Человек не терпит насилия!

Путч чи апробована технологія (+демотиватори)

Сьогоднішній демарш парламентської більшості, яка провела засідання на Банковій політики і журналісти одразу обізвали путчем, тобто державним переворотом. Усі кинулися порівнювати керівництво більшості з членами сумнозвісного ДКНС (ГКЧП).

Однак для новітньої історії України у цій події немає нічого нового. Аналогічне виїдне засідання проводилося українськими парламентарями ще у 2000 році. 21 січня понад 240 народних депутатів засідали в Українському домі. І тоді дії парламентарів були сприйняті суспільством схвально.

Тоді парламентська криза була спричинена указом президента Леоніда Кучми про проведення всеукраїнського референдуму, на якому, зокрема, передбачалося порушити питання про скорочення чисельності депутатів, створення двопалатного парламенту, скасування депутатської недоторканності.

Проти проведення референдуму виступали ліві партії, зокрема Компартія, Соцпартія та Прогресивна соціалістична партія України, фракції яких в той же час проводили альтернативне засідання в будівлі парламенту.

Парламентська більшість, яка об’єднала понад 240 народних депутатів, на засіданні в Українському домі відкликала керівництво Верховної Ради — спікера Олександра Ткаченка та першого віце-спікера Адама Мартинюка та ухвалила рішення про обрання спікером Івана Плюща. Ініціатором проведення цього засідання виступив тодішній віце-спікер парламенту Віктор Медведчук, який потім обійняв посаду першого віце-спікера.

Також на засіданнях в Українському домі парламентська більшість ухвалила низку законів, зокрема, про скасування щорічного святкування 7 і 8 листопада річниці жовтневої соціалістичної революції, а також затвердила Володимира Стельмаха на посаді голови Нацбанку.

Президент Леонід Кучма тоді підписав ці закони. 8 лютого 2000 року більшість розблокувала президію Верховної Ради та відновила засідання в сесійній залі.

Міністерство юстиції визнало легітимними рішення більшості Верховної Ради, однак ліві не визнавали цих рішень і не брали участі в роботі парламенту, і на початку лютого фракція комуністів Верховної Ради направила до Конституційного суду подання з проханням надати оцінку рішенням більшості щодо їхньої конституційності.

У липні КС припинив провадження у справі про визнання неконституційними актів, ухвалених на засіданні в Українському домі, аргументуючи своє рішення тим, що це питання перебуває поза його компетенцією. Голова КС Віктор Скомороха заявив, що, ухвалюючи це рішення, КС виходив з того, що в цій справі “переважають політичні питання”. Водночас у рішенні КС зазначалося, що “стосовно тверджень представників суб’єктів конституційних подань про скоєння деякими народними депутатами злочинів, то оцінювати їх мають правоохоронні органи, а ухвалювати рішення по суті у разі підтвердження — лише суди загальної юрисдикції”.

Генеральна прокуратура також відмовилася порушувати кримінальну справу, заявивши, що питання внутрішньої організації роботи парламенту не є предметом її компетенції.

Але в тій ситуації, на відміну від нинішньої, регламент Верховної Ради не мав сили закону, його було ухвалено постановою парламенту.

Щодо криків з приводу путчу пропонуємо вашій увазі декілька демотиваторів, а також фото радянських путчистів.

thumbnail

Сьогоднішнє засідання парламентської більшості

thumbnail

Засідання ДКНС (ГКЧП).

thumbnail

thumbnail

 
  ”Тексти
 
Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

8 ответов

 1. Проктологу. У вас удивительно удачное соединение ника, формы и содержания. Дествительно: проктолог раболепно вылизывает рыгоАналам их аналы и тщит себя иллюзиями о том, что они в час, когда их клюнет в … жареный петух, вспомнят о нём. Диктаторы со своей ближайшей свитой иногда успевают унести ноги, но вертухаи расплачиваются всегда и часто очень жестоко.

 2. Проктологу. Вам, региАнальным коммунистам, как только звучит правда, сразу мерещится Госдеп! Запомните, будет еще гайдамаччина и колліівщина в Украине! Будут вас резать и жечь, как свиней! ( как когда- то ляхов ). И куда вы тогда бежать станете, даже с тем огромным балом, которое украли у народа?! Вас не примет ни одна страна( разве- что, может Колумбия или Конго).

 3. Это пиздец, господа присяжные заседатели… тут уже выход один — брать банковую, брать межигорье и устраивать тотальную зачистку…

 4. Мерзкие региАНАЛЬНЫЕ рожи прут по бездорожью, понимая, что точка невозвратна давно пройдена! Купили очередных тушек — дешевок, типа неудавшегося киевского ресторатора Скосаря и ” промышленника” Немилостивого! Если он промышленник, то Азаров-мастер изящной словесности! Вся ” промышленность” , которой это чмо дешевое руководило , просто перестала существовать! Завод “Серп и молот” распилен на металлолом и территория продана, завод самоходных трактирных шасси распилен и территория продана, завод имени Малышева распилен и большая часть площадей продана!!! Яценюк расплачиваться за свою жадность! Который раз наступают на одни и те- же грабли!!! Жвания завел его в оппозицию именно для того, чтобы эта дешевка в нужный момент перескочила из оппозиции к антинародному режиму! ( да- да , реальным хозяином этого дешевого тельца и юродивой душенки, является именно Давид Жвания!) На эту падаль надавили парой десятков уголовных дел за его прошлые ” художества” и дополнили увесистой( а может и не очень, поскольку оно недорогое чмо, типа придорожных барышень) сумкой денег. Такая вот унас политика и политики! Смогут ли эти тушки воспользоваться денежками за свои проданные гнилые душонки и голоса людей, голосовавших за них в рамках оппозиции или нет? Думаю, что не смогут! Ответить придется!!!

 5. В раді засідають не політики і не державники,а представники кланів для яких інтереси суспільства протирічать іх особистим.Народ має вийти і сказати своє слово та розігнати
  цю бандитську сходку.Засідання на Банковій компрометує президента і свідчить про те що
  існують домовленості.Щоб не казали,а рада має засідати у відведеному їй приміщенні,а так
  це не законодавчий орган представництва людей,а збіговисько шахраїв.Україна розділилась
  ще на виборах 50 на 50 і такі ігри небезпечні.Зараз ще підкинемо Конституційну реформу,
  референдум і проведем це все через збори в покер клубі.Народ має право вимагати і зобовя
  заний це зробити.Я вже не кажу що про нас думає і як оцінює світ. Ви подивіться що робиться.У кожного своя правда,але вона може бути лише одна,а все інше блюзнірство.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

НОВОСТИ