Человек не терпит насилия!

Борулько – на вихід, Арбузову — приготуватись

borrullko

Навіть на тлі тих неприємностей, які спіткали колишнього голову правління банку «Київ» Миколу Марченка (затриманий 16 грудня 2011 року співробітниками Управління СБУ в м.Києві) та президента «VAB Банку» Сергія Максимова (за неофіційною інформацією, затриманий 22 грудня 2011 року), оголошення в міжнародний розшук та затримання тиждень тому на території Білорусі банкіра Павла Борулька – факт приголомшливий. Бо, по-перше, афери Павла Вікторовича за своїм масштабом не йдуть ні в яке порівняння з витівками Марченка чи Максимова. А, по-друге, успішність і безкарність цих афер впродовж десятиліття забезпечував Борульку рівень його покровителів і партнерів – колишнього Генпрокурора Олександра Медведька, нинішнього голови Нацбанку Сергія Арбузова, народного депутата України Едуарда Прутника та десятків інших посадовців найвищого рангу.

Власне, дивовижним є не те, що Павло Вікторович Борулько, 1975 року народження, уродженець м.Костянтинівка Донецької області, з фальшивим паспортом потрапив до білоруської в’язниці, де тепер очікує екстрадиції на батьківщину, а те, що він стільки років безпідставно перебував на волі. Якщо той же Максимов чи Марченко все ж таки займались бізнесом, хоча в правоохоронних органів і виникають запитання щодо законності окремих епізодів їх ділового життя, то для Борулька належні йому банківські установи були лише легальним «дахом» для прикриття справжніх джерел доходу.

Постать Павла Борулька в ділових і журналістських колах України давно оповита легендами – ще з тих часів, коли в Донецьку 14 січня 2003 був вбитий голова правління «Автокразбанку» Сергій Кириченко. Очолюваний Кириченком «Автокразбанк», як і очолюваний на той момент Борульком банк «Донеччина», являли собою звичайнісінькі конвертаційні центри, з яких мали копійку спритні хлопці з оточення старшого сина Донецького губернатора Януковича: Прутник та його друзі Борулько, Кириченко і Льовочкін.

У листопаді 2002 року Віктор Федорович перебрався до Києва, а невдовзі по тому Борулько та Кириченко отримали пропозицію продати свої частки в статутному капіталі банку «Донеччина» й «Автокразбанку» відповідно. Борулько погодився й переїхав до Києва, а його кабінет зайняв Сергій Арбузов. У жовтні 2003 року банк «Донеччина» був перейменований в «Український Бізнес Банк». Що ж стосується Кириченка, то він на пропозицію не пристав…

Останніми роками Борулько представлявся як племінник або як чоловік племінниці попереднього Генерального прокурора України Олександра Медведька. Втім, наші джерела кажуть, що жодного зв’язку між родиною Медведька та Борульком не має, а єдине, що пов’язує цих високих достойників – гроші, які Павло Вікторович заробляв (якщо тільки тут буде доречним це слово) під високим і, вочевидь, небезкорисним покровительством Олександра Івановича.

Найбільш відомою завдяки публікації в «Українські правді» стала афера Борулька з розкраданням коштів Національного банку України за участю тодішнього першого заступника Голови НБУ Шаповалова. У цій афері були задіяні два з трьох належних Борульку банків – «Європейський» та «Національний стандарт». Третій банк – «Володимирський» — був призначений для продажу й в схемах розкрадання активно не використовувався.

Власне, та схема була простою, як господарське мило. Зусиллями Шаповалова Акціонерному комерційному банку «Європейський» 2008-2009 роках за карі очі була виділені на рефінансування 430млн. грн. Ці кошти банк мав вкласти в прибуткові операції, отримати доход, розрахуватись з Нацбанком і, в такий спосіб, поступово відновити свою діяльність. Проте, кошти були миттєво виведені – шляхом створення штучних зобов’язань на суму понад 500млн. грн. та видачу кредитів на підставних осіб, начебто забезпечених неіснуючими майновими правами на земельні ділянки в Обухівському районі Київської області.

Фабула справи, по якій Борулька настільки хочуть бачити в слідчому управлінні СБУ, що навіть оголосили в міжнародний розшук, пов’язана з останніми днями роботи в 2009 році двох банків – «Національний стандарт» і «Європейський». Як і передбачалось первинним замислом, після успішного розкрадання коштів, виділених на рекапіталізацію, обидва банки підлягали ліквідації. Але в останній момент Борулько вирішив ще й урвати дещицю з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який поповнюється за рахунок відрахувань з усіх банків України. Тим громадянам, що позбулись своїх заощаджень внаслідок банкрутства банківської установи, цей Фонд виплачує компенсацію в розмірі до 150 тис. грн. Цим і надумав скористатись «племінник Генерального прокурора».

