Человек не терпит насилия!

Геннадій МОСКАЛЬ: «Водночас снайпери отримали від влади вказівку розстрілювати не тільки протестантів, а й міліціонерів»

 

85437   

Читайте також

Більш нищівного критика МВС часів Януковича, ніж генерал Москаль, в Україні не було. Парадоксально: режим попереднього президента вже кілька тижнів як повалено, а інтонації Москаля практично не змінилися. Він запевняє, що призначене на революційній хвилі нове керівництво МВС та СБУ спускає на гальмах справи про масові вбивства на Євромайдані й саботує роботу з розслідувань, намагаючись вигородити злочинців. 

Про події останніх місяців та їх теперішні наслідки — в сьогоднішньому інтерв’ю Геннадія Москаля.

“Спеціаліст із Росії попереджав, що силові спецоперації призведуть до багатьох жертв і непередбачуваних наслідків, але до нього не дослухалися”

— Пане Геннадію, ви заздалегідь попереджали про спецоперації з силового розгону Євромайдану “Хвиля” і “Бумеранг”. Це дало якісь результати?

— Інформацію про спецоперації мені надали патріотично налаштовані високопоставлені офіцери з МВС, і я повідомив про них (вказавши напрямки, звідки починатиметься зачистка) ще 27 січня. Новина розійшлася по багатьох ЗМІ, однак у таборі мітингувальників до неї поставилися скептично — мовляв, Москаль розповсюджує всякі страшилки. А владу розкриті плани вже не могли зупинити. “Хвиля” й “Бумеранг” розроблялися ще за радянських часів. Першу спецоперацію готувало МВС для протидії масовим безпорядкам, а другу — СБУ як антитерористичну. За роки незалежності України “Хвилю” застосовували тільки раз — у 2007р. на Ай-Петрі, коли Могильов зносив самовільні будови кримських татар (до речі, ці дії досі так і не отримали юридичної оцінки). “Бумеранг” не застосовувався жодного разу. “Привід” з’явився лише тепер — акції протесту проти Януковича. Проведенню обох спецоперацій передувала спеціальна підготовка. Переодягнені працівники СБУ під виглядом мітингувальнків, до котрих долучилися й справжні учасники акцій протесту, підпалили офіс Партії регіонів, внаслідок чого загинуло двоє людей (офіс належав нардепу Смітюху, який кілька разів публічно висловлював незгоду з діями влади, тому нищити його майно було не шкода). Водночас снайпери отримали вказівку розстрілювати не тільки протестантів, а й міліціонерів. Усе робилося для ескалації конфлікту, щоб виправдати силову зачистку Євромайдану. Одразу після цього з’явилися гнівні заклики до президента від обласних рад Сходу, Півдня та Криму з вимогами вжити рішучих заходів, діяти жорстко і т.д. Тобто ці речі були взаємопов’язані й чітко сплановані.

— Ви заявляли, що “Хвилю” та “Бумеранг” розкритикував російський спеціаліст із антитерористичної діяльності…

— Це справді так. За моєю інформацією, ідеться про одного з найбільш авторитетних спеціалістів із антитерористичних операцій, героя Росії В’ячеслава Бочарова, який прибув на запрошення адміністрації президента України. “Хвилю” й “Бумеранг” представляли в АП, і присутній при цьому Бочаров різко розкритикував спецоперації, попередивши, що вони призведуть до багатьох жертв із обох боків та непередбачуваних наслідків. А керівників МВС і СБУ назвав професійно непридатними. Однак владу це не переконало, тому з Росії запросили ще одного фахівця — колишнього першого заступника Головного розвідувального управління генштабу Росії (тепер він у відставці), який мав скласти алгоритм спецоперацій, оскільки ні Захарченко, ні Якименко в цьому не тямили. Росіянин жив у готелі “Київ”, його рахунки оплачувала СБУ.

— Чому ж такій величезній кількості силовиків не вдалося довести спецоперації до кінця?

