Человек не терпит насилия!

Євромайдан: що буде далі

Я вам точно скажу, чого не буде. Не буде ніякого розчарування. Попри те, що євромайдан, скоріш за все, не приведе до підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС (не кажучи вже про відставку Азарова та інші ще менш реалістичні вимоги).

Це нічого. Ми маємо близьку й цілком досяжну мету – зміну влади, режиму, а вслід за ними й механізмів та традицій управління Україною.

Сам Євромайдан уже є результативним – він став переобліком здорових сил у суспільстві, який перевершив усі сподівання. Багато в нас здорових сил.

Проєвропейське спрямування, хоч і не до кінця усвідомлене, осмислене та проговорене багатьма з нас, стало тією ідеєю, яка, на відміну від внутрішньополітичних течій, підійшла всім цим здоровим силам.

Кілька років тому у відвертій розмові з моїм другом-журналістом полум’яна регіоналка Олена Бондаренко поділилась таємними планами: мовляв, ми візьмемо під контроль шкільну освіту і виховаємо собі виборців. Але виховати їм удалося хіба що тітушок, готових махати ногами за гроші. Одностайність і завзяття студентів на євромайданах засвідчує, що ця влада програла змагання за молоде покоління.

Янукович не підпише угоду ні зараз, ні за кілька місяців. Можливо (хоча малоймовірно), він залишить її на десерт до виборів 2015 року, хоча не уявляю, як це може йому допомогти. Після теперішньої облудної та боягузливої поведінки підписання угоди не дасть йому того, чого він жадає найбільше – шансів бути переобраним.

Якщо ми хочемо Європи, нам потрібно думати про вибори-2015. Весняні, на яких ми змінимо президента на спроможного виконати вимоги ЄС і підписати угоду про асоціацію, і осінні, на яких ми змінимо місцеву владу по всій країні на спроможну створити умови для реального впровадження євростандартів. Якщо все вийде, дострокова зміна парламенту буде легким закономірним наслідком.

Ясно, що Янукович усіма силами прагнутиме залишитись іще на п’ять років. Він може піти трьома шляхами: силою, хитрістю і підкупом. Ці варіанти розвитку подій треба передбачити і добре продумати.

Ясно також, що «проти всіх» уже не варіант. Цього разу доведеться голосувати за того кандидата, який протиставлятиме себе Януковичу, матиме найвищий рейтинг електоральної підтримки і гарантує негайне розблокування євроінтеграції.

Йдеться не про менше зло, а про кандидата, якого треба взяти під контроль і не дозволити йому піти дорогою попередників.

Завдяки євромайданам молоді люди – найпасивніший зазвичай електорат – стають серйозною силою, яка зможе диктувати цьому кандидату свої вимоги та створювати дієві механізми примушування не лише майбутнього президента, але й інших політиків до виконання передвиборних обіцянок.

Головне – не розходитись: євромайдан – це лише бурхлива стартова фаза тривалого процесу.

Євромайданівцям – різним  за поглядами й переконаннями, але єдиним у своїй головній меті, — необхідно тримати зв’язок і оформитись у єдину всеукраїнську організацію. Думаю, що варіант ГО сьогодні логічніший і правильніший за політичну партію. Євромайдан (тут і назву вигадувати не потрібно) повинен стати масштабним громадським рухом і чинити щоденний соціальний тиск на владу. Такий тиск, на думку Олександра Пасхавера, значно дієвіший за мітинги.

Рушіями цього процесу є і мають надалі бути зовсім молоді люди, чиї імена ми чуємо вперше. І нам, людям покоління майдану-2004, треба пропустити їх уперед. Як влучно сказав Ярослав Грицак, дати їм робити власні помилки.

Багато хто не вірив і досі не вірить, що за спинами організаторів львівського та київського євромайданів немає старших дядьків, які чекають нагоди скористатись результатами революції. Але їх справді немає – «сопляки», вірніше – шмаркачі, роблять усе самі. Хоч і не без допомоги старших, але приймають усі необхідні рішення й досить ефективно наполягають на своєму.

Останні кілька днів я працюю під керівництвом своїх студентів, співорганізаторів євро майдану у Львові. Людей, молодших за мене на вісім-дванадцять років, які у мирний час зазвичай виконують мої завдання. Вони просять у мене поради в тих речах, які я знаю краще за них, а я, приборкавши свою гординю (спершу було нелегко), роблю те, що вони кажуть. Бо вони зараз набагато краще знають, що робити.

