Человек не терпит насилия!

БАНДЕРА ЦІНОЮ В 45 МІЛЬЙОНІВ

Колись, за часів Союзу, на місці однієї з транспортних розв’язок Івано-Франківська, що відкриває шлях до курортної Яремчі, стояв символ епохи – танк. Танки на постаментах збереглися в багатьох українських містах і містечках, але свідомі прикарпатці на зорі незалежності України хутенько його прибрали з «насидженого місця». Більше того. Хвиля перейменування вулиць, що прокотилася на початку буремних 90-х минулого століття, не оминула й цієї частини старого міста. Вулиці, які сходилися до тієї транспортної розв’язки, були названі гучними іменами героїв, котрі теж у часи незалежності були реабілітовані (принаймні, місцевою, налаштованою патріотично-націоналістично, громадою).

Тож власне на стику вулиць, названих на честь провідників ОУН-УПА Степана Бандери та Євгена Коновальця, утворилася площа, яка простояла отак собі непримітно років з надцять, хоча й була названа претензійно – Європейською.

   А минулого року отой вакуум (площі) почав забудовуватися. І причиною стала кругла дата – 100-ліття з дня народження Степана Бандери, уродженця села Старий Угринів, що тепер територіально входить до Івано-Франківської області. Обласний центр Прикарпаття не міг собі дозволити не спорудити щось, що увіковічнило б цього легендарного провідника ОУН. І все б нічого, якби не скандал, що розгорівся навколо новозбудованого меморіалу.

   Меморіал імені Степана Бандери відкрили саме в день його століття – 1 січня 2009 року. Але відкрили його рівно на три дні! Тут доречно було б сказати: хотіли як краще, а вийшло як завжди. Тобто насправді меморіал недобудований. І хоча сторіччя давно минуло, а горе-пам’ятник і досі не працює. За задумом архітекторів, це не лише пам’ятник, а цілий меморіальний комплекс, який мав би слугувати освітнім центром з наповненням глибоким патріотичним матеріалом. Однак, невідомо, коли це станеться. І причина ж банальна – брак коштів для завершення споруди. У нинішній кризовій ситуації це абсолютно зрозумілі речі, якби не одне але…

   У минулому році з міського бюджету на цей меморіал було виділено 45 мільйонів гривень! Принаймні, так стверджують окремі депутати Івано-Франківської міськради. В інтерв’ю голови фракції Партії регіонів у міськраді Ігоря Дутки, яке з’явилося на кількох місцевих сайтах, називається саме ця сума. «Як можна на маленькому шматку землі закопати таку кількість грошей? Це не пам’ятник Бандері – це пам’ятник шахрайству і марнотратству», – обурюється у тому інтерв’ю Ігор Дутка. І може б не варто було надто звертати увагу на ці слова депутата, фракція якого далеко не завжди лояльна до діяльності міськвиконкому та мера Віктора Анушкевичуса, якби не інший казус. Зовсім недавно на одній з прес-конференцій міський голова відмовився коментувати журналістам питання, коли ж нарешті відкриють меморіальний комплекс імені Степана Бандери. Кажуть, черговий раз відкриття намічалося на 1 квітня (чи не жарт?).

   Михайло Верес, начальник міського управління освіти, на чий баланс днями передано споруду, пояснив журналістам, що відкриття «залежить від будівельників, від того, як їм платитимуть зарплату та вчасно привозитимуть матеріали». Михайло Верес – людина надзвичайно інтелігентна і толерантна, тому він не міг прямо сказати, що будівельникам не платять вчасно, бо грошей нема, бо гроші фактично профукали. За офіційними даними, на будівництво використали понад 7 млн. гривень. Де ж решта? Більше того, коли було прийняте рішення про спорудження меморіалу, був створений окремий рахунок, на який добровільно-примусово (і досі працює ще радянський рудимент) чимало фірм та організацій міста переказували кошти. Складається враження, що всі ті кошти пішли в пісок – чи то пак, у тротуарну плитку, бо саме з неї складається вся поверхня меморіалу. 

IMG bandera fr     

     45 мільйонів гривень – це фактично одна десята бюджету міста Івано-Франківська. Чи не занадто фривольно розпоряджаються такими сумами мер і його команда? Безперечно, шану Степану Бандері, постаті неординарній в українській історії боротьби за незалежність (до речі, пригадуєте, у минулому році в проекті Савіка Шустера «100 великих українців» саме Бандера ледь не очолив першу десятку великих), віддати треба, що б там не говорили ті, кого комуністичне минуле тримає ще міцно в своїх лабетах і хто все ще вважає своїми кумирами «вождів усіх часів і народів» Леніна і Сталіна. Але ж і стримок якийсь, як кажуть гуцули, мати треба. І найперше в тому, що кошти треба виділяти розумні і розпоряджатися ними чесно.

