Человек не терпит насилия!

Албанський «чучхеїст» Янукович

byustyanukovich

На всіх етапах справи Тимошенко поки що не збувся жоден з прогнозів політологів і політиків, крім того, що Юлю посадять, при чому надовго. Ближче до завершення судового процесу, після чергових протестів з боку ЄС та США, Янукович двічі брав паузи, що свідчило про його вагання і давало приводи, що справа Тимошенко буде вирішена для неї позитивно. Та врешті Віктор Федорович фактично послав усіх сильних світу цього і навіть дозволив собі підвищити тон на іноземних журналістів, яких не цікавить ніщо, крім справи Тимошенко. Оскільки вважається, що Україна нібито рухається в сторону ЄС, дуже хоче підписати угоду про асоціацію, надто залежить від кредитів МВФ, поведінка українського Президента сприймалася як явно неадекватна. Як запитував доктор Биков з «Інтернів»: «Де логіка? Де страх?»

Соратники Федоровича тут же побачили в ньому сильний характер . Послухати Ярослава Сухого, так Віктор Федорович – такий «самостійник», що куди там Бандері. Придворний політолог Кучми Погребинський договорився до того, що ще ніколи українська влада не була такою незалежною (виходить, улюблений Данилович був таки чиєюсь маріонеткою). «Незалежною від здорового глузду», — додають представники опозиції й висловлюють припущення, що подібним чином Янукович повернув Україну на сто вісімдесят градусів – в сторону Москви.

Їхні здогадки підтвердилися Азаровим, який у Петербурзі одним розчерком пера приєднав Україну до зони вільної торгівлі СНД. Сама по собі ідея зони вільної торгівлі зовсім не погана. Той же Ющенко свого часу дуже довго вмовляв російське керівництво до подібної угоди. Однак, вільна торгівля, з якої російська сторона на свій розсуд робить якісь вилучення, уже не є такою по суті. Який сенс у вільній торгівлі, коли вуглеводні продаються не за ринковими, а за «договірними» («політичними») цінами або коли щодо експорту нашого металу і цукру можуть ввести якісь мита? Та й немає поки що серед українських керівників тих, хто вмів би захищати українські інтереси так, як це робить Путін для Росії. Тож, від цієї угоди користі для України не буде точно.

Та не все так однозначно. Як слушно зауважив один з політологів, якби теперішня влада дійсно хотіла лягти під Москву, вона б це зробила відразу. Лише бажанням приєднатися до Митного союзу не поясниш божевільний вчинок президента, який зумів побити горшки з усіма ключовими гравцями на міжнародній арені. Логіку такої поведінки також не можна пояснити виключно патологічною ненавистю до Тимошенко. Влада хоче здаватися крутою, але народ не вірить в її сміливість хоча б тому, що вона ховається від свого народу за спинами «Беркуту» та високими парканами. А те, як перекривають рух під час проїзду кортежу президента, теж дає вагомі підстави сумніватися в його сміливості.

Ми намагаємося знайти відповідь на питання «Що це було?», виходячи з невірного припущення, що теперішня влада діє в інтересах країни. Адже з точки зору майбутнього України, її економічного розвитку нам дійсно вигідно рухатися в бік Європи. Це визнає навіть сам президент, постійно наголошуючи, що Україна остаточно зробила свій європейський вибір. Але якщо взяти за основу факт, що Янукович діє з точки зору власних інтересів та інтересів свого олігархічного оточення, його «зухвальство» по відношенню до більш сильних партнерів пояснити можна.

Вважається, що рух до ЄС та його ринків вигідний в першу чергу нашим мільярдерам, і це дійсно так. Ахметов, Пінчук, Коломойський та інші витратили немало грошей та зусиль, щоб легалізувати свої капітали в Європі, зареєструвати свої активи на Лондонській біржі, завоювати собі позитивний імідж в очах європейців. Але, попри велику схожість в плані демократичних та ліберальних цінностей, дух Європейського союзу дуже сильно відрізняється від духу США. На дуже далекому і дикому Заході первісне накопичення капіталів було не завжди законним. Всі знають, що дідусі та прадідусі теперішніх американських мільярдерів добули свої перші мільйони не зовсім легально. І це нормально.

