Человек не терпит насилия!

Коктейль Могильова

man with molotov cocktail1

Все перемішалось у голові міністра внутрішніх справ України – напалм і псалом, співачка Білозір і журналіст Білозерська, Конвенція про захист прав і основних свобод людини й словник тюремно-табірного жаргону. Якби з такою симптоматикою Могильов просто мовчки керував би армією в 300 тисяч озброєних людей, то про лихо, що спіткало Україну в його особі, у Європі б довідались лише після того, як народні маси стали би громити міліцейські відділки. Але мовчати пан міністр не може: він приходить у Верховну Раду, розкриває рота й теревенить, теревенить, теревенить.

Ось і 14 січня 2011 року Анатолій Володимирович розповідав з парламентської трибуни про розуміння владою настанов українського законодавства та міжнародних зобов’язань України в галузі прав людини.

«Теперь то, что касается в отношении Билозир, — саме так, «Білозір», іменував Могильов журналістку Олену Білозерську, виправдовуючи обшук в її оселі, — так сказать, интересный, вообще оригинальный путь у вас. Смотрите, в феврале прошлого года на центральных улицах Киева вот здесь забрасывают магазин дымовыми шашками и лампочками с краской. Через какое-то время появляется на блоге журналистки Билозир, как вы говорите, появляется картинка со всем этим делом. Закономерный вопрос, спросить ее, материалы, что она снимала и выяснить данный вопрос. Закономерно? Вполне. Не закономерно? Значит так, в соответствии с действующим Уголовно-процессуальным кодексом там нет отдельной графы «журналист», а там написано, что милиция обязана установить все лица, которые могут данный дать об этом. Это второй с ним эпизод.

Теперь эпизод последний по этому факту. 1 января в полвторого ночи забрасывают бутылку с зажигательной смесью в квартиру на первом этаже жилого дома, заметьте, жилого дома бутылку с зажигательной смесь. Это офис одной из партий, я не буду говорить какой, чтобы рекламу не делать. Поджигает эту вещь. Через два часа в интернете появляется видеозапись этого броска. Устанавливаем, это сообщение, съемка эта пришла с сайта гражданки Билозир. Закономерно у нее попросить фотографии, документы, потому что она снимала … Закономерно или нет? Закономерно. Теперь, когда изымают у нее информацию, я может быть, так сказать, в рамках… расскажет несколько иное. Я вам рассказываю, на сайтах, которые изъяли там у нее, изымаем – инструкция по изготовлению напалма. У нее на сайте на ее».

Як говорив тов. Жданов щодо творчості тов. Шостаковича, «сумбур замість музики».

Якщо перекласти на нормальну мову те міліцейське марення, що лунало з трибуни Верховної Ради, то картина виглядає наступним чином. У Києві було вчинено кілька хуліганських витівок, про які найпершою сповістила журналіст Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олена Білозерська (Оксана Білозір тут явно ні до чого). У міліціонерів виникла підозра, що Олена може знати осіб, причетних до інцидентів, від яких, начебто, і отримала інформацію та відеозаписи. Таке припущення має право на існування – чому б ні? І навіть, більш того, може спрямувати оперативно-розшукові заходи в певному напрямку. Але здобувати інформацію оперативним шляхом – то довго й нецікаво. Не кажучи вже про те, що для цього підлеглим Могильова треба мати певний розумовий рівень і певні професійні навички. А оскільки і те, й те в нинішній міліції – велика рідкість, то за повного схвалення з боку пана міністра міліціонери влаштували трус у помешканні журналістки, вилучивши комп’ютер, фотоапарат, диктофон, мобільний телефон – коротше, все, що їм приглянулося.

Якщо міліція намагається з’ясовати потрібну інформацію не шляхом проведення оперативних заходів, а за допомогою обшуків квартир журналістів, наражаючи керівництво країни на черговий скандал, що це, дійсно, клініка. Оскільки відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі». І тому «попросить фотографии, документы, потому что она снимала» підлеглі Могильова в журналістки не можуть – це прямо заборонено законом. Не кажучи вже про міжнародні зобов’язання України, яка ратифікувала Конвенцію про захист прав і основних свобод людини, одночасно визнавши для себе джерелом права рішення Європейського суду. А рішення ці однозначно стверджують: те, що зробили міліціонери в помешканні Білозерської є брутальним беззаконням.