— Бо морально вони вже не були готові воювати. У перших лавах на барикади кинули строковиків внутрішніх військ, що їх мали використати як гарматне м’ясо. Але після кривавого протистояння на Грушевського до Києва почали з’їжджатися матері солдатів і благати їх берегти себе, нікуди не лізти тощо. Моральний дух “Беркуту”, який до того ж нечисленний, на той час теж був дуже низький. Бійці не рвалися на барикади, бо бачили, що з іншого боку люди готові стояти за свою ідею на смерть. Ось чому спецоперації були приречені.

— Чому силовики залишили президента?

— Силовики були деморалізовані. А після того, як регіонали масово почали виходити з партії і Верховна Рада проголосувала за припинення вогню, у них з’явився привід повернутися додому. Там спочатку виникли панічні настрої, — бійці ховалися по київських казармах, боячись вийти на люди. Смислу воювати за Януковича в них не було жодного, оскільки стало зрозуміло, що режим ось-ось повалять.

“Податкові майданчики та нелегальні заводи Захарченка й далі працюють, просто над ними вже інші ”смотрящі”

— Ви знаєте, хто віддав наказ снайперам убивати людей?

— Використання снайперів передбачене “Хвилею” та “Бумерангом”. Було кілька груп снайперів — із СБУ (“Альфа”) та МВС (спецпідрозділи внутрішніх військ плюс “Сокіл”). Наказ застосувати зброю спецпідрозділам МВС міг віддати тільки Захарченко. І він сам зізнався у своїй заяві від 20 лютого, що дав такий наказ. Стосовно “Альфи”, то їй наказати стріляти мали повноваження Якименко або його перший заступник Тоцький. Однак дозвіл на введення в дію “Хвилі” та “Бумерангу” дав особсисто Янукович. 

— Днями голова СБУ Наливайченко і міністр МВС Аваков заявили, що стрілянину спровокували снайпери, котрі представляли “третю силу”, тобто іноземці…

— Ці зроблені в унісон заяви є не чимсь іншим як намаганням відбілити СБУ та МВС. В оприлюднених мною документах про введення в дію силових спецоперацій названі снайперські групи конкретних українських спецпідрозділів. Там-таки вказані їхні точки дислокації, прізвища відповідальних, позивні снайперів, які збігаються з даними перехоплених радіопереговорів. Снайпери були розміщені по всьому периметру території протистояння, то як туди могли затесатися якісь іноземці? Яка “третя сила” приснилася Авакову з Наливайченком? Адже чітко встановлено, що наші, українські снайпери зі зброєю перебували на бойових позиціях тоді, коли було вбито людей. А тепер командири спецпідрозділів розповідають журналістам, що стріляв невідомо-хто. Хто повірить у ці казочки? Чому в цих снайперських груп досі не вилучено зброю, не проведено балістичних експертиз (які б довели, що міліціонерів і мітингувальників убивали з однієї зброї), не вилучено документацію, в якій вказано, хто того дня отримав гвинтівки? Більшість цих прямих доказів уже знищена, хоча їх можна й необхідно було задокументувати! 

— Але який смисл керівниками СБУ та МВС заявляти про “третю силу”?

— Наливайченко ніколи не мав авторитету в СБУ, тому тепер намагається заробити імідж тим, що, мовляв, “не здає своїх”. До мене вже кілька разів підходили від СБУ з проханнями не чіпати “Альфу”, бо наразі треба боронити Крим, туди, крім “Альфи”, їхати нікому, а Москаль “шиє” їй убивства людей. Ну то давайте вибачимо все — що вони спалили Будинок профспілок із офісом Партії регіонів, що вбивали людей і т.д. Але як тоді дивитися в очі рідним загиблих? І що означає — нікому боронити Крим? Невже у спецпідрозділ не можна набрати професіоналів, чиї руки не заплямовані кров’ю? Що ж до Авакова, то його заява про “третю силу” — від безпомічності й безпорадності. Він не знає, як розслідувати ці справи. Не замінив апарат МВС, то хто документуватиме злочини, — вони самі на себе? Простіше все скинути на “третю силу” й нічого не робити. Але ж, крім кривавого побоїща 18—20 лютого на Інститутській, були й інші події. Скажіть, хто вбивав людей на Грушевського? “Беркут” зі своїх рушниць “Форт-500” 
12-го калібру, — це всім відомо. Купа вбитих, близько півтори тисячі поранених, 36 чоловік залишилося без одного чи обох очей. То це теж “третя сила” була? Хто приєднував до світло-шумових гранат залізяччя, щоб калічити мітингувальників? Хто побив і покалічив понад 200 журналістів, — теж “третя сила”? Нічого ж не розслідується. Усе, що зробив Аваков, — розформував “Беркут”. Тепер залишається перейменувати Внутрішні війська в Національну гвардію, і притягувати до кримінальної відповідальності буде нікого, бо не залишиться ні “Беркуту”, ні ВВ. 

