вони розтрощили на вулиці Богатирській у Києві 19 січня під час полювання на автомайданівців. Багато хлопців кажуть, що не мали до цього відношення, бо перебували у Львові. Не мають і грошей для компенсації. Зрештою, якщо підполковник Пацеляк бачив такий бандитизм, то чому не спинив своїх підлег­лих? Виходить, він є співучасником цього погрому…

Серед колишніх бійців «Беркута» ходять такі розмови: щоб загладити вину, підполковник Пацеляк сам міг би відкупити знищений автомобіль автомайданівця. Статки у командира є. Інакше за два останні роки не придбав би дві іномарки вартістю 35-40 тис. доларів кожна. Будує хату…

Досі залишається загадкою пожежа на складі зброї львівського «Беркута», під час якої загинуло двоє молодих людей – Назар і Роман. З відома керівництва батальйону тут намагалися знищити зброю, щоб вона не дісталася Самообороні Майдану. Але вибух стався значно раніше, ніж планували. Внаслідок цієї некоординованості у небезпечну зону потрапили люди, які не підозрювали, що з ними можуть так учинити – на них впала стіна.

Рядові «беркутівці» кажуть, що з боку начальства був замисел всю вину за вибух перекласти на «самооборонців». Але вони на територію батальйону не заходили. МЧСники, які проводили розслідування, встановили, що зовнішнього проникнення на склад зброї не було… 
Зрештою, навіщо було нищити військове майно? Якщо у керівництва «Беркута» були якісь сумніви, можна було (як це зробили у райвідділах міліції) запросити протестувальників на територію батальйону, опломбувати зброярню, виставити спільну охорону… 
Разом з іншими людьми екс-бер­кутівець хоче справедливості. І не хоче, щоб до влади знову потрапили ті, яких Іван Франко називав фарбованими лисами. 

Ростислав ПАЦЕЛЯК, екс-командир львівського «Беркута»

У розгоні Майдану ми участі не брали. Я разом з Луценком на Майдані виступав. 18 лютого ми почали роз’їжджатися звідти. Нікого ми не били. Нікого не придушували. Ми були у резерві. Нас кидали по різних об’єктах. Ми стояли ззаду за військами… Щодо грошей – все це брехня. Давали премії до Дня міліції, до дня «Беркута». Точної суми не пам’ятаю. Більше нічого не давали… 
Хати я не будую. Живу у трикімнатній квартирі. У мене троє дітей. На рахунок іномарок… Машину, про яку йдеться, узяв у кредит. Щомісяця сплачую 2136 грн. Не чув про жодне формування «Щит». А щодо моєї роботи у новій структурі вирішуватиме новий начальник обласного управління міліції. Нехай інші оцінюють мою роботу. За два з половиною роки я збудував три спортзали, зробив євроремонт у триповерховій казармі. І вигнав певну кількість людей, принципів роботи яких не поділяв…

Степан МАЛИНІВСЬКИЙ

Високий замок

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

16 ответов

 1. На могиле каждого подохшего сотрудника милиции и Беркута на Майдане должна быть нанесена надпись:
  “Здесь зарыта гадина, сражавшаяся против народа Украины, в том числе против своих родителей, родственников, а также друзей и соседей. НИКОГДА НЕ ДАДИМ ТЕБЕ СПАТЬ СПОКОЙНО, ПАДАЛЬ!”
  Могильный камень трехцветный — цветов флага заклятого соседа РФ.
  А в населенных пунктах, где жили эти ублюдки бессрочная обструкция всем ближайшим родственникам этой сволочи.
  Отказ от какого-либо родства и знакомства с подохшей сволочью принимается и приветствуется. От родителей сволочи — нет.
  В назидание нынешним и будущим работникам правоохранительных органов.
  Чтоб любили Родину и свято выполняли Конституцию Украины.

 2. Федор как раз прав. Мы пешки в большой политике. В Европу нас и не собирались брать. Мы еще один рынок для европейского экспорта и радиационных отходов.

 3. Давайте быть честными! и, по возможности умными. Нас разводят на войну. Ещё железная старушка Тэтчер сказала что Украине достаточно 15 млн. жителей. Это не Путин сказал. Запад хочет проверить Россию на “слабо”. А всё остальное только расчёты их психологов, обычные манипуляции. Манипуляции на: стремлении народа к справедливости (бедных- к достойной жизни, богатых — к защите бизнеса), патриотизме, национальной гордости. Цель — столкнуть славян: пусть дикари и туземцы, украинцы и русские перебьют друг друга на своей территории и своими силами. Средства: подкуп политиков, чиновников, средств массовой информации. Одних обещанием власти, других Должностями и Конечно баблом. Доказательства: с апреля 2013 года оппозиция проводила митинги “вставай Украина”, непонятное поведение Беркута и ВВ и прочих спецов, четыре канала взахлёб называющие вооружённых людей в масках “мырнымы протестувальныкамы” и не показывающие пострадавших со стороны внутренних войск, повешенного или повесившегося на майдане, омерзения и брезгливости на лице Виктории Нуланд в самом начале её прихода на майдан. Текст соглашения с ЕС изложен фразами унизительными для независимого государства: Украина должна, Украина обязуется, Украина обеспечит, а ЕС рассмотрит и при возможности согласится в определённое время при гарантии безопасности и порядка. Кто готовил этот позор? Они что не понимали?
  Вывод: жизнь и здоровье каждого славянина — бесценны! Политикам — за стол переговоров. В СВОИХ НЕ СТРЕЛЯЕМ!