МВС України систематично, день за днем, зі смаком плює в бік Європи: обшукує журналістів, влаштовує погроми в офісах правозахисних організацій і, навіть, шантажує дипломатів, вимагаючи від них припинити контакти з правозахисниками (підкреслюємо – без відома Міністерства закордонних справ України!). Але й це не все. Унікальний документ опублікував координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман: начальник слідчого управління ГУ МВС України у Вінницькій області Анатолій Хорзов звертається до Уряду Сполучених Штатів Америки в особі аташе з юридичних питань посольства США в Україні Девіда Шепарда з проханням зобов’язати адміністраторів соціального інтернет-ресурсу http:// livejournal.com заблокувати Живий Журнал Дмитра Гройсмана та видалити інформацію, що там міститься.

http://di-mur.livejournal.com/135962.html

Причина: вінницькі міліціонери, бачте, вважають, що зміст ЖЖ Гройсмана «ображає та принижує державну символіку України, честь і гідність органів і посадових осіб держави України».

Цікаво, як пан Хорзов уявляє виконання Урядом США того, про що він просить? І чи уявляє взагалі?

Ну, гаразд, Могильов з Хорзовим не розуміють, якою буде реакція на цей лист американського посольства. Але в МЗС і Адміністрації Президента мають розуміти? Чи там також вважають, що цивілізований світ буде спокійно дивитися на систематичні порушення Україною прав людини й взятих на себе міжнародних зобов’язань?

До речі, запитання виникають не тільки до Могильова, чий розумовий рівень вже став предметом анекдотів. А, передусім, до судді, який санкціонував обшук у журналістки. Припустимо, міліціонери, готуючи подання до суду на трус в оселі Білозерської, не здогадувались, що робити подібні речі в Україні не дозволяється. Але ж суддя повинен був це знати. Інакше навіщо б законодавець встановлював процедуру отримання в суді санкції на обшук? – Саме з метою судового контролю за діяльністю правоохоронних органів.

Виникають запитання й до заступника Генерального прокурора України Євгена Блажівського, який має наглядати за тим, що чудить міліція… Хоча, ні, до кого-кого, а до Євгена Миколайовича запитань ми не маємо. Могильов у порівнянні з ним – високоосвічений юрист і інтелектуал милістю Божою.

Феєричні фрази лунали 14 січня під куполом Верховної Ради: «я вам рассказываю, на сайтах, которые изъяли там у нее, изымаем – инструкция по изготовлению напалма. У нее на сайте на ее».

М-да… І багато сайтів вилучили, Анатолію Володимировичу? Скільки кілограмів?

Що ж стосується «инструкции по изготовлению напалма», то ми залюбки передруковуємо статтю Артема Чапая з цього питання, аби пан міністр мав щонайменше уявлення про предмет своїх виступів з трибуни Верховної Ради.

Чекаємо на обшук.

Володимир БОЙКО, спеціально для «ОРД»

* * *

Як зробити коктейль Молотова

Артем Чапай

http://infocorn.org.ua/2008/04/07/molotov-2

Чомусь усе більше мешканців українського інтернету говорять про коктейлі Молотова. Тож мабуть, буде справедливо, якщо вони знатимуть у деталях про те, про що говорять. Отже.

Коктейль Молотова: необхідні компоненти; виготовлення; ФОТО І ВІДЕО; за і проти; зауваження.

Що потрібно?
1. Скляна пляшка, 0.5 або навіть 0.7 літра чи 1 літр. Пляшки з тонкими стінками легше розбиваються — а це необхідно для того, щоб коктейль Молотова спрацював. Добре підходять пляшки від горілки радянського типу, гірше — пляшки від вина чи пива.
2. Бензин.
3. Ганчірка. Зазвичай це смуга завтовшки сантиметрів 10-15 і завдовжки 20-35 см. НЕСИНТЕТИЧНА тканина.

istockphoto 1514340 molotov cocktailЩоб коктейль був більш дієвим і горів довше, гарячіше та концетрованіше — потрібно зробити не бензин, а щось на кшталт напалму. В такому разі, потрібні також
3. Ацетон.
4. Пінопласт. Його треба ламати на дрібні шматки. Добре підходить пінопласт, який уже складається з невеликих кульок.
Або
замість 3 і 4. Машинне масло.
Якщо процес виготовлення та запуску коктейлю Молотова передбачається безпечним, знадобляться також
5. Корок. Бажано щільний.
6. Скотч.

