Человек не терпит насилия!

У Ахметова завелась «криса»

trio

Висловлюємо наші співчуття найбагатшій людині України. Уявити навіть важко, наскільки неприємно Рінату Леонідовичу довідатися, що один з його топ-менеджерів, Равіль Сафіуллін, виявився «крисою», яка, удаючи з себе казанську сироту, впродовж кількох років разом з Давидом Жванією та Миколою Мартиненком без відома Шанованого дерибанила бюджетні кошти, призначені для ремонту атомних електростанцій. А наостанку ще й намагалася зістрибнути під чужий «дах».

Равіль Сафовича, дарма що обслуговує потреби Ріната Леонідовича в якості найомного працівника, людина примітна. У далекому 1994 році його, колишнього лікаря-гігієніста, запросив на посаду першого віце-президента футбольного клубу «Шахтар» далекий родич Ахать Брагін – перший президент цього клубу. Після наглої смерті останнього (типове профзахворювання в стадії загострення – підірвався на мині) Равіль Сафіллін продовжив трудові відносини з новим власником клубу Рінатом Ахметовим.

Можливо, організаційними талантами Равіль Сафович і не вражав, втім, як і будь якими іншими здібностями, але проявляв настільки беззастережну відданість Хазяїну, так хвацько брав корм з рук, що, урешті-решт, був поставлений Шанованим на непильну, але вкрій відповідальну посаду президента Професійної футбольної ліги.

Власне, вся робота Равіля Сафовича полягала в тому, щоби викривати в корупції попереднього президента цієї Ліги пана Суркіса. Бо це – єдине на що був здатний Сафіуллін, оскільки мав незаплямовану біографію й отримував у Ахметова гроші саме за те, щоби не лізти ні в які сумнівні оборудки та становити собою взірець кришталевої чесності та непідкупності.

Звісно, виникали запитання щодо походження статків Равіля Сафовича й джерел доходів, які дозволяли йому купляти «Лексуси». Але на це з надр Футбольного клубу «Шахтар» надходила стандартна відповідь: мовляв Рінат Леонідович високо цінує діяльність президента ПФЛ і належним чином її оплачує. А тому ні в кого не виникало сумнівів у тому, що Сафіуллін має моральне право таврувати корупцію в спорті.

Кришталевої чесності людина

Інформація про розумовий рівень Равіля Сафовича та методи наповнення ним власного гаманця стала випливати на світ Божий лише після призначення Сафіулліна на посаду Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту. Спочатку пішов поголос про те, що новий Міністр встановив «відкати» в розмірі 60% — з кожної гривні, що виділяється на розвиток спорту, чиновникам Мінсім’ямолодьспорт має повернутися 60коп. З них 50коп. іде особисто міністру, а 10коп. – безпосереднім виконавцям. Принаймні, так пошепки розповідають журналістам самі працівники Мінсім’ямолодьспорт, благаючи не називати їх прізвищ.

Спочатку думалося, що це – наклеп на нового керманича українського спорту. Але наступний скандал лише підтвердив найсміливіші припущення. Сафіуллін обклав поборами не тільки дорослих спортсменів, а навіть юніорів, вимагаючи сплати «безповоротної фінансової допомоги» на користь якихось громадських організацій, що крутяться біля Міністерства. Про те, як цей менеджер Ахметова розправляється з дітьми з Єнакіївського державного авіаційно-технічного спортивного клубу Міністерства освіти і науки України, вже чимало писала Тетяна Чорновол. Наприклад:

http://ord-ua.com/2010/09/23/ministerstvo-deribanu-ta-sportu/?lpage=1

http://ord-ua.com/2010/09/26/ministerstvo-deribanu-ta-sportu-2/?lpage=1

http://ord-ua.com/2010/09/29/ministerstvo-deribanu-ta-sportu-3/?lpage=1

З Сафіулліним Тетяна розмовляла лише по телефону. А я двічі був у його кабінеті й прямо в очі прохав Равіля Сафовича припинити знущання з дітей. Мета мого візиту була одна – щоби Сафіуллін дозволив провести в клубі змагання з парашутного багатоборства пам’яті Георгія Тимофійовича Берегового.