   Зрештою, коли ми вже відмовимося від напускної помпезності у вияві наших патріотичних почуттів, за якими часто ховаємо бажання отримати дивіденди – хто моральні, а хто й матеріальні? Адже ж є у Львові пристойний, споруджений буквально кілька років тому пам’ятник Степанові Бандері. А у Старому Угринові, фактично на подвір’ї старої батьківської хати, зведено красивий пам’ятник та сучасний меморіальний комплекс, який, до речі, теж перебуває на балансі управління освіти – правда, обласного.

big bandera ugriniv 2

Чому школярів з Івано-Франківська не можна возити туди, тож приїжджають до далекого села екскурсії з усіх-усюд? Як не дивно, але в книзі відгуків прекрасні слова вдячності від молодих людей з Дніпропетровська і Луганська, від представників діаспори, школярів Коломиї – просто десятки записів.. Єдине, що там потрібно, то це дорогу до меморіалу по-людськи заасфальтувати і возити учнівську та студентську молодь на екскурсії та уроки. До речі, 1 січня цього року саме на майдані біля меморіалу Степанові Бандері в Старому Угринові зібрався чималий гурт колишніх вояків УПА. Зібралися, помітингували, вшанували. Правда, кілька годин чекали на Президента. Той, як завше, спізнився, але старі вояки мали його на увазі – провели собі своє свято самі. Оце я розумію: мають свій гонор і без мільйонів обійшлися – обід був скромним, зважаючи на кризу…  

Олекса Карпатка для ”ОРД”

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

23 ответа

 1. Комуністи — це гірше ніж нацисти, адже німці свої людей не вбивали, а совіти вбили як мінімум 15 міліонів своїх (голодомори, репресії, інокодумці).
  Націоналісти — це ті хто любить і захищає свою країну. Я думаю що і серед росіян таких багато.
  Слава Україні!
  Р.S. А памятник і весь комплекс коштує 7 міліонів.

 2. Тоді вас люди називали псами,
  Бо ви лизали німцям постоли,
  Кричали “хайль!” охриплими басами,
  І “Ще не вмерла…” голосно ревли.

  Де ви ішли — там пустка і руїна,
  І трупи не вміщалися до ям-
  Плювала кров’ю “ненька Україна”
  У морди вам і вашим хазяям.

  Ви пропили б уже її, небогу,
  Розпродали б і нас по всій землі,
  Коли б тоді Вкраїні на підмогу
  Зі Сходу не вернулись ”москалі”.

  Тепер ви знов, позв’язувавши кості,
  Торгуєте і оптом, і вроздріб,
  Нових катів запрошуєте в гості
  На українське сало і на хліб.

 3. Тоді вас люди називали псами,
  Бо ви лизали німцям постоли,
  Кричали “хайль!” охриплими басами,
  І “Ще не вмерла…” голосно ревли.

  Де ви ішли — там пустка і руїна,
  І трупи не вміщалися до ям-
  Плювала кров’ю “ненька Україна”
  У морди вам і вашим хазяям.

  Ви пропили б уже її, небогу,
  Розпродали б і нас по всій землі,
  Коли б тоді Вкраїні на підмогу
  Зі Сходу не вернулись ”москалі”.

  Тепер ви знов, позв’язувавши кості,
  Торгуєте і оптом, і вроздріб,
  Нових катів запрошуєте в гості
  На українське сало і на хліб.

 4. Страшно и обидно читать все это, но “чыпае”! На Прикарпатье очень много действительно честных, трудолюбивых, добрых людей. С вековыми традициями! Но есть и “вечные гавнюки”, которые при союзе из подлобъя зыркали а жопы власти лизали (любой национальности). Скоро двадцать лет “как москали им жить мешают”. Разворовали пидоры все, что можно. Надругались над национальной идеей, и теперь думают со своим рябым “фюрером”, как-бы еще раз свой народ обдурит и поиметь! Я думаю не получиться! Прикарпатцы, хоть и бытый веками, но не утратившый гордости и житейской мудрости народ. Разберется!!!

 5. Тварь притягивает к себе другую тварь. Вот так и собираются в группы фашистские недобитки под руководством “гаранта”, который сам воспитанник предателя и изменника Родины.
  А тебя “Карпо Смерека” я лично бы повесил на твоей любимой смереке.

 6. Що такого доброго для України зробив цей Бандера? Крім ідеї “За вільну Україну” нічого. Після нього залишилось багато скривджених українців. Говорив одне, а робив зовсім інше. Залякані діями ОУН-УПА багато людей і нині змушені підігравати такому “хероїзму”. Що він звільнив чи захистив хоч одне українське місто? Що він щось побудував? Такі примусові памятники нікому не потрібні. Від них ніякої корсті.

 7. Эй, Карпо Смерека ты еще татар вспомни, как они твою неньку топтали и их обвини во всех тяжких! Никто на твою вонючую соевую колбасу не претендует, жуй сам. Сколько лет уже самостийни,а все москали мерещаться. А капитану Дадугину, который освобождал Ивано-Франковск от фашистов и его именем была названа улица, поклонись до земли. И не ему одному, а всей Советской армии! А то была бы ненька сырьевым придатком Германии, а народ бесплатной рабсилой. А насчет взорвать — черти где и когда, подтянусь!