Інша справа – Європа. Там не те що мільярдером, але мільйонером одразу не станеш. Лише за результатами легальної, довготривалої та успішної праці. Крім того, потужний соціальний захист населення передбачає таку фіскальну політику, коли багатим вигідно бути лише до певного рівня. В Європі панують народницькі та соціал-демократичні ідеї. Там немає прірви між багатими і бідними (як в Україні), там статки більшості населення намагаються звести до спільного знаменника середнього класу. Натомість на мільярдерів, особливо зі східної Європи, дивляться косо. Саме тому наші олігархи ніколи не стануть там своїми. Більше того, політична та економічна система ЄС унеможливить існування олігархів і в Україні, якщо ми дійсно туди підемо. У наших мільярдерів нічого не конфіскуватимуть, але їх дуже швидко поставлять в умови, коли вони будуть змушені продати свої активи. Легально, на чесних та прозорих торгах.

Що стосується політичної складової, то приблизно теж саме може відбутися і з теперішньою владою. Входження чи наближення до ЄС передбачає створення в Україні таких умов (свобода слова, європейське виборче законодавство, чесні та прозорі вибори), що у нинішнього президента не буде жодних шансів бути обраним на другий термін. Янукович, його політичне оточення та олігархи напевне здогадуються, що на них чекає в ЄС. Саме тому наш рух у європейському напрямі при нинішній владі є таким непослідовним. Вона начебто торгується з ЄС і, здається, далі підписання угоди про зону вільної торгівлі йти не збирається. Хоча не факт, що підпише, бо європейці натомість вимагають від української сторони і політичних поступок. Неважко здогадатися, що йдеться про свободу Тимошенко та її можливість участі у виборах.

Отже, повертаємося до лона Росії? Але ж тут для наших мільярдерів перспектива виглядає ще гіршою. Мені доводилося спілкуватися з російськими громадянами, які воліють вести свій бізнес в Україні, бо тамтешні неписані правила стосунків великого бізнесу та влади їх лякають. Напевно, всі чули термін «державний капіталізм». На практиці він означає ситуацію, коли крупний бізнесмен володіє своїми активами чисто номінально. Він змушений постійно демонструвати лояльність до влади, ділитися з нею прибутками у вказаних розмірах і бути готовим до того, що активи можуть бути забрані в будь-який момент.

Якщо хтось не згоден з такими правилами, може розділити долю Ходорковського, який надумав фінансувати опозиційні партії. Саме тому за перші роки першого президентства Путіна лише в Лондоні осіли близько двох сотень тисяч (!) російських бізнесменів. Саме тому Роман Абрамович, попри виконання своїх зобов’язань перед владою, кинув політику та воліє постійно проживати в столиці Великобританії. Неважко здогадатися, що такі ж жорсткі правила панують і в політиці. В разі тісного союзу з Росією, Янукович перестане бути реальним господарем країни, яким він себе почуває зараз. Для того, щоб стати депутатом Верховної Ради треба буде демонструвати лояльність уже на українському президентові, а російському.

Чи здогадуються Янукович та його оточення й про таку перспективу? Звичайно, так. Тому їм вигідно законсервувати теперішній стан речей. Ми рухаємося одночасно в обидві сторони, демонструємо біг на місці, й ризикуємо бути розірваними з обох боків. Можливо, саме страх перед повільною трансформацією великого бізнесу та влади в рамках ЄС або моментальною «клінічною смертю» в обіймах Росії змушує Януковича грати роль сильного та не від кого незалежного президента. На практиці вийшла невдала пародія на ідеї албанського ізольованого соціалізму або північно-корейського чучхе, коли весь світ був «неправильним» і залишалося опиратися лише на власні сили. Виглядає дуже смішно, особливо, якщо взяти до уваги нашу залежність від зовнішніх запозичень.

І поки Європа перебуває в роздумах, як адекватно зреагувати на таку неадекватну поведінку, Росія задоволено потирає руки. Володимир Володимирович знає реальну ціну всій цій «крутизні» й уже бачить Україну в рамках свого оновленого «СРСР».

Олег Петренко, для “ОРД”

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

23 ответа

 1. Да на самом деле Яныку насрать на всю эту внешнюю политику, ну посмотрите на Лукашенко . ну опустила ЕС, Путимедведевка, Америка его Белоруссию,ну инфляция там за день 52 процента , а ему как в песне: “А мне все пофиг”.Они жируют, детки и внуки кайфуют, да не будут они в ЕС летать, вон Бразилия есть лавандос с пустить, а вы рабы работайте..А мне все пофиг…

 2. Я случайному — чувак , убери свой язык с моим ником, и никому больше не говори шо ты случайный, бо порву как тузик грелку. Ты, гнида , бабло косишь под моим ником, берегись, бо зайцу с охотником…..