 4. от тягла вы как то вспомнили о том что мы общая страна а когда вы своих граждан резали убивали вы жгли своих братьев крестников знакомых в райотделах львова ровно тернополя ставмлм на колени беркут во львове уважаемые вуйки потомки довбуша вы не видели немнохко пьяного шахтера не получавшего зарплату месяца 3 кряду он вас за ногу раскрутит и забросит на говерлу это пока тишина а воевать за что за то что бы попугай орал слава украине на кухне чтобы чмо майдановское в моих вещах рылось да идите вы нахуй вы вурдалаки которые сами себя сожрете мы еще поможем

 5. для шкода дружище сайт орд создан для обмена мыслями и обшения бывших и действующих работников силовых структур и как ты считаешь после того как куча оголтелых майдановцев бросала коктели молотова в моих коллег угрожала их семьям ваши идеи будет кто то поддерживать или общаться с вами вы же как черви лезите везде майдановцы и сотня небесная это отбросы общества гнилье спойте лучше кача плыве поплачте поцелуйте венок гроб небесной сотни вы все по моему готы или эмо горцы с говерлы

 6. Щит — название не самое удачное. Для англоязычных (ведь идем в Европу:)) будет звучать как shit

 7. Оксаночка, солнышко, я несказанно рад твоему появлению на форуме, как операция по смене пола? Прошла успешно?

  Это просто замечательно! Значит европейских геев мы уже не боимся! А лесбиянок не боишся?

  Не любят они черноротых и лживых. Они их зализывают, насмерть. Ты лучше возьми ник среднего пола, например — алё, и тогда тебе не страшны никакие извращенцы! Кроме евреев и галычан, но поверь — они абсолютно миролюбивые люди.

  Правда одно существо под таким ником уже есть, но ты не переживай, оно имеет много запасных,
  и мужского и женского полу, не обидится.)))

 8. А я, наприклад,знаю, скільки платять екс-беркутівцям за обливання брудом колег. І ще те, що в КОЖНОГО начальника чи командира є чи були підлеглі, які чимось незадоволені. Чи хочуть його “посунути”. І зараз найідеальніший час вжалити своїх ворогів, оскільки “шановні” ЗМІ “хавають” все, що вважають сенсацією. Навіть не намагаються перевіряти інформацію. А навіщо себе напрягати? Ніхто за наклепи відповідати не буде. Час такий…

 9. Уважаемый, по поводу:”сколько платят за коммент”,ответь сам себе. По поводу украинского языка, наверное ты пророссийский апонент, если возникает такой вопрос. Ты, наверное, несказанно удивлен, что в Украине пишут на родном языке. Добавить могу одно, надоела ложь, грязь и такие, как Вы распространители такого г…, которым завален net.Каждый имеет право на свое субъективное мнение.

 10. Згодна з тим, що якщо піднімуться розумні,порядні,гідні люди своєї держави не за гроші,за честь, честність, справедливість,свободу і демократію, яку ми успішно втратили завдяки Майдану гостербайтерів, всі дії яких і вели до тих жахливих обставин, які склалися в державі на даний час, ми обов’язково переможемо. Стосовно знищення спецпідрозділу, не можу погодитись. Не можу усвідомити, чому велика кількість людей до сих пір не усвідомлює, що відбувалися террористичні акти у вигляді захоплення держ. установ, органів законодавчої та виконавчої влади. І тільки завдяки злочинній бездіяльності нашої влади наші правоохоронці втратили колег,не маючи можливості навіть на самозахист, знаходились в звірячих умовах.Але ж, стояли, захищаючи громадський порядок при “мирних демонстраціях”. Низький уклін міліції,Беркуту,ВВ, якнайшвидшого лікування пораненим, загиблим-ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ! Люди, не робіть поспішних висновків,керуйтеся тільки перевіреними джерелами інформації!

 11. убежали раз будут убегать всегда.а нахрен тогда такие беркута которые могут предать?

 12. пора разогнать эту свору шавок и перкутоф.Если этого не сделать в ближайшее время,снова будет майдан и тогда уже сами люди пойдут(выдвинутся) и я думаю победят!! потому что они не за деньги а за честь и страну сражаются.

 13. К великому сожалению, так все и случится — самые активные исполнители преступных приказов портрета поступят на службу во вновь создаваемые структуры. Новая власть опять начинает выписывать “билеты” на назначения, спешат наверное заработать хоть что-то в смутное время. А оружие сожгли скорее всего, чтобы уничтожить улики. Хотя никто не будет проводить баллистическую экспертизу по возможному применению этого оружия в противостояниях, но мальчишки на всякий случай перестраховались. Без полной люстрации ничего не получится. О принятии отдельных бывших сотрудников можно говорить только о бойцах и после проведения расследования о возможной причастности каждого к противоправной деятельности. Командиры априори не могут пройти люстрацию положительно, если не написали рапорта добровольно до известных событий. Командиры всегда несут непосредственную ответственность за действия подчиненных.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
НОВОСТИ