Перші такі змагання вже були минулого року, в їх проведенні дуже допомогли клубу народні депутати від Партії Регіонів Леонід Литвинов і Олена Бондаренко, спонсором призового фонду виступило кондитерське об’єднання «Конті» (не можу не висловити комплімент Борису Колесникову за правильну кадрову політку – я спілкувався з менеджерами цього об’єднання, це надзвичайно чуйні люди, які не тільки підготували дітям величезні кошики з солодощами, але й приїхали в Єнакієве вручати призи під час урочистого закриття змагань). Виготовлення унікальних медалей, дипломів і кубків з портретом Георія Тимофійовича, футболок для учасників і суддів оплатив Андрій Біба, син покійного народного депутата від ПР Василя Тимофійовича Біби. Чимало допомогли й журналісти. Та ж, наприклад, Тетяна Чороновол своїми статтями в «Обозревателе» сприяла тому, щоби Міністерство освіти і науки України виділило клубу додаткове фінансування. Та й ми на «ОРД» писали на цю тему.

para saf2

2009 рік. Переможцям і призерам 1-х Всеукраїнських змагань з парашутного багатоборства вручаються призи від Кондитерського об’єднання «Конті». Ці змагання стали першими й останніми, оскільки Сафіуллін, ставши міністром, тепер вимагає гроші з вихованців державного закладу Міністерства освіти і науки за включення цієї першості в Єдиний календарний план спортивних заходів.

Планувалося, що й у цьому році змагання будуть не гіршими. Але для їх офіційного проведення треба, щоби Сафіуллін розпорядився включити цю першість у Єдиний календарний план спортивних заходів на 2010 рік. Пан Міністр був невблаганним: «Хай діти спочатку заплатять». Ціна питання – по 150 грн. з дитини. Гроші невеликі, я й сам би міг їх заплатити замість вихованців, аби тільки Равіль Сафович облишив у спокої Г.Т.Берегового та Єнакіївський клуб. Але Сафіуллін вимагає, щоби гроші платилися в руки аферистам, проти яких ще в лютому 2010 року порушена кримінальна справа за побори зі спортсменів по статті «шахрайство», причому вихованці Єнакіївського клубу визнані по цій справі потерпілими.

Запитання до Ріната Ахметова: Рінате Леонідовичу, а на якій помийниці Ви знайшли цього «менеджера»? У Вас що, більш розумних людей не має, кого б можна було поставити на Мінсім’ямолодьспорт? Чи Ви також вважаєте, що треба обдирати дітлахів з Єнакієвого та забороняти проведення змагань, присвячених пам’яті людини, яку, між іншим, нинішній Президент України вважає своїм названим батьком?

Але остаточний діагноз Равілю Сафовичу вдалося поставити після того, як пішов поголос про його недавній візит до першого віце-прем’єра Андрія Клюєва, у ході якого Сафіуллін пропонував Клюєву 40 млн. доларів за те, щоби Андрій Петрович прикрив оборудки відомого «борця з корупцією в спорті» по розкраданню коштів НАЕК «Енергоатом». Іншими словами – Сафіуллін хотів поміняти «дах» і піти від Ахметова до Клюєва в самий розпал протистояння між Андрієм Клюєвим і Борисом Колесниковим за посаду прем’єр-міністра.

До речі, 1 жовтня здивовані соратники Андрія Петровича, прочитавши інформацію про його шашні з Сафіулліним, поставили йому пряме запитання, чи це правда. Клюєв категорично спростував чутки й заявив, що ніколи з Сафіулліним на цю тему не говорив. Можливо, Андрій Петрович, обтяжений державними справами, просто призабув. Тож нагадуємо першому віце-прем’єрові, що після візиту Сафіулліна він звернувся до паливно-енергетичного міністра Юрія Бойка, якому розповів про пропозицію керівника Мінсім’ямолодьспорт і поцікавився, чи справді Сафіуллін ворочає такими грошима.

Відповідь була ствердною – Бойко пояснив Клюєву, що Сафіуллін є давнім компаньйоном народних депутатів Жванії та Мартиненка в частині розкрадання державного бюджету. З його слів, у НАЕК «Енергоатом» практично весь менеджмент – це люди Жванії, і тому багатомільйонні угоди про поставку устаткування та проведення ремонтних робіт на атомних електростанціях укладаються лише з фірмами Жванії, Мартиненка та Сафіулліна. І що загальний обсяг коштів, які ця трійця вкрала лише в 2007-2009 роках, складає понад 2 млрд. грн.

