Человек не терпит насилия!

Сповідь міліціонера: у багатьох підрозділах нарада починається із сум, які кожен повинен здати начальнику

Багато говорять про російських інструкторів нашого «Беркуту», російського снайпера. Як стверджує наше джерело, нічого такого немає. Звідки у міліціонерів взялося скільки жорстокості?, — можете запитати. Вона не взялася. Вона була вже давно. «Беркут» робить все, як завжди: б’є, катує і забирає гроші та власність. Це звична справа для міліції, але на темних вулицях, у підворотнях і райвідділках. А зараз їхні звички під пильним поглядом преси і активістів. Звідси і відстріл журналістів.

Публікуємо сповідь підполковника міліції, котрий пропрацював у МВС 15 років, не дослужив 2 роки до пенсії і перейшов у іншу силову структуру.

Жорстокість

Жорстокість «Беркуту» — це прояв зневаги до всіх, хто не причетний до т.зв. «еліти».В головах у хлопців «сміття» про «великій руський мір», про геройство спецури в Чечні, про загрозу від «бандерівців» тощо. Під час навчань з основ права, немає жодних натяків на закони моралі. Вони виконують акти помсти за себе, за своє щоденне приниження від командирів, яке стало абсолютно буденним.

Їх на службі принижують кожен день, час, хвилину. Їх позбавили гідності. Адже гідність – це внутрішнє відчуття правильності свого добровільного вибору! Спробуйте ви (!) лишитись людиною, коли в моді лише гроші. На думку начальників якщо ти прийшов до міліції не за грошима, то ти не заслуговуєш на людське ставлення.

Гроші заробляються на виконаннях прямих наказівбезпосередніх керманичів (не можу їх назвати командирами) – в основному — це послуги з охорони автозаправок у нічний час, приватних готелів, елітних борделів, приватних осіб, які не хочуть укладати офіційні договори з міліцією про охорону, супроводження автомобілів, що перевозять «чорний нал» тощо. Але це робота для тих, хто чогось вартий – володіє зброєю, адекватно застосовує професійні вміння і навички.

При цьому є «бійці» що прийшли до підрозділів «Беркуту» з патрульно-постової служби. Як правило, їх переводять за собою начальники та начальнички, яких направляють «покерувати». Вони не відрізняються наявністю бойових навичок та вмінь. Але дуже добре знають, як грабувати громадян на вулицях. Кого можна, а кого не варто.

thumbnail

Малюнок харківського художника Леоніда Сторожука

Загнивання

Спецпідрозділ «Беркут» в ідеалі – це високосвідомі громадяни, працівники міліції, які мають володіти професійними знаннями та навичками, необхідними для того, щоб підставляти свої голови під чужі кулі, каміння, палиці тощо замість «клерків» (оперів, слідчих та ін.). І при цьому бажано залишитися живим.

Саме за це вони мають право на носіння іншої форми службового одягу, мають інший режими несення служби, мають іншу оплату своєї праці та привілеї, що мають на меті компенсувати їм та їх родинам можливі наслідки такої «роботи з ризиком для життя».

На початку 90-х років минулого сторіччя так і було. До зазначеного підрозділу кадровики відбирали виключно людей, які відповідали критеріям професіонального ставлення до службових обов’язків. Особовий склад «не вилазив» зі спортивних залів та класів спеціальної підготовки, полігонів та цілодобово був готовий до миттєвого виконання поставлених задач.

Це напевно, були «золоті часи», коли командири та офіцери, що пройшли через «Афган», «гарячі точки» мали неймовірний багаж знань і умінь, натхненно любили свою роботу і поважали особовий склад. І не було для них більшого горя, ніж проблеми або загибель підлеглих. Це були часи, коли прості українські хлопці часто закривали собою інших громадян та службовців від куль та лягали на гранати. І це щира правда.

Та у 2000-них, коли система тотальних товарно-грошових стосунків поглинула МВСвона не могла не торкнутись «Беркуту». З’явилися командири, які в перший день свого призначення хазяйновито оглядали базу з думкою «А що у вас тут можна вкрасти?»