Виготовлення коктейлю
У найпростішому випадку використовують просто бензин. У цьому разі він швидко вигоряє, не налипає до поверхні об’єкту.
Відео виготовлення та використання найпростішого коктейлю (без дотримання техніки безпеки виконавця)

Щоб підвищити час та температуру горіння, а також прилипання запальної суміші до об’єкту, роблять так званий
напалм. Найпростіший спосіб його виготовлення:
В ацетон додають пінопласт і помішують до розчинення.
Близько 100 г ацетону для початку достатньо, а пінопласт додають до утворення густого сиропу. Пінопласту може бути потрібно значно більше, ніж здається на перший погляд.
Потім до “сиропу” додають бензин у співвідношенні 1:1.
Суміш дуже добре і довго горить, налипаючи в місці влучання “снаряду”, щільно налипаючи практично до будь-якої поверхні.
Деякі види пінопласту краще й рівномірніше розчиняються одразу в суміші бензину й ацетону.

Треба зауважити, що саморобний “напалм” буквально за один день розкладається на шари: більш тяжкі елементи осідають внизу, легші опиняються вгорі. Тоді він перетворюється просто на суміш своїх елементів.

Інші рецепти “напалму”:
Бензин+скипидар (без пінопласту)
Бензин+машинне масло (проблема в тому, що масло все ж дорожче)
Бензин+мазут (проблема в тому, що суміш потрібно підігрівати для розчинення мазуту — виключно на електричній плитці й повільно — а це все ж небезпечно)

Техніка безпеки
Основне: поблизу не повинно бути джерел відкритого вогню. Здається, це очевидно.
Друге — випари бензину й ацетону небезпечні для здоров’я. Тому виготовлення рекомендують проводити на відкритому повітрі, у крайньому разі — в провітрюваних приміщеннях.
І ще таке. Про процес не повинні знати правоохоронні органи (про це нижче).

Виготовлення “снаряду”
MolotovinCocktailПляшку заповнюють обраною рідиною — наприклад, приблизно на три чверті. Або менше в разі нестачі суміші.
Для зберігання, якщо снаряд не призначено для використання одразу, після цього пляшку щільно закривають корком або металевою кришкою-закруткою.
Пластикові кришки не дуже підходять, оскільки суміш може розчинити пластик.

Оскільки зі зберіганням суміш розпадається — з кожною годиною коктейль Молотова стає все менш дієвим.

Виготовлення запалу:
Як уже говорилося, тканина має бути несинтетичною — синтетика може частково розчинитись у запальній суміші. Крім того, просякнута запальною сумішшю, синтетика після запалювання згоряє дуже швидко і може догоріти ще до того, як коктейль долетить до цілі.
Смуга тканини вставляється так, щоб приблизно половина була всередині. Тоді вона просякає сумішшю.
Іншу половину слід просякнути тією ж рідиною окремо.
В найпростішому випадку, вільний кінець гноту просто звисає і підпалюється.

Техніка безпеки
Для збільшення безпеки того, хто користується снарядом, смуга тканини змочується не повністю. Залишається сухою та частина, що йде біля горла (ручки 😉 пляшки.
Змочену ж частину можна примотати скотчем до пляшки, щоб не обпектися при киданні.
За наявності, замість гноту можна також використати мисливські сірники — це такі великі сірники, що не гаснуть за будь-якого вітру. Вони також примотуються до пляшки скотчем. Це значно безпечніше, ніж “класичний” простий запал. Саме так виготовлявся свого часу коктейль Молотова фабричним способом.
Не пошкодить готовий “снаряд” обтерти спиртом і дати підсохнути. По-перше, тоді нічого не горітиме прямо на пальцях того, хто використовує коктейль. По-друге, це стирає відбитки тих самих пальців.
І ще таке. Руки після цього варто добре вимити, щоб не пахли бензином. А при використанні вдягати рукавиці.
Для фітіля також використовують просякнуті жіночі тампони.

Як він діє
Тут усе дуже елементарно. Тканина легко запалюється й не гасне на вітрі, тому що її просякнуто запальною сумішшю. (Або тому, що це спеціальний пристрій на кшталт мисливських сірників)
Запалювати треба хорошою запальничкою — краще такою, яка не гасне на вітрі.