20 серпня 2009 року, за день до відкликання ліцензії, у банках «Національний стандарт» і «Європейський» раптом було відкрито 1339 нових рахунків, переважно на ім’я мешканців Черкаської та Донецької областей. На рахунки були негайно переказані гроші, як згодом з’ясувалось – з рахунків фірм, підконтрольних Борульку та його спільникам. Ці гроші банки-банкрути зразу ж направили на покриття своєї фіктивної заборгованості перед третіми особами, тобто, фактично повернули їх назад. Але внаслідок цієї невибагливої операції «вкладники» отримали право вимагати з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 444,2 млн.грн. І цим правом вони успішно скористались. Годі й казати, що реальними вкладниками насправді були Борулько та кілька його довірених осіб і компаньйонів – голова наглядової ради банку «Європейський» Микола Новохатько, голова правління банку «Європейський» Владислав Астапенко, голова наглядової ради банку «Національний стандарт» Костянтин Кривенко та тодішній голова правління «Укрбізнесбанку» Сергій Арбузов. Так, той самий Арбузов – нинішній Голова Національного банку України.

Повіривши в недоторканність «племінника Медведька», «концесіонери» навіть не дуже переймались конспірацією. Так званих «вкладників» підвозили під банк автобусами, кожному видавали за труди від 40 до 100грн., відбирали підпис під заявою на відкриття рахунка та ксерокопію паспорта. У наступному, коли банк остаточно сконав, Борулько й Ко найняли якихось молдавських гастарбайтерів, вручили їм ксерокопії паспортів людей, на ім’я яких були відкриті рахунки, і відвезли молдаван у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, де ті написали заяви на одержання150 тис. грн. компенсації кожний.

Але найбільшу легковажність проявив Сергій Арбузов. Оскільки на той час він трудився в Донецьку й не міг приділити увагу пошуку достатньої кількості надійних молдаван (серед надійних він знав лише Тигіпка), Сергій Геннадійович відправив у Фонд з довіреностями від імені «вкладників» підлеглих співробітників «Укрбізнесбанку». Ну, і хто назве його після цього розумною людиною?

Більш того, на початку літа 2011 року Голова Національного банку України отримав від СБУ пропозицію, від якої розумна людина б не відмовилась – викупити довіреності, оформлені від імені фіктивних «вкладників» на співробітників «Укрбізнесбанку», за 30% суми. Сергій Геннадійович гордо відмовився. А тепер, після затримання Борулька, п’є заспокійливі таблетки. Зрозуміло, що до кримінальної відповідальності його ніхто не притягне – статус особистого банкіра родини Януковича виключає таке фантастичне припущення в принципі. Але запитання з боку Наслідного Принца Олександра Вікторовича можуть бути дуже неприємними. Позаяк ці гроші Сергій Геннадійович «закрисив» і не поділився зі своїм благодійником. А за такі речі в Донецьку раніше відправляли рахувати раків у Кальміусі.

Отже, наразі троє фігурантів справи перебувають під підпискою про невиїзд, Борулько очікує екстрадиції в білоруській буцегарні, Арбузов – у передінфарктному стані, а арештована 7 жовтня 2011 року колишня радниця голови правління банку «Національний стандарт» активно співробітничає зі слідством. І то вірно: а що їй ще залишається робити?

Володимир БОЙКО, спеціально для «ОРД»

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

24 ответа

 1. Однако …? И че? Все чушь… Правда только, что дело было в уркаине

 2. Конечно чушь. Доказательств никаких. Никто не давал права проводить оперативно-розыскные действия.

 3. Против бывшего непогрешимого Генпрокурора Медведько необходимо инициировать возбуждение уголовного дела по ч.3,5 ст27, ч5 ст.191 УК Украины! Тут полнейшая доказаннсоть без лишних прелюдий. И к ответу упыря!

 4. Тю жлоб, закрысил каких-то жалких 25млн. долларов! Вообще не по-Донецки! И даже жаль было “конторе” Хорошковского отстегнуть скромную восьмерку “кислых”.Непацан, а промокашка.

 5. нічого дивного тут нема.свідомий злив інформаціі щоб привернути увагу
  громадскості та преси,скрите прохання до них взяти справу під контроль.
  автор дає відомості які при слідчій перевірці мають стати фактами та
  інкримінуватись як злочин

 6. Я знаю цю банду дуже близько! Дуже поганi люди! Грошi гребуть а ничого не вирiшують! Казали шо з Пшонкою вирiшать але це все теж, як кажуть на Донбасi порожняк!