 3. Для “да Лентяй”
  Да как пришли в 1917 году за кабанчиками и картошкой, так никто и не уходил. Менялись только формы, а содержание оставалось прежнее. И поспешу огорчит читателя: никто никуда и уходить не собирается. Есть у государства политика внешняя, есть внутрення, ею с горем пополам, и занимаются наши Кучмы,Ющенки,Януковичи. А о том, что существует глобальная политика они может слышали краем уха, но что это такое понятия не имеют. Самый долгосрочный план изложеный на бумаге нашими кормчими это годовой бюджет, его родимого и пилят и дерибанят как могут. У этих бля проФФесоров и почетных членов АН Зимбабве и Кубы, понятия нет, что где-то рядом сидят люди которые планомерно воплощают в жизнь планы написаные на 50 и даже на 100 лет. И в этих планах нет таких людей как ЮВТ или ЯВФ, этими планами не предусмотренно такое колличество населения ни в России ни в Украине. Нам уже давно выделено свое место в глобальной мировой экономике. А с точки зрения людей создававших эти планы, все происходящее на Украине и не только, это мышиная возня под вывеской “Борьба за демократию”, которая даже теоретически никак не повлияет на ход выполнения плана глобализации. Как говорится собаки лают, а караван идет. Уровень жизни в стране падает, соответственно падает рождаемость и как следствие население уменьшается из года в год. Система образования уничтожается. Создана иллюзия высшего образования,которое имеет почти половина населения страны которое она никогда не сможет реализовать нигде, кроме как продавцом на рынке или в магазине, о том, что над нашими магистрами, проФФесорами и академиками смеются уже арабы и китайци я уже не говорю. Система здравохранения уничтожена, а то, что осталось является либо медициной для избраной касты высокопоставленных чиновников, либо не по карману 99 процентам населения. Если у кого-то господа осталась вредная иллюзия, что все происходящее в том числе и в нашей стране роковая случайность, и все это можно как то исправить, оглянитесь назад загляните в историю, подумайте малость и вы поймете, что ничего в этом мире не происходит случайно. А кто же за всем эти стоит? Кто всем этим управляет и всегда остается в тени? Кто заставил одного из президентов США в начале 20-го века передать федеральный резервный фонд США в частные руки? Кто после второй мировой присадил в последствии все страны на доллар. Кто является владелцем всех транснациональных корпораций. Кто создал МФВ( и кучу других глобальных финасовых структур) и присадил весь мир на кредитную иглу. Кто попал возглавляет списки журнала “Форбс”? Кому принадлежат все СМИ пр помощи которых формируется так называемое общественное мнение? Кто в конце концов узнав, что М.Кадафи, создавший одно из самых благоплучных в социальном плане государств северной африки, планирует спрыгнуть с долларовой зависимости, и производить все расчеты в золоте и подбивает на это своих арабских соседей, организовал революцию в Ливии? А ответив на все эти вопросы, и четко уяснив свое местоположение в глобальном мире, вы с радостью будете ввыращивать кабанчиков и картошку.

 4. Янукович и вся его”политика”-это буриданов осел. А чем закончил свою жизнь буриданов осел всем хорошо известно.

 5. Статья правильная но, эта какая то, толи провинциальная толи специальная наивность по поводу запада просто умиляет “Там не те що мільярдером, але мільйонером одразу не станеш.” Правда гораздо проще. Запад не хочет продавать за деньги власть и влияние. Они эти фантики сами печатают и это их игра а не туземцев для которых фантики были напечатаны. Соответственно когда деньги тратятся на виллы и прочие яхты с бусиками, вопросов нет. Опасеные вызывает все что имеет реальную ценность: средства производства (РФ даже опель не продали), технологии участие в политике…

 6. Да Лентяй, свинки и картошка-это хорошо, когда оно твое, но завтра за ним могут прийти как в 1917 и,что тогда?

