Человек не терпит насилия!

Не просто Ваня…

50964


Герасимович и убийство Валерия Прыщика


 


Этот рапорт писался на Председателя СБУ человеком, который пользовался полным доверием у Председателя. Писался он с так называемого “чистого листа”. В редакцию попал случайно. Не беремся утверждать однозначно, что именно так оно и было, но на фоне саморекламы нынешнего зампреда генерала Герасимовича выглядит довольно забавно.


 


 


 


                                                                                               Голові Служби безпеки України


                                                 


Рапорт


 


      Вибачте мене за лишній сарказм, але дивитися на таке важко…


 


 


     Доповідаю щодо заходів, які проводили підрозділи СБУ для того, щоб не довести до кінця розкриття вбивства громадянина України Прищика В.І.


 


     Керівництву оперативно-слідчої групи було надано:


—           прізвище, адреса, дом. телефон людини, яка продавала зброю („Х”);


—           прізвище, адреса людини, що купувала цю зброю („Н”).


 


Два місяці ми чекали, щоб розпочати відпрацьовувати дану версію. В кінці, без будь- яких попередніх оперативних заходів (прослуховування, зовнішнє спостереження, постанова на обшук), після доп.вказівки Вас і М.Обихода  привезли основного свідка „Х” в 4-те управління ГУ „К”. (начальник управління на той час І.Герасимович).


    Особисто мною, за власною ініціативою, проведено попередній допит «Х», на якому він повідомив про те, кому продавав зброю (Н), у кого її брав («Ш», «Б», «К»), у кого брав набої («І.С»), де проводили іспит на нормальну роботу глушника (показав дерево) і сказав, що знає, хто кілер.


     Дерево знаходиться на території фірми, якою керує батько О.Ліщенка.


Через кілька днів мені знову прийшлось попрацювати з „Х” і він назвав прізвище кілера («С» з Запорізького ОЗУ).


     Біля дерева знайшли гільзи, експертиза підтвердила, що вони належать даному пістолет-кулемету. Опізнано «С» свідками вбивства. Хоча, не впевнено. І всі свідки не опитані.


     До речі, весь цей час „Х” прийшлось держати на героїні, за рахунок власних коштів оперативних офіцерів. В наших підрозділах, які займаються боротьбою з наркотиками, такого „лікарства” не знайшлося. Тепер оперативних офіцерів можна звинуватити ще й в придбанні наркотиків.


 


     Здавалось, що все в наших руках. І тут розпочалась якась комедія. 


     Першим сигналом була засвітка в інтернеті в „Україні кримінальній” «Н» (там він пройшов під прізвищем Н-ко) та «Ш». І саме головне, що сайт належить Володимиру Миколайовичу. Сумніваюсь в тому, що саме він дав команду писати ті прізвища в інтернеті.. 


     Це було першим застереженням всім учасникам подій, що справи треба „підтягнути”.


   На допити по черзі були визвані «К», «І.С» та «Ш». Ніхто не провів превентивну роботу щодо їх прослуховування, зовнішнє спостереження, обшук, чи хоча б, арешт їх бодай, на суток десять. Їх викликали, проводили бесіди з ними, „погрожували”, що завтра прийдуть з обшуком і відпускали додому. Щодо затримання — мені відповідали, що це протизаконні методи, що в СБУ так не працюють. І це «знаменитий Герасимович»? (Можливо його треба відрядити на стажування до міліції? До речи, що вони вчора вдвох з Нечипоренко робили на Богомольця? На роботу просились, чи просили ментів послідкувати за колегами?)


 


     Заступник начальника 4-го управління О.Похілько, який навіть не входить до складу оперативно-слідчої групи, поїхав до слідчого Генпрокуратури і почав натякати тому, щоб той сказав йому, що необхідно для скорішого затримання замовників та кілера, що вбив Прищика? Той зателефонував мені і запитав, хто це такий і що це за комедія? 


     Потім була „знаменита” операція по затриманням та обшукам в Запоріжжі. 


     Знову ж керівником групи поїхав Похілько, а «І» рядовим опером. Крижановського, який роздобув їм все, командування взагалі проігнорувало. Що це за самодіяльність Герасимовича?


     Чому похілько без будь-якого плану та дозволу вставлений в оперативно-слідчу групу? Чому він вийшов на зустріч з мамою покійного Прищика? Що це за комедія? Чи Герасимович уже в погоні за нагородами не вбачає порушень ОРД?


     В міліції існує один неписаний закон – „бандитів повинні затримувати «опера з подібним до бандитів досвідом». 


     В результаті успіх був тільки у «І», який затримав «Н» (він зараз  в ізоляторі в Києві, арештований).


     В інших була комедія. При затриманні другого члена угрупування («К», — був присутній разом з «Н» при купівлі зброї), той пройшов біля групи затримання, чемно поздоровавшись з усіма, і зник. І тільки потім вони збагнули, що це ж був він…


     Самий великий подив викликає спроба затримання кілера «С». Це необхідно віднести до історичних мемуарів ГУ „К”СБУ та „Альфи”. По-перше, він вирахував машину зовнішнього спостереження ще на підході до дому. На очах у всіх викинув людей з Ауді і почав без ввімкнутих фар утікати. Не бачачи дороги, врізався в бордюр так, що аж передні колеса позривало. Вискочив з машини і втік пішком…


     Зясувалось, що в „Альфи” закінчився бензин, та й стріляти боязно. А можливо «С» жаху на них нагнав?.. А можливо хтось не на своєму місці служить?…


 


     Зараз мені ставлять не то завдання, не то прохання знайти «Л» та «Ц». Для чого?..


     У нас немає навіть якихось закріплюючих матеріалів, щоб дати їм хоч по суток 15. Та й за що?


     «Ц»і так пострадав, його брата убито. А „Л” з його досвідом та адвокатами ще раз буде мати нагоду посміятися над нашими горе-фахівцями… Жалко час маяти.


 


     А тепер порівняйте мою доповідь з тим, як доповідають Вам про «свої героїчні подвиги в Запоріжжі» Герасимович і Похілько.


 


     З повагою…


 


 


Тут спеціально замасковані імена. Ця доповідь була неофіційною, з так званого «чистого листа». Людина, яка писала цю доповідь, користувалася довірям у Голови СБУ і мала право описувати події так, як саме вони відбувалися. А не так, як у своїх «героїчних звітах» описували «герої” війн і народів, на чолі з Іваном Герасимовичем».


 


     Як їх потім «драл по полной программе» Голова СБУ!!!


 


Родіон Ковальчук для “ОРД”

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
НОВОСТИ