Потім почалися «наряди з охорони громадського порядку», плани по «здачі валютної виручки» та інші ганебні явища. Хлопці почали отримувати премії за кожне відрядження. Так почала народжуватися безкарність, результат бачить увесь світ сьогодні.

В нинішні часи там, в міліції просто немає службовців, чию свідомість не змінила існуюча система взаємовідносин і відповідно відносин до всього оточуючого.

Командири змушували всіх своїх бійців брати участь у катуваннях. Це робиться для того, аби пов’язати вчиненням злочину увесь особовий склад. І забезпечити повну покірність «рабів у погонах».

Система аморальності

Чому міліціонери не відчувають до рідного народу нічого, крім презирства? Чому ми продовжуємо стикатися із прикладами неймовірної жорстокості, нехтування елементарними правами людини і громадянина, що допускають люди в погонах? Чому вони роблять це систематично, зухвало та показово і вважають це абсолютно адекватним? Я відповім.

Система – це сукупність елементів, які взаємодіють за одним відомим законом. Таке визначення з шкільного курсу фізики знає кожен. Але чи усвідомлює це?

Кожен елемент системи діє за одним законом. Тобто, кожен працівник правоохоронної системи, знаходячись всередині неї, є заручником правил писаних і неписаних, що описують всі варіанти взаємовідносин з колегами, керівниками, підлеглими. Саме ці умови буття всередині системи формують свідомість кожного окремого службовця.

За останні 10 років правоохоронна система України змінилась докорінно. Маленькими кроками, непомітними подіями, перманентними «реформуваннями», «покращеннями», нескінченими ротаціями сформувалася певна система взаємовідносин, спрямована на заробляння коштів аби вижити.

Абсолютна безкарність призвела до абсолютної аморальності. На жаль.

Міліцейська економіка

Починаючи з 2000-них року, ВСІ просування по службі, заохочення, отримання чергових звань і т.і. в системі МВС набули характеру «фінансових питань». Якось у 2009 році під час розмови з лейтенантом УБОЗУ я почув наступні слова «Я вже все підрахував, через чотири роки мушу стати майором та зайняти посаду начальника певного відділу. Грошей стане. Знаю, кого треба потрясти. В мене напрочуд «хлібний» контингент».

Так. Всі звання та посади в міліції купуються. Для того, щоб відправили документи на підвищення на Київ, необхідно заплатити; щоб написали позитивний висновок про атестацію, треба заплатити. Начальники призначаються на свої посади за гроші — це факт, якому не знайшли підтвердження, хіба, ліниві журналісти.

thumbnail

Людина, яка отримала посаду за гроші, має наміри ці «інвестиції» повернути. Як? А дуже просто – обкласти даниною підлеглих! Всі учасники цих «економічних відносин» або до них пристосовуються, або вимирають.

Система, у якій командир і військовий начальник — взірець поведінки, працює у цьому маленькому суспільстві в повному обсязі. За писаними правилами, командир – це та особа, яка вирішує за тебе де, що і як ти робиш! І при цьому несе повну відповідальність за твої дії. І, відповідно, так само повністю залежить від тебе. Це варіант високих взаємних стосунків, в основі яких лежить взаємна довіра та відповідальність.

Але маємо іншу ситуацію, коли начальники не залежать від своїх відносин з колективами, тому що їх призначення на більш високі посади відбувається не завдяки роботі всього колективу, а виключно через гроші і блат.

У багатьох підрозділах «по боротьбі з економічними злочинами» ранкова нарада починається з визначення сум, які кожен до вечора повинен покласти на стіл начальнику!Рядові міліціонери просто змушені здобувати ці гроші. Морально-етична сторона питання в цьому контексті не обговорюється.

Інший наочний приклад. Навесні 2013 року я став свідком того, як в райуправлінні у центрі Києва один оперативний співробітник мусив заплатити 200 доларів своєму колезі за довідку службового характеру для кримінальної справи. Мотивація міліціонера, який за гроші допоміг колезі, мене просто вбила: «Мені начальник нарізав завдання – 200 баксів. Якщо я буду тобі допомагати в службовому питанні, я не зможу «вийти в поля» та принести ці гроші!».