Їхня відраза до старих політиків виправдана і зрозуміла. Це цілком новий тип виборців і громадян, які не просто не хочуть вірити конкретним Януковичу, Тимошенко, Тягнибоку, Яценюку чи Кличку – вони живуть в іншій системі координат, де поведінка, риторика, вчинки, імідж цих людей виглядає дико.

І те, що в Києві євромайданівці вимусили політичний майдан спустити партійні прапори, а у Львові дали відсіч «Свободі» — панівній політичній силі регіону, свідчить про те, що на компроміси в цьому плані вони не підуть.

Ось і чудово: майбутньому президенту доведеться спустити свій партійний прапор і прийти до них, тобто до нас, під прапорами України та Євросоюзу.

Важливо не розходитись і не губити одне одного – залишитись спільнотою.

Zahid.net

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

33 ответа

 1. Титушки под Кабиином с милицией. Где эти хвальки Москали, Луценки, Яремы, Кожемякины, Турчиновы проффессси-аналы мвд-сбу? Какого х… вы штаны просиживали на своих должностях? Где журналисткие расследования без заказух?
  Кто пройдет по цепи: титушки-бабло-исполнитель-пособник в мвд, сбу- заказчик-финансы?
  Про честных охвицеров я не вспоминаю?
  Гай Фокс игрушечный.

 2. Глава МИД Польши рассказал, как
  уничтожить коррупцию в Украине
  28 ноября 2013 | 17:54
  Одна из самых больших проблем Украины —
  это коррупция, заявил глава МИД Польши
  Радослав Сикорский в Вильнюсе на
  конференции экспертов и политиков перед
  саммитом Восточного партнерства.
  Дипломат напомнил, что в рейтинге
  Transparency International Украина заняла 144-
  е место в списке из 161 государства.
  По словам Сикорского, эту ситуацию могут
  изменить только радикальные шаги.
  “Это удастся сделать, и даже очень быстро.
  Следует установить реестр доходов,
  принудить политиков к обнародованию
  налоговых деклараций и выполнению
  имущественных актов, и наказывать их в
  случае лжи. Вот и все. На протяжении от трех
  до пяти лет ложь и воровство прекратятся. Но
  это просто следует сделать”, — заявил
  Сикорский.
  Напомним, сегодня в Вильнюсе проходит
  саммит Восточного партнерства. Основной
  интригой остается вопрос – подпишет или нет
  Украина Соглашение об ассоциации с ЕС.

 3. Дальше будет зима, потом весна,потом лето, потом осень и снова зима.Работайте и все у вас будет хорошо!

 4. Хам ЧИВОКУНЯ НІКОЛИ!!!! не підпише угоди з ЄС, тому, що ЛІЛІПУТІН тримає його за яйця серйозними компроматеріалами, оприлюднення яких закриє шлях до другого терміну президентства і відкриває шлях до третьої ХОДКИ!!!!!! Заради свого майбутнього ХАМ застосує не тільуи силу Беркуту, а й зброю. На тім все і закінчиться НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ…

 5. Автор:-“Сам Євромайдан уже є результативним – він став переобліком здорових сил у суспільстві, який перевершив усі сподівання. Багато в нас здорових сил.”