Molotov cocktail200

При попаданні в твердий об’єкт пляшка розбивається й вивільняє енергію 0.5-1 літра суміші.
Кидати треба сильно і по твердому. Пляшка повинна розбитися від удару.
Бензин вигоряє дуже швидко, розтікається й не прилипає до об’єкту. Саме тому було вироблено кілька рецептів (власне “коктейлю”) для підвищення температури, часу горіння, а також в’язкості та зчеплення з поверхнями.

“Плюси” та “мінуси”
Плюси:
— коктейль Молотова насправді доволі безпечний у використанні, за умови дотримання правил безпеки.
— його використання, на відміну від інших форм протесту, важче використати політикам для власного піару. Тобто, цей засіб не кооптується владою.
— за умови виготовлення суміші, здатен знищити техніку.
— водночас, малоймовірне випадкове підпалення будинків: коктейль не здатен завдати значної шкоди (крім естетичної) зовнішнім стінам будинків сучасного великого міста.
— “снаряд” випадково може нашкодити людині не більше, ніж пляшка: при польоті вона об людину не розіб’ється.

Мінуси:
Тут питання іншого характеру — але дуже важливі.
— Настільки радикальні засоби майже ніколи не знаходять громадської підтримки.
Поки залишаються суто ненасильницькі методи — вони є, як правило, більш дієвими у стратегічному плані. Щодо цього див. Прагматичні правила для громадянських активістів.

Недоречне застосування надто радикального методу може стати зрадою мети заради засобу.

— І нарешті, виготовлення і тим більше застосування коктейлю Молотова загрожує не тільки адміністративною, але й кримінальною відповідальністю (який сюрприз!)

Так, виготовлення і зберігання може підпасти під ч.1 ст.263 Кримінального кодексу:
Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт,
передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної
мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових
пристроїв без передбаченого законом дозволу —
караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Власне кажучи, коктейль Молотова не є ані вибуховою речовиною (сам коктейль), ані вибуховим пристроєм (“снаряд”) — як було вказано вище, він діє як запал. Але ймовірно, доводити це доведеться вже адвокатові 😉

Використання коктейлю може спричинити до ще серйозніших юридичних наслідків, за ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу:
Умисне знищення або пошкодження майна … вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим
загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в
особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші
тяжкі наслідки, —
карається позбавленням волі на строк від трьох до п’ятнадцяти років.

Тут адвокатові доведеться доводити, що загальної небезпеки не було, а заподіяна шкода не перетнула межу між цивільною й адміністративною та кримінальною відповідальністю… але це може виявитися складним завданням.
Власне, в Україні юридично все виглядає розпливчато. Але те, що нагляд з боку правоохоронних органів забезпечений — гарантовано.

Трішки про назву
Суміш, а потім і “снаряд” іронічно названо “коктейлем Молотова” фінськими партизанами на честь міністра (народного комісара) закордонних справ СРСР Вячеслава Молотова. Під час Зимової війни 1939-1940 за його допомогою фінни боролися проти Радянських військ, які вторглися до Фінляндії.
Молотов у радіозверненнях заявляв, що СРСР не напав на Фінляндію, а допомагає фіннам проти голоду. Тоді фінни стали іронічно називати радянські бомби “продуктовими кошиками Молотова”, а основний засіб боротьби з радянськими танками — коктейлями Молотова. Їх навіть промислово виготовляла фінська національна алкогольна компанія Alko. Дані про те, що коктейлі Молотова зупиняли танки, видаються скоріше міфами, ніж правдою.
molotovs
Втім, вигадали цей засіб не фінни. Імпровізовані запальні снаряди використовували вже під час громадянської війни в Іспанії в 1936-1939 роках. За однією з версій, назва виникла ще тоді — адже інтернаціоналісти, зокрема за наказом Молотова, допомагали республіканцям-анархістам.
А вже в 1941 році й радянський нарком оборони підписав постанову, за якою горілчані заводи перекваліфікувалися на виробництво “Протитанкових запалювальних гранат-пляшок”.

disclaimer
Усю інформацію взято з відкритих джерел в інтернеті та викладено тут із освітньою метою: хімія, фізика, історія. Аффтар (фактично укладач-перекладач) і сайт/ресурс не при ділах у разі, якщо хтось раптом використає інформацію недобросовісно (мать-перемать)
Використані джерела:
Wikipedia — Molotov Cocktail (коктейль Молотова — англійською)
Wikipedia — The Composition of Napalm (склад напалму — англійською)
Abbie Hoffman — Steal This Book (Еббі Гофман. “Укради цю книжку” — англійською)
Anti-Tank Weapons (протитанкова зброя — англійською: детальний склад коктейлю Молотова, який використовували фінни під час Зимової війни)
Изобретатель и риционализатор (російською)
Газета по-киевски. Коктейль Молотова вместо водки (російською)