 7. Если только он перед тем не сговорился с кем-то из лидеров ЕС, но если он показал пренебрежение они накажут его, и накажут сильно, сделав это показательно. Они сейчас взяли за яйца самого Путина, цены на газ опустят, выгонят из Северной Африки все российские компании… А что заберут у нас не знаю, ЕВРО 2012 могут забрать и за месяц до начала, у них есть где его проводить. Могут организовать бойкот, они-то в отличии от наших балбесов просчитывают все, а потому ЕВРО 2012 они могут превратить в такой антипиар, что Януковичу и Ко мало не покажется, тем более зная о выборах в парламент Украины. Да они уже и заявили о том, что без участия Тимошенко и других лидеров оппозиции в справедливых выборах “дела не будет”. Их инструментарий велик, а поскольку тупость наших властей безгранична (даже тут некоторые писаки упоминали о “зависимости” ЕС от РФ) то безусловно проблему они решат однозначно. А нейтрализовать потуги Путина, им совсем не составит труда, не та весовая категория как в политическом так и в экономическом плане. На то указывают многие факты, а именно — суды с Газпромом, обыски в его представительствах и дочерних компаниях, очередная ловля агентов, провал “газовых переговоров” РФ с ЕС, противодействие строительству “южных” газопроводов…и многое другое ( вспомним эпопею с вертолетоносцами). И если кто-то пытается выставить себя знатоком геополитики, предсказывая пути развития ситуации в зависимости от действий Януковича и Ко, или скажем активных усилий Путина, то безусловно он банкрот. ЕС вырулит эту ситуацию так , как ему это будет выгодно.

 8. А я полностью согласен с мнением лентяя. Человек действительно высказал довольно неприятную правду.

 9. Поки Європа думає Янук поїхав на Кубу. Мова йшла про мікробіологію. Можливо він задумав провести курс омоложення і поїхав у розвідку. Так що він надовго планує засісти. Якщо перекриють кредити МВФ, швидко зістариться, бо раша не дасть так просто. Раша сама існує тільки тому, що в неї купують вуглеводи. Тому вона залежить від Європи більше ніж ми. Підтримую автора, що Янук хоче імітувати будь який рух, залишаючись на місці і виторговуючи якісь вигоди то там,то там. Білоруси показали, що це в принципі можливо за умови дешевих енергоносіїв. Але такого нема. Зводити баланс буде все трудніше, та щей при цьому красти а ля Бойко й Клюєв на проекти, які не дадуть віддачі в найближчі рік-два, а взагалі пропадуть. Отже буде коллапс,і Ананасу омоложені яйці не поможуть

 10. Шо виглядае смішно? Что это первый президент, который пытается быть независимым от внешних сил? Для вас это смешно!? Вы как были рабами, так и остались. Просто поменяли хозяина с Москвы на Брюсель. В ваши пустые головы даже не приходит мысль, что это не неадекватное поведение, а нормальное поведение уважающего себя президента. Вы холопы, существующие на деньги всяких грантов и такими и останитесь. Тем хуже для вас.

 11. Да они рады бежать, да не могут. Как буд-то у них есть свобода делать выбор. За них всё решили. Если поспрашить простых людей, они вам скажут, что при крммунистах они жили лучше, чем сейчас. Уничтожаются целые отрасли. Например Болгария, которая славилась выращиванием помидоров, сейчас не имеет права на это. Отрасль фактически уничтожена, а взамен завозится европейская продукция, которая дороже и хуже по качеству. Вот такая вам европа-()опа. Но об этом евроинтеграторы предпочитают скромно молачать.

 12. Яша из Одессы, повтори и не кричи. а вобще ход нормальный: грузим дальше тимошенко, идем в сторону россии. потом, когда европа от отчаяния скажет:да хер с вами, вот вам ваши деньги”, — освобождаем тимошенко, идем своим уникальным путем. деньги пилим, с кем надо делимся и все довольны. гондурас

 13. В ЄС -для України двері закриті.Такі територіально великі держави, як Росія, Україна та Туреччина — ніколи не стануть членами ЄС. Гроші німецьких платників податків витягують зараз із колапсу економіку Південної Європи (Грецію, Іспанію, Португалію й Італію). Технологічно відсталу економіку України Німеччина вже не потягне. Та й газпромівська Росія, я думаю, заблокує вступ України в ЄС.

  Росія є занадто сильною державою на теренах колишнього СРСР, щоб входити з нею в союзи. Ці союзи зі значно слабшими державами СНД (в т.ч. й Україною) апріорі рівноправними не можуть бути.
  Це схоже на союзи Англії та Франції зі своїми африканськими та азійськими колоніями. Донецький клан (еліта) буде поглинута сильнішим російським (пітерським) кланом.