 7. Просто Хорошковский убирает конкурента в лице Арбузова на возможном олимпе власти. Да и конкуренция началась с Семьею. Им всем глубоко наплевать на народ и державу. ВЛАСТЬ и ДЕНЬГИ

 8. Ох и Ах — громогластное название статьи. Впрочем, как и многие ранние! Как пиар для поднятия имиджа непотопляемости или подтверждения убежденногости безнаказанности фигурантов и набивания рейтинга перед выборами — это удачно. Они точно пройдут! Назовите хоть одного ГПУушника, СБУшника или НБУшника высокого ранга привлеченного аналогичными “разоблачениями” (даже неоднократными, в том числе и перечисленными выше)? А “выросшие” — нам известны. Так, что благодарим за выдвижение очередных кандидатов!!!

 9. Для Украины очень важно получить очередной транш кредита от МВФ и не потому, что не хватает средств, ведь резервы Нацбанка достаточно высокие, а для того, чтобы дать маяк инвесторам, что МВФ работает в этой стране. Об этом в интервью «5 каналу» заявил председатель Национального банка Украины Сергей Арбузов.http://for-ua.com/economics/2011/12/26/082606.html .Каждый день добавляем себе чужие долги…(((

 10. Речинский, Кожемякин, Турчинов, Клименко, зачем забанили статью http://ord-ua.com/2011/12/21/pisma-schastya-dps/?

  lpage=1?

  ДПА у Харківській області, щоб уникнути непорозумінь, наполягає на співпраце усіх суб’єктів господарський діяльності

  з нижченаведеними підприємствами з питань конвертації грошових коштів у готівку.

  Мінімальна ставка – 8%.

  Відповідним підрозділам ДПА у Харківській області рекомендований наступний список підприємств-конвертаторів:

  Код Назва Код ДПІ

  24128495 СБУ №921 ”АЕРОДОРБУД” 2020= =
  36308214 ТОВ ”ГАЗУКРАЇНА-2009” 2023= =
  36647437 ТОВ ”ТАГ-ХАРКІВ” 2023= =
  37431094 ТОВ ТД “ВВК плюс” 2023= =
  36406549 ТОВ “БИТ ”НТР” 2030= =
  37765747 ТОВ “УПТК Технопром” 2030= =
  37765752 ТОВ “Циркон ЛТД” 2030= =
  37762950 ТОВ “МІС БУД” 2030= =
  37763850 ТОВ “КЕРС -39” 2030= =
  37764020 ТОВ ”ЛЕТЕФ” 2030= =
  37765584 ТОВ ”УКРБРОКТОРГ” 2030= =
  37765600 ТОВ “КОМПАНИЯ ”АЛЬВАРО”2030= =
  33899989 ТОВ “ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО ”ЕДЕЛЬВЕЙС” 2031= =
  36819225 ТОВ “МЕДІА ТРЕЙН” 2031= =
  37189919 ТОВ ”ПРИВАТЕКОСИСТЕМА” 2031= =
  37658015 ТОВ ”ВОСТОКІНВЕСТТЕХНОЛОГІЯ”2031= =
  37577429 ТОВ ”БІЗНЕС-МЕТАЛ” 2031= =
  37577434 ТОВ ”СЕРВІССТАЛЬ” 2031= =
  37577460 ТОВ ”МЕТАЛ-СЕРВІСЦЕНТР”2031= =
  37579363 ТОВ ”ГЛОБАЛ-СТАЛЬ” 2031= =
  33481288 ТОВ ”УСА” 2032= =
  34389857 ПП “КАСКАД ”КСВ” 2032= =
  36372735 ТОВ “КІРОВОГРАДГАЗ -2000”2032= =
  32237648 ТОВ ТД ”Содружество” 2032= =
  37364458 ТОВ “СТК АВРОРА” 2033= =
  37459209 ТОВ “АЕЛІТА ТРЕЙД” 2033= =
  37762730 ТОВ “КОНСАЛТИНГ ХАРКІВ-ГРУПП”2033= =
  37763121 ТОВ “ЕЛІТКОМПАНІ ХАРКІВ”2033= =
  31633917 ТОВ ”Техкомплект” 2033= =
  35858394 ТОВ “Стальний легіон” 2033= =
  37876441 ТОВ “Промтрейд Харків” 2033= =
  37876462 ТОВ “Улисс Н” 2033= =
  37363742 ТОВ “ЄВА ПЛЮС 2010” 2035= =
  37363873 ТОВ “МЕТАЛЛ ЛАЙТ ГРУПП”2035= =
  35476552 ТОВ “ДК М-СЕРВІС” 2035= =
  37368363 ТОВ ”ХТПК-СЕРВИС” 2037= =
  293060 ПАТ “Євроцемент Україна”2039= =

