Человек не терпит насилия!

Як на Вінниччині розслідують зґвалтування

Дівчинці, по-звірячому зґвалтованій в селі Очеретня Вінницької області, вдруге оголосили про закінчення досудового слідства. Ознайомитись із матеріалами розслідування знову не дали.

 img04088

Олександра Скоробогатова – потерпіла від звірячого зґвалтування

Олександра Скоробогатова – доки єдина з жертв ґвалтівника із села Очеретня, що на Вінничині, яка не побоялась написати заяву про злочин. Незважаючи на тиск з боку злочинця і злі язики. Щоб убезпечити від жаху, який пережила сама, інших дівчат. А ґвалтівник, між тим, вчиться на педагога в одному з вінницьких вишів. Завдяки зусиллям міліціонерів Погребищенського райвідділу, які “розслідували” справу, усупереч ст. 97 КПК України справу було порушено за фактом (а не відносно особи), незважаючи на те, що на момент порушення справи особу ґвалтівника було вже достовірно встановлено, зокрема і його поясненнями. Це поширена незаконна практика вінницьких слідчих, на яку крізь пальці дивиться прокуратура.

Взагалі працівники міліції на чолі із старшим слідчим СВ УМВС України у Вінницькій обл. Качинським, у провадженні якого перебувала справа, якось не оцінили вчинок Олександри. Було зроблено дуже багато для того, щоб відбити у жертви зґвалтування будь-яке бажання співрацювати зі слідством, подавати заяви, добиватися покарання злочинця. Починаючи з свідомого викривлення показань дівчинки, користуючись її необізнаністю в специфічній термінології та стресовим хворобливим станом, недопуску мами в якості представника потерпілої і закінчуючи неправильною (неповною) кваліфікацією дій ґвалтівника, задля можливості отримання ним “умовного терміну” і уникнення в’язниці.

Слідчим навіть проігноровано, що ґвалтівник намагався схилити дівчину давати неправдиві свідчення, тиснув на неї, вимагав забрати заяву. І ще серед біла дня зайшовши без будь-якого дозволу до хати і налякавши потерпілу, яка не відійшла ще від попередніх подій. Викликали міліцію, Саша та її рідні надали пояснення. Проте слідчий і не подумав внести до суду подання про зміну обвинувачуваному запобіжного заходу – всупереч вимогам ст. 155 КПК України, маючи зафіксований факт перешкоджання встановленню істини у справі з боку обвинуваченого.

Останній вибрик слідчого – заборона адвокату потерпілої сфотографувати справу при ознайомленні.

Але після часткового ознайомлення із матеріалами справи потерпілої, слідчий, начхавши на ст. 217 КПК України відправив справу з обвинувальним висновком до прокуратури. Прокуратура справу повернула –

і не дивно.

Недарма слідчий не хотів давати фотографувати справу адвокату. Пояснення Саші Скоробогатової, що писалися слідчим начебто з її слів, виправляли і дописували, спотворюючи зміст, вже після їх підписання потерпілою! З чіткою метою — вигородити гвалтівника, “зняти” додаткову статтю. Тепер вже можна назвати його ім’я — Слюсаренко Іван Анатолійович, майбутній педагог. Начувайтесь, майбутні школяри Вінничини…

 heroy

Херой-любовник Іван Слюсаренко

Крім того, слідчим швидше за все знищено важливі докази у справі — фотографії, зроблені при огляді дійсного місця злочину, вказаного потерпілою.

В справі з цього приводу є неймовірний у своїй безпосередньості документ — довідка про неможливість роздрукувати фотознімки в зв’язку із їхнім знищенням через технічні несправності персонального комп’ютера. Підписана (увага!) в день огляду місця події. При цьому фото, зроблені при огляді місця події, вказаного ґвалтівником за п’ятнадцять хвилин по тому на той самий фотоапарат — чудово збереглися. Ще б пак… Версія ґвалтівника: “любовний акт за згодою” відбувався в майже людному місті. Якщо б жертва не хотіла — то кричала б і люди її почули. А ушкодження отримала — бо п’яна була, падала… Насправді ж волати було марно. Місце злочину вибрано вдало — до людей кричати — не докричатись, бігти — не добігти.

Далі більше — на експертизу направлено взагалі не той одяг, що був на обвинуваченому в момент вчиненні злочину. А потерпіла чітко його описала! В зв’язку з цим — дуже закономірно — експертиза не виявила слідів крові та інших слідів на його одежі...

