Человек не терпит насилия!

Жертва катувань, чи свідок власного побиття?

Станіслав Копильський опинився у лікарні зі струсом мозку, гематомами на обличчі, опущенням нирки та вибитими зубами. Усе це — наслідки зустрічі з правоохоронцями. А наступні три місяці чоловік був вимушений доводити, що бив не він, а били його.

Наша судова система може  забезпечувати справедливість. Підтвердження цього — рішення суду, яким виправдали бухгалтера з Гайсина Станіслава Копильського. Щоправда цьому передувала низка цинічних порушень закону з боку міліціонерів. Яких у свою чергу покриває прокуратура.
Станіслава Копильського — звинуватили у злісній непокорі законним вимогам міліції. Йому загрожувало — до п’ятнадцяти діб адмінарешту, а може й кримінальна відповідальність. Втім, попереду ще багато судів, прокуратура не бачить у злочинцях злочинців…

Злісна непокора… беззаконню

Вінницька Газета RIA уже писала про жахливу історію із Станіславом Копильcьким — (№13 від 28 березня) http://bit.ly/20032012ria Тоді справа ще не слухалася в суді. Нагадаємо подробиці того, що сталося.
Повертаючись з роботи з квітами та тортом для дружини, сьомого березня, бухгалтер з Гайсина Станіслав Копильський не мав жодного наміру та бажання конфліктувати з даішниками.

— Я просто по телефону набирав номер дружини, щоб сказати, що невдовзі буду вдома. А працівникам Державтоінспекції здалося, що я веду відеозйомку. Майор міліції Бондарєв вирвав у мене телефон. У відповідь на вимогу повернути мою річ — отримав від майора удар кулаком в голову, — говорить Станіслав Копильський.

«Запхни мобілку в очко» 

Кліп про двох гайсинських даішників інспекторів, які погрожують водієві «запхати мобілку в очко» став хітом Інтернету http://youtu.be/7b1WXI_v8GY . Керівництво вінницької міліції прореагувало на нього в своєму фірмовому стилі – ніяк. Один з «акторів», інспектор Рубля, невдовзі пішов з пошаною на пенсію, а інший — майор Бондарєв залишився працювати на дорозі. Керівника вінницької міліції полковника Валерія Ноніка у той час підвищили до генерала та виділили за 23 гривні трикімнатну квартиру на «Поділлі» від Вінницької міськради http://bit.ly/nonik2357. Невдовзі Рубля з Бондарєвим засвітилися у новому «кіно» — про побиття «особливо небезпечного» бухгалтера Станіслава Копильського.

Побратим Бондарєва по «зірковому» відео — пан Рубля, який вчасно опинився на місці пригоди, допоміг бити удаваного «оператора». Після розправи вони викликали наряд держохорони. Бухгалтера закували в кайданки та відвезли до Гайсинського райвідділу, де склали протокол про злісну непокору співробітникам міліції. Потерпілий каже, що він документа не бачив. — Коли Копильському запропонували одягнути наручники, він чинив опір працівникам держохорони, бо вони хотіли посадити його в службовий автомобіль, — сказав у суді Рубля.

Згідно з протоколом, місцевий житель, таксист Кравчук бачив Копильського в райвідділі міліції. Таксиста запросив у міліцію майор Бондарєв — для підтвердження факту непокори. У суд Кравчук прийшов як свідок.

— Я засвідчив людину так, як мене запросив Серьожа, — так по-родинному лагідно назвав свідок Кравчук у суді майора Бондарєва.
Але Кравчук не зміг пригадати, в у чому був одягнений Копильський та багато інших подробиць. А документи в міліції, за його словами, він читав, «пробігши їх очима»..

Даішник вдарив Станіслава кулаком у голову і від чого Копильський упав. Станіслав може не пам’ятати, але Бондарєв, ще ногою піддав, — каже свідок інциденту Віталій Ціпотан. — Потім підбіг Рубля і знову вдарив його Копильського в голову. Стансілав знову впав…

Після таких слів постає питання: а чому, якщо у присутності правоохоронців сталася сутичка між Рублею та Копильським, міліціянти затримали тільки бухгалтера, і чому свідок подій Віталій Ціпотан, на якого, до речі, з його слів чиниться тиск з боку правоохоронців, бачив як Копильському наносили удари в голову даішник Бондарєв, колишній даішник Рубля та добивали співробітники держохорони? Що цілком логічно підтверджується кількістю та важкістю травм, отриманих бухгалтером.