  Роман 063-579-96-39= =
  Владимир 067-543-70-43= =
  Сергей 067-565-49-20= =
  Евгений 063-802-85-02= =
  Ирина 093-929-92-20

  http://dpakharkov.clod5.com/
  http://dpakharkov.byethost31.co m/

 11. Друзья, ну нужно быть немного аккуратнее… В статье несколько раз Национальный Стандарт обзывается Национальный кредитом. Надо исправить, не дело так швыряться словами.

 12. Я не понял,кто посмел задержать депутата Константиновского горсовета?

 13. Прекрасна стаття, дякую. Можливо автору слід піти далі й звернутись із запитом до Голови НБУ прокоментувати викладену інфо, посилаючись на Закон України “Про доступ до публічнох інформації”. Цікаво було б прочитати особистий (а не прес-служби НБУ) детальний коментар громадянина Арбузова.
  До речі, у пана Кудрицького — тимчасового адміністратора банку “Європейський”, під час керівництва якого й здійснювалось відкриття фіктивних рахунків для отримання по 150 тис. грн., також цікаво було б отримати коментар -:)) Він ще на свободі? Він багато чого міг би розказати про відкриття таких рахунків, “несподіваний” обвал серверів після цього в банку….-:))
  А ще важливо щоб Борулько дожив під час екстрадиції з Білорусії, а то знаєте, інфаркти трапляються іноді з молодими й перспективними…. -:))

 14. Украинские власти учли ошибки Каддафи, четыре тонны золота которого разыскивает в африканских песках весь мир
  Нацбанк определил победителя конкурса на предоставление юридических консультаций и заключил с ним 7 декабря контракт стоимостью без малого полтора миллиона гривен. Суть тендера — в выборе государства, наиболее подходящего для размещения золотовалютных резервов НБУ. В списке претендентов фигурируют Германия, Франция, Нидерланды, Швейцария, Австрия, Австралия и Канада. Ведомство Сергея Арбузова интересуют условия, на которых обеспечивается иммунитет активов от арестов, взысканий, блокировок и прочих неприятностей вроде замораживания по искам кредиторов.

 15. Тема с левыми депомзитами перед банкроцтвом банка и выводом всего ликвида далеко не новая! Сам в этом году возбудил такое дело ч.2ст.15 ч.5 ст.191 УК, так пытались скомуниздить почти 600 млн. грн.

 16. ехал GRECO через реку На морозе холодно маленькой макаке примерзают рученьки к волосатой……

 17. Нихто не знает часом, как записаться в друзья старшему наследному прынцу Викторовичу?

 18. Левые ДЕПО и сейчас процветает тема, АВТОКРАЗовцы активно стали практиковать

 19. розвелося цих банкірів шахраїв, ціла бджолина колонія трутнів, починаючи з неродивого бухгалтера Ющенка…

 20. Лихо закрученный сюжет. Желательно только чтобы “автор” не притягивал за уши разные факты и фамилии, не путал названия банков, а еще внимательно изучал доступную в И-нете информацию. И делал выводы в соответствии с этой инфой. Например, прочитал бы в доступных всем источниках (сайт НБУ) фамилию администратора Европейского, который и помогал “тырить бабки” и не приплетал бы Астапенко, который уволился намного раньше из банка и с Борулько ничем не связан. И Арбузова прилепили к Борулько на всякий случай — фамилия то известная, да и в банке Донетчина они оба работали, правдо в разное время. Да кому это интересно?
  А про банк Владимирский вообще прикольно читать, что он якобы ни в каких схемах не участвовал и был продан “неизвестному донецкому инвестору”. Действительно, очень трудно догадаться, что он продан самому себе, если “на арене” (в руководстве и набсовете) все те же личности. А вы вообще в курсе, что “живые” клиенты (заемщики) Европейского до сих пор судятся с Владимирским из-за того, что их кредиты без их согласия слили Владимирскому? Интересно зачем? И какие деньги или активы Владимирский взамен отдал Европейскому? Неужели ликвидные?…
  В общем в статье “смешались вместе кони, люди”…
  По аккуратнее надо, батенька, по-аккуратнее 🙂

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