  Що таке Україна? Рідний край. Дорога серцю земля батьків і прадідів наших. Оспівані в піснях неозорі степи, зелені ліси і долини, високі блакитні небеса.Україна – це історія народу, що протягом віків боровся за свою свободу і незалежність.Разом з цим сьогодні Україна- це розграбована з доведеним до відчаю збіднілим нродом, країна розчарувань і дикого латиноамериканського капіталізму.Країна в якій десятиріччями стараються провести реформи і не можуть їх провести по одній причині-реформи треба починати з себе.Головним ворогом успішного реформування є парламент і контролюючий його великий капітал.Всі реформи приймаються з оглядкою на те, щоб правлячий клас міг заробляти все більше,все повязується з тим, щоб багаті жили багатше,а бідні бідніше.Взяти хоча б так звану пенсійну реформу – це всього навсього лиш ревізія існуючої пенсійної системы, направленої на те, щооби платити пізніше і меньше.Сьогодні в Україні 60% населення – малозабезпечений клас. Сюди входять наймані працівники, пенсіонери, студенти та інше. 35% населення – «середній клас». Я ставлю середній клас в лапки. Чому в лапках бо це пародія на середній клас розвинутих країн. Сюди входять приватні підприємці від кіосків на ринку до тих які мають фінансовий оборот не більше мільйон гривень. Тому такий великий процент «середнього класу». Залишається 5% населення це так звана «еліта». Слово «еліта» я також беру в лапки, бо ця група створена не еволюційно а шляхом «деребану» держави. Це олігархи та їхня свита. Всі ці три групи людей є народ України. «Еліта» шляхом узурпації влади грабує країну. Штучно створені умови, дають «еліті» можливість вирішувати свої питання над законом. Тобто закон діє тільки для малозабезпечених та «середнього класу».Європейський досвід показує,що тільки середній клас об‘єднавшись з малозабезпеченим класом може змінити політичні пріоритети. Крім того «середній клас» це загроза свавільному життю «еліти».Різницю нашого і Європейського життя можна побачити в слідуючому:- наш український бізнесмен вкладає виробництвао 1000 доларів і отримує дохід 500 доларів. Це відбувається за рахунок тіньового бізнесу та дуже низької заробітної плати найманцю. Бюджет не наповнюється і тому такі маленькі пенсії. В Європі бізнесмен вкладає 1000 доларів, отримує дохід 50 доларів. Решта іде на високу заробітну плату свого найманця та на соціальну сферу. Там діляться і там спокій. Якщо у нас олігархи на таке підуть то можливо тоді держава розквітне.Але замість цього, 21 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною, Євросоюзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами.

 6. “никто под сомнение вібор Януковича не ставит” –-Ты межигирский провокатор не участвовал в выборах где в лоханске жид Медяник через 38 палаток в центре города скупал за горечку голоса гречкоедов, а менты морозилоись и не документировали, до сегодня внесли в реестр и не хера не делаю, а главный смотрящий области прокурор Мельник крышует Ефремова на дерибане луганскугля и не вносит в реестр….Как втиснули 100 партий от домохозяек до любителей пива и считали по межигирскоиу сценарию!!!!ВВЫБОРОВ В УКРАДИНЕ НЕ БЫЛО–-БЫЛИ ФАЛЬСИФИКАЦИИ ЗЕКА….ДОЛОЙ УГОЛОВНИКА!!!!!

 7. Молодцы Студенты!!! Спасибо Вам!!! Оступать некуда позади Масква и мрачный бедный беспредельный ТАЕЖНЫЙ САЮЗ ( Саюз бедных людей и супербагатых диктаторов) Только вперед Только к победе!!! Они нас боятся! Они знают что за НАС Америка, 28 стран Европы И они знают что они( Янукович и Азаров загнаны в угол) Они знают что один шаг влево вправо или назад и с ними будет то что с Саддамом Хусейном или Муамаром Каддафи!!! Поэтому НАДО СТОЯТЬ НА СВОЕМ ДО КОНЦА!!! Они а не мы ( НАРОД УКРАИНЫ) загнаны в угол Победа будет за НАМИ!!! ( нас 46 миллинов + 500 миллионов граждан ЕС+ 350 милиионов граждан США Канады Австралии Норвегии и Ш

 8. С утра поступила команда сотенным слабоды потихоньку сваливать с киева, не пороть бока и тихо выходить из игры.

  Можно поподробней? Кому команда поступила, от кого? Список сотенных имеица?

  Кто знает, чем закончилось следствие по расследованию эпизода с броневиком и кроликами, свободовцев уголовно преследовали как Маркова за хулиганку?

 9. да где жы ты живешь….Аль на службе по темнику грузишь…Да какой референдум…Я лично пытался проводить в маленьком городке…На следующий день 2 уголовных дела по заказу мера из пальца. Заблокировали на входе при подаче документов. дай пример кому хам позволил провести референдум без его воли от комуняк до жопозиции. Ты или наивный или прикидываешся или служивый. Ты ходил в укр. суды. Поэтому не смеши народ. И не пугай революцией -пуганные. Все старны Европы прошли через революции в том числе кровавые…За светлое будущее своих детей надо платить, в том числе и кровью

 10. Я тоже живу в Украине. На Востоке. Но в отличии от недалеких агитаторов призывающих к гражданской войне, я служил с времен Союза и эту войну видел и в Карабахе и в Абхазии. Поверьте, ничего хорошего и романтичного нет. Гибнут, в основном случайные люди. Как и в Москве. Не думаю, что Киевляне будут рады, если столица превратится в поле битвы. Объясните мне не пожалуйста, кто сказал, что ВЕСЬ народ хочет в ЕС? Запросите мнение этого самого народа на референдуме. Если проголосуют “ЗА” тогда вперед. Я давно на выборы не хожу т.к. политикам вообще не доверяю. Но того самого Януковича и ПР выбрал этот же народ. И этот выбор в мире никто под сомнение не ставит. И какого “доброго царя” Вы собираетесь путем гражданской войны к власти привести? На Майдане уже одного выбирали. В 2004-м. Не забыли?