Відеозйомка знову не працює, коли треба

— Я працювала у схожій справі жертви катувань з Могилева-Подільського Фірдоусі Сафарова, і працюю в справі Копильського, — каже адвокат Наталія Гурковська. — Можу сказати, що бачу майже однакові порушення з боку міліції. Відеозйомка на території райвідділу міліції раптом перестає працювати, коли туди потрапляють люди, які згодом звинувачують міліцію у катуваннях. Протоколи про адмінправопорушення та про адмінзатримання всупереч законодавству не пишуться на номерних бланках суворої звітності. Відтак неможливо зрозуміти, коли вони були складені і ким. Міліціонери не розуміють, що правопорушення має місце не тоді, коли людина відмовляється виконувати будь-яку вимогу працівника міліції. Вимога має бути законною, тобто насамперед базуватися на повноваженнях, наданих міліціонерам Законом України «Про міліцію».

Два місяці та п’ять судових засідань Станіслав Копильський виправдовувався за те, чого він не робив. Але суд його почув і визнав повністю невинуватим.

Це приклад професійної роботи суддів, — каже Наталія Гурковська. — Схожий на рішення Могилів-Подільського судді Юрія Ясінського (http://j.mp/safarovrishennya), який виправдав місцевого жителя Фірдоусі Сафарова, що став жертвою побиття місцевих катів у погонах. Тоді на потерпілого згодом так само сфабрикували адміністративний протокол…

Де шукати правди?

За законом, за діями міліції має здійснювати нагляд прокуратура, тому, коли Копильський опинився в лікарні, його друзі та дружина звернулися в обласну прокуратуру. Заяву в них не прийняли. Одночасно вони звернулися в Вінницьку Правозахисну Групу та в міліцейську інспекцію з особового складу. Правозахисники повідомили про цей випадок пресу, і знайшли для потерпілого безкоштовного адвоката. Після публікації в RIA та показу сюжету на каналі СТБ прокуратура Вінницької області відмінила рішення Гайсинської прокуратури і порушила кримінальну справу за фактом побиття Копильського.

«Врятувати майора Бондарєва»

Згідно з версією прокуратури та міліції, антигероєм у цій історії є саме бухгалтер Копильський.

На суді правоохоронці розповідали, що Копильський сам до них підійшов. 
— Він почав брутальними фразами виражати невдоволення нашою роботою в місті, — розповідає в суді майор Сергій Бондарєв. – Хапав за формений одяг, погрожував фізичною розправою. На моє прохання напарник Мазепа викликав наряд держохорони. Коли вони приїхали, почав пояснювати, що сталося в цей час. Між Копильським і Рублею сталася сутичка і Копильський почав тікати в двір. Наряд його намагався затримати, а він опирався і не підкорявся законній вимозі проїхати в лікарню для медичного обстеження. Тоді працівники держохорони застосували силу.

В обласній прокуратурі повідомили, що порушили кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень міліціонерів під час затримання Станіслава Копильського. Зараз ведеться слідство. Але винним у цій справі постає лише один фігурант, який в міліції вже не працює, тобто пан Рубля, за плітками, які точаться у Гайсині, інший фігурант ганебного інциденту у ранзі майора міліції буквально цими днями має з почестями піти на міліцейську пенсію – у цьому йому сприяє найвище керівництво обласної міліції, не заважає і прокуратура області, яка відмовляється відстороняти його від служби.

За словами слідчого з особливо важливих справ обласної прокуратури Мартинюка, досудове слідство встановило причетність до нанесення травм Копильському мешканцем Гайсина Рублею. Для встановлення їх утворення і ступеня тяжкості призначили судово-медичну експертизу. У разі встановлення причетності до нанесення тілесних ушкоджень працівниками міліції його буде негайно визнано потерпілим по даній кримінальній справі.
Тут треба нагадати, що побили його сьомого березня, а про експертизу згадали п’ятого червня.

Коментар експерта

Дмитро Гройсман координатор Вінницької правозахисної групи:

— Протягом усього розгляду справи Станіслава Копильського жоден прокурор не був присутнім у залі судових засідань. Пасивність прокуратури зовсім не зрозуміла, — у прокурорському провадженні перебуває кримінальна справа, порушена за фактом побиття Копильського співробітниками міліції. Свідки, яких допитували в суді – є також і свідками по цій кримінальній справі. Дивовижна річ, у справі про побиття міліціонерами Станіслава Копильського, порушеній обласною прокуратурою немає потерпілих, а сам Копильський є офіційно «свідком» того, як його побили міліціонери. З таким юридичним винаходом можна лише сумно привітати прокурора Вінницької області Олександра Мріхіна, чиї підлеглі так сумлінно розслідують кримінальну справу.