Такі суміші завжди робили, роблять і робитимуть, і боротись з цим явищем шляхом заборон та покарань неможливо, оскільки всі компоненти — легкодоступні, а в інтернеті повно детальних інструкцій. А тому все, що ми можемо зробити — це застерегти:
1) людей. НЕ РОБІТЬ ЦЬОГО! А якщо все-таки робитемете — дотримуйтесь правил безпеки та знайте, чим це вам загрожує! Як у кримінальному, так і в стратегічному плані.
2) представників влади. НЕ ДОВОДЬТЕ ДО ЦЬОГО. Радикальні методи — лише наслідок беззаконня з боку самої держави та недієвості ненасильницьких методів.

Артем Чапай
lj-chapeye

як роблять простий коктейль:

Як правильно кидають коктейль (для перегляду треба засвідчити, що людині виповнилось 18 років)

використання у Празі в 1968 році
Praga1968. %D0%91%D1%83%D1%82%D1%8B%D0%BB%D0%BA%D0%B8 %D1%81 %D0%B7%D0%B0%D0%B6.%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%8C%D1%8E %D0%B2 %D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5 %D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B8

а ось листівка, яку в 1980-х розповсюджувало в Нікарагуа американське ЦРУ:
FreedomFightersHandbook MolotovCocktail

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

20 ответов

 1. По теме выступления министра сказать нечего — позор. Даже толково рассказать не смог. Но работает система. Чтобы милиционер зашел в дом (офис и т.п.) ему надо согласие еще как минимум двух “независимых” систем — прокуроратуры и суда. Думайте, где центр принятия решений, а где исполнители.

 2. Володе Бойко. “Смешались в кучу кони, люди…” Взаимоотношения частного и общего не простые. Ваш жанр требует обобщений.Прожитый опыт дает более точные и качественные обобщения.Тот кто составил протокол — пишет их десять в смену, как повар пирожки печет.Это-милицейское ремесло.Вы один из 2000 написанных в год обжаловали успешно.В этом Вашей заслуги -чуть-чуть, основное—слабость оппонента.У славян это: “Молодец -среди овец…” У китайца СуньЦзы:” Непобедимость заключена в себе самом, возможность победы заключена в ПРОТИВНИКЕ”.Вам желаю в противники Таню Монтян. Пусть она за Марчук, а Вы за Слободяна.И прошу на форум, поговорим о победах.Сократ искал днем с факелом человека.Не нашел. Нашел одного- в себе.”Фаховых”
  нет.20 лет идет купля-продажа дипломов. Итог: стаи “воробьев”.Блажен уверо
  вавший! В вопросе собственности Вы с Могилевым на одной стороне барика
  ды.”Близнецы-братья”.Но нет счастья когда вы порознь, не будет и вмес
  те.Уважая то, что Вы делали и делаете не могу не сказать Вам: есть ощущение,что остановились, не растете.Как у Высоцкого: “В колее ”.

 3. Сергію, я — частина цієї системи вже понад 20 років. Тільки ми з Могильовим по різні сторони барикади. Дійсно, я не писав адмінпротоколи, але я їх дуже успішно оскаржував. Я не писав обвинувальні висновки, але домогався постановлення судами виправдовувальних вироків. Кілька хвилин тому я закічив складання скарги на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, зараз попю кави й візьмуся за інші процесуальні документи — я представник потерпілого по двох кримінальних справах, плюс одна адміністративна справа по скасуванню податкового рішення-повідомлення (я виграв дві інстанції, але податківці зараз влаштували касаційне оскарження), плюс дуже складна господарська справа по захисту інтелектуальної власності. Плюс — постійно заміняю в процесах когось із знайомих адвокатах на час їх відїздів. Отже, я трохи уявляю, про що пишу й про кого. Що ж стосуєтсья відсутності елементарної грамотності й початкових знань у керманичей держави, то в цьому винувані не вони. Є така штука, як “суспільний попит”. У цій країні цьому населенню не потрібні ані фахові журналісти, ані фахові юристи, ані фахові бухгалтери, ані фахові правоохоронці та судді. Причина — відсутність у суспільстві достатньої кількості ефективних власників. Доки не почеться реформа відносин власності, при владі ніколи не буде освічених людей. Зараз вони там просто не потрібні.