Днями я отримав відповідь Авакова на своє звернення з запитанням, де тепер високопоставлені працівники МВС, які віддавали наказ розігнати Майдан 30 листопада. Як з’ясувалося, начальник київської міліції Коряк звільнився за власним бажанням, а командир київського “Беркуту” Кусюк утік і переховується. Зате заступник начальника київської міліції з громадської безпеки Федчук, який, за вказівкою Коряка, давав команду на застосування “Беркуту” (крім того, він керував міліцією на Грушевського та на Інститутській, коли жорстоко розігнали мітинг, що йшов до Верховної Ради), начальник управління громадської безпеки Мариненко, що інструктував “Беркут”, і його заступник Карандюк, який на місці керував спецпідрозділом, — усі залишаються на своїх посадах. Як і керівники територіальних підрозділів “Беркуту”. Можете зробити висновки самі.

— Хоч когось притягнули до відповідальності за ці події?

— Є два “гучні” викриття. Перше — МВС затримало одного з міліціонерів, котрі знущалися над Гаврилюком. Але для цього великого розуму не треба, адже є відео, яке бачила вся країна. Питання тільки в тому, чому затримали одного: на відео чітко видно як мінімум кілька облич. Друге — затримання одного з причетних до викрадення І.Луценка та Ю.Вербицького — злочинця, котрий начебто працював у фірмі Олексія Чеботарьова. При тому що викрадали активістів із Олександрівської лікарні семеро злочинців. Що ж до Чеботарьова, то тут треба зрозуміти одну річ: він був “смотрящим” від Захарченка над контрабандою тютюну та спиртного. Крім прибутків від продажу посад і збору данини з підлеглих, Захарченко контролював податкові майданчики (конвертаційні центри), а також мав нелегальні заводи, на яких розливалося контрафактне спиртне, виготовлялися тютюнові вироби. Чеботарьов курирував цей напрям — ставив у регіонах своїх людей, ті стежили, щоб комерсанти купували товар у них, а якщо хтось брав у інших — ловили й карали. І знаєте, що найцікавіше? Після затримання підозрюваного з фірми Чеботарьова ці заводи з податковими майданчиками продовжують працювати, як і раніше, просто над ними вже інші “смотрящі”. “Бізнес” передався з рук у руки, наче естафетна паличка. Це відомо багатьом людям, але толку ніякого. Хіба що мені газеті поскаржитися… Тобто ще невідомо, чим є насправді це затримання, — намаганням встановити справедливість чи бізнес-розборками. Інших викрадачів так і не знайшли…

“Призначення Авруцького начальником міліцейського главку в Криму— це злочин проти державності України”

— За вашою логікою, нова влада навіть не намагається покарати злочинців, винних у масових вбивствах людей?