Робити відео та аудіо запис дій міліції при виконанні службових обов’язків, це абсолютно законно. Діяльність міліції повинна відбуватися гласно, і суспільство має право знати, що робить кожен міліціонер, який повинен живитися виключно з бюджетної годівниці. Якщо комусь з міліціонерів не подобається, що його будуть знімати на відео у службовий час і усіляко контролювати — нехай змінює професію, стає не публічною, а приватною особою, у сільському господарстві, зокрема, не вистачає робочих рук. А загалом, знімаймо міліцію на відео — вони того варті. Але при цьому – бережімо свої нирки і зуби.

«Насяльника» дав добро 

— Коли деякі водії знімають інспектора ДАІ на фото або телефон, я не бачу підстав вважати це незаконним, — сказав заступник начальника Департаменту ДАІ України Володимир Резніков. Ці слова миттю облетіли український інтернет. Водії сприйняли їх як остаточну легалізацію їх головної зброї у боротьбі з «безпределом» даішників.

Більше того: 

— Подібного роду візуальна інформація час від часу з’являється в мережі інтернет, аналізується керівництвом ДАІ і певною мірою допомагає усувати недоліки в роботі інспекторів ДАІ, — сказав Резніков. Тобто друга людина в ДАІ фактично закликала українців до відеополівання на «інспекторів Петренко». Але останні продовжують вважати себе недоторканними особами. Про що красномовно свідчить історія з Копильським.

Катерина Гуфельд, «РІА-Вінниця»

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

16 ответов

 1. Вот уже и менты стали народу намекать — люди пора создавать отряды дружинников, отряды самообороны от беспредела ментов, пора задуматься об альтернативном варианте защиты — иначе всех поодиночке будут калечить, грабить, убивать, вымогать… Эти беспредельщики так уверовали в свою исключительность и безнаказанность, что так просто своего “места под солнцем” не уступят….

 2. Неравнодушный, не надо рассказывать про героев на страже закона! Твои герои давно стали трусливыми псами, сшибающими деньги с таких же как они сами. Все хорошие парни кого я знал в милиции-ни один там не остался чтобы быть шакалами в свите беспредельщиков. А звонить в милицию уже давно бесполезно, дела возбуждаются только после громких скандалов в прессе, элементарную драку бравые ППС-ники трусливо обходят стороной-можно же и самим по морде получить!

 3. почитал коментарии — как будто в Зону зашел. Скажите, чем наш милиционер принципиально отличается от преступника?
  Вас уже такие сообщения вас уже не вгоняют в стыд. И слово честь вам не знакомо. А проститутки, между прочим, гораздо честнее и порядочнее вас. Нечего на них пенять. Вы давно перестали заниматься своими прямыми обязанностями. Вас нет на темных улицах. В метро вы спокойно наблюдаете, как пассажиры идут через дверь “Входа нет”, выискивая заробитчан. Это при том, что граждане имеют право на свободу премещения. А вот когда что-то происходит, звонить то вам можно, только вот когда вы приедете и результат какой?
  Знакомый 20 мин звонил по мобильнику в 0.30 на 02, сообщая, что подрезали прохожего. Не верили и зад не думали отрывать. А вот после того, как пострадавший обратился в больницу и оттуда снова послали сигнал ментам, те считают нормальным звонить знакомому в четвертом часу ночи — “едь к нам и будь свидетелем”. Кому такая милиция нужна?

 4. Всем гавкающим,вопрос задать хочу.Вы выливаете ушат грязи на всех без разбору ментов и прокуроров.А не вспомните ли Вы куда звоните в первую очередь когда петух задницу клюет? Че молчим-то.Согласен, конечно и там и там есть уроды,подобные тем кто здесь гавкает.Но тех,кто за нищенскую з-ту сутками,отстаивая ваши права ищет и ловит мерзость еще похлеще гавкунов гораздо больше.нельзя любезные так несправедливо стричь всех под одну гребенку.Да еще с подачи заслуженного пидора Гройсмана,паразитирующего на деньгах беженцев,практически и для них ничего не делая.Опять же поинтерисоваться хочу,Дермон,а сколько тебе отмерили за парнографию,правозащитник хренов.Ты прыщ ущербный,который ни государству ни людям добра на копейку,за всю свою поганую жизнь не сделал.Одно слово шакал.С тобой все ясно,даже писать об ублюдке противно,а вы гавкуны в унисон кому подгавкиваете?Елементарного самоуважения у вас нет.