 4. Володе Бойко . Разорванность мышления,словесная окрошка и др. термины психопатологии применимы к Вашему герою.Но все это в рамках нормы.Максимум-акцентуация.Что касается живых действий “правохо-ронцев”, то она-дилетанская.Вы не были человеком этой системы.Не написали ни одного админ-проткола, “отказного”, не направляли дело в суд.В системе знания входят через сердце. Ваши знания о предмете—рассудочные.То есть это старое Кантовское: а-priori и a-pasteriori.Старый анек-дот.Две серенькие маленькие птички:воробей и соловей.Но первый закончил консерваторию заочно, а второй-очно! Почти все, о ком Вы пишете—воробьи.И Могилев тоже.Он учился очно на учителя ( но ответит-на преподователя)- разумом. На милиционера сердцем-заочно, у своих товарищей по служ-бе.Учителем не стал, но и милиционерам -тоже. Предлагаю Вам тему:90% наших ”царьков”-воробьи!

 5. Жоден, я підкреслює це слово, жоден керівник Росії свого сина чи зятя, брата чи свата на бійню до Північного Кавказу не послав. Жоден! За 350 років лише за останні двадцять жоден український хлопець не загинув у всіх цих «побідоносних» російських війнах.
  http://www.kavkazcenter.com/ukr/content/2010/12/20/16888.shtml росія по життю воює і буде воювати.А нас ведуть в росію! Якщо ви знаєте, що таке афганістан, чого ви туди йдете? А якщо ви не бачите елементарних речей – то плачте ви, 11 та гвп!

 6. Жоден, я підкреслює це слово, жоден керівник Росії свого сина чи зятя, брата чи свата на бійню до Північного Кавказу не послав. Жоден! За 350 років лише за останні двадцять жоден український хлопець не загинув у всіх цих «побідоносних» російських війнах.
  http://www.kavkazcenter.com/ukr/content/2010/12/20/16888.shtml росія по життю воює і буде воювати.А нас ведуть в росію! Якщо ви знаєте, що таке афганістан, чого ви туди йдете? А якщо ви не бачите елементарних речей – то плачте ви, 11 та гвп!

 7. Пани 11та ГВП для украиночки, по-перше ви невиховані, бо я виховую уже внуків, тим не менше звертаюсь до людей незалежно від віку на „ви”. По-друге, я плачу, через те, що такі, як ви вибирають і захищають цю владу, яка і веде вас як не в афганістан, то в чечню, цхинвалі і т.д., і найбільше плачу, що ви не бачите очевидного. А на війну вас ніхто не посилає, наведіть лад в державі мирно, якщо ви чоловіки, і якщо ви можете зробити це головою, а не зброєю. Але не будьте боягузами! Будьте чоловіками, а то Іван служив ( я дуже вибачаюсь перед Іваном, я не хотіла образити афганців-ні одного), а 11 та гвп бояться. Не подобається Ліна Костенко, будь ласка, Константин Батюшков
  Ты хочешь меду, сын?- Так жала не страшись;
  Венца победы?- Смело к бою!
  Ты перлов жаждешь?- Так спустись
  На дно, где крокодил зияет под водою.
  Не бойся! Бог решит. Лишь смелым он отец.
  Лишь смелым — перлы, мед, иль гибель… иль венец.
  Володимира Бойка поважаю. Респект!

 8. Справжні чоловіки воюють тільки там, куди їх пошлють? Завтра скажуть стріляти в матерів і дітей, і ви також виконаєте команду? А ЛІНА КОСТЕНКО права, якщо навіть не права україночка. А на чоловіків ніхто і не покладається, був тут один чоловік ющенко, а виявилось — ніякий не чоловік і не українець! Тому жінки самі гроші заробляють, самі дітей виховують, самі на майдани ходять! А ви, чоловіки, бережіть свою репутацію! Афганців ніхто не принижує, тільки ті, хто посилав в афган- ті жирують, а афганцям — три гривні пенсії добавили!Іще один афганець в “верхоній раді” їздить, його також не шкода! Україночка права! Вдумайся, чоловік!

 9. Как говорит ГВП, кто побывал в горячих точках, тот не будет защищать свою семью и Родину и дура та женщина, которая надеется на защиту мужчины.