Власне слідчим зроблено все, щоб прокурор в суді розвів руками і погодився з тим, що обвинувачення не доведено і потрібно чи то закривати справу, чи то закривати очі на все і давати умовний термін…

PS: Після повернення справи із прокуратури, та клопотань адвоката слідчий все ж таки порушив справу за додатковою статтею 153 КК України. Але ж чи зібрав він докази для належної підтримки обвинувачення в суді й можливості покарання злочинця? Потерпілій і її адвокату це невідомо. Інформації щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченому також немає…

Євгенія Закревська, адвокат потерпілої, спеціально для «ОРД»

P.S. Фотографію та персональну інформацію жертви злочину розміщено з її письмової згоди, наданої адвокату.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

39 ответов

 1. Якщо фото дівчини у статті є фото потерпілої, то Закревська та адмін повні дауни, оскільки на всю країну показують обличчя згвалтованої, чим розголошують відомості про інтимне життя потерпілої.Не думаю, що потерпілій буде приємно, коли дебіли, яких в нашій країні багато, будуть тикати пальцем і говорити:”О, це ж та згвалтована пішла”.

 2. ДУРАК ТЫ “ПЕНСИОНЕР”! СТАТЬЯ НА САЙТЕ С ФОТОГРАФИЯМИ ЭТО ПОСЛЕДНИЙ ШАНС ОБРАТИТЬ ВНИМАНИЕ НА ПОЗОРНЫЙ ФАКТ, ФАКТ ТАКОГО ТЯЖЕЛЕЙШЕГО ПРЕСТУПЛЕНИЯ. ЭТО КАК НАДО БЫЛО ДОПЕЧЬ И ЗАПУГАТЬ ДЕВЧОНКУ, ЧТО ДАЖЕ ОТВАЖИЛАСЬ ФОТО ВЫСТАВИТЬ НА ВСЕОБЩЕЕ ОБОЗРЕНИЕ. МОЛОДЕЦ! А НА ФОТО ВИДНО, НОРМАЛЬНАЯ ДЕВЧОНКА, А ПРЕСТУПНИК ВНЕШНИМ ВИДОМ ЯВНО ТЯНЕТ НА ЗЕКА.

 3. Преступника явно нельзя допускать к детям и на порог Систему нужно менять, ментов нужно менять,УЧИТЕЛЕЙ МЕНТОВ тоже нужно менять ! Где взять НОРМАЛЬНЫХ ? Население , видя беспредел керовников и чувствуя свою беззащитность ОСКОТИНИВАЕТСЯ Надежда на выборы. Если снова все так как есть- нас будут трахать не только высокообразованные ” студенты”, но любой тупой недоросль в подоротне , а “следаки” за пятак жизнь положат, что бы доказать , что ты сам подставил выродку …

 4. Спасибо,адвокат! По фотографии насильника я его сделаю импотентом,зона для него неотвратима..У девчонки все будет хорошо…

 5. Похоже жертва и насильник одногодки и с одного села. Наверное в одну школу ходили и на дискотеках встречались. При таких обстоятельствах или не срослась любовь с последуюющим браком или сельский самогон повлиял на поведение и девушки и парня. Потому делать поспешные выводы рано.
  А для адвоката хочу сказать, что телесные повреждение характерные для изнасилования не возможно списать на пьяные падения,и если не хватает ума бороться в правовом поле, то розглашение деных уголовного дела, которое по идее должно слушаться в закрытом судебном заседении, только показывает Вашу профнепригодность.

 6. Для Пэти. В каком, в каком поле нужно бороться? В правовом? — Где, в Украине????

 7. Какие же ВЫ СКОТЫ!!!!!!!!!!!!! ОРД!!! У вас же тоже есть дети, как можно фотографию ребенка выложить в интернет, сволочи!!!! Чтолб с вашими детьми также поступили

 8. Дура, читай, что написано в конце статьи — потерпевшая сама попросила опубликовать свою фотографию и свои персональные данные и дала на то письменное согласие. Пасть закрой, “мать Винничины”

 9. Слідчого Качинського, його безпосередніх “началників” та начальників республіканських — усіх тварюк без виключення під суд! З послідуючим звільненням і позбавленням права назавжди зай-матися правоохоронною діяльністю!
  Кандидат в нардепи Петро Порошенко с “папой” мають контролювати цю справу до її законного завершення!
  Хлопці з Вінничини, зберіться до купи та відріжте яйця свинорилому гвалтівнику Слюсаренко, щоб він назавжди втратив можливість проявляти любу агресію. Якщо ви цього не зробите, це зроблять ЗЄКИ на зоні, куди це гівно обовязково попаде . Добре буде, якщо і Качинський з командою також туди попадуть!

 10. А ґвалтівник явно тяне на петуха. Пика хороша сосать не пересосать!