— При Авакову й Наливайченку цього не буде, однозначно. Вони ж випустили Януковича, який особисто давав вказівку на введення в дію силових спецоперацій. Крім того, екс-президент — головний носій державних таємниць. Йому як головнокомандувачу підпорядковувалися Головне управління розвідки Міноборони, а також СБУ, Служба зовнішньої розвідки, він знає про всю резидентуру України за кордоном, найбільш цінних агентів і т.д. У мене немає сумнівів, що тепер усі ці дані в Росії. Януковича не “взяли”, бо, мовляв, це б викликало великий суспільний резонанс. Але для чого тепер домагатися його екстрадиції, — резонансу вже не буде? Крім того, якби Януковича затримали, ми б не мали сьогодні тієї ситуації в Криму. Бо він не дав би погодження на призначення Аксьонова (встиг це зробити, доки не був позбавлений повноважень) і не попросив би Путіна ввести війська… Ще один показовий приклад роботи Наливайченка й Авакова: через день після їхнього призначення я, як голова парламентської тимчасової слідчої комісії (ТСК), попросив сприяння у спілкуванні з кількома начальниками департаментів МВС та СБУ, поки вони на місці. Загальна картина подій на Євромайдані мені й так зрозуміла, але треба було з’ясувати деякі подробиці. Вони пообіцяли до кінця дня зателефонувати, посприяти в зустрічах, надати кабінети. Я прочекав до 11-ї ночі, а далі сам зателефонував у чергові частини МВС та СБУ. Там відповіли, що зв’яжуться за годину, а потім сказали — якщо хочете отримати якусь інформацію, пишіть депутатські запити. Щоб після повалення режиму Януковича голові ТСК не дали можливості попрацювати в МВС та СБУ, а сказали писати звернення, — хіба це не саботаж?..

— Що скажете про міліцейські призначення на місцях? Той-таки Крим, до прикладу…

— Це взагалі кричущий факт! Авруцького, заступника мера Феодосії, підозрюваного у вбивстві мера Бартенєва, голову міського осередку Партії регіонів, який із початку року особисто вручив 42 членських квитки ПР новим партійцям, Аваков призначає начальником кримського главку міліції! Через півгодини після самопроголошення Аксьонова прем’єром він без бою здає всю кримську міліцію “новій владі”, віддає ключі, печатки, таємні документи і т.д. новопризначеному Аксьоновим начальнику Абісову, а сам повертається працювати у Феодосію. Знаєте, що найприкріше? Що Кримський главк можна було зберегти для України, адже росіяни зброю не застосовують. Тих, хто відмовляється присягати на вірність самопроголошеному уряду, не штурмують, а намагаються перетягти на свій бік облогою чи підкупом. Необхідно було зразу після зради Авруцького взяти главк у пряме підпорядкування МВС. Однак цього не зробили, тому кримську міліцію втрачено, а людей, які залишилися вірними Україні, кинуто напризволяще. Хіба це не злочин із боку Авакова?

— Можливо, проте важко повірити, що Аваков призначив Авруцького навмисно, щоб той здав міліцію Аксьонову.

— Є злочини, скоєні з прямим умислом, а є — з необережності. За обидва передбачено відповідальність. Я поясню, чим викликане призначення Авруцького. Зараз, на превеликий жаль, кадри в МВС добирають не за професійними якостями, а так, як при Захарченку, — хто більше дасть, той і начальник. Видно, Авруцький дав таку суму, від якої не змогли відмовитися. Тому Аваков тепер і мовчить, бо Авруцький завтра може сказати — я ж за все заплатив.

— Ви кілька разів працювали в Криму, добре знаєте розклад сил і настрої на півострові. Які прогнози?

— Росія не має наміру приєднувати Крим до себе. Планується, що це буде самопроголошена територія, яку визнають Росія, її сателіти і, можливо, кілька країн у Африці. Усе розвиватиметься за сценарієм або Придністров’я, або Косова. Що йде саме до цього, будь-якій людині при здоровому глузді було зрозуміло одразу, щойно прем’єром обрали Аксьонова (його батько — Валерій Аксьонов — колишній голова російської общини в Молдові). Однак СБУ все проспала. Адекватної реакції з боку центральної влади на ситуацію в Криму досі немає. І це найсумніше…

P.S. Редакція готова надати панам Авакову та Наливайченку можливість висловити власну точку зору з приводу згаданих в інтерв’ю подій.

Василь Валуйко 

Зеркало недели

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

51 ответ

 1. Операцию Бумеранг писал лично Вадик Сосинович-помочник Тоцкого, он же давал указание палить машины Автомайдана, дословно “Пиздить Демальянс” и разобратся с Черновол. А канторские дебилы непонимают почему исполнители по Черновол с Днепроджерзинска и какая их связь с Ганжой. Но это уже никто не иследует, в том числе тот дебил, которго назначили от Парубия.