 11. Дітей обдурили і підсунули лозунг- “Без політиків”,а вони купились і що ж вони без підтримки політичних сил, досвідчених людей можуть? Поспівають. пострибають і ригали покажуть світу,що в Україні демократія ,ніхто протестувальників не чіпає (а для чого,вони ніякої загрози режиму не становлять), Яканеуч виглядатиме демократом ,тай “по весіллю і по биндах”.

 12. ну убил наповал аргументами….Только забыл о главном–-у вас в белокаменной руцкие и прочие пошли на передел власти, а тупой народец ожидал доброго царя- батюшку( дождался). А сегодня бандюкович закусил и в кровь зацепился за власть “любой ценой” ….Зек готов пустить на народ танки. Украина стоит перед цивилизационным выбором.Монголия не может дать демократии, работающих судов, а главное защиты простого человека от чиновничьего беспредела. В отличии от вас убогих при всех зехерах хохлов в украдине поменялось 4 президента, в телевизоре показывают разные мнения. Вот как раз этого и боиться у себя под боком самодержец всея. Ему не нужна Украина как политику, ему нужна малороссия как спокойный анклав для вечного царствования. К этому же стремиться и хам межигирский глядя в сторону Лукашенко,Назарбаева .Любая диктатура авторитаризм — прямой путь к деградации.

 13. Лучше быть дорогим товаром, чем бесплатным пробником. Ты бы недоумок в ту самую Югославию прокатился и посмотрел. А если далеко, в Москве поспрашай, чем у них майдан закончился. Там тоже на милицию кидались. Затем,один случайный выстред у Останкина и сотни трупов. Причем те кто туда народ вел, потом о жертвах и не вспомнили. По амнистии из Лефортова выскочили и прекрасно с Ельциным договорились. Он, кстати после этого на второй срок прошел. А революционнер Руцкой даже губернатором при Ельцине стал. Москва далеко? Вспомни “Украину без Кучмы” и попытку штурма Банковой. Сначала “леволюционеры” выгребли от “Беркута”, затем их по всему Киеву вылавливали. Лидер Шкиль из СИЗО по депутатскому мандату вышел и тут же про остальных соратников-сидельцев подзабыли. Теперь, без мандата остался и непонятно от кого в Чехии прячется. Самое интересное, что их и после победы “рыжих”, при Юще никто не реабилитировал.Проведите референдум. Поверьте, дешевле гражданской войны выйдет.

 14. Шо интересно — никогда украинец (полтава) не пересекаеттся с альо и ирынюком, такое впечатление —
  одна команда, хотя первые два возможно даже в одном лице.

  Работяга, росіянин шо дружить з українцем — це не утопія! Рано чи пізно всі стануть “продвинутими” не зважаючи на падлюк які нацьковують людей одне на одного! Цих падлюк які тут на форумі цим займаються народ розірве на шматки.

  Граніци рухнуть і свобода — нас примєт радостно у входа….)

  Зрозумів?

 15. говорят в микроавтобусе СБУ на Майдане не прослушка была а частотные генераторы по управлению толпой во

 16. хам устроил тендер на продажу убогой украдины по лотам…оптом и в розницу.Причем жалежалому товару набивает цену.А самодержец готов последние трусы снять ради реанимации ВЕЛИКОЙ МОНГОЛИИ!!!!НЕ ПОЗВОЛИМ…..СУКИ получите даже не Югославию….Только суньтесь чудь болотная!!!