Сподіваємось, Юрій Анатолійович має кращу пам’ять, аніж Андрій Петрович, і не стане брехати, що йому не відомо про витівки Сафіулліна. А якщо все ж таки стане – радимо йому ще раз перечитати дві доповідні записки президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, де описано, чим займається Равіль Сафович у час, вільний від виконання обов’язків Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Більш того, Юрій Бойко привіз і показав Андрію Клюєву доповідну Недашковського. І прямо звинуватив Клюєва в тому, що це він «завів» Сафіулліна в «Енергоатом». Але Клюєв відхрестився – відповідно до розподілу сфер впливу між нинішніми хазяями України атомна енергетика має відійти до групи Фірташа-Льовочкіна, воювати з якими заради заробітків Равіля Сафовича ніхто не стане.

Втім, якщо Андрій Петрович і далі буде наполягати на тому, що він не отримував від Сафіулліна пропозицію в 40 млн. доларів, ми будемо змушені оприлюднити подробиці тієї бесіди. Зокрема, ту її частину, де Сафіуллін доповідав, що в «Енергоатомі» у процесі підготовки перебуває договір з його фірмою на поставку устаткування для АЕС на суму 700 млн. грн., який лобіює перший віце-президент НАЕК Іван Фольтов. Власне, йдеться про 8 холодильників для першого контуру, загальна сума поставки складає 6,5млрд. грн., з яких 700 млн. грн. має «засвоїти» Сафіуллін, решта – це частка Жванії та Мартиненка. З цих грошей Сафіуллін запропонував Клюєву 40 млн. доларів, собі ж, з його слів, він збирається залишити лише 15 млн. доларів. Сама скромність…

А, між тим, з дітей Равіль Сафович вимагає по 150грн., виходячи з того принципу, що від себе гребуть лише курка та екскаватор…

Якщо ж Рінат Леонідович продовжує сумніватися в тому, що Сафіуллін за його спиною й від його імені вліз у чужу сферу інтересів, рекомендуємо доручити Володимиру Степанову Малишеву (колишній начальник УМВС України в Донецькій області, а нині – народний депутат і керівник служби безпеки Ріната Ахметова) ознайомитися з матеріалами кримінальної справи №222-2, яка перебуває в провадженні Головного слідчого управління МВС України. Ця справа порушена у зв’язку зі злочинною діяльністю Товариства з обмеженою відповідальність «МКС-Енерго», реальним власником якого є Равіль Сафович Сафіуллін. Сподіваємось, Володимира Степановича не треба знайомити з начальником цього Головного управління, заступником Міністра внутрішніх справ Василем Івановичем Фаринником.

До речі, ніхто не може до пуття пояснити, що означають букви «МКС». Тому дозволимо висунути таке припущення. Відомо, що давнім партнером НАЕК «Енергоатом» є фірма «Енергія-МК». Абревіатура «МК» розшифровується просто й невибагливо – «Мартиненко Коля». Тож напрошується висновок, що «МКС» — це, так би мовити, «дочірнє підприємство» — «Мартиненко Коля і Сафіуллін». Якщо ж ми помиляємось – хай Равіль Сафович відкриє завісу таємності й розкаже, що значать оті три букви.

Наші намагання познайомитися поближче з фірмою «МКС-Енерго» та розповісти про трудові звершення її персоналу виявилися марними. Підприємство з багатомільйонними оборотами, яке, начебто, виконує ремонтні та монтажні роботи на атомних електростанціях, має, згідно зі звітністю в Пенсійний фонд, лише одного співробітника – директора Іванова Вадима Михайловича. Одначе і його побачити не вдалося, позаяк ТОВ «МКС-Енерго» зареєстроване за адресою: м.Київ, вул. Кіквізе, 13 разом з ще 4-ма тисячами аналогічних підприємств. Зрозуміло, що це – фіктивна адреса, за місцем реєстрації фірма Сафіулліна не знаходиться, офісу не має, місцеперебування директора невідоме, податкова звітність за 2009 рік не здавалася.