 10. А я поддерживаю украиночку.
  Смелые афганцы кончились-остались одни тыловики-воры и торговцы наркотиками. Что творилось в СА в Афганистане всем хорошо известно-еще андроповцы об этом написали а самиздат. Гавна там хватило до наших времен-вот этому контингенту Мариночка не понравилась. Но это их проблемы.

 11. Ни разу не грубил на сайте. Но тысячу раз поддерживаю предыдущего. Ты даже не дура, ты намного хуже. Ты даже хуже нынешней власти. Прочитай Талькова в изложении Хабибулина. Прочитай, вдумайся, если еще что-то человеческое осталось — молча поплачь. Ивана не знаю, но я знаю что такое горячие точки. Тот, кто воевал, если не свихнулся, больше никогда воевать не станет без особой на то нужды. И более миролюбивых людей, чем воевавших, я не знаю.

 12. Іван, влада наче є, але страшно всього боїться, краде і боїться і, мабуть, не без підстав! А ви, Іване, за що ви воювали в афганістані? Кого ви захищали: батьків, дітей, свою країну? Я розумію, що накази потрібно було виконувать, але ви, які пройшли афганістан, як ви можете дивитись на те, як влада знущається з ваших батьків, з ваших дітей і т. д. Автору — повага, боягузам-ганьба, афганським боягузам — ганьба в квадраті. І накінець цитата Ліни Костенко:”Мені соромно за мужчин моєї нації. Вони можуть схопитися за голову, за серце, за матню, за кишеню- вони ніколи не схопляться за зброю”.

 13. Иван!
  То, чем Вас жгли в Афгане, состоит всего из двух компонентов: бензина и мыла (или бензин+желатин). От десяти бутылок на десантное отделение или двигатель и БТ сгорает. Но, нужно знать не только пропорции, но и еще один нюанс в изготовлении, который и превращает эту смесь в напалм, прожигающий броню и не гаснущий. Без этого — это все х…ня, которая даже не загорится.
  Вообще же вся эта “писанина” выложена в нете. И, подозреваю, автор просто её скачал. То, что тут выложено — это хулиганские зажигалки. Они легко гасятся и только портят одежду. Их температура горения невысокая.
  Уверяю Вас, применить такое на улице — это дать повод открыть по себе огонь, и только. Результат же по цели будет нулевой.

 14. Нет власти в стране.Посадить бы автора или того х который разместил такую инструкцию в каталагу лет на10. Меня поймут кто прошел Афган . Мажоры херовы.

 15. Я мечтаю вернуться с войны На которой родился и рос. На руинах нищей страны Под дождями из слёз. Но не предан земле тиран, Объявивший войну стране. И не видно конца и края этой войне. Припев: Я пророчить не берусь Но точно знаю, что вернусь Пусть даже через сто веков В страну не дураков, а гениев. И, поверженный в бою Я воскресну и спою. На первом дне рождения Страны, вернувшейся с войны. II куплет: А когда затихают бои На привале, а не в строю. Я о мире, о любви Сочиняю и пою. Облегченно вздыхают враги А друзья говорят: Устал Ошибаются и те и другие — это привал. Припев: Я завтра снова в бой сорвусь Но точно знаю, что вернусь Пусть даже через сто веков В страну не дураков, а гениев. И, поверженный в бою Я воскресну и спою. На первом дне рождения Страны, вернувшейся с войны. Я завтра снова в бой сорвусь Но точно знаю, что вернусь Пусть даже через сто веков В страну не дураков, а гениев. И, поверженный в бою Я воскресну и спою. На первом дне рождения Страны, вернувшейся с войны. С войны… вернусь… С войны… вернусь… С войны… вернусь… С войны… вернусь

  Игорь Тальков….

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Задержан экс-чиновник МВД, причастный к убийствам на Майдане

Правоохранители задержали бывшего работника руководящего состава управления общественной безопасности Главного управления МВД в Киеве Юрия Спасских, который во время Революции…

МВД потратит ₴112 миллионов на систему видеофиксации

ГУ «Центр инфраструктуры и технологий Министерства внутренних дел Украины» потратит на модернизацию системы фиксации административных правонарушений в сфере обеспечения безопасности…
Минэкономики практически не поддерживает экономическое развитие

Минэкономики практически не поддерживает экономическое развитие

За три месяца ведомство не продемонстрировало практического стремления ни помочь бизнесу, ни защитить его от вредительских инициатив. За экономическое развитие в стране отвечает Минэкономики. Три месяца…
НОВОСТИ