 2. Свидетель с головой дружит — глупо спорить с его аргументами. По поводу назначения упомянутых силовиков. Кроме досады и горечи эти назначения других эмоций не вызывают. Ну, может быть, еще нарождающейся ненависти. Да Сашко Билый с его дискредитацией Майдана ничто по сравнению с деятельностью (в том числе и кадровыми назначениями)Наливайченко и Авакова. Такое впечатление, что в руководстве страны поняли, что ошиблись с этими назначениями, но стремно в такое сложное время заявить об этом во всеуслышание. Ну, может они в состоянии принести пользу Родине на других участках.

 3. Единственная сила, кому были выгодны эти убийства — это так называемое новое правительство. Почему до сих пор не проводится расследование убийств на ул. Институтская?

 4. Москаль хорош. Что значит знает тему,которой посвятил кусок и большой жизни.Может и должен иметь свой взгляд. Хуже когда начинает молоть о чем кроме МВД и СБУ.А так. На100 и на200 заипали эти “интрижки украинских ментов и СБУшников.Можно при желании всю посвятить этому говну, как некоторые “исследованию” феномена тимошенко.Стоит жизни или ее большей части? Странно что большинству это не понятно ,хавают и хавают эту грязь,засерают себе мозг 22 года…кто постарше. Рак!! а это раковые опухоли ,происхождения позднего СССР “периода развала” — Это надо вырезать. Бюторасы,”сектор газа” это не будут делать -боятся юговостока,тем более сейчас в “крымские дни”, а Майдан уже закончился как форма влияния на власть. Время начало работать против них. Уже прошло почти полмесяца “новой власти”,которая имея такой аппарат “сило-выкив” пока не мычит и слова официально о этих снайперах и хотя бы первых результатах. Тут в коментариях только десяток методик как и что надо делать ,а они не в курсе??? .

 5. Скажите, а Майдан наблюдался со спутников наших друзей? может в качестве know how попросить их предоставить фотографии? всмыслe того, на какой крыше сколько, кто и когда находился?

  фотки со спутника очень даже запуски ракет с химоружием ночью в Сирии помогли задокументировать. фотки были российские, запуски ракет с территории повстанческой. если крышу тройных пентхаузов и нацбанков упоминают, то можно будет оружие и погоны снайперов рассмотреть.

 6. Кроме Сосиновича на секвое, есть еще не маловажный работяга с кровавыми руками — Вася Бурба на своем Ренджике, который до сих пор на своем блядском месте.

 7. Пока Расея пиздит Крым,это подобие человека раскалывает правоохранительную систему! Разбираться с убийцами майдана надо но не сейчас! Есть более важные дела! А Геша сто пудов на Москалей работает!

 8. http://youtu.be/yZpdHN4Is5U
  на этом видео с 8:22 группа стрелков из множества номеров гостинницы Украина выбрала номер в котором расположилась RT. За считаные минуты они случайно нашли этот номер и позволили себя снимать там. Russia Today это гэбэшный канал в котором работают дети гэбни и это главный источник дезинформации на Штаты. Если оператору RT ,который работал 20 февраля, зажать в двери яйца то следствие сдвинется с мертвой точки.

 9. Откуда этот уважаемый человек всегда все знает? В скольких расследованиях, которые он комментировал, он прошел свидетелем? Так мести языком, так пора уже вызывать опрашивать — столько информации, а никто не чешется 🙂

 10. Дядю Гену пора лечить.Уже весь мир во всю обсуждает то,что снайперов наняла опозиция,даже переговоры телефонные,где все это обсуждается, выбрасывают в Сеть,а этот бегемотообразный все буровит свою чушь.Помнится как он заявлял.что расстрел в Харькове на Новомясницкой совершен из оружия,которое распродавали в одном из РО Харькова.В итоге все раскрыто,абсолютно никакой связи.Чистый дегенерат.Лишь бы пиздануть.Мелет языком,что метлой метет.Еще ни разу не ответил за свои слова.Сука и интриган.