Але слідчим таки вдалося допитати засновника фірми, такого собі Алекперова Санан-Новуш-огли. Пан Алекперов пояснив під протокол і відеозапис, що він лише «зіц-прєдсєдатєль», а справжнім керівником фірми та реальним її засновником є Равіль Сафович Сафіуллін. Що ж стосується Алекперова, то він тільки виконує вказівки Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Якщо Сафіуллін буде заперечувати своє знайомство з Алекперовим, радимо Рінату Леонідову доручити все тому ж Володимиру Малишеву перевірити, як часто й з якого приводу спілкувалися між собою телефоном Равіль Сафович і Санан-Навуш-огли. Якщо ж Володимир Степанович не знає номерів телефонів цих високих достойників чи не зможе роздобути роздруківки телефонних з’єднань – ми йому залюбки допоможемо. Нехай звертається.

Але якщо й це не переконає Ахметова в тому, що під його дахом завелася «криса», радимо почитати покази головного інженера Південно-Української АЕС В’ячеслава Кузнєцова, який був затриманий по кримінальній справі №493, порушеній ще 24 липня 2009 року Головним слідчим управління Служби безпеки України, і яка також зараз розслідується в Головному слідчому управлінні МВС України. Щоби вийти на волю, Кузнєцов здав з потрухами всіх – і Жванію, і Мартиненка, і Сафіулліна.

Заслужений енергетик

Навіщо Жванії та Мартиненку знадобився Сафіуллін, розповісти можуть лише вони самі. Мабуть, через невгамовне бажання розкладати свої яйця по різних кошиках. Тож не дивно, що ці два герої «помаранчевої революції» шукали, кого б можна було запросити в компаньйони з протилежного табору. Вибір пав на Равіля Сафовича, чия жадність і дурість давали всі підстави сподіватися, що він буде надійним партнером. Але Жванія помилився – Сафіуллін, прикриваючись іменем Ахметова, став займатися примітивними «кидняками».

Наведемо лише один, але дуже красномовний приклад того, як Равіль Сафович облапошив на кругленьку суму не тільки директора «Атомкомплекту», але й шанованого російського контрагента.

Так ось, у 2008 році Рівненській атомній електростанції знадобилась система контролю рівня теплоносіїв над активною зоною. Виробником обладнання є російське Відкрите акціонерне товариство «Позит», монтаж таких систем здійснює ТОВ «Кузнецовське ПНП». Якщо замовляти устаткування напряму у виробника, вартість системи разом з установкою складатиме максимум 16,5млн. – це максимальна сума за умови, що будуть сплачувати всі митні тарифи та податки. Але в такому випадку директор «Атомкомплекту» Валерій Васильков, перший віце-президент НАЕК «Енергоатом» Іван Фольтов і сам президент «Енергоатому» Юрій Недашковський животітимуть на саму зарплатню.

Світ не без добрих людей. Горю енергетиків взявся допомогти Равіль Сафович, який пообіцяв все купити й встановити за 7 млн. грн. У результаті 11 листопада 2008 року Відокремлений підрозділ Державного підприємства НАЕК «Енергоатом» в особі Василькова Валерія Володимировича уклав угоду №1116108223 з ТОВ «МКС-Енерго» на постачання отієї самої системи контролю рівня теплоносіїв над активною зоною. Сума угоди – ні, не 7, і навіть не 16,5, а майже 30 млн. грн. Ось перша сторінка договору.

MKS Energo 1

На побажання читачів, може окремо опублікувати як сам договір, так і специфікацію до нього. Дуже цікаве чтиво, між іншим…

А як же тендер? – спитає прискіпливий читач, – хто ж допустив до таких відповідальних робіт фіктивну фірму, яка не має навіть офісу й пропонує товар за суму, вдвічі більшу, аніж офіційний представник виробника?

О, тендерні закупівлі – це, взагалі, окрема пісня. Зрозуміло, що був тендер, у якому взяли участь два учасники – належне Равілю Сафіулліну ТОВ «МКС-Енерго» і належне Равілю Сафіулліну ТОВ «Техенергокомплект». Обидві фірми подали абсолютно ідентичний пакет документів – буква в букву. Це не дивно, оскільки засновниками ТОВ «Техенергокомплект» є директор «МКС-Енерго» Іванов і все той же «прєдсєдатєль Фунт» Алекперов.