Мушу констатувати, що наша міліція перетворилась на закрите акціонерне підприємство з відповідними товарно-грошовими відносинами. Відповідно, всі учасники цих відносин діють за певними правилами, які змінюють їх свідомість, світосприйняття та формують певне відношення до навколишнього світу.

Всі дії міліціонерів проходять під питанням — де взяти гроші? Люди засинають та прокидаються із цим питанням. Вони перебувають на роботі часто-густо зі зброєю в руках і в думках лише одне питання – «ДЕ ВЗЯТИ ГРОШІ?».Там, де присутні такі «високі» думки та почуття, нічого не варті слова «честь», «гідність», «вірність», слова присяги, любов до Батьківщини та ін.

В таких умовах слова про необхідність дотримання якихось-там законів, прав людини, тощо просто дратують, породжуючи ненависть до всього, що тебе оточує. Зрозумійте! Вся міліція сьогодні — це тотальна бізнес структура! Тільки бізнес робиться тут кожним начальником в міру його розумових здібностей та моральних принципів.

Хтось займається проституцією, хтось краде машини, хтось рекетом. Є випадки, коли дільничі інспектори наводять «домушників» за долю. У кожного свій бізнес. Тому, що кожного ранку тобі поставлять план і ти мусиш його виконати. В разі невиконання тебе чекають в тому числі і кримінальне переслідування за «підставою». Знаю багатьох оперів, яких за невиконання плану били ззаду по голові та викидали десь у лісі.

Гроші понад усе. Маленькими та великими потічками вони йдуть від кожногоо міліціонера до начальничків, начальників і до міністерства. ЦЕ ТОТАЛЬНА СИСТЕМА ВИКАЧУВАННЯ БАБЛА!

Тексти

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

27 ответов

 1. Заместитель начальника Внутренней Безопасности МВД, “полковник милиции ”
  Матвиенко Вячеслав Петрович, по согласованию с Тулаевым, первый увял в нашей службе стабильный финансовый план, не считая подарков, приезда проверяющих и постоянных аттестаций. Кто не платил — выгнали и уволили! Сейчас Матвиенко от руководства мвд руководит спецоперациями на майдане, по ликвидации и зачистке. Получает и распределяет финансовую наличку среди исполнителей.

 2. В інших країнах такої служби як ДАІ немає, тому і в Україні вона була ліквідована. Авто реєструють автомагазини в єдину базу, права видають автошколи. І нічого їздять … А тут вертикаль яка приносить гроші…

 3. По заявлению “лідера” Луценка “Беркуту” платят — 500 евр. за сутки, снайперам — 1000. Стоимость снаряжения “Беркута” по оценке 1+1 — около 4 тис. грн. + 7000 грн. за “форт-500” и за сутки можно отбить снаряжение дальше одна прибыль. Записываюсь в Луценковский ”Беркут”.

 4. УБОП создали (практически) в 93-м, “Сокол”, в 94-м. Забрали лучших из беркута — начали пташки курвиться. И да, беркут на задержания не привлекали — все делали сами опера бандотделов. беркут могли привлечь только для массовых облав — для количества и устрашения…

 5. Логичный Вопрос — Ответ. Потому, что у Юры, Южа и Ю. был прокурор из ПР, который все дела закрывал и не давал ходу

 6. Более того. В подразделениях стали появляться общаки. Формируются отнюдь не из зарплаты для кассы взаимопомощи. Он нужны для “решения” вопросов.Это есть уже прямой признак ОПГ.

 7. Так може їм заплатити!? Скинутись майданом 10 командирам Беркуту щоб відвели підлеглих від переднього краю. Я думаю на таку операцію пів України скинеться. Скинеться так щоб їм до кінця життя хватило. Якби рука не підніметься цим ссесовцям платити, але для діла треба цю рефлексію пересилити. А якщо передній край піде склавши амуніцію, то розвалиться все як в доміно. Ну якщо не розвалиться, то буде януческам такий приголомшевий удар, що не скоро від нього оправляться!