 5. Спеціально щось робити ще зарано. Нарив ще не дозрів до хірургічного лікування. А, ось, коли дозріє, тоді можна. Тільки, підозрюю і навіть боюся, що дуже вже багато крові проллється, і винної і невинної. Згадайте, що пишеться в мемуарах за 1917-20 роки минулого століття. Тільки за приналежність до поліції чи прокуратури розпинав народ на найдлижчих ліхтарях всіх, я вже не кажу про дійсних статс-дорадників, сьогоднішніх нардепів. Лінчував народ всіх підряд, винних в невинних. Думаю, що до цього вже недалеко в наших умовах. Всього один гобячий скок. Ну, звичайна річ, декому удасться таки втекти на своїх літаках чи коптерах, але переважна більшість відповість перед народом своїми шкурами,це факт і про нього нехай памятають ті, хто вважає, що їм все минеться безкарно.

 6. Кадры МВД, таки да, согласен, рожу начистить — таки да, согласен (хотя нужно просто привлекать к ответственности), а вот скажите мне — нахрена мне такая прокуратура, какой такой надзор эти упири и бездельники осуществляют (при этом за наш счет) и как им удается каждый раз порушень не виявлять, они что апелируют каким-то другим КПК, или весь социум с трехклассным образованием, а они, по мнению Кивалова, элита, а потому лучше знают — ПОРУШЕНЬ НЕ ВЫЯВЛЕНО… А если серьезно — одна банда покрывает родственную банду, ибо таковы условия сотрудничества, ибо так определено менеджментом и маркетингом управляющей структуры… Только уже так больно за страну — когда прекратится это извращение, люди пора этот ПРАВОВОЙ РАЗБОЙ останавливать

 7. Жаль, что я не Захарченко, я бы эту ментовскую мразь научил бы Родину любить!!! Кадровый вопрос в МВД был всегда, как в песне у Макаревича: “…видишь, как плодятся волки из бездомных собак!!!” Понабирают с улицы неудачников с амбициями без образования и совести — так они потом доказывают свое превосходство через дубинку в анальном отверстии!!! Тут надо поступить проще всех построить всем сказать спасибо и ВСЕХ уволить навсегда…

 8. Две цитаты:
  “Кліп про двох гайсинських даішників інспекторів, які погрожують водієві «запхати мобілку в очко» став хітом Інтернету” ………
  “Невдовзі Рубля з Бондарєвим засвітилися у новому «кіно» — про побиття «особливо небезпечного» бухгалтера Станіслава Копильського.”
  Или читай внимательно, или сиди молча…

 9. Не Фоме… Догадываюсь…. а кто работать будет Бэтмен и Человек Паук? или ты народное ополчение создашь?))))

 10. Значит знают, почему сидят на такой “тяжеленной” работе за такую мизерную зарплату. Ты Фома, знаешь, какие там взятки берут?

 11. Гуня ты знаешь сколько бумаг в прокуратуре??? — предписания, представления, протесты и т.д. и т.п. + к этолму еще и надзор, и возбуждение и расследование уголовных дел, причем не о краже поросенка Бори, да и вообще надоела этот КИПИШ вокруг милиционеров, чего не спросят как до сих пор живут на 1600 гривен в месяц и как назвать того кто утверждает такие зарплаты???

 12. Вопрос автору : если жертва катувань не снимал ГАИшников, откуда видео с намерением про очко? Или социально активные свидетели события проявили сознательность. Требует уточнения. Все равно не ответит, дурилка картонная.

 13. Тут “істерику” треба в першу чергу застосовувати до прокуратури, яка ні хрена і нічого не робить по нагляду за дотриманням правопохоронцями чинного законодавства. Пишуть бумажки, проводять координаційні наради, аналізують, а конкретною роботою не займаються.

 14. Истерия вокруг МВД все громче и громче, уже и проститутки якобы побитые жалуются и алкоголики, дескать где справедливость и дскать почему это менты позорные им замечания делают или того хуже обьяснения требуют)))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
НОВОСТИ