До тендерної документації була підкладена довіреність російського Науково-виробничого підприємства «Інкор» від 15 травня 2008 року, якою «МКС-Енерго» наділялося повноваженнями представника цієї фірми на території України й могло офіційно постачати устаткування для атомних електростанцій виробництва ТОВ «НВП «Інкор». Щоправда, є нюанс – ТОВ «НВП «Інкор» суто наукова установа й ніякого обладнання насправді не виробляє. Тому Сафіуллін і Ко вдалися до примітивної фальсифікації предмету тендерної закупівля й підробили документи про те, що начебто потрібну Рівненській АЕС систему виготовляє не ВАТ «Позит», а ТОВ «НВП «Інкор».

До речі, ТОВ «Інкор» очолює надзвичайно авторитетна в атомних колах людина – Міттельман Михайло Григорович, якому за допомогу (зокрема – проставляння печаток на «липових» документах) було обіцяно 300 тисяч доларів. Найсмішніше, що Сафіуллін, заробивши не один мільйон на поставках, Міттельмана примітивно «кинув» і досі так і не розрахувався. Аналогічним чином Равіль Сафович «нагрів» на 630 тис. доларів директора «Атокомлпекту» Василькова. Але про це – нижче.

Урешті-решт, в Україну за посередництва ТОВ «НВП «Інкор» було завезено передбачене договором устаткування, за яке «МКС-Енерго» сплатило біля 5 млн.грн. До речі, походження устаткування встановити так і не вдалося – як виявилося, ВАТ «Позит» цю систему ТОВ «НВП «Інкор» взагалі не продавало. Отже, що саме встановлене на Рівненській АЕС і як довго та система пропрацює – невідомо. Але точно відомо, що у випадку виходу з ладу реактора ніяких претензій виробник устаткування не прийме.

Монтажні роботи виконало, як і належить, ТОВ «Кузнецовське ПНП», за що з рахунка «МКС-Енерго» цьому підприємству було сплачено 780 тис. грн. згідно з договором підряду від 29.12.2008 №42т-08. Ще на 1,2 млн. грн. фірма Сафіулліна придбала необхідні для монтажу герметичні проходки виробництва ЗАТ «ОЕМЗ». А решта грошей – щось біля 23 млн. грн. – були переказані на рахунки фіктивних фірм:

ТОВ «Комюніті Авто Бейсик» (код ЄДРПОУ 35982112),),

ТОВ «Технополюс інвестмент» (код ЄДРПОУ 35645287),

ТОВ «Інженерні технології» (код ЄДРПОУ 31089225),

ТОВ „ТД «Промбудпостачання» (код ЄДРПОУ 35850217),

ТОВ «ЦСК «Ресурс» (код ЄДРПОУ 33642750),

ТОВ «Муніципальна будівельна компанія» (код ЄДРПОУ 34618032).

А також – двох фірм, що належать самому Сафіулліну — ТОВ „Макрос-плюс” (код ЄДРПОУ 33451117) і все того ж ТОВ „Техенергокоплект” (код ЄДРПОУ 32848289).

Щоправда, слідству вдалося довести розкрадання не 23 млн. грн., а лише 12,9 млн. грн. Втім, і ця сума вражає. А тепер – найвеселіше. Сафіуллін за підсумками цієї операції «кинув» директора «Атомкомплекту» Василькова на 630 тис. доларів. А саме: Равіль Сафович мав через Алекперова передати Василькову 6 млн. грн. А дав лише 1 млн., заявивши, що спрацював ледь не собі на збиток. З наближеною особою Ріната Ахметова сперечатися ніхто не став – собі дорожче.

Тож маємо пропозицію. За заслуги Равіля Сафовича Сафіулліна в царині боротьби з корупцією в спорті він вже має почесне звання Заслуженого працівника фізкультури і спорту України. Але досі належним чином не відзначена його діяльність на енергетичних теренах. Сподіваємось, що прочитавши цей матеріал, Рінат Леонідович звернеться до Президента України з проханням нагородити свого вірного соратника ще й званням Заслуженого енергетика. Їй-Богу, це звання він заробив. Разом з Мартиненком і Жванією.