 8. Для МЧС Зайди в облуправління СБ, в відділ “К” передай від мене привіт, і там тобі таку суму позичать,безпроцентно.

 9. А ,что будет если уволить всех гаишников.Главное что бы светофоры работали.Уверен ничего не изменится.А в бюджет сколько денег на экономии фонда зароботной платы.Права пусть выдают автошколы и страховые компании.

 10. Мчс,где взять?Зайди на любой рынок,в ларек,рулеткой замерь проем двери,говори,что уже чем по нормативу,поэтому закрываю,опечатываю.Через минут десять дадут гривень 300 или 500,так и насобираешь за день работы .

 11. Господа! О чем речь? Мусор он и в Африке мусор! Вы посмотрите на наших даишников,это вообще жлобье,Меня раз тормознули в Кировоградской области без нала в кармане,говорю пацаны у меня в кишени только 50 коп:Ну давай хоть ці,на почин,ти сьогодня перший…я ехал и сцал со смеху и думал, о если бы знала Наташа Ростова…?

 12. Це мабуть правда в 90 роках не було Сокола при УБОЗУ і затримання проводив БЕРКУТ да не вилазити з спортзалів це був елітний підрозділ і що зробили нього страх.Шкода що так сталості протівно.

 13. Луценко — який не брав кошти за призначення на посади, не розставляв на хлібні місця “своїх” — оприлюдним заробітки “Беркуту” — 500 дол. в день, 1000 за стрільбу. Хочу в Беркут. За день двомісячна зарплата. Він розуміє що говорить, чи розум залишився на дні пляшки.

 14. К большому сожалению, все написанное чистая правда. Можно еще массу примеров привести. Хороших примеров немного. Например, когда увольняются молодые следователи или опера, не желающие принимать “правила игры” и ждать, когда их подставят и выплюнут. И вся эта хрень стала возможнойблагодаря комунякам и комсомольцам — функционерам (Тимошенкам, Кравчукам, Тигипкам, Гринивецким, Боделанам, Лазаренкам, Пустовойтенкам и т.п.), которые, получив власть в независимой Украине, увлеклись ее продажей. И незаметно продали ее бандитам.Этим белым воротничкам невыгодно было укреплять милицию в период накопления капитала.

 15. Я служу в ГСЧС одной из областей в центре Украины.
  Начальник управления по работе с персоналом за звание подполковника запросил 500$, а мне их негде взять…

 16. А почему человек-юсченко вместе с Югой-терминатором и Косатой сукой не выжгли эти раковые поросли? как все остогыдло.

 17. Ничего удивительного,но это ужасно.Ужасно то ,что МВД по другому уже функционировать не может,а поэтому подлежит ликвидации,определению новых задач и функций,критериев подбора и расстановки кадров,нового положения о прохождении службы,оценочных категорий конечных результатов,люстации личного состава.

 18. Про що балакати? Моя мати, що пройшла через розкулачку та висилку до Середньої Азії, як сердилась, казала: Ти чєловєк ілі міліціонер? Мусора завди були мусорами. Хто хоч раз потрапляв до обєз’янника за будь яку фігню, знає, що урки краще за ментів. Принаймні це мій досвід, моїх родичів та друзів. Без винятків. Мусора — це люди без совісті. В усіх країнах. Якщо є контроль, вони тримаються меж. Немає, як в нас чи Росії — повний капець! Ми це бачимо. Вони стають схожими на людей лише коли їх підарасять більш-менш регулярно. Так саме, як урки. Якщо вони мають владу — це нелюди. Див. Врадіївку. Працювати не примусиш ні урок, ні мусорів.

 19. Данилюк просит приехать к нему на помощь в аэропорт (!), где его жене вроде бы подкинули наркотики! ЕХАТЬ НЕЛЬЗЯ, ЭТО ЗАСАДА, АКТИВИСТОВ БУДУТ ПАКОВАТЬ!!! Данилюк — провокатор!

 20. Сделанная на коленках заказуха ценой 100 баксов, хотя наверное взял 500. Стыдно за журналистику — продажной девкой стала

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
НОВОСТИ