  Враховуючи вищевказане, щоб зберегти самостійність, у нашої еліти єдиний шлях — це нейтралітет, а економічні зв’язки налагоджувати, насамперед, з тюркомовними країнами, приблизно схожими по менталітету з нашою елітою: це — Туреччина, Азербайджан, Туркменістан та Узбекистан.
  Газ Туркменістану, нафта Азербайджану, транзит та військовий потенціал Туреччини (член НАТО) дозволять Україні позбутися російської енергозалежності.Територія цих країн — ринок збуту української високотехнологічної продукції. Для цих країн Україна не буде сировинним придатком та дешевою робочою силою, як для країн ЄС.
  Тим більше, що при Кучмі вже здійснювалися шляхи в цьому третьому напрямку,наприклад,ГУАМ.
  Не треба звужувати вибір України до дилеми:
  Захід-ЄС; Схід-ЄЕП.

 14. гідота йде до гідоти -Україна має бути самостійна бо інакше гірше полона тому юдобільшовики не мають жалю й захищати ми маємо себе самі не тількі ГЕТЬ а й зробити ГЕТЬ цим потворам

 15. Почему Польша,Болгария,Чехия,Словакия,Венгрия,Румыния,Прибалты-никто из них не бежит из такого мерзского Евросоюза,где все так плохо.Почему они идиоты не ломятся в таможенный союз,где все так хорошо.Я этих идиотов в упор не понимаю.

 16. У каждого своя правда. И у тех кому мнятся евопейские радужные перспективы и у тех кому грезится пророссийское щастье. Такая уж судьба у Украины. Уже много столетий ненька мечется между западом и востоком. Уж всякое было и на части распадалась, потом объеденялась. Договора подписывали, потом разрывали…и воевали и мирились и революции переживали и окупации. И целовались мы соседями в засос и предавали…И в союзы входили, и объявляли себя независимыми… И винили во всех неудачах и жидов и москалей и поляков и татар, и еще черт знает кого…Че токо не было. А я так думаю нехрен на зеркало пенять коли рожа крива. И ничего нового щас не происходит. История повторяется, и это неотвратимо. Сколько бы Федорович не сидел на позолоченом толчке и не мнил себя царем, писец ему уже четко нарисовался вместе со всей его жлоб-командой. Сколько бы Тимошенко не парилась на шконке, конец этому будет. И тогда она уже как реальная сиделица с понятиями, будет по тем же понятиям с Яныком на равных. И наступит время когда живые Яныки будут завидовать мертвым. Только мне то, что от этого? Да ничегошеньки. Как сажал я картоплю да выращивал кабанчика с курочками и кроликами шоб не подохнуть с голоду, так и буду сажать. И мне господа хорошие прийдется это делать как под флагом ЕС, так и под флагом РФ. И прекрасно понимая, что в глобальной экономике, мне уже давно предначертана именно эта роль, плевать мне и на восток и на запад, и если хотите и на север и на юг. А уж тем более и на Яныковоща и Юлькусучкублох. Это их кусалово, и чем быстрее они друг другу глотки перегрызут, тем мне на огороде и в хлеву легче будет. И только не нужно меня щас ругать и всяко разно обзывать… Вы все, и платные и бесплатные знаете, что я говорю правду. А правда никогда не бывает сладкой, а по сему и нах…. никому ненужна.

 17. Чем Европа зависит от России? Наверное РФ всех кормит, ну как во времена СССР? Ну, а процесс над Тимошенко выходит за все рамки, там нет силы права, там право силы…

 18. Вам всем не надоело слушать сказки про хорошего волшебника (Европу), и про плохого Россию, придем в Европу и все наши беды закончатся. Вся Европа зависит от России. Никто не говорит что Янукович хороший. Во всех этих сказках нет правды. Пока мы все не изменимся сами, с кем бы мы в союзе не состояли, толку не будет никакого

 19. С такими господами пейсастыми загремит Федрыч на третий срок на старости лет со своим малым политсоветом! Как пить дать, заедет на шконку толстошкурый! Добро пожаловать на броневик ВФ!

 20. Все телодвижения Януковича ето четко спланированый план придуманый “кремлевскими карликами” еще год назад. Не чему не следет удивлятся ,.такова реальность Януковича. Нам , что остается или терпеть или боротся Надо боротся ради наших детей и их будущего и они должны ето понимать и быть рядом с нами. Тогда мы чего то стоим

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
НОВОСТИ