 8. На Гаранта не гоните, небыло его на откытии.Прислал венок от себя.Хотя люди ждали,надеялись(как на Майдане),мерзли(18-20минус).После этого”шоу для бедных” во всевозможных питейных заведениях матерились на Президента и на себя за то что голосовали за него.Но не об этом речь.Интересно,если я этот памятник после 25октября взорву,что скажет новая власть?Я буду изгоем или героем?Гоцман,ты мне поможешь или будешь трындеть в своем стиле.Хотелось бы узнать мнение других…….

 9. Нема чого москалюги цвиркати, вам в сибірі роботи всім вистарчить. А ви все про ковбасу і ковбасу. Йдіть і помогайте братам, а ми знаєм шо нам робити без вашої ковбаси клятої. І халява для вас закінчилась, працювати треба, а ви ніяк не отямитись..

 10. Цікаві ці комуняки. Самі пам’ятники понаставляли всякій швалі. Плюнути не було де. А тепер коли у Франківську люди ставлять пам’ятник своєму земляку (а не якимось зайдам кузнєцовим), то починається крик про “аттдать деньгі дєтям”. Ану скільки з вас хоче аддать дєньгі дєтям гроші які бухає Донецьк на пам’ятник Ватутіну?

  Ну а злодіїв, які крадуть гроші треба садити безвідносно до ідеології.

 11. Украли деньги нацики на Бандере, как воруют на всей Украине. Точно так же Вася Червоний обокрал Ровно на памятнике Шевченко. Нацики думают, что не будут отвечать за свое воровство. Наглые, но наивные…

 12. Описание новой международной программы на g1g4lite.narod.ru — как получать деньги не работая

 13. когда у людей живот не урчит от голода и в карманах есть, чем по шуршать( не семечки), тогда стройте памятники кому угодно и никто не будет верещать. а когда в стране жоппа или
  очько, а наш гарант разъезжает на открытия памятников по европе и никто из тех кто за него голосовал даже не жужжат. вот и получили эпоху памятников. а для одесита в отдельности не гони х-ню всякую, иди работай.

 14. Є тип людей, які с”воє” вкрадуть хоч би що, -не має значення: памятник Бандері,лєніну, сталіну чи церква — вкрадуть — “чисто машинально”. Друга справа, що тюрьми так і не дочекались своїх бандитів…

 15. А чому б не сказати:фашистів-комуністів?КПРС набагато більше українців і не тільки українців винищила.

 16. Хором собачья свора тянет все без остатка. Страны нет. Подросло поколение быдло-потребителей. А дальше что, лучше будет? Образования нет, производства нет, порядка нет, власти нет, лечить некому и нечем. Все. Приплыли. Памятники? Это им памятники всем нужны. Посмертно. Ибо расстреливать каждого за злоупотребления и рубить руки за кражу, хоть в порядке бунта или погрома. И над каждым дохлым чинушей или бандитом посадить дерево. Себя уважать, детей воспитывать, беречь своих женщин и дружить с соседями. И снова будет “Квитуча Украина”

 17. А чого ви хочете від тих хто довгий час гавкав слава кпсс,а тепер з пафосом гавкає Христос Воскрес? Пси вони і в Африці пси,тілько чорні…

 18. Любимая тема для пришлепнутых хахлокацапов из Украины. Вместо того, чтобы отираться тут, построили бы еще один монумент своему идолу на Донбассии. А то ж непорядок — всего два штуки к дню рождения. Да и Сталинов с Лаврентиями Падлычами не мешало бы поставить по енакиевам-алчевскам-собачовкам. Бездельники, блин!

  А ведь как пить дать, забанят за неуважение к совковому хохлокацапизму.

 19. Да хоть черту памятник поставьте, от этого жизнь не улучшится.Лучше бы это бабло больным детям отдали. СЦУКИ!

 20. Так, цей пам’ятник красивий http://ord-ua.com/media/uploads/IMG_bandera_fr.JPG але 45 лимонів він далеко не коштує. Це просто бариги на народних почуттях, як цей мер від костенківського руху. Комуняки перефарбовуються на бандерівців, як колись нквд передягалось в форму ОУН-УПА з метою дискредитації. А тут ще й кишеню набили. Одним реченням — країна розвєтого соціалізма за рахунок бідних українських холопів.

 21. Чистейшая отмывка денег горщдскими властями совместно с УСБУ. Коррупция полнейшая. Вот для чего нужен на самом деле Степан Бандера — чтоб на нем горвластям заработать денег! Еще пару Бандер Степок и получится один полнейший Остап Бендер!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Минэкономики практически не поддерживает экономическое развитие

Минэкономики практически не поддерживает экономическое развитие

За три месяца ведомство не продемонстрировало практического стремления ни помочь бизнесу, ни защитить его от вредительских инициатив. За экономическое развитие в стране отвечает Минэкономики. Три месяца…
«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НОВОСТИ