Человек не терпит насилия!

Украина против пыток? Ага…

Відкритий лист громадських організацій з приводу таємної розробки Міністерством юстиції України законопроекту щодо створення національних превентивних механізмів (НПМ) попередження катувань

Міністру юстиції України
 О.В.Лавриновичу

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин
О.О.Зарубінському

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
В.Д.Швецю

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань національної безпеки та оборони
А. С. Гриценку

Голові Комітету Верховної Ради України з охорони здоров’я
Т.Д. Бахтєєвій

Відкритий лист громадських організацій з приводу таємної розробки Міністерством юстиції України законопроекту щодо створення національних превентивних механізмів (НПМ) попередження катувань

Україна ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження та покарання 21 липня 2006 року.

Ним передбачено зобов’язання країни негайно створити національний превентивний механізм щодо недопущення катувань (НПМ). Цей механізм, як показує позитивний досвід, може призвести до істотного прогресу країни в боротьбі з катуванням та жорстоким поводженням в місцях обмеження свободи особи: колонії, СІЗО, ізолятори тимчасового тримання, інтернати, закриті лікарні тощо. До сьогодні, Україна не виконала це міжнародне зобов’язання.

Питання створення такого механізму неодноразово обговорювалося органами влади та правозахисними організаціями. Дискутувалися різні моделі такого механізму, проводилися пілотні проекти по моніторингу місць обмеження свободи.

Уже декілька років Міністерство юстиції розробляє проект закону про впровадження НПМ в Україні. Він неодноразово змінювався, але в загальному передбачав створення окремого спеціального органу влади, що у співпраці з правозахисниками реалізовував би ці функції.

Проте нещодавно занепокоєння громадськості викликав проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини», який було підготовлено Міністерством юстиції України та направлено на погодження до інших центральних органів виконавчої влади. Редакція цього проекту була докорінно перероблена без участі громадськості.

Як можна побачити з п. 8 пояснювальної записки до зазначеного проекту закону Міністерство юстиції вважає, що «проект акту не потребує консультацій з громадськістю».

Проте загально відомо, що світова практика організації діяльності національних превентивних механізмів передбачає максимально широке залучення громадськості не лише до процесу розробки та впровадження цих механізмів, а й до виконання ними своїх функцій.

Подібна позиція Міністерства юстиції викликає щонайменше подив, адже попередній проект Закону України «Про Національний комітет проти катувань», який було підготовлено Міністерством пройшов широке громадське обговорення, до його розробки були залучені відомі експерти громадських організацій.

Вимагаємо провести громадські обговорення цього законопроекту та внести до нього зміни, які передбачають участь громадськості в системі моніторингу та попередження катувань!

Підписи:

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Громадські організації можуть приєднатися до цього звернення, поставивши свій підпис до 20 вересня 2010 року.

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1283949418

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…

Послевкусие пустоты

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.    После официальной церемонии в Батуми президент Грузии…
НОВОСТИ