Володимир БОЙКО, спеціально для «ОРД»

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

17 ответов

 1. Бандугруповання Ахметова і його прислужника Януковича діє! Хто їх зупинить?

 2. А почему бы эту статью не положить на стол Президенту, чтобы он ее сам прочитал. А Генеральной прокуратуре Украины в лице заместителя Генерального прокурора Украины Р.Кузьмина проверить указанные в ней факты, изложенные журналистом, опросив фигурантов дела Бойко-министра, Жванию, Сафиулина, Клюева, Мартыненко, Ахметова и других лиц. Если это правда, то возбудить уголовное дело и объеденить его со всеми делами по этой тематике, которые есть в МВД Украины и СБУ. Это будет пример борьбы с коррупцией в высших эшалонах власти несмотря на политическую принадлежность этих лиц.

 3. Безаппеляционность суждений всегда наводит на мысль о «заказухе». И «факты» подобраны для замученного «компроматом» народа, который должен вспыхнуть и без огня? Чтобы иметь более-менее объективную картину желательно знать и альтернативное мнение: http://noviny.narod.ru/smi-00001607.html

 4. Можна подумати, що президенту ніхто про це не доповідав і він про це не знає

 5. Автору,я знаком лично с Равилем Сафовичем много лет,и просто восхищен вашим умением ярлыки клеить))Да там где Сафиуллин крыса ты то тварюка продажная выше педераста не взлетишь!!!!!!!Это ж надо таких людей в крысы(((((((

 6. А в общак Равиль доляху занес со своих миллионов, украденных из бюджета? И, вообще, Уважаемый ему разрешил со всякими жваниями по атомным электростанциям лазить? Уважаемый за что Равилю платит — чтобы тот поборами с детей занимался и в коррупционные скандалы влазил? Крыса он и есть — деньги закрысил, Уважаемому ничего не сказал.

 7. Дончанину: Читал Ваши коменты к различным статьям про Мин семьи, молоді і спорта. Верх невоспитанности и юридической безграмотности, поэтому не давайте юр.консультаций и советов. Нельзя принимать к вере информацию, подобного рода, поскольку любой юрист Вам ксажет, что это полный бред и заказ.

 8. Что полный бред? — Постановление о возбуждении уголовного дела в отношении должностных лиц фирмы “МКС-Енерго”? Не знаю, я постановление не читал. Но если оно неграмотное, то пусть Сафиуллин его обжалует в суд. Или бредом являются опубликованные фрагменты из депутатских обращений Елены Бондаренко? — Так, вроде бы, она и Сафиуллин одна команда. И если уже она выступает публично в защиту детей из Енакиево, наверно Сафиуллин достал даже ее.
  Или Сафиуллин не понимает, что собирать на офыциальных соревнованиях деньги в пользу каких-то общественных организациях является преступлением? Если не понимает — то его гнать нужно с должности ссанными тряпками.

 9. Из альтернативного мнения мозгового центра следует, что если красть не по 6 часов в день, а по 15, то результаты будут выше.

 10. Можете не сомневаться что весь бизнес-план не обошолся без участия Алекперов Санан Новуш-огли (его номерами 067-509-24-24 або 097-019-99-99.). У него огромный опыт по краже государственных денег которые выделяються на ремонт атомных станций.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Глава Центрального апелляционного хозсуда заработал только на гараж

Глава Центрального апелляционного хозяйственного суда (Днепр) Юрий Парусников почти всю недвижимость записал на Эльжбету Парусникову. Об этом стало известно из…

Отстраненный глава Ровенской таможни задекларировал из имущества только гараж

И.о. начальника Ровенской таможни Тарас Коваленко, которого отстранили от должности за коррупцию, задекларировал сбережения в размере годовой зарплаты наличными. Об…

ГСЧС возглавил Крук, записавший имущество на тещу

Кабинет министров назначил Сергея Крука главой Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям. Как сообщил в Telegram-канале представитель Кабмина в Верховной…
НОВОСТИ