 11. Что москаль может знать, что по данным спецоперациям работают снайпера. Открытие. А нормальным ментом москаль может и был, но сейчас замена “Гриши Разоблачителя”. Что не заявление то ” пер… в воду аби бульбашки пішли”. Аргументации нормальной — 0, обман и постоянное оперирование вместо конкретных фактов, слухами и домыслами под видом заключений “специалиста” .

 12. логично всю инфу, документы проанализировать, экспертизу оружия, допрос свидетелей провести, а потом друг друга обзывать. Москаль все поделу сказал, только неупрежденное следствие может его опровергнуь или подтвердить, а не диванно-унитазные специ.
  От себя добавлю что еще не прошло и девяти дней со дня гибели митингующих, а менты уже дергают и качают бабло. Не только люди стали радикальней но и мвд, сбу стали еще отмороженние.
  Гнилые новые руководители и бесспредельщики исполнители, а где новых взять? Война!
  Предложение: всех супер спецов из Бумеранга и Волны отправить в Крым. В залог оставить их банковские счета и родственников. ЖЕЛАТЕЛЬНО под кожу капсулу с ядом управляемую по спутнику вшить. После завершение операции посадить их в самолет который подорвут чеченско-росийские зеленые человечки. Всем геооя посмертно. Женам детям пенсион.

 13. откуда неупрежденное следствие в стране с двойными стандартами?Одних за определенные действия закрывают,другим за такие же и еще похлеще действия героев дают.Кто как хочет,так и дрочит.

 14. Для начала взять Пашинского и поинтересоваться,что за винтовку он-сука вывозил с майдана.Провести по ней экспертизу и многое может проясниться.Только новоявленная власть .говоря о расследовании,в упор не видит явного.А скорее не хочет видеть,так как рыло-то в пуху.Никто не поверит,что за несколько лет эти мрази из оранжевых хапуг стали нормальрными людьмим.Достаточно взглянуть на их рожи.Так о какой непредвзятости может идти речь?

 15. А ВОТ ЕСЛИ ПРОАНАЛИЗИРОВАТЬ информацию в максимально возможном обьёме,то можнои даже очень придти к выводу, ЧТО НАСТРОЕНИЕ НАРОДНЫХ МАСС ИСПОЛЬЗОВАЛИ представители ДРУГОГО НАРОДА-ИУДЕИ. ЛИЧНО я ничего неимею против иудеев, но уж больно унизительно быть одноразовым инструментом …Если б ВР сама вынесла решение подилиться властью с ИУДЕЯМИ УКРАИНЫ, то было б совсем другое дело.

 16. Вот блин, мужик всё еще хочет пропиариться… В каждом ответе на вопрос, «профессионал» пытается показать свою супер-мега осведомленность и информированность, хотя все это неправда. Может «засранный фантомас» преследует принцип «чем больше толпе врешь, тем больше она тебе верит ?»

  В интервью фантомас еще раз упомянул про продажность должностей в системе МВД, которая существует чуть-ли не с самого рождения независимой Украины. Это да, правда.

  Внимание! Вопрос телезрителя: сколько Москаль заплатил за должность заместителя министра МВД при самом коррумпированном и взяточническом министре МВД за всю историю Незалежной – а именно Луценко? Ответ: «и тут все в говне, а я весь в белом…» не предлагать!!!

 17. надо в правовом поле что б менты и судьиуспели все продать:

  http://glavnoe.ua/news/n168741
  Вот они Аваковы, Яремы уже начинают на грудь чемоданы принимать. Черновол и дальше без санкции врывается в жизнь вельмож, а че революция. Надо под дкрака еше и в дома новоиспеченных вельмож заходить- перепутали, думали это яныков. К яреме первому, к Москолю второму- недумаю что у него там межигорье, если и есть то в кубешке

 18. Москаль в своем репертуаре — обеляет военную организацию майдана и соучастие наемников.

 19. Да и еще прикольчик. Контрабас на Росию поехал, как раньше в помаранчевое время при Наливайченке, все старые схемы реанимируются. Это факт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