 11. мусора быстро и с удовольствием его бы закрыли . а так попались менты , которые разобрались в ситуации . подчеркиваю есть менты и есть мусора . а по фоткам видно простой колхозник с нарушением обмена веществ или болеет чем-то . и не надо писать гадости и исходить гавном .

 12. Какой иди.от выдал Закревской удостоверение адвоката? Она УПК, УК и телефонный справочник только по цвету и названию различает.

 13. Не понял,почему такой шум? Ведь дело направили в суд. Явно “пахнет” заказом!Зачем такая “слава” девушке? Кто за такой пиар ответит?Полный бардак!

 14. Не понял,кому выгоден этот шум? Меньше всего потерпевшей,больше всего адвокату который себя пиарит!Кто за это ответит-никто,как всегда! Хорошая тема для дискуссии “Адвокатская этика”.Дело ведь направлено в СУД! Кстати,может здесь чтото личное?

 15. на заборе тоже написано!!!!!!!!!! Осел ты а не отец!!! Был бы отцом такой статьи не допустил, мразь попущенная — горите все в аду твари!!!

 16. Объясните, зачем милиции фабриковать доказательства? Кто отец (родители) этого чудо создания мужского пола? Какие причины поведения правоохранительных органов, дело ведь не в деньгах? Уважаемые авторы статьи, вы забыли опубликовать самую главную информацию, чувствуется что вы что то не договариваете.

 17. К заслуженному артисту Украины, известному аккордеонисту Игорю Завадскому, обвиненному в растлении несовершеннолетних, не пускают его адвоката – Евгению Закревскую.

  http://glavred.info/archive/2012/05/10/122818-7.html

  ЭТОТ АДВОКАТ и терпила ПРОСТО ПИАРЯТСЯ ( на других сайтах просят устроится на работу) Плохо то что администраторы сайта не проверяя информации (как и большинство журналистов) быстренько толкают очередную УТКУ. Пипл хавает. ВОПРОС: Кто Кого ТРАХАЕТ?

 18. А шо, призупцію невинуватості у нас в державі відмінили, чи особливо тупим адвокатам дозволили виносити обвинувальні вироки?

 19. Колхозник, а ты знаешь, что такое презумпция и чем она отличается от преюдиции? Расскажи, а мы посмеемся.

  Сейчас таких колхозников розвелось — мама дорогая. За сало дипломы юристов купили, красивое слово “презумпция” где-то услишали и начинают комментировать, не понимаю, что это слово обозначает

 20. Отдайте дело в Одессу мы его в суд направим за месяц, если оно еще не в суде, из всего сказанного так и непонятно, окончено ли следствие, если да и дело ушло в суд с обвинительным заключением какие вопросы к следователю он свою работу сделал, теперь дело за прокурорскими и судьей.

 21. Не в обиду будет сказано сотрудникам милиции из Винницы, но по Одесской школе милиции, где из винницких сел было процентов 35 курсантов знаю, что слабенькие они, нет хватки, резвости,какие-то медлительные они, хотя как люди более порядочные чем одесситы, например. У кого из них была хватка в Одессе остались.

 22. Для :)). Коли я вчився люди були привітні і порядні та мені здавалось, що в цьому світі найголовніше Закон, але трохи проживши побачив, що цей закон в житті застосовують не зовсім порядні люди і не тільки на благо суспільства. Скажи, :)), який толк від цієї статті, крім того, що тьотя адвокат прославила на всю мережу інтернет цих двох молодих людей і себе виставила повною дурепою. Чи може із-за цієї статті суд винесене якесь інше рішення, ніж те, що він повинен винести, чи може цей Василь скоріше жениться на цій Марусі або його родичі скоріше та в більшій сумі компенсують її цивільний позов від моральної шкоди? Поясни, я не розумію. А на рахунок диплома купленого за сало можу сказати, що в той час викладачі самі собі купували сало і оцінки ставили за знання.

 23. Конечно дело направлено в суд, обвинение предъявлено по ст.ст.152,153 УК Украины.Слышал, что адвокат закатала естерику на 218,кричала что не может работать т.к.очень жарко, почему в милиции не установлены кондиционеры.Вообще вела себя крайне не этично. На мой взгляд, она просто использует эту девченку! И “это-прискорбно”, как говорил Бородач.

 24. Пока Хмельницким УВД командует блевота и негодяй Шутяк там корупция еще усилится,поскольку прокурор Хмельницкой области Голуб с Шутяком в доле.