 17. ну вы и барыги фсбшные….Ну сказали же вам придуркам цивилизованные….мы не благотворительная контора чтобы ваши хищения по Ливеле Росукэнерго Альткому веро-2012 на дестяки миллиардов зелени закрывать подачками…Стрелять вас пидарасов надо и уверенно идти в Европу….Потому что ЕС дает нам удочку а Пукин удавку на стлетия

 18. А разве нам, как Польше 52 миллиарда внешнего долга списали, и столько-же материальной помощи при вступлении обещают? Так скажите, не скрывайте. Мы тогда усе как один одобрям. Но нам убогим аж 600 миллионов на 10 лет посулили. Так кто кого за “лохов” и холуев держит?

 19. да-да убедительные межигирские аргументики..А насчет Польши Венгрии Чехии почему холуек молчишь. Ади нас восток за идиотов держишь. Ведь уголовник семья и вся камарилья давно в ЕС а народ не пущаете уроды!!!!

 20. Мы тут конечно не такие продвинутые, но прелести евроинтеграции на ярких примерах уяснили. Вот Албания например. Как договор об ассоциации подписала, так сразу счастливо и богато зажила. И коррупцию победила. Мы там в очереди прямо за ними.

 21. схід Украіни е хоче в європу,тому що він не знає що таке європа! вони раби,і працюють на своіх панів з пр! а от іхні пани знають що таке європа,вони давно вже там живуть! але якщо іхні раби опиняться в європі тому пани будутьз голою сракою! от тому і зомбують вже 20 років! а заходу таку тюльку не впариш! і ті підараси що пишуть тут коментарі,діляться на 2 категоріі-ті що мають гроші,іті що не мать! ті що мають,іздять на віддих і шопінг тільки в європу! а ті що не мають,вони не знають що так європа,от і пишуть злобну хірню! а ви встаньте,і порвіть кайдани і за 30 срібняків не працю йте!

 22. Украинец (который работяге пишет), пиши есчо. Ты же просто образец хохла, любитель межнацонального сосания с чемоданом в руках, мыслитель пяти частей Украины. Работяга сам на суржыке пишет, но ты по сравнению с ним просто проффэсор.

 23. Украинцу —
  По сути вы правы, о независимости и самостоятельном определении страны. Но, мечты многих деятелей Украины не привели ранее, и подавно не приведут сейчас, к заветной цели… На практике мы видим, что без “цивилизованного” сообщества, реально использующим десятилетия до этого логичные нормы законов, нашей стране грозит засилье эмигрантов, иммиграция молодого и перспективного слоя населения (как вы выражаетесь “чемодан-вокзал-…”), и продолжающийся беспредел во власти.
  О трудностях ЕС говорить не будем, и так понятно, но у нас приближается коллапс власти и экономики, а жить в рабстве ох как не хочется.

 24. Якщо Українець з мішком, то ти , троляка вдаваноросійськомовна, з європейським , або жидівським довгим рублем в дупі… Вгамуйся, аненцефал…. Про сайт орд в Раші навіть не чули)))) так, що не розігруй карту міжнаціональноі ворожнечі!!! Вас тут бродить небагато, гнид недолавлених… Не подобається те, як я коментую???? Всмоктуй… Так думають в центрі, на півночі, сході, півдні та частині західної України !!!!!!!!!!!!!

 25. Що буде далі з майданом????? Все заспокоється, студенти сядуть за парти, бендерва обгадить Київ та поїде до свого Прикарпаття , Україна не ляже під ганса та поляцюру, як би цього не хотілося запроданцям омріяноєвропейським… І Україна залишиться політично незалежною та економічно самостійною державою, як цього хотіли , наприклад, Гонта, Залізняк, Богун, Хмельницький та інші наші пращури…. А якщо хтось захоче злягти під Річ Посполиту знову, то краще чемодан- вокзал — Варшава!!!

 26. Ага, когда Восток и Запад об”единятся — вам точно придет гайка. Так что провоцируйте тщательнее.

 27. вот они жидовские разводочики…Это как сборная Украины продула вдрызг, а барыги от спорта кричат –-это достижение….Оппозиция вместе с бандитами сегодня начала сливать майдан. С утра поступила команда сотенным слабоды потихоньку сваливать с киева, не пороть бока и тихо выходить из игры. Вместо простого блокирования межигирского кодляка без насилия, но с жесткими требованиями майдан продают. В ряды общественников нквд вставило смертельную дозу провокаторов и тоже разложило изнутри.Пять балов Опричнки!!!!И эта сладкая пейсатая статья тому подтверждение….Типа вы уже всего достигли–-расходитесь по хорошему, бабло получено

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
НОВОСТИ