 25. Да звичайно, читаю та й диву даюся від ваших коментарів, по-перше зараз в місцях позбавлення волі сидять по подібних статтях і повірте ніхто їх там не принижує, ці твердження були ще 20 років тому,так як, якщо людину “підігрівають з волі” то вона себе буде вільно там почувати і ніхто зі сокамерників її в цьому не “упрікне” в будь-якій камері, по друге, негативно оцінювати роботу слідчого з приводу проведеної роботи я гадаю не потрібно, так як прокуратура його роботу по цій справі перевірили при направленні її до суду і якщо слідчий не арештував, як дехто говорив, то хочу вам наповнити, що арештовує суд, а слідчий виносить лише подання на арешт обвинуваченого, і звісно суд(суддя) отримавши справу до розгляду, самі могли б арештувати підсудну особу по даній справі при наявності відповідних підстав, аналогічно прокурор міг винести необхідні вказівки щодо арешту при перевірці даної справи під час направлення її до суду чи предявлення обвинувачення. А таке враження що тут виливають бруд на працівників міліції ті, хто просто мав проблеми з законом, так як по суті ніхто ж не написав, то що слідчий зробив не вірно, порушуючи ту чи іншу норму кримінально-процесуального закону. В даних висловлюваннях Ви висловлюєте свою думку зі сторони “ОБС”, що тлумачеться, як Одна Бабка Сказала.

 26. Читаючи цю рубрику просто не можу заспокоїтися, то якщо направлений на експертизу не той одяг, то чому Ви о “мудрейший” адвокат не ставили ці питання при ознайомленны з матеріалами експертизи, якщо навіть припустимо, що слідчий не прийняв їх, чи звернулися Ви з даного приводу до прокурора, чи ініціювали проведенн з даного приводу очну ставку з підозрюваним, чи ініціювали допит понятих, які були присутні при вилучення даного одягу, чи ініціювали допит експерта який здійснював експертизу на одязі щодо цільності упакування речового доказу,та бірки, мені здається що ні, тому і стаття у Вас суха сухісінька. І ще одне, прокуро розвів руками на суді, а чому ж Ви шановний пане адвокат, не сказали прокурору, куди ж ви дивилися при ознайомлені справи при направленні її до суду, так як прокурор підтримуючи обвинувачення повинен детально ознайомитися зі справою перед направленням її до суду, а не під час судового розгляду, чи можливо Ви ще висловите фантастичну версію відносно того, що спарву переробили під час направлення її з прокуратури в суд. І ще одне, а чому Ви так робите наголос на фотографіях, які були знищені, якщо припустимо вони б були, що вони Вам дали, основне ж являється протокол огляду, а не фототаблиця, до нього, фототаблиця, являється лише додатком до протоколу огляду. І мені здається якщо б були би ці фотографії, Ви б написали, що вони не тої якості як потрібно. І ще дозвольте одне запитання, кого Ви адвокат, потерпілої чи обвинуваченого, так як складається думка, що всіляко намагаєтеся протягнути дану справу, якщо справа в суді, то давайте, карти у Ваших руках, що недоопрацював слідчий доопрацьовуйте в суді, проводьте додаткого огляд, очні ставки, відповідні експертизи, обшука з метою вилучення того одягу, ініціюйте арешт підсудного і інші дії, а не скигліть тут написанням відповідної рубрики, яка на справу не вплине аж ніяк. Р.С. ТО скажіть ще пане адвокат, що за Вашою ініціативою зроблено по даній справі, окрім отримання гонорару за послуги адвоката і написанням даної статті

 27. Так і ще одне, відносно художнього висловлювання “вибрик слідчого при ознайомленні адвокатом зі справою на її фотографування”. По перше, юридично “о мудрейший” адвокат це не вибрик слідчого а його право зафіксоване в КПК,де вказано, що слідчий вправі дозволяти чи забороняти певні дії адвокату, при їх відхиленні це просто заноситься в протокол ознайомлення з метеріалами справи. І я гадаю слідчий поступив юридично грамотно не дозволивши Вам сфотографувати справу, так як ми в даній рубриці окрім даних фотографій, ще б побачили сфабриковані “фото шопом” матеріали даної справиу і звісно Ви щеб піднялися. І в мене виникає запитання, як Ви до винесення вироку суду в даній рубриці можете розкривати таємницю досудового слідства, так як написавши дану статтю Ви просто попереджаєте злочинця, до чого йому підготуватися в суді, яким чином ухилитися від покарання, і в подальшому звісно будете обвинувачувати усіх:слідчого, прокурора, суддю, окрім себе, Ви звісно пане адвокат герой. Якби ж Ви шановний адвокат написалу дану статтю після винесення вироку і сказали, що ось дійсно я сама незважаючи на байдужість правохоронців довела справу до логічного кінця, ініцювала проведення тих чи інших дій в суді